Skocz do zawartości


Zdjęcie

OOBE prawda czy fikcja [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#31

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panie Aquilo :) że się tak zwrócę :) Skromność, przezorność, asekuracja i dobrze, nie mniej za stary jestem (brakuje mi takich rzeczy jak sesja, jeszcze kiedyś docenisz) aby udawać że szanse są równe, czy tam z jakimś lekkim wskazaniem. Nie sędziuje tego no to i mogę powyciągać sobie z czeluści nieświadomości moje hipersubiektywne oceny :) Zresztą z góry założyłeś że nie uwzględniłem tych wszystkich niepewności, o których zresztą pisałeś już na pierwszej stronie komentarzy tych kuluarów - uwzględniłem a mimo to wynik wyszedł mi właśnie taki :)

medycyna alopatyczna - czytaj obecna akademicka - swoje korzenie miała i nadal ma właśnie w szamanizmie i naturalnej, konwencjonalnej medycynie

Nie bardzo rozumiem, co współczesna onkologia czy hematologia zawdzięcza paleolitycznym szamanom tańczącym przy bębenku. Nie mówię że nic, ale nie mam pojęcia co. Poza tym jak medycyna może być jednocześnie naturalna i konwencjonalna? Definicją medycyny naturalnej nie jest używanie w niej owoców i wyciągów z kwiatów, ale jej niedowiedziona skuteczność (!), zatem medycyna naturalna jest właśnie medycyną niekonwencjonalną czyli medycyną alternatywną. Tak się przyczepiłem, bo gdyby okazało się że większość szpitalnych podręczników piszą szamani, zostanie mi choć ta jedna drobna wygrana na pocieszenie :)
  • 0

#32

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

medycyna alopatyczna - czytaj obecna akademicka - swoje korzenie miała i nadal ma właśnie w szamanizmie i naturalnej, konwencjonalnej medycynie


Nie bardzo rozumiem, co współczesna onkologia czy hematologia zawdzięcza paleolitycznym szamanom tańczącym przy bębenku. Nie mówię że nic, ale nie mam pojęcia co. Poza tym jak medycyna może być jednocześnie naturalna i konwencjonalna? Definicją medycyny naturalnej nie jest używanie w niej owoców i wyciągów z kwiatów, ale jej niedowiedziona skuteczność (!), zatem medycyna naturalna jest właśnie medycyną niekonwencjonalną czyli medycyną alternatywną. Tak się przyczepiłem, bo gdyby okazało się że większość szpitalnych podręczników piszą szamani, zostanie mi choć ta jedna drobna wygrana na pocieszenie


No właśnie nic nie zawdzięcza, kompletnie nic, bo nie korzystamy w dzisiejszym świecie prawie w ogóle z zapomnianej medycyny konwencjonalnej, chociaż ona pomaga i leczy w wielu, powiem w większości przypadków o wiele lepiej, dając efekty nawet w trudno wyleczalnych dolegliwościach. I to wszystko jest udokumentowane, nie naukowo, lecz wyrażę się w apostrofach - poprzez 'cuda' - lekarze nie kwestionując wyników medycyny niekonwencjonalnej odnoszą się do nagłego, spontanicznego ozdrowienia, zaznaczając przy tym że osoba chora korzystała też z zaplecza innych medykamentów.

A propo, moze tak moze nie - regulamin nie zabrania, nie ma o nim wzmianki że niemożliwa jest pomoc dla debatującego - przesyłanie mu materiałów czy pomysłów na prowadzenie debaty, nie prawdaż ? Nie chcę byś w razie ewentualnego przegrania zakładu ze swoją pewnością stracił konto, te warunki ustali się już po debacie, bo po co ma człowiek być krzywdzonym przez los, pech ? Ja dopomogę przeciwnikowi Aquil'a, gdyż materiały mam zebrane na właśnie tę debatę, w której kiedyś ja miałem się zmierzyć z Aquil'ą, i jeżeli teraz byłoby to możliwe, chętnie zająłbym miejsce opowiadającego się za istnienie zjawiska ;) . Zamiast pozdrowienia powiem - licz się ze słowami ;p bo pewność jest dobrą cechą, ale zdradliwą.
  • 0



#33

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie jestem pewien, czy sersolaw powinien dawać odnośniki do innych stron. Mimo wszystko to łamanie 7.8 punktu regulaminu.
  • 0

#34

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Berith - to jest debata... można się posłużyć takimi chwytami - odnośniki do części zawartości jakiejś strony traktującej o danym zagadnieniu można śmiało umieszczać.
  • 0



#35

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właśnie dlatego napisałem, że nie jestem pewien. Mimo wszystko lepiej chyba byłoby użyć tych odnośników jako źródeł, a pokusić się o własne przedstawienie zagadnienia.
  • 0

#36

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam, może przez trójkropek mój zwrot zabrzmiał nie tak jak powinien, nie miałem na myśli żadnej ironii ;) Ale tak, masz rację co do źródeł - samo podanie plus oczywiście cytowanie.
  • 0



#37

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak się zastanawiam, czy z moim wpisem wszystko jest ok i czy Seroslav pracuje nad swoim. Tutaj na przykład:

http://91.205.75.35/...p?showforum=157

wychodzi na to, że ostatni post należy do Seroslava, ale jak już się już zajrzy do debaty to widać, że mój wpis jest ostatni (przynajmniej u mnie ;) ).

Tak się złożyło, że wyjeżdżałem w czwartek i miałem nie wracać do niedzieli (czyli termin by mi minął), więc postanowiłem wpis zamieścić w środę wieczorem, ale że forum było w czasie remontu (o czym nawet nie wiedziałem - próbuję publikować a tu wyskakuje mi komunikat o "możliwości utraty" i koniec, a potem forum już było "zamknięte") to nie byłem pewny czy się udało. Jak widać wpis jest, ale trochę "niewidoczny".
  • 0



#38

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila, zgadza się, ja też wchodząc przez Twój link widzę, że ostatni post jest Seroslava, ale jeśli zajrzy się do tematu to jest ostatni Twój ;) czas na odpowiedź seroslava
  • 0

#39

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Noo dziwne, post Aquili jest, a niewidoczny tak dziwnie inaczej. Seroslav, w takim razie czekamy na Twoją ripostę.
p.s. cieszę się, że jesteśmy z powrotem :)
  • 0



#40

Seroslav.
  • Postów: 213
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Seroslav, w takim razie czekamy na Twoją ripostę.


Wczoraj mi jeszcze forum się nie wczytywało, a dziś wszedłem i widzę, że Aquila napisal tydzień temu.

Czy mogę zatem rozumieć, że przez czasowe wyłączenie forum, mogę liczyć na przedłużenie terminu mojej odpowiedzi o czas niedostępności forum?

Proszę o potwierdzenie jaki termin jest zatem obowiązujący dla mojej odpowiedzi, gdyż dopiero teraz post Aquili jest widoczny dla mnie.
  • 0

#41

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Seroslav, masz tydzień od dzisiaj ;]
  • 0



#42

Seroslav.
  • Postów: 213
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako, że miałem spore problemy techniczne z forum, między innymi dlatego, że istnieje jakiś limit ilościowy co do cytatów w poście, który zdaje się przekroczyłem, nie wszystkie cytaty w mojej ostatniej wypowiedzi widziane są jako cytaty.

Jeśli moderatorzy są w stanie coś na to poradzić by wyświetlały się normalnie, będę bardzo wdzięczny, bo sam nie byłem w stanie tego zrobić.

Do tego nie mogłem wstawiać obrazków przy pomocy standardowej ikonki w oknie edycji nowego posta "Wstaw obrazek" gdyż wyskakiwał błąd o niemożności wstawiania dynamicznych stron pomiędzy znaczniki (IMG).

Stąd jednocześnie zwracam się z prośbą do moderatorów o wstawienie obrazków zamiast linków, czego sam nie mogłem zmienić z powodu wyskakujących błędów, a mi nie wolno edytować posta po jego publikacji, więc sam już nic z nimi zdziałać nie mogę.

Pozdrawiam Czytelników naszej debaty :)
  • 0

#43

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety z cytatami nic nie dało się zrobić, linki zamieniłam na ilustracje.
  • 0



#44

Seroslav.
  • Postów: 213
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki wielkie! :)

Cytaty jakoś muszę widać przeboleć ;) a sam walczyłem z nimi też trochę czasu by się poprawnie wyświetlały, ale widac musi być jakieś software'owe ograniczenie ich liczby w poście :]

I tak przy okazji, kim jest sędzia debaty - Hellmaker, bo nie widzę takiego moderatora ani użytkownika?
  • 0

#45

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak przy okazji, kim jest sędzia debaty - Hellmaker, bo nie widzę takiego moderatora ani użytkownika?

Zmienił nick na eru75
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych