Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zapamiętać sny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

jotes.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam... chciałem sie nauczyć Oobe... ale z tego co mi wiadomo to łatwiej to idzie jak sie zna LD... mój problem polega na tym że stosowałem dużo poradników... ograniczałem se ilość spędzonego czasu przed tv i kompem i brałem nawet leki na sen itd. ale nie dość że nie mogę usnąć i nie mogę zapamiętać snów...
wszystko przez ostatnie 2 tygodnie spisywałem w dzienniku o tym co zamierzam robić w LD i co robiłem...
czyli że próbowałem odróżnić sen od jawy i śnić o samolocie lecącym nad błękitnym niebem (nie mogłem nic konkretnego wymyślić więc powtarzałem se pewną formułkę godzinę przed snem przez około 30 minut o zwykłym samolocie który se leci przez błękit nieba itd.) ale przez te 2 tygodnie nic a nic nieudało mi sie zapamiętać... po jakimś czasie udało mi sie w końcu zapamiętać jeden sen ale o jego akcji woogle niemyślałem... to było bardziej spowodowane tym czym sie zamartwiałem przez jakiś czas... a teraz znowu niemam snów... macie jakieś rady jak zapamiętywać sny? bo mojemu koledze poleciłem LD i mimo tego że za drzwiami ojciec mu chrapie to on ma codziennie sny itd. i mu sie udaje to LD... więc ma ktoś na to jakieś rady? z góry dziękuje

------
PS. chce umieć LD aby móc spróbować samemu zrobić Oobe ponieważ miałem 3 wcześniej ale niekontrolowane i to wyglądało że po prostu jakby moje ciało astralne wyszło ze mnie i zrobiło kilka kroków itd. tzn. miałem widok z astrala ale czułem to co ciało (wszystko słyszałem przytłumione jakby z innego miejsca, ciało było bezwładne a wzrok miałem jakby oczy w ciele przymknięte i niemogłem ich otworzyć ale za to wszystko normalnie widziałem astralem :/
czy to było oobe czy nie?

PPS. Siedze na tym forum od dłuższego czasu ale dopiero teraz miałem czas aby napisać
  • 0

#2

mareczos.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja raczej nie mam problemów z zapamiętywaniem snów... Zazwyczaj jak wstaje to przypomina mi się sen. Czasem nic nie pamiętam i jak np pójdę się umyć to dopiero zaczyna mi sie sen przypominać. Zawsze coś nam się śni! Czasem też nie pamiętam snów to chyba normalne.. Kilka razy mi się zdarzyło że przypominałem sobie mój sen po 1 dniu xD

W każdym bądz razie LD to nie zwykły sen tylko świadomy sen. Zdarzyło mi się to 1 raz w życiu i też chciałbym odzyskać świadomość podczas snu ale nie udaje mi się. Nie ma co się przejmować że ci nie wychodzi Ćwicz dalej :)
Jak wstajesz to postaraj się nie otwierać oczu i pomyśl o tym co śniłeś tej nocy... Tak będzie łatwiej.
  • 0

#3

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jotes, choć na szczęście nie mam tego problemu co Ty, zdarza się, że nie zapamiętuje snów wtedy, gdy muszę wstać bardzo wcześnie, na przykład o piątej rano.
Pytanie, jak długo śpisz? Czytałam gdzieś, że ilość snu wpływa na jego jakość niestety, więc może być tak, że jeśli kładziesz się spać dzień w dzień np. o pierwszej nad ranem, nie śpisz zbyt wiele i faz snu też masz mniej.
Wiesz co Ci polecam? Spróbuj użyć nagrań Adama Bytofa, a zwłaszcza nagrania 'pamięć snu'. Stosuj przez kilka dni i zobaczysz efekty.
  • 0

#4

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spróbuj tak, nastawiaj sobie budzik np. w nocy co 2 godziny i zobacz czy będziesz pamiętać sny. Bo ja im więcej razy się w nocy budzę tym więcej mi się śni...
  • 0

#5

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ograniczać ilość czasu spędzonego przed tv i komputerem?!
Brać leki nasenne?!

Panie kolego, nie tędy droga...
Robiłeś sobie dziennik snów? Zapisywałeś cokolwiek co udało Ci się zapamiętać ze snu? Od tego musisz zacząć...


Ja mam gdzieś jakiś dobry poradnik, jak chcesz to daj znać, a Ci wyśle... :-)
  • 0

#6

jotes.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam gdzieś jakiś dobry poradnik, jak chcesz to daj znać, a Ci wyśle... :-)


jak możesz to podaj :)
a dziennik snów to ja robiłem przez dłuższy czas... ale miałem tylko z 1 sen na 3 miesiące...
śpie od około 1 albo 2 w nocy do około 9 czasem 11

a jak próbuj se przypomnieć co to był za sen itd. to przypomina mi sie co robiłem przed zaśnięciem itd.

Użytkownik jotes edytował ten post 11.05.2008 - 11:36

  • 0

#7

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zwykle sny traktowane sa przez nasz umysl jako smieci i sa zapominane aby nie zaprzatac nimi naszej uwagi
dlatego nalezy ze tak powiem przekonac nasz umysl ze sa jednak wazne i wyrobic w nim nawyk zapamietywania ich

najskuteczniejsza technika to prowadzenie dziennika snow
czy sie nam cos sni czy tez nie codziennie po przebudzeniu musimy wykonac taki maly rytual czyli proba przypomnienia sobie snu i zapisannia go

jesli ktos pamieta swoje sny niezbyt czesto niech sie nie zraza i prowadzi dziennik caly czas bo najwazniejsza jest tu konsekwencja i systematycznosc
od razu powiem tez ze zwiekszenie ilosci zapamietywanych snow oraz ich szczegolowosc moze sie zwiekszyc dopiero po kilku - kilkunastu tygodniach systematycznego prowadzenia dziennika

druga wazna sprawa to fakt iz spiac nie snimy caly czas
sen pojawia sie w okreslonych fazach snu i jesli obudzimy sie w czasie kiedy snimy to jest wielce prawdopodobne ze bedziemy go pamietac
jesli budzimy sie w fazie w ktorej nie ma marzen sennych to z racji tego ze zapamietujemy sen ktory snil sie nam chwilke przed przebudzeniem zrozumiale powinno byc ze nic nie zapamietamy

nalezy klasc sie spac i wstawac tak aby budzic sie w czasie fazy rem bo to wlasnie podczas niej powstaja sny
aby tak sie stalo nalezy odpowiednio ustawic sobie budzik aby zbudzil nas w najdogodniejszym momencie do zapamietywania snow

podsumowujac: prowadz systematycznie dziennik snow i budz sie tak aby zwiekszyc prawdopodobienstwo przebudzenia sie w fazie rem
dodatkowo jako wsparcie dla dziennika snow mozna stosowac odpowiednie afirmacje
  • 0

#8

jotes.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ta faza rem to w której jest mniej więcej godzinie snu? czy to może jest tak że każdy ma inaczej tą faze?
  • 0

#9

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ta faza rem to w której jest mniej więcej godzinie snu? czy to może jest tak że każdy ma inaczej tą faze?


Czytałem gdzieś że faza rem zaczyna się po 2,5 do 3 godzin snu i powtarza się systematycznie... budzik powinno się nastawiać tak aby budził nas w 2,5, 5, 7,5 itd.
  • 0

#10

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

z faza rem jest troszke roznie
2.5 godzinne cykle to spore uproszczenie i nie do konca prawdziwe jednak mozna przyjac ze obudzenie sie po 7.5 godzienie snu daje duze prawdopodobienstwo obudzenia sie wlasnie w tej fazie

dobrze by bylo miec kogos do pomocy kto obserwowal by nas z rana i okreslil kiedy ta faza sie zaczyna jak dlugo trwa co w polaczeniu z dobrze oszacowanym poczatkiem snu daloby niemal 100% na takie ustawienie budzika abysmy sie zawsze budzili w tej fazie
taka osoba moglaby tez nas budzic w czasie rem i od razu zadawac pytanie co nam sie snilo

inny sposob to spanie ile sie tylko da
im dluzszy sen tym dluzsza faza rem a ze jest to faza plytkiego snu wiec jest duze prawdopodobienstwo ze spontanicznie obudzimy sie wlasnie w tej fazie

prowadzac dziennik snow zapisujemy w nim nie tylko sny ale takze godzine w ktorej sie kladziemy szacunkowy poczatek snu to czy budzilismy sie w srodku nocy i rozne inne tego typu informacje
jesli systematycznie i przez dlugi okres czasu bedziemy prowadzic takie zapiski to sami w koncu wyznaczymy najbardziej optymalny czas snu i moment wybudzenia

tutaj wiecej informacji na temat faz snu: klik
  • 0

#11

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zapamiętać sen? Autosugestia. Przed snem mówic sobie, że będzie się rano pamiętało sen. Kłaść się spać ze świadomością, że rano wstaniesz, będziesz pamiętał sen i będziesz miał go gdzie zapisać - kartka i ołówek/długopis pod poduszką, albo na biurku, byle nie za daleko od miejsca snu. Rano wstając trzeba chwile pomyśleć, pomedytować, przypomnieć sobie sen. No i to cała filozofia. Można jeszcze posłuchać jakiś presetów A. Bytofa.
  • 0

#12

ozim.
  • Postów: 92
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi osobiście łatwo jest zapamiętywać sny, jeśli rano od razu po przebudzeniu staram się przypomnieć sobie sen. Tyle że w późniejszym "etapie dnia" zapominam ten sen:P No chyba, że był jakiś ciekawy i godny uwagi. Z początku też założyłem dziennik snów, co mi niewątpliwie pomogło, ale teraz zrezygnowałem.
  • 0

#13 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Dużo łatwiej pamiętać sen jeśli po obudzeniu się nie ruszamy.
  • 0

#14

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma znaczenia jak śpisz.

Raz zapamietasz a raz nie zalezy jaki to sen.. Ja zapamietuje dokladnie sny w których gine albo te w którch jestem z kims.. :P Pozatym sny to twoja wyobraznia, a OOBE nie nauczysz sie od tak.
  • 0

#15

ozim.
  • Postów: 92
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To , że OOBE przychodzi po długim czasie, sam wiem:D Pół roku i są postępy,ale OOBE to nie same wibracje:P A co do zapamiętywania snów to dodam jeszcze, że trzeba zasypiać z myślą, że rano będę pamiętał sen. Autosugestia daje dużo, może nie od razu zauważy się efekty, ale po jakimś czasie będzie się pamiętać nawet po 2/3 sny dziennie. Wiem, bo sam tak mam:D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych