Skocz do zawartości


Zdjęcie

Straszne, nawiedzone, mroczne miejsca w radomiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak w temacie
Czy znacie takie miejsca w radomiu?
Ja z kolegą takich szukam i sprawdzam autentytczność.

Jedno takie znalazłem i myśle że jest fake:

W lesie pomiędzy józefowem a firlejem, podobno powieszono diabła, szatana jak kto woli.
Byłem tam i znalazłem line zwisającą z drzewa, wyglądała dość staro. Po krótkich oględzinach zobaczyłem na tej samej gałęzi resztki drugiel liny. Może to była chuśtawka, moze szubiennica.
Może zdjęcie zrobie, jeśli chcecie, i jeśli przypomne sobie gdzie ona jest.

Piszcie o takich miejscach w radomiu, a dokładnie w promieniu max. 5 km od michałowa, lub w promieniu max 2.5 km od przystanku autobusów: 7,4,24,12,3,23 to je sprawdze.

Jedna uwaga, niech to będą miejsca bezpieczne od żuli, dresów i policji.
  • 0

#2

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dlaczego znowu od policji, hmm? xD

Osobiście nic nie znam, ale pewnie jacyś forumowicze z twoich okolic - tak.
  • 0

#3

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja jestem z Radomia ale w tej chwili nie kojarze tego typu miejsc :/
słyszałem kiedys jedynie o grasującym zboczencu no ale to chyba nie twoje klimaty ;D

Jedna uwaga, niech to będą miejsca bezpieczne od żuli, dresów i policji.

mysle ze w Radomiu ciezko o takie miejsca ;)
  • 0

#4

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak kolego reklamujesz miasto ? Z żulami i dresami w Radomiu jest jak z Chupacabrą - niby jest, ale nikt jej nie widział :) Wcale nie jest tak źle... A co do miejsc nawiedzonych, dziwnych i okrytych złą sławą - właśnie północ miasta do takich należy. Na terenach obecnego Firleja i Józefowa w czasie II wojny światowej hitlerowcy wymordowali ponad 12.000 osób. Podczas budowy szpitala wojewódzkiego kilka razy znajdowano szkielety z pętlami na szyi, fragmenty ubrań. Obecny cmentarz na Firleju wziął początek właśnie od mogił partyzantów i ludności cywilnej pomordowanej w tym miejscu. Dopiero w późniejszym czasie stał się cmentarzem komunalnym, jednym z największych w Polsce zresztą. Las kapturski zaś był miejscem stacjonowania niemieckich wojsk, walki partyzanckiej... Podczas wojny zajmował on o wiele większą przestrzeń niż dziś. Tam również odbywały się egzekucje schwytanych partyzantów, bądź cywilów którzy im pomagali. To jednak wszystko zbrodnie wojenne, jakich wiele było na polskich ziemiach w latach 1939 - 1945. Przez pewien okres mieszkałem po drugiej stronie tego lasu, w dzielnicy Wólka Klwatecka, i wiem że starsi ludzie odradzali wieczorne spacery po łąkach w jego okolicach, mawiano że czasem słychać spośród drzew krzyki i płacz.
  • 0



#5

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

starsi ludzie odradzali wieczorne spacery po łąkach w jego okolicach, mawiano że czasem słychać spośród drzew krzyki i płacz.


Właśnie o takie rzeczy mi chodziło, jak trafi sie okazja to pochodze z telefonem i będe nagrywał dźwięki.

A co do tych łąk:
Jak wyskoczy 2 metry przed tobą bażant z tym przeraźliwim skrzekiem/krzykiem to jest klimat ;)
  • 0

#6

kirshi.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do tych płaczy i krzyków w lasku kapturskim to prawda-sama je słyszałam. Jak byłam na kolonii 2 lata temu w firleju organizatorzy wymyślili nocny spacer. Obudzili nas w nocy i piątkami w przerwach 10-15 minutowych wypuszczali w ciemny las. Niby na drzewach co jakiś czas były wieszane białe chusty, ale nasza grupa nie uważała na nie. Szliśmy i szliśmy-co jakiś czas z krzaków wyskakiwali wychowawcy i starsze chłopaki w przebraniu, maskach itp. po jakiejś godzinie trochę się zdziwiliśmy- ani śladu białych chust ani praktycznie niczego. Jeśli mówimy o tym samym firleju-koło lasku jest jezioro-próbowałyśmy do niego dojść, bo tak to łatwiej do ośrodka, bo jest on nad niednym z brzegów. Słyszeliśmy dziwne stukanie, głosy, lamenty, płacz i krzyki-także dzieci. Było po 24. Jedna taka Ola puściła Archiwum X żeby nie słuchać już tych jęków. Doszłyśmy do jeziora-a tu cmentarz. Musiałyśmy przejść.....o jaiejś 5 godz. doszłyśmy. Wszyscy byli mocno zaniepokojeni-mieli dzwonić na policję. Wychowawcy jjuż nas szukali po lesie. Laska do nich zadzwoniła, że doszłyśmy.wszystko było już ok. Ale te dźwięki były....straszne...
  • 0

#7

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ŁAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa



Edit [02.06.2008]: +.....
Wyjątkowo konstruktywna wypowiedź, wyróżniona ostrzżeniem.
3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

  • -2

#8

GhosT^.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja znam jedno takie miejsce mama mi opowiadała, że w Brzozowie jest dom który jest wybudowany na cmentarzu i w XVIII w. mieszkała tam rodzina. Dzieci chorowały na gruźlice nie było wtedy na to leku. Umarły. Okazało się że także rodzice się zarazili i tak umarła cała rodzina. Od tamtej pory mieszkało tam kilka rodzin i każda która tam zamieszkała umierała z niewiadomych przyczyn jedna po drugiej. Jeśli ktoś ma możliwość tam pojechać i słyszał o tym to bardzo bym prosił :D
  • 0

#9

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedz dokładnie gdzie to jest, najlepiej poszukaj w zumi i daj link
  • 0

#10

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mieszkam ok. 30km na południe od Radomia, w roku szkolnym jestem tam prawie codziennie i jedyne co mnie tam przeraża, to korki od 10 do 18. Druga Warszawa normalnie.

A tak na temat, to podobno w '97 widziano "polską chupacabrę" w lasach koło miasta... Pamiętam, że jak się o tym dowiedziałem, dwa tygodnie nie mogłem w ogóle spać :P
  • 0



#11

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Korki powiadasz, ja też nie lubie korków, zwłaszcza że silnik od szyby po prawej stronie w aucie rodziców nie działa a ja rozpływam sie w tym doznaniu, a co do chupacabry, miejsko-wiejskie legendy żeby dzieci straszyć, ot co.

A teraz podczas wakacji połaże z kamerką po starych, opuszczonych domach, może coś znajdzie.
Trzymać kciuki.

PS. A jeśli chcecie materiał to powiedzcie jak zgrać obraz z analogówki na kompa.
Albo jak naprawić tuner TV bo przestało obraz pokazywać z kamery.
  • 0

#12

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie polećcie jakieś miejsca w Radomiu bądź w okolicach.. są wakacje z chęcią bym coś sprawdził... Temat widzę przystopował, ale zawsze można go ożywić... Więc polećcie coś.... PLEASE !
  • 0



#13

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odwiedź Iłżę, piękne (wymazać z wyobraźni "parasol" na baszcie) ruiny zamku mamy i ponoć lochy, które ciągną się aż do Szydłowca i innych ruin kawałek na południowy zachód, o ile się nie mylę ;) Takie tam mity i legendy. A i pałac w Szydłowcu ponoć nawiedzony w sławny w tym aspekcie.
  • 0



#14

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O tak, Iłża to pozycja obowiązkowa, jest tam coś a'la więzienie, do którego jak wejdziesz przez okno to już nie wyjdziesz, przynajmniej ja tak miałem.

W Młódnicach (30 km od Radomia, niedaleko Przytyka) jest opuszczone gospodarstwo, jeszcze nie rozkradzione więc ma swój klimat.
W zdłuż Radomnki od Słowikowa do Starego Młyna (też niedaleko Przytyka) jest też przyjemnie samemu się przejść, późnym wieczorem wszechobecna pustka daje o sobie znać.
Koło ciepłowni przy torach też jest dosyć ciekawie w nocy,prawie jak w Stalkerze, ale to miejsce tylko jak naprawdę nie masz co robić, przyjść wieczorem, posiedzieć i zapalić sobie, i nic więcej.
Jak chcesz szukać duchów to przejdź się naokoło cmentarza na firleju, prawie cały czas przez las więc przestraszyć się można.
Po za tym w powiecie Radomskim nie ma raczej nic ciekawego, pojeździj rowerem po wsiach i szukaj opuszczonych chatek bo innej opcji nie widzę.
  • 0

#15

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja mogę dorzucić jeszcze jedno klimatyczne, trochę stalkerowskie miejsce - tereny na Potkanowie, niedaleko ciepłowni "Południe". Klimatycznym miejscem są ruiny dawnej poniemieckiej lokomotywowni. Ostatnio byłem tam popstrykać fotki. Niewiele co prawda zostało, jednak ciekawie wyglądają fragmenty murów pośród łąk. Co do EC "Północ", to faktycznie zona :) Puste bocznice, łąki i tereny przemysłowe.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych