Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raelianie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

max.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam pytanie do kolegi powyzej bo widze, ze znasz sie na tym temacie
po co ci elohimowie chca znow tu przyleciec?


Jesteśmy już na tym etapie rozwoju, że jeśli się nie zmienimy to czeka nas całkowita zagłada. Elohim jak ojcowie troszczący się o dziecko przybyli nam z pomocą.

Elohim w ten sposób nie ingerowali w nasz rozwój i historię,

aa i z tego co czytalem to wydaje mi sie ze elochim ingerowali w rozwoj naszej cywilizacji i to w bardzo znaczacym stopniu.


Elohim w ten sposób nie ingerowali w nasz rozwój i historię, jednocześnie oferując nam pewne elementy przyszłego rozwoju, które - jako ludzie obrarzeni wolną wolą - mieliśmy prawo przyjąć lub odrzucić.


Zachęcam wszystkich do przeczytania przesłania, które jest do pobrania z strony http://rael.org/ .
Forum Społeczności Raeliańskiej w Polsce http://www.rael.fora.pl/
  • 0

#17

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakie to sa "pewne elementy przyszlego rozwoju"?

ech wlasnie poczytalem to wasze forum, straszne sekciarstwo jak dla mnie
  • 0

#18

max.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakie to sa "pewne elementy przyszłego rozwoju"?


Wynalezienie bomby atomowej, lot na księżyc, rozwój elektroniki ---> spotkanie z Elohim --> klonowanie i nieśmiertelność, podróże międzygwiezdne.

Radzę wszystkim przeczytać przesłanie. Jest tam wiele odpowiedzi na nurtujące pytania na temat Elohim.
  • 0

#19

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na forum wlasnie przeczytalem, ze jak przyleca elohim to mamy sie przed nimi "ukleknac" by pokazac im, ze sa naszymi stworzycielami i inne takie dyrdymaly.
tu obcencie jakie fazy maja na tamtym forum :D

link
  • 0

#20

max.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na forum wlasnie przeczytalem, ze jak przyleca elohim to mamy sie przed nimi "ukleknac" by pokazac im, ze sa naszymi stworzycielami i inne takie dyrdymaly.
tu obcencie jakie fazy maja na tamtym forum :D

link



Nie do końca zrozumiałeś co tam jest napisane. Na początku tez myślałem tak jak ty i wyśmiewałem sie z tego. Jednak później sie przekonałem, że w religii Raeliańskiej nie chodzi wcale o wielbienie kosmitów, my tylko uznajemy ich jako swoich stwórców. Resztę swojego życia staramy się pracować nad sobą i walczymy o zmiane świadomości ludzi. Tak dla klonowania ! Tak dla geniokracji !
Dołączona grafika
  • 0

#21

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fajny obrazek
wynika z niego, ze jestescie za homoseksualistami i ich slubami?

Heh ale z tym obrzezaniem i mniejsza podatnosc na HIV to chyba jaja sobie robicie?

Regulamin pkt 7.6 Zabronione są wszelkie formy rasizmu, nietolerancji: tzn. wypowiedzi antynarodowych i szerzących nienawiść; wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób; wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych użytkowników forum. Przyznano ostrzeżenie.
  • 0

#22

max.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fajny obrazek
wynika z niego, ze jestescie za pedalami i ich slubami?

Heh ale z tym obrzezaniem i mniejsza podatnosc na HIV to chyba jaja sobie robicie?



Jesteśmy za wolnością każdego człowieka. Tylko człowiek wolny może sie rozwijać i czerpać radość z życia. Raelianizm bazuje na tolerancji każdego człowieka, jego zachowań, upodobań jeśli to nie szkodzi innej osobie. Chcesz być gejem nie ma sprawy, chcesz przeżyć całe życie z jedną kobietą też ok. My nie popieramy ani nie nakazujemy niczego.
  • 0

#23

Miecha.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że tekst ten nie został w pełni dobrze zrozumiany. Polecam stronę http://rael.org/ tam można pobrać wiele książek na ten temat, w tym: "Przesłanie" Raela
  • 0

#24

ogr.
  • Postów: 149
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawa wizja i interpretacja, lecz w szerszym ujęciu może budzić wątpliwości.

Publikacja jest w wielu językach, więc zapewne dotarła do wielu kultur w odległych zakątkach Ziemi. Przeciętny Koreańczyk wie tyle samo o Biblii, co przeciętny Polak o Koranie, czy Tybetańskiej Księdze Zmarłych. Ciekawe o czym opowiada wersja koreańska przekazu od Elohim? (mógłby ktoś przetłumaczyć? :)) Jeżeli o czymś zupełnie innym, niż wersja polska, czy angielska to zapewne są trzy historie dla Buddystów, Chrześcijan, Islamistów i wracamy do punktu wyjścia. Raczej marne szanse, aby opowiadały o tym samym, bo w jaki sposób przekonać Buddystę używając argumentów opartych na wydarzeniach opisanych w Biblii?
Trzy odmienne przekazy Elohim - trzy wersje - wracamy do punktu wyjścia.

Dziwi mnie, że Elohim używa zazwyczaj broni atomowej... Oznacza to, że w rozwoju militarnym jesteśmy na poziomie istot, potrafiących przelecieć rok świetlny w dwa miesiące, zadbać o swą długowieczność, itd. Lecz akurat militarnie im dorównujemy.
Mam wrażenie (tylko wrażenie), że gdybyśmy wymyślili po II wś bardziej potężną broń, Elohim używaliby właśnie tej ;)
  • 0

#25

Dreadnoth.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Publikacja jest w wielu językach, więc zapewne dotarła do wielu kultur w odległych zakątkach Ziemi. Przeciętny Koreańczyk wie tyle samo o Biblii, co przeciętny Polak o Koranie, czy Tybetańskiej Księdze Zmarłych. Ciekawe o czym opowiada wersja koreańska przekazu od Elohim?


Zadziwiające jak rzucanie nie sprawdzonych domysłów idzie w parze z doświadczeniem, a raczej jego brakiem, w temacie, o którym nic się nie wie, a stara się pozornie stwarzać obraz doświadczonego. Otóż zaręczam Cię, że tłumaczenia wszystkich książek na różne języki zwierają tą samą wersję. Całość tłumaczona była z oryginału francuskiego. A co do Koreańczyków, to tam mój drogi panuje Katolicyzm pełną gębą. W Mongolii z kolei nie ma jednej dominującej religii, a Chrztów Raeliańskich jest najwięcej na świecie, zaś w Japonii jest najwięcej Raelian (ponad 10 tysięcy). Prawdą jest także to, że 60% Raelian miało związek z buddyzmem... i jakoś nie widzę przeciwwskazań, które miałyby podtrzymywać Twój zarzut. Buddyzm posiada najwięcej konotacji z najnowszym Przesłaniem od ELohim dla ludzkości, nie ufasz temu co piszę, sprawdź sam. Ale, że nie sprawdziłeś, to dlatego piszesz takie głupoty. Inną kwestią jest fakt, że najmniej Raleian jest w krajach Arabskich, ale TYLKO dlatego, że odstąpienie od Koranu grozi śmiercią... ze strony rodziny. Ale nawet tutaj następuje zmiana. Osobiście niedawno poznałem kobietę z Iranu, która została Raelianką, i po powrocie do domu (już wróciła, z smeinariow, na których byłem), będzie oficjalnie głosić, że odstępuje od Islamu. Pewnie zginie rychło, ale cóż, prawdziwy Raleianin nie boi się śmierci i ciemnoty :) .

Jeżeli o czymś zupełnie innym, niż wersja polska, czy angielska to zapewne są trzy historie dla Buddystów, Chrześcijan, Islamistów i wracamy do punktu wyjścia. Raczej marne szanse, aby opowiadały o tym samym, bo w jaki sposób przekonać Buddystę używając argumentów opartych na wydarzeniach opisanych w Biblii?
Trzy odmienne przekazy Elohim - trzy wersje - wracamy do punktu wyjścia.


Patrz wyżej... Jestem członkiem drużyny tłumaczy w Strukturach Ruchu, i zaręczam Cię, że wszędzie jest to samo tłumaczenie. Prawdziwie światłym i świadomym ludziom, nie są potrzebne kulturowe odpowiedniki, by prawdę zrozumieć. Bo jak masz napisane w Biblii chociażby - prawda jest jedna i prawdziwie mądry człowiek ją odnajdzie i zrozumie, podczas gdy głupiec będzie ślepy i nie będzie widział nic poza czubkiem swego nosa.


Dziwi mnie, że Elohim używa zazwyczaj broni atomowej... Oznacza to, że w rozwoju militarnym jesteśmy na poziomie istot, potrafiących przelecieć rok świetlny w dwa miesiące, zadbać o swą długowieczność, itd. Lecz akurat militarnie im dorównujemy.


Jak można coś zrobić nożem, to po co stosować siekierę? To, że użyli energii atomu, nie oznacza, że nie dysponują czymś znacznie potężniejszym, ale przecież nie chcieli zniszczyć planety, a tylko wysterylizować ją z choroby zwanej człowiekiem. Mierz środki na zamiary, parafrazując znane przysłowie.

PS. Dla Buddystów Rael jest Maitreyą, jeśli cokolwiek Ci to mówi.
  • 0

#26

ogr.
  • Postów: 149
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wcześniej wyraziłem swoje wątpliwości, a Ty (jako znawca tematu) swoją powyższą wypowiedzią część moich wątpliwości rozwiałeś.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że przekaz Elohim (twórców i opiekunów ludzkości) jest skierowany do wszystkich Ziemian w jednej przetłumaczonej na różne języki treści.

Przekaz zawiera jednak argumenty i odwołania oparte na przekazie Biblii – tzn. mające znaczenie dla ludzi związanych z Judaizmem i Chrześcijaństwem. Tych pierwszych jest kilkanaście milionów, a tych drugich ponad 2 miliardy, a to jednocześnie oznacza, że Eliasz, Chrystus, rozmnożenia chleba, Sodoma i Gomora itp. na które powołuje się przekaz, niewiele będą znaczyć dla pozostałych 4 miliardów, które z historiami biblijnymi nie miały za wiele do czynienia, nie znają ich, nie mówiąc już o dawaniu im wiary.
Wspominasz że 60% Raelian miało związek z buddyzmem… nie kwestionuję tego, ale dlaczego w przekazie do Buddystów (Islamistów i wielu innych religii też), Elohim powołuje się na rzeczy mające znaczenie praktycznie tylko do Żydów i Chrześcijan? Co z pozostałymi 4 miliardami wyznawców innych kultów i religii?
To tak jakby w kwestiach wiary, sensu istnienia, genezy itd. przekonywać Katolika czy Islamistę, przedstawiając mu zasady reinkarnacji lub do Chrześcijan nadać przekaz poparty hinduskimi wierzeniami.

Odwoływanie się do historii nie mających nic wspólnego z naszymi wierzeniami i kulturą (jak zapewne odbiorą ten przekaz wszyscy nie wierzący w zapisy biblijne - jakieś 4mld), ma nikłe szanse, aby ukazać nam pewne zależności i nas przekonać. Elohim jakoś o tym nie pamiętają. Pamiętają za to, że najbardziej przerażającą broń jaką znamy jest broń atomowa i straszą nas, że spuszczą ja nam na głowę.


Chciałbym ( i chyba wielu, wielu innych też), aby przytaczane tam założenia co do dalszej drogi ludzkości już dawno weszły w życie.
Zastanawia mnie jednak dlaczego wysoce rozwinięta obca cywilizacja (czy ktokolwiek kto to napisał) nie była w stanie spojrzeć na nasz świat szerzej, niż tylko w zakresie wierzeń Żydów oraz Chrześcijan i odwołać się do innych argumentacji poparcia swego przekazu, niż tylko do tych znanych i liczących się dla 1/3 mieszkańców Ziemi.

A co do Koreańczyków, to tam mój drogi panuje Katolicyzm pełną gębą.

Z tego co mi wiadomo w Korei Południowej 1/3-1/2 to protestanci, około 1/5 to buddyści, katolicy 1/10, reszta – bez wyznania. Korea Północna to głównie niewierzący lub czczący wodza narodu (prawie 3/4 narodu), 1/4 to buddyści i tzw. wierzenia ludowe.

W zakresie Katolickiej Korei jestem chyba stanowczo niedouczony... :o
  • 0

#27

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co jak co, ale jakbyś ruszył głową to nie zadawałbyś takich pytań, jakie zadajesz.

Zgadnij na jakiej starożytnej księdze oparte są kultury Zachodu (kraje przodujące we wszystkich stopniach rozwoju: społecznego, technologicznego, gospodarczego itd.)??


Pomyśl sobie jakby tak ważne Przesłanie trafiło gdzieś np. do ludów Amazonii i wyjaśniało, na podstawie ich kultury takie, a nie inne rzeczy, związane często z wiadomościami naukowymi, obecnym postępem technologii itd.

Czy to w ogóle by do kogoś z nich do końca dotarło, o czym to jest, a nie mówiąc już o przekazywaniu tego dalej...


Ktoś planując to wszystko, miał raczej łeb na karku.

I jestem pewny, że więcej od muzułmanina, czy buddysty usłyszysz o Biblii, niż od katolika o Mahomecie, albo o Tybetańskiej Księdze Umarłych.

Łapiesz w czym rzecz?
  • 0

#28

ogr.
  • Postów: 149
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie możemy patrzeć na cały świat przez pryzmat jedynie „naszej okolicy”, naszej kultury czy religii. Zachód kulturowo to nie cały świat tylko jego 1/3. Po za naszą okolicą istnieją inne kultury, religie, ustroje polityczne, które nie są zależne od zmian opcji politycznych, kultury, czy wierzeń Zachodu, a rozwój technologiczny to nie główna bariera która dzieli ludzi i świat.

Ludy Amazonii – dość skrajny przykład. Może jednak lepiej będzie porównać z przodującymi krajami Zachodu, np. Chiny, Pakistan, Indie?
Ogromna populacja, arsenał atomowy, szczątkowa znajomość kultury chrześcijańskiej (3%, a w Chinach 0,5%), a za to drakońskie rządy, fanatyzm, bieda, zastraszenie, frustracja - generalnie tykająca bomba.
Co z tego że Muzułmanin czy Buddysta, powie co nieco o historiach biblijnych (co raczej wydaje się mało realne), skoro przekaz oparty na tych historiach będzie dla niego znaczył tyle co dla większości z nas przekaz oparty np. na zapisach braci Grimm.
Nawet jeśli cały chrześcijański świat ustosunkuje się do przesłania Raelian, to co pozostałymi 2/3?
Co z krajami siedzącymi na głowicach (np. Pakistan w XXI w. – ponad połowa to analfabeci ) nie znającymi opowieści na których opiera się przekaz Elohim?? Czy nagle radosnym zrywem z rządem na czele, zaczną naśladować Zachód??
  • 0

#29

KurcePiecone.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego nowy rok u Raelienow obchodzi sie 6 sierpnia, w rocznice ataku na Hiroszime, a nie 16 lipca, wtedy gdy dokonano po raz pierwszy proby bomby atomowej? (Rzekomo 6 sierpnia mial byc dowodem opanowania przez czlowieka potegi atomu, lecz tak na prawde stalo sie to troche wczesniej!).

Skoro polaczenie Elohim + Czlowiek = Żyd, to czym Żyd rozni sie od czlowieka?
  • 0

#30

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie możemy patrzeć na cały świat przez pryzmat jedynie „naszej okolicy”, naszej kultury czy religii. (...)

Elohim wysyłali swych proroków chyba w każde miejsce świata. O jednych wiemy więcej (Eliasz, Mahomet, Jezus, Budda), o drugich mniej (Joseph Smith, Zaratusztra, Simon Kimbangu).
Obecny prorok jest ostatnim z ostatnich.

Najgorszym problemem było przekręcanie przesłania w przekazach międzyludzkich, i potem wychodziło, to co wychodziło...

Co za bzdura, jak tepym ograniczonym kolkiem trzeba byc zeby uwierzyc w takie bzdety. Btw czy to forum ma na celu szerzyc sekciarstwo w internecie?

Ty zapewne nie jesteś ograniczonym kołkiem, więc chętnie przedstawisz na łamach forum swój szeroki światopogląd.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych