Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jadowite owady spustoszą Europę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Warszawa pełna jadowitych tarantul, przenoszące śmiertelne choroby muchy tse tse w Berlinie, Paryż zniszczony przez chmary szarańczy. Taką katastroficzną wizję snują naukowcy. I straszą, że jeśli światowe temperatury wzrosną o pięć stopni Celsjusza, tropikalne owady i pajęczaki przeniosą się w chłodniejsze rejony. Czyli do nas.

Według naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Waszyngtona, owady z tropików gorzej niż inne zwierzęta reagują na zmiany klimatu. Uczeni przeprowadzili badania na kilkudziesięciu gatunkach owadów i doszli do alarmujących wniosków: ocieplenie zabije część z nich, ale reszta wyemigruje w chłodniejsze regiony świata.

Możliwe więc, że Europę czeka inwazja drapieżnych afrykańskich mrówek, które potrafią do kości ogryźć ciało dużego ssaka lub szarańczy, która w oka mgnieniu pochłonie wszystkie plony. W tropikach jest też wiele jadowitych stworzeń, w tym ogromne tarantule.

Czarny scenariusz może ziścić się już w ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat, gdy temperatury wzrosną o pięć stopni Celsjusza

http://www.dziennik.pl/ :o
  • 0

#2

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciepłe kraje żyją z tymi robalami na codzień, więc jeżeli to sie spełni, to my też sobie poradzimy :)
  • 0

#3

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ukąszenia tarantuli są bardzo bolesne ale raczej nie zabijają (siła jadu zresztą zależy od gatunku) :) , narażeni są szczególnie alergicy, dzieci i osoby starsze.
Co do innych pająków..słyszałem, że prażone ptaszniki są pyszne (żywią się one m.in. szarańczą :P ).
Takie pająki z reguły boją się człowieka.
Egzotyczne zwierzątka sprawią nam kłopot spory owszem ale bez przesady.

Jak powiedział przedmówca, ludzie żyją z nimi na świecie i jakoś nie ma z tego powodu tragedii.
Dziennik znów robi halo z niczego ;)
  • 0



#4 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Pogadamy jak będziesz w pokoju musiał każdego dnia sprawdzac buty.
  • 0

#5

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziennik.pl
I wszystko jasne.
  • 0

#6

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

5 stopni celsjusza?... W ostatnich 100 latach średnia temperatura nie wzrosła nawet o 1 stopień, więc robią panike z niczego.
  • 0



#7

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Muhad i co z tego? Umrę z powodu straty 10 sekund na sprawdzenie butów?
Przecież ten artykuł bazuje na ludzkim strachu przed pająkami m.in. W tropikach jest też wiele jadowitych stworzeń, w tym ogromne tarantule. Ale sprawdzić jak działa jad tarantul na człowieka już nie łaska bo by sensacji nie było. Jad niektórych tarantul jest bardzo silny [powoduje wybicie człowieka z rytmu na wiele tygodni] ale one nie czekają tylko na to by człowieka zatakować!
Chyba, że autor nazywa (jak wiele osób błędnie) ptaszniki [są one nieco większe] tarantulami, których jak wspomniałem jad jest niegroźny dla przeciętnego człowieka.
  • 0



#8

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co! dziennik nie może pisać o takich sprawach dla mnie to obojętne jakie media piszą,mówią grunt żeby ostrzegały co może być dzisiaj jutro czy pojutrze....
  • 0

#9

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tarantule nam nie groza. Moze oprocz wzrostu temp. bedziemy tez mieli wzrost zanieczyszczen. Pajak w takich warunkach raczej nie bedzie zyl, a czlowiek tak.
  • 0



#10 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

To jakieś bajki z których serwis informacyjny robi aferę. Żeby temperatura podniosła się aż o 5 stopni potrzeba wiele czasu. Poza tym zanim to robactwo dotrze do miast to po drodze wyginie tego spora część.
Nie ma sie czego obawiać... przynajmniej ja nic sobie z tego nie robie mimo że mam arachnofobię. Jakoś nie wyobrażam sobie inwazji tarantul na Warszawę. ;)
  • 0

#11 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

W tropikach jest też wiele jadowitych stworzeń, w tym ogromne tarantule.[/i] Ale sprawdzić jak działa jad tarantul na człowieka już nie łaska bo by sensacji nie było.


Byłeś w tropikach? Trzymałem ptasznika w rękach i zapewniam Cię, że gdyby takie coś chodziło Ci po pokoju, to inna byłaby Twoja śpiewka.
  • 0

#12

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też miałem w rękach to cudeńko nie raz - kumpel z klasy hoduje. Super miły to w dotyku nie jest, choć kumpel uważa, że jest wspaniały :P Na początku bałem się wziąć do ręki bo nic o nich nie wiedziałem tylko to co filmy nam wmawiają, że zły i zabija wszystko spojrzeniem samym. Do śmierci jest jeszcze coś potrzebne oprócz widoku :)
  • 0



#13 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

To chociaż przestań tutaj stroic fafarafa i o tropikach pisz z większym respektem. Nie ptrzetrwałbyś w nich nawet jednego dnia.
  • 0

#14

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ty też. Dlatego tam nie jeżdzę, w ogóle skąd ten argument? Nie ma potrzeby aby tak nadmuchiwać sprawę.

Żeby spotkać np. tarantulę wcale do tropików nie trzeba jeździć.
Tarantula ukraińska (Lycosa singoriensis) występuje u naszych wschodnich/południowych sąsiadów.
Może takich kłów wielkich nie ma ale wiadomo z czym mamy do czynienia ~~
  • 0



#15

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

5 stopni celsjusza?... W ostatnich 100 latach średnia temperatura nie wzrosła nawet o 1 stopień, więc robią panike z niczego.


Mamy do czynienia z globalnym ociepleniem :]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych