Skocz do zawartości


Zdjęcie

OOBE prawda czy fikcja [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#16

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fajnie by było, gdyby Refused dokonał jednak wpisu (do jutra ma czas), bo jak nie to coś lipnie to widzę. Znowu...
Tak a propos czy nie dysponuje ktoś dobrą definicją debaty łącznie z podaniem źródła?
  • 0



#17

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Debata: (fr. débat od débattre ‘roztrząsać’ z łc. battuere ‘uderzać, rozbijać na kawałki’) zespołowe lub publiczne omawianie trudnej, ważnej i skomplikowanej sprawy; obrady, dyskusja; ‘publiczna dyskusja mająca na celu rozstrzygnięcie jakiejś ważnej kwestii, przyznanie racji jednemu ze stanowisk; dysputa, obrady’

http://portalwiedzy....n...&tr=pol-all

Pierwsze z brzegu ;) Sprawdziłem jeszcze co na ten temat jest w moim tradycyjnym słowniku, ale tam jest zdecydowanie gorsza definicja.
  • 0



#18

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Refused, nie ma to jak profesjonalizm i odpowiedzialność.
  • 0



#19

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też bardzo chciałam, aby ta debata się rozpoczęła. Ale niestety nikogo "za uszy nie wyciągnę". Refused ostatnio aktywny 26. maja...
  • 0



#20

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedynie uratować go może jakaś awaria która pozbawiła go internetu, ale nawet wtedy są np kawiarenki/dom znajomych, gdzie można wejść na moment i powiedzieć nam co się dzieje...

A jeśli to zwykła nieodpowiedzialność... to cóż, mam nadzieję, droga cisz, że należycie to Refusedowi wynagrodzisz :devil:
  • 0



#21

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

oczywiście ;] W takim przypadku będzie 'droga - sroga - cisz'
Chociaż wolałabym, by miał jakiś konkretny powód i przedstawił nam jednak piękny i dobrze przygotowany wpis ;)
  • 0



#22

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu ale nie czuję się zaskoczony.
  • 0



#23

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Refused ma czas do czwartku, nie wiem czemu go już skreślacie. Najwyżej bedą przyznane pkt. karne. Chociaż ja to czarno widze :/ . Jakoś mam pecha do debat w których sędziuje :P
  • 0



#24

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

hmm czas minął dzisiaj o godz. 10. Dlaczego do czwartku?
  • 0



#25

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z tematu "Główne zasady działu Debaty"

Pyt: Jakie istnieją ograniczenia czasowe?
Odp: W debatach nie ma pośpiechu. Każda ze stron ma 7 dni czasu na kolejną odpowiedź. Po upływie 7 dni przeznaczonych na wypowiedź naliczane są punkty karne. Za jeden dzień zwłoki - 2 punkty karne odejmowane od końcowego wyniku, przy czym maksymalny czas przeznaczony na odpowiedź w debacie to 10 dni (i 6 punktów karnych).


  • 0



#26

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No dobrze, poczekajmy zatem do czwartku. Ale to miał być jego pierwszy wpis i już plama...
  • 0



#27 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Hm... Myślę, że sytuacja jest jasna, wpisu nie ma i należy nagrodzić odpowiednią osobę w odpowiedni sposób.
  • 0

#28

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu, ale noszę się z wrażeniem Seroslavie, że przerabiasz właśnie w szkole romantyzm. Ewentualnie zakończyłeś już swoją edukacje, ale atmosfera tej epoki odcisnęła się na tobie najmocniej. Broń boże nie mówię że to coś złego! Jednak ton w którym nauka coś ludziom zabiera, zubaża nas i odbiera co najlepsze, jest lekko niepoważny, tym bardziej, że nie bardzo widzę co w zamian, jeśli jakiekolwiek naukowe dowodzenie w debacie jest z góry beee. Czym chcesz nas przekonać? Tym co Ci się przyśniło, co przyśniło się twoim kolegom, sądzisz że ma to większą wartość? Jeśli zastępujemy eksperyment iluzją, dowód halucynacją, a osiągnięcia współczesnej medycyny odzianym w skóry borsuka szamanem - a szczerze mówić tylko tak można bronić istnienie oobe - od razu przestańmy myśleć. W ogóle nie cieszyłbym się tak z tego, że nauka nie może wypowiadać się o wszystkim, a nawet o tym o czym już może, nie może w sposób 100% pewny - co jest zresztą prawdą. Przypadek oobe (nie)stety taki nie jest, o tym naukowo można powiedzieć bardzo bardzo wiele.

Nieskromnie powiem, że już wiem kto wygrał tą debatę. Nie chodzi tu o Seroslava. Wiedziałem kto ją wygra, nim Seroslav zgłosił się do uczestnictwa. Patrząc na temat i Aquile, jestem w stanie postawić na tego pana wszystko co mam na tym forum. Mogę publicznie zadeklarować że skasuje swoje konto w razie przegranej, bo wiem że ten człowiek ma przed sobą kolejną wygraną :) Zatem gratuluje Ci zwycięstwa i do zobaczenia może po przeciwnej stronie, w jakiejś innej debacie :)
  • 0

#29

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

może tak, może nie - z jednej strony fajnie, że wierzysz we mnie, ale z drugiej strony wiele ryzykujesz - to tylko gra, raz wychodzi lepiej, raz gorzej a poza tym tematemOOBE nigdynie zajmowałem się zbyt dobrze, więc wszystkiego muszę szukać praktycznie od zera. Na dodatek dochodzi sesja i to znacznie wpływa na paręspraw.
Innymi słowy - nie można tak z góry niczego zakładać. Pomijając to, że to niezbyt mądre (niestety, ale taka prawda) to aż z daleka pachnie (przynajmniej mi) zbyt dużą pewnością siebie (w tym przypadku mnie, ale ogólnie wiesz o co mi chodzi), a takiej postawy nie lubię. Dodać do tego trzeba to, że są osoby, które lepiej by ode mnie tę debatę poprowadziły, ale się zwyczajnie nie zgłaszają oraz to, że każda moja debata wydaje mi się dzisiaj kiepska - tak wiele rzeczy w nich nie napisałem, a dowiedziałem się o nich już zbyt późno (najczęściej przeczytawszy to na forum u osób, które jak już powiedziałem nie zgłaszają się do debat).

Więc żebyś sobie czasem tego konta nie stracił...

PS. A poza tym psujesz mi wpis! "a osiągnięcia współczesnej medycyny odzianym w skóry borsuka szamanem" - miałem zamiar użyć bardzo podobnego zdania! ;)
  • 0



#30

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

medycyna alopatyczna - czytaj obecna akademicka - swoje korzenie miała i nadal ma właśnie w szamanizmie i naturalnej, konwencjonalnej medycynie. Wierzę, mam nadzieję że dyskutanci staną na wysokim poziomie dyskusji, należnej temu tematowi. Sprowadzenie tak bardzo interesującego zagadnienia, do pohukiwań i inwektyw przywodzi mi ma myśl, straszenie się wzajemne wojowników przed walką ^^.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych