Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zapamiętać sny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z przedmówcami: leki nasenne raczej przeszkadzają w zapamiętywaniu snów niż pomagają, a polecam zapisywać choćby szczątkowe wspomnienia ze snów, z czasem może uda się więcej zapamiętać. Ja od kilku miesięcy co kilka dni zapisuję kilka zdań, czasem wychodzi ponad strona w notesiku ;) A bywało kiedyś przed laty że i trzy strony się zdarzały, ale wtedy zapisywałem tylko niektóre sny, teraz próbuję wszystkie. I chyba to pomaga w ich lepszym pamiętaniu. Powodzenia!
  • 0

#17 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Spróbuje to tak wytłumaczyć.Ja jeśli o czymś śnie to wiem o tym nie wiem zresztą jak to się stało ale zawsze wiem że to sen i jeśli podczas niego w mojej głowie pojawi się jakieś wyobrażenie mój sen przeradza się w to o czym właśnie pomyślałem chodziarz nie potrafię kontrolować tych myśli podczas snu bo one same mi się jakoś w głowie rodzą.

Jest jeszcze pewna ciekawa sprawa jeśli np.Śpię zwrócony głową w stronę prawą a moje łóżko jest postawione z lewej strony po wejściu do pokoju tylko od ściany nie od okna bo łózko nie jest zwrócone do drzwi to zawsze mam jakieś sny może spróbuj tego samego i śpij zwrócony głową np w prawą stronę a jeśli przez tydzień nic ci się nie przyśni to spróbuj zasnąć na lewej stronie i też zapisuj sobie przez tydzień czy miałeś jakieś sny a potem już tylko porównasz wyniki i będziesz wiedział że zasypiając głową zwróconą w stronę A lub B masz więcej snów na danej stronie.
  • 0

#18

Monika.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy ktoś przypadkiem nie napisał wcześniej tego, co ja napisze teraz, ale nie mam czasu na przeczytanie całego tematu :)

Ja zapamiętuje sny kiedy chcę. Nie prowadzę żadnych dzienników, ani niczego.
Moj sposób? łatwizna.
kłade sie spać.
odmawiam moditwe, myję zęby, uchylam okno, leżę.
Powtarzam sobie (skupiając sie na tym) coś w tym stylu:
"Zapamiętam mój sen, zapamiętam mój sen, zapamiętam mój sen, przecież potrafię to zrobić, To nie jest nic trudnego, zapamiętam mój sen, zapamiętam mój sen, potrafię kontorlować moje sny i zapamiętywaie ich"
i tak z pięć minut to sobie wmawiam.
Potem gaszę światło, i puszczam wodzę wyobraźni. i zasypiam.
a rano, niezależnie od tego czy budze sie sama, czy ktoś/coś mnie budzi (choć lepiej jest gdy sam sie budzisz) pamiętam przynajmniej jeden sen. On znika po chwili, ale pamiętam go tak długo, że zdążyłabym go zapisać. ^^


A jak sie chcesz obudzić w nocy, sam z siebie, to weź tuż przed spaniem wypij szklankę niegazowanej. Efekt gwarantowany ; )

Powodzenia : )
  • 0

#19

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehehe jest pewien sposób, żeby zapamiętać sny. Po prostu kup tabletki na koncentrację i pamięć, polecam "memory formula" dają niezłego kopa i sprawiają, że prawie codziennie zapamiętuje swoje sny aha i jeszcze do tego pomagają w nauce :D
  • 0

#20

domingo.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekaw jestem ich skutków ubocznych, takie leki nie mogą być obojętne dla organizmu, tylko czy pamiętanie snów jest warte zdrowia ? wątpię
  • 0

#21

HalfKick.
  • Postów: 28
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam ten sam problem co autor tematu , ale cwicze dopiero od trzech dni ale juz w pierwszą noc stało sie coś niezwykłego , dostałem wibracji w całym ciele (podobno przy obee sa takie obiawy) trwało to zaledwie około 1 min. czy to było wejście w stan obee?
  • 0

#22

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po prostu je zapisuj. Próbuj sobie je przypominać, jak nie da rady, to sięgaj do notesiku i przeczytaj. Jak masz wszystkie ważne szczegóły to powinien ci się sen przypomieć przy dłuższym stosowaniu sny się lepiej zapamiętują. :)

Po prostu je zapisuj. Próbuj sobie je przypominać, jak nie da rady, to sięgaj do notesiku i przeczytaj. Jak masz wszystkie ważne szczegóły to powinien ci się sen przypomieć przy dłuższym stosowaniu sny się lepiej zapamiętują. :)
  • 0

#23

LimonQa.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ograniczać ilość czasu spędzonego przed tv i komputerem?!
Brać leki nasenne?!

Panie kolego, nie tędy droga...
Robiłeś sobie dziennik snów? Zapisywałeś cokolwiek co udało Ci się zapamiętać ze snu? Od tego musisz zacząć...


Ja mam gdzieś jakiś dobry poradnik, jak chcesz to daj znać, a Ci wyśle... :-)



Chciałabym wiedzieć jaki jest Twój sposób x dd , od 2dn. staram sie zapamiętać sny i narazie udało mi sie tylko zapamiętać jeden .
  • 0

#24

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Eh ja sny zapamiętuje raz na 2 miesiące. Osobiscie kiedy jestem naprawde zmeczony zdaza mi sie przezyc jakiś tik nerwowy leze sobie leze a nagle np. spada na mnie kamien puls wzrasta chyba do 200 kompletny szok wszystko trwa sekunde pozniej jest ok. ale nie jest to przyjemne choc zdaza mi się to nie często sądze ze to moze być LD. :/
  • 0

#25

Hakaleleszekle.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja od lat prowadzę dziennik snów, prawie codziennie coś zapisuję, czasem kilka zdań, czasem kilka stron ;) A leki raczej zmieniają schemat snów, nie tędy droga. Zapisuj natychmiast po przebudzeniu choćby znikome wrażenia ze snu, z czasem będzie lepiej. Powodzenia!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych