Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raelianie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Miecha.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Przybyliśmy z innego układu słonecznego i stworzyliśmy wszelkie formy życia na Ziemi, włącznie z człowiekiem, na nasz obraz. Braliście nas za bogów ... Teraz, gdy jesteście zdolni zrozumieć kim jesteśmy, chcielibyśmy nawiązać z wami kontakt w oficjalnej ambasadzie."
Słowa Elohim do całej ludzkości, 13 grudnia 1973 roku.
"Przybyliśmy z innego układu słonecznego i stworzyliśmy wszelkie formy życia na Ziemi, włącznie z człowiekiem, na nasz obraz. Braliście nas za bogów ... Teraz, gdy jesteście zdolni zrozumieć kim jesteśmy, chcielibyśmy nawiązać z wami kontakt w oficjalnej ambasadzie."
Słowa Elohim do całej ludzkości, 13 grudnia 1973 roku.
Aż trudno dzisiaj uwierzyć, że chrześcijaństwo też kiedyś zaczynało swą historię jako niewielka sekta. Nazewnictwo to uraża w swoim dzisiejszym pejoratywnym wydźwięku to klasyczne już wyznanie. A nie powinno, gdyż nazwa ta określa odłam religijny, pewne odcięcie w obrębie wyznania. Jednak chcę Wam przedstawić inny ruch religijny, który został zarejestrowany stosunkowo niedawno, bo w latach 70-tych ubiegłego stulecia i mimo, że opiera się na treści i historii wielkich ksiąg różnych religii, czerpie i analizuje dzieje ludzkości w kontekście wielu wyznań, to nie wywodzi się z żadnej z tradycji. Mowa tu o nowym ruchu religijnym jakim jest filozofia raeliańska. Założycielem ruchu jest Claude Vorilhon, Francuz o korzeniach judeochrześcijańskich. Urodzony w roku 1946 w Vichy, spędza dzieciństwo ze swoją matką, babcią i ciocią. Po zainteresowaniach związanych z poezją oraz muzyką, jego pasja dla sportu samochodowego prowadzi go do uczestniczenia w zawodach jako kierowca samochodów wyścigowych oraz do kariery dziennikarza sportowego. Wydaje pismo poświęcone tej tematyce. Żonaty, ojciec dwojga dzieci. Tak upływało jego życie do roku 1973-go. Nic nie zapowiadało przełomu, który nastąpił 13-go grudnia w kraterze starego wulkanu Owernii.

Skąd jesteśmy?- Przesłanie od Elohim. Otóż 13 grudnia 1973-go roku, Claude Vorilhon doświadcza kontaktu z istotami pozaziemskimi, które cechuje wzrost około 1,20 m, długie czarne włosy i broda, oczy ciemne migdałowatego kształtu, skóra w odcieniu lekko zielonkawym. Elohim, bo tak siebie nazywają, przekazali mu przesłanie do całej ludzkości, w którym to zdradzają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.
"Dawno temu na odległej planecie, rozwój wiedzy pozwalał na naukowe tworzenie życia. Komisja etyczna ustanowiona przez rząd tamtejszej planety, zabroniła jakichkolwiek badań w tej domenie. Ekipy naukowców dysponowały technologią oraz środkami, które pozwalały im polecieć na inne planety, by kontynuować badania uznane za niebezpieczne przez ludność ich macierzystej planety. Nasza planeta "Ziemia" była jednym z tych miejsc, gdzie sztucznie stworzono życie w laboratorium." Tą informację możemy przeczytać na oficjalnej stronie organizacji. Dowiadujemy się również, że początkowo w laboratorium stworzono też prostsze organizmy takie jak rośliny i zwierzęta, dopiero później na swój wzór i podobieństwo, Elohim stworzyli człowieka. Jednak lider opozycyjnej partii na ich planecie- Szatan- dążył do zgładzenia życia na Ziemi, wydarzenie to zostało opisane w Biblii jako potop, w rzeczywistości Arka była statkiem kosmicznym, na który ewakuowano część Ziemian, podczas bombardowania kosmicznego naszej planety przez siły Szatana. Biblia jest kluczem do odczytywania przesłania Elohim. Ponoć to ludzie źle ją zinterpretowali, analizując "świętą księgę". Np. samo słowo "Elohim" zostało przetłumaczone z hebrajskiego na łacinę przez Jeremiasza jako "Bóg" natomiast oznacza po pierwsze rzeczownik w liczbie mnogiej, czyli jeżeli już je tłumaczyć, to na "bogowie", ewentualnie lepszym tłumaczeniem tego słowa byłby zwrot: "Ci, którzy przybyli z nieba". Elohim informują nas również, że z połączenia Ziemianek i Elohim powstał naród wybrany- Żydzi, a także wszyscy wielcy prorocy ludzkości, tacy jak Jezus, Budda czy Mahomet są hybrydami tych dwóch cywilizacji. Byli oni wysłannikami i pośrednikami między Elohim a ludzkością. Rael, bo tak nazwali przybysze Clauda Vorilhona jest również połączeniem Jahwe, czyli głowy Elohim z ziemską kobietą i ma szerzyć owe rewelacje na całym świecie. W dalszej części Elohim tłumaczą, dlaczego akurat teraz przybyli, aby wyjawić prawdę. Otóż wg nich w 1945 roku rozpoczęła się "era Apokalipsy", ale znów została źle zinterpretowana przez badaczy Pisma Świętego. W tym ujęciu apokalipsa oznacza przebudzenie, oświecenie, czas w którym jesteśmy gotowi, aby poznać prawdę o nas samych, o naszym pochodzeniu. Rok 1945 rozpoczyna okres w dziejach Ziemi, w którym potrafimy używać broni atomowej, jesteśmy na wysokim poziomie technologicznym, rocznie robimy tysiące operacji siatkówki oka i stajemy przed wyzwaniami z zakresu genetyki. W roku tym powstało państwo Izrael oraz poczęty został "ten, który niesie światło" czyli Rael. Dlatego Elohim uznali nas za gotowych na przyjęcie prawdy, pragną również odwiedzić nas osobiście w 2035 roku, o ile sami tego będziemy chcieli, a symbolem nasze dobrej woli ma być wybudowana w pobliżu Jerozolimy ambasada. Po tym znaczącym spotkaniu Rael wydaje "Książkę, która mówi prawdę"(1974) i zakłada ruch MADECH(Movement for the Welcome of the Elohim, Creators of Humanity), jednak wewnętrzne nieporozumienia skłaniają go do odejścia z organizacji w roku 1975. W tym samym roku, 7 października znowu doznaje kontaktu z Elohim, którzy zabierają go na swoją planetę, gdzie spotyka wielkich nauczycieli ludzkości- Jezusa, Buddę i innych, którzy to są poddawani klonowaniu i w ten sposób utrzymywani przy życiu. Jednak klonowanie to nie przypomina naszego, gdyż osobie zamienia się osłabione komórki na nowe, z których eliminuje się wszelkie wady, w ten sposób organizm niejako się odmładza i jest wolny od wcześniejszych chorób, zachowując przy tym pamięć i swą tożsamość. Elohim obiecują w ten sam sposób klonować najbardziej zasłużonych Ziemian, którzy zdecydują się przekazać im swój plan komórkowy oraz wspierać organizację Raela. Elohim uczą również Vorilhona sztuki "medytacji zmysłowej", dzięki której można osiągnąć harmonię z kosmosem a przy okazji kontaktować się z Elohim. Zalecają oni także noszenie długich włosów, które to pełnią rolę przekaźników i wzmacniają odbiór fal kosmicznych. Rael wraca z tej podróży wzmocniony i w roku 1976 zakłada w Quebecu w Kanadzie Międzynarodowy Ruch Raeliański, którego nazwę zmienia na Religię Raeliańską w roku 1998.


Tekst zaczerpnięty z mojego bloga...gdy znajdę dokładny adres oryginalnej strony z tym tematem to go podam. Pozdrawiam i dodaję, że to jest mój 1-szy temat.
  • 0

#2

Eldor.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poprawże błąd w temacie. A MADECH to skrót z francuskiego. :)
  • 0

#3

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Braliście nas za bogów ... Teraz, gdy jesteście zdolni zrozumieć kim jesteśmy, chcielibyśmy nawiązać z wami kontakt w oficjalnej ambasadzie


No tak znowu się zaczyna (takie kontakty przerabialiśmy w historii 100 razy) jeśli chodzi o zaległy haracz to proszę sie udać do Benedykta XVI.
  • 0



#4

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Również
http://www.paranorma...?showtopic=3085
  • 0



#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale w koncu w dobrym dziale ktos umiescil arta o Raelianach.
  • 0

#6

Senchi.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ciekawe. Ale jeżeli nasze religie(lub my) są z kosmosu to będzie panować zasada : która pierwsza cywilizacja kosmiczna przekaże te wiadomości ludziom to (jeżeli uwierzymy) jej (cywilizacji kosmicznej) będziemy pomagać/czcić.
  • 0

#7

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie myślałem, że to kiedyś napiszę :D

Jak pisze w tematach o jaszczurach - oni uzurpują sobie prawo, że nas stworzyli i są naszymi bogami :-)
Dla mnie taki kwiatek jak scjentolodzy.
  • 0



#8

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to jeden wielki stek bzdur. Zastanawiam jak mozna wierzyc w takie teksty nie majac dowodow na istnienie Realianow (lol2).
  • 0

#9

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bełkot, nie poparty niczym.


Słowa Elohim do całej ludzkości

Autor tego tekstu za dużo grał w Tabula Rasa i musiał być nieźle wstawiony.


Elohim, bo tak siebie nazywają,

Elohim - to po hebrajsku znaczy "Bóg", jak i JHWH. Ci kosmici po hebrajsku nawijają? Eee...
  • 0



#10

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raelianie to ciekawy odłam, taka wiara na czasie. Zawsze coś musi być nad człowiekiem tym razem ufoludki.
Lecz z tego co kiedyś o nich czytałem(dość sporo w internecie) to sa oni jedną z ciekawszych istniejących dziś "wyznań" - nie cczą Boga który da im po śmierci wieczne życie. Podzielę sie trochę wiedza którą posiadam na ich temat:
* na planecie kosmitów znajduje sie miejsce w któr6ym jets około 2000 ludzi którzy specjalnie oddali przysługę ludzkości np: Jezus, Budda i wielu innych mesjaszy i myślicieli.
* ich wierzenie nie opiera sie na tym, jak większość religi aby czcić bóstwo a dostaniemy życie wieczne a na tym aby uczyć sie i doprowadzić do stanu w którym człowiek dzięki nauce stanie sie wieczny i wszechmogący. To bardzo w nich cenie, świeże podejście do sprawy. Dlatego też uważam iż to, że sa od 1998r religią jets totalną bzdurą bo nie posiadają sacrum.
* mamy się szykować na przyjście ufoludków którzy kiedy odkryjemy tajniki życia zabiorą nas na swoje planety i będziemy żyć wiecznie i idealnie.
(informacje które sam uzyskałem, mogę się mylić)

Ciekawe spojrzenie na świat, szkoda, ze poparte na takich bzdurach. Koleś który to założył mógł wymyślić ruch filozoficzny no ale cóż - wymyślił religie. No a szkoda, bo tacy ateistyczni filozofowie mogli by uzyskać o wiele więcej na świecie.
Ale niech każdy robi co chece, ja nie mam zamiaru niko przekonywać do moich wierzeń ale w zamian nie chce aby ktoś mi wchodził w D ;)
  • 0

#11

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

CYTAT
Braliście nas za bogów ... Teraz, gdy jesteście zdolni zrozumieć kim jesteśmy, chcielibyśmy nawiązać z wami kontakt w oficjalnej ambasadzie



No tak znowu się zaczyna (takie kontakty przerabialiśmy w historii 100 razy) jeśli chodzi o zaległy haracz to proszę sie udać do Benedykta XVI.


tatik, mistrzowski koment :D Nie przylecą i wezmą ze soba bazylike św.Piotra, licheń i dotacje państwowe do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Wracają do tekstu - powstaliśmy bo jacyś naukowcy ze swoim widzimisie postanowali poeksperymntować wbrew przepisom władzy. Fajnie.
Lem miał fajne opowiadanie w dziennikach gwiazdowych dotyczące przypadkowego powstania ludzkości.
  • 0

#12

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak wy, ale ja już nie mam pojęcia kto mnie stworzył :D .
Całkiem bogata oferta, muszę przyznać.
Do wyboru mamy Boga Chrześcijańskiego, Allaha, Jahwe, Szatana, Raelian, Jaszczurów ;) , Boga Sumerów (nie pamiętam imienia)... kurczę, do wyboru do koloru!
Wszyscy mają Boga, mam i ja!

A tak na serio, to ile można? Co chwila to nowa religia. Ktoś sobie coś tam wymyśli i już od razu przekonuje cały świat, że tak naprawdę on ma przecież rację, to my jesteśmy ślepi na jego prawdy. Już natychmiast mamy uwierzyć!
Mam wrażenie, że powoli ludzie stają się zmęczeni wszelakimi religiami.
Przynajmniej ja.
  • 0

#13

Miecha.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przepraszam za błędy a jeśli ktoś chciałby obejrzeć oryginał to zapraszam na mojego bloga http://realianie.blog.onet.pl/
  • 0

#14

max.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość osób piszących w tym temacie w ogóle nie wie czym jest Raelianizm. Wszyscy bazują na stereotypach zamiast sprawdzić u źródła.



Braliście nas za bogów ... Teraz, gdy jesteście zdolni zrozumieć kim jesteśmy, chcielibyśmy nawiązać z wami kontakt w oficjalnej ambasadzie


No tak znowu się zaczyna (takie kontakty przerabialiśmy w historii 100 razy) jeśli chodzi o zaległy haracz to proszę sie udać do Benedykta XVI.



Pieniądze na ambasadę są już dawno zebrane i ona może powstawać w każdej chwili. Nie ma żadnych przymusowych ofiar pieniężnych, 10 % swojego dochodu muszą wpłacać tylko członkowie struktur. Chodzi głównie o uzyskanie neutralności terytorialnej od jednego z państw, a także nadal jest jeszcze dużo do zrobienia w kwestii informowania i przygotowania ludzkości do tego wydarzenia. "Budowa Ambasady" to nie tylko kwestia "pieniędzy" lub też "budynku z kamieni i szkła", to plan działania, ciężkiej i żmudnej pracy jeszcze na wiele lat. Aby wybudować Ambasadę, należy przygotowywać społeczeństwo do tego wydarzenia, jakim będzie powrót Elohim, aby przygotowywać społeczeństwo, należy organizować się, by informować ludzi wokół nas o Przesłaniu od Elohim.


Jak dla mnie to jeden wielki stek bzdur. Zastanawiam jak mozna wierzyc w takie teksty nie majac dowodow na istnienie Realianow (lol2)


Wszystko to co zostalo napisane w książkach Raela jest potwierdzone i mające oparcie w starożytnych tekstach religijnych, legendach, tradycjach, tak jak i w nowoczesnej nauce. Dowody na dziesiątki kontaktów pomiędzy ludzkością, a istotami z innej planety możemy znaleść w wielu źródłach historycznych, na wielu kontynentach. I kiedy prześledzimy naukowe udogodnienia w naszym dzisiejszym społeczeństwie, wszystko to zostało już ogłoszone przez Raela 33 lata temu.

Filozofia Raeliańska jest filozofią zrozumienia, a nie wiary. To dlatego Rael we własnej osobie, prosi Cię o nie ślepą wierę w jego słowa, ale o szukanie zrozumienia we własnym zakresie, tak by każdy z osobna mógł wybrać najbardziej odpowiadające mu części tej wielkiej układanki.

Tak jak w każdym momencie w dziejach ludzkości, gdy Elohim wysyłali nam Przesłanie (Przesłanie odpowiadające danemu poziomowi zrozumienia ludzi tamtych epok), odbywało się to za pośrednictwem jednej osoby. Elohim w ten sposób nie ingerowali w nasz rozwój i historię, jednocześnie oferując nam pewne elementy przyszłego rozwoju, które - jako ludzie obrarzeni wolną wolą - mieliśmy prawo przyjąć lub odrzucić. Tak samo jest teraz: Elohim nie ingerują bezpośrednio w rozwój naszej cywilizacji, bezpośrednio objawiając się, gdyż chcą, po pierwsze: przygotować nas do ich oficjalnego powrotu. A najlepszy sposób przygotowania nas do tego, jest przekazanie jednemu człowiekowi Przesłania, które będzie oddolnie i w sposób progresywny szerzone w społeczeństwie, oswajając ludzkość w ten sposób z myślą, że oni powrócą (Unikają w ten sposób szoku cywilizacyjnego, filozoficznego, społecznego i ekonomicznego, jaki byśmy doznali, gdyby nagle teraz oni się objawili.)
Po drugie: Elohim chcą, abyśmy sami z siebie dokonali refleksji na temat naszej historii i tego co obecnie dokonuje dzisiejsza nauka, byśmy - posługując się naszą inteligencją i kojarzeniem różnych faktów z przeszłości i czasów obecnych - sami doszli do logicznej i racjonalnej konkluzji, że to co głosi Rael od przeszło 30 lat jest prawdą.
  • 0

#15

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam pytanie do kolegi powyzej bo widze, ze znasz sie na tym temacie
po co ci elohimowie chca znow tu przyleciec?

Elohim w ten sposób nie ingerowali w nasz rozwój i historię,

aa i z tego co czytalem to wydaje mi sie ze elochim ingerowali w rozwoj naszej cywilizacji i to w bardzo znaczacym stopniu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych