Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żydzi spalili Nowy Testament


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Żydzi spalili setki egzemplarzy N Testamentu.



Zastępca burmistrza miasta Or Jehuda w środkowym Izraelu Uzi Aharon poinformował, że w mieście niedawno działali chrześcijańscy misjonarze, którzy rozdawali Nowy Testament i inne materiały.
Ponieważ mieszkańcy skarżyli się na tę akcję, Aharon wyjaśnił, że w zeszły czwartek objechał okolicę samochodem z megafonem i zaapelował o zwrot materiałów. Zbierali je, chodząc od drzwi do drzwi, studenci szkoły religijnej.
- Książki i materiały złożono na stosie i podpalono na placu niedaleko synagogi - dodał.
Według wtorkowego wydania izraelskiego dziennika "Maariw" w paleniu uczestniczyły setki żydowskich studentów.
Aharon podkreślił, że żałuje, iż książki spalono. Powołał się jednak na "nakaz" palenia materiałów nakłaniających żydów do zmiany wiary.
- Z pewnością nie potępiam palenia książek. Potępiam tych, którzy je rozdawali - zaznaczył Aharon. Policja jak dotąd nie skomentowała sprawy.

Publiczne palenie książek, bez względu na zawartą w nich treść, źle się kojarzy.
Publiczne spalenie setek egzemplarzy NT nie wywołało prawie żadnego odzewu w świecie chrześciańskim.
Palenie książek religijnych innych wyznawców jest już jawną prowokacją.
Gdyby Żydzi spalili w ten sposób egzemplarze Koranu, nie obyłoby się bez nowej intifady...
Gdyby studenci polscy spalili publicznie Talmud lub Torę - oj, byłby raban żydowski na cały świat...

Żródło: pardon.pl
  • 0

#2

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To, ze odzewu nie ma to raczej oznaka dobra, rozdając w jakimś sensie „ulotki” wiary tym którzy wierzą w co innego można było się jakiegoś odzewu spodziewać(nie koniecznie pozytywnego). A Żydzi zachowali się dość dziwnie, jak ja bym dostał cos takiego to bym rzucił w kąt, ale po co od razu pałać taką nienawiścią?

Gdyby Żydzi spalili w ten sposób egzemplarze Koranu, nie obyłoby się bez nowej intifady...

To zupełnie inna sytuacja. Te narody pałają do siebie wielką nienawiścią i tylko myślą jak się sobie dobrać do tyłka. Takie jest przynajmniej moje zdanie
  • 0

#3

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nowak teraz powinien zajac sie zydami ktorzy spalili biblie.
ale moze wyjsc na to, ze jest antysemita. jak mi przykro :z
co za roznica, jak ktos jest PRAWDZIWIE rozwinieta duchowo osoba to ma gdzies czy jakis inny team religijny spali ksiazki czy cokolowiek innego.
to tak jakby z urzedu scigalo sie ludzi ktorzy zwiesniaczyli zlym tuningiem samochody sportowe produkcji japonskiej :>
mimo wszystko to ich wlasnosc i co z tego ze niektorych serce boli jak widza obwieszona spoilerami wielkimi oszpachlowana honde civic, skoro to wybor wlasciciela owego samochodu? ;)
co za roznica, czy ktos jest fanatykiem motoryzacji czy religijnym? taka, ze w imie motoryzacji ludzie sie nie zabijaja :lol
  • 0

#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi tylko o spalenie ich własności, ale zrobienie tego z przedmiotem kultu sporej grupy ludzi na świecie.
Ale to wiadomo nie od dziś, że żydzi mogą sobie robić co im zywnie się spodoba. :F
  • 0



#5

earth2057.
  • Postów: 213
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no wiecie co nastąpiła zawiłość dziejowa przecież chrześcijanie spalili tysiące książek żydowskich autorów ale także i TOR.Ale przyznaje nie sprzyja to wzajemnemu poszanowaniu religii i powinni być potępione.
  • 0

#6

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Publiczne palenie książek, bez względu na zawartą w nich treść, źle się kojarzy.
Publiczne spalenie setek egzemplarzy NT nie wywołało prawie żadnego odzewu w świecie chrześciańskim.
Palenie książek religijnych innych wyznawców jest już jawną prowokacją.
Gdyby Żydzi spalili w ten sposób egzemplarze Koranu, nie obyłoby się bez nowej intifady...
Gdyby studenci polscy spalili publicznie Talmud lub Torę - oj, byłby raban żydowski na cały świat...


moje pytanie brzmi czy nakłanianie przez chrześcijan do zmiany religii też nie było jawną prowokacją? dziwne by było gdyby chrześcijanie się buntowali: w pewnym sensie narzucając Żydom posiadanie NT okazali swoją ignorancję i brak szacunku wobec ich religii. jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, choć ksiązki bym nie spaliła. bez sensu byłoby przyczynianie się do zatrucia środowiska tylko po to by okazać, mimo wszystko, taką samą ignorancję i brak szacunku do wiary chrześcijan jaką oni okazali wcześniej by narzucić mi swą religię. zachowanie obu stron marnie świadczy o ich osobistej kulturze...
  • 0

#7

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chrześcijan jest 1,2 miliarda, Żydów kilka milionów, na prawdę należy ich raczej ignorować, banda ekstremistów i tyle.
Podobną ilość wyznawców ma kościół mormonów ale gdyby oni spalili NT to zaraz by protestowano, na żydów nikt nic nie powie bo żydzi na to nie pozwalają, póki świat będzie sie ich bał nic się nie zmieni. Nie lobię muzułmanów ale gorąco popieram ich walkę z Izraelem.

Robią to samo co naziści więc są od nich gorsi bo nie wyciągają wniosków z historii
  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żydów jest sporo więcej niż kilka milionów. 100 milionów? Spokojnie.
  • 0



#9

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Żydów - wyznawców judaizmu jest 12-15 milionów.

No chyba ze liczyć wszystkich, w każdym rządzie na świecie to pewnie będzie więcej niż 200 milionów :mrgreen:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Judaizm
  • 0

#10

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

To, ze odzewu nie ma to raczej oznaka dobra, rozdając w jakimś sensie „ulotki” wiary tym którzy wierzą w co innego można było się jakiegoś odzewu spodziewać(nie koniecznie pozytywnego). A Żydzi zachowali się dość dziwnie, jak ja bym dostał cos takiego to bym rzucił w kąt, ale po co od razu pałać taką nienawiścią?

Gdyby Żydzi spalili w ten sposób egzemplarze Koranu, nie obyłoby się bez nowej intifady...

To zupełnie inna sytuacja. Te narody pałają do siebie wielką nienawiścią i tylko myślą jak się sobie dobrać do tyłka. Takie jest przynajmniej moje zdanie


Migdalku gdyby ktos spalil swieta ksiege zydoska to bylby krzyk od merkurego po pluton.
Nie od dzis wiadomo ze zydzi sa swieci i nie mozna ich krytykowac, a najsmiesniejsze jest to ze bez krytyki ich dzialan = antysemityzm to sztuczne panstwo by nie przetrwalo.
  • 0

#11

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moje pytanie brzmi czy nakłanianie przez chrześcijan do zmiany religii też nie było jawną prowokacją?

Nie jest prowokacja, ale głupotą. Bardzo wiele religii tak robi ale trzeba liczyć sie z minusami "nawracania"

@shiny_toy_gun
Racja było by tak samo jak z karykaturą Allha u arabów(chyba tak?). Polityka i odopwoednie pranie mózgów człowieka, i akurat tu chrześcijanie wykazują sie jakimś rozsądkiem. Żydki są jakie są, nie jetsem antysemitą nawet w małym % ale, ze potrafią sie tyłka uczepić wiem
  • 0

#12

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czuję się osobiście dotknięta, że ktoś publicznie znieważył jeden z najważniejszych, jak nie najważniejszy element wiary, którą wyznaje cała moja rodzina. Co mogę zrobić? Nic. A dlaczego? Odpowiedź oczywista.

Przypomina mi to palenie książek, jakie miało miejsce w 1933 roku.
  • 0

#13

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Żaden z tych Żydów nie musiał książki przyjąć jak mu ja dawano. Książka to książka, szkoda drzew.
  • 0

#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żaden z tych Żydów nie musiał książki przyjąć jak mu ja dawano. Książka to książka, szkoda drzew.


Dobrze, że wróciłeś. :P Nudno było.
Dokładnie, na makulaturę mogli oddać. :F
  • 0



#15

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszczęto postępowanie w tej sprawie.
Niestety art o tym gdzieś mi uciekł :(
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych