Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mutacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dwie główne naukowe nazwy na niepotrzebne włosy to hirsutyzm i hypertrichosis. Nadmierne owłosienie jest przyczyną wstydu. Zbędne włosy powstają w wyniku anormalnego lub nadmiernego wzrostu, należącego od miejsca występowania, długości, grubości, gęstości oraz wieku i płci. Ta cecha może być nabyta lub wrodzona, częściowa lub całkowita. Częściowy wrodzony hirsutyzm nie jest rzadkim zjawiskiem, najczęstsza jego forma to owłosione pieprzyku. Może on pojawić się pomiędzy brwiami, na ramionach lub twarzy u kobiety, formując u niej brodę lub wąsy, co jest dość wstydliwą cechą. Czasami pojedynczy kosmyk włosów może być obecny na ramieniu, głowie lub innej części ciała.

Ogólna wrodzona hirsutyzm jest bardzo rzadki. Tylko kilka przypadków zostało zanotowanych. Schwe-Maon był owłosionym Birmańczykiem, którego córka Maphoon dotknięta podobną przypadłością. Również córka Maphoon była bardzo owłosiona. Innym przypadkiem był pewien bardzo znany tancerz, którego włosy osiągnęły trzy jardy długości po wyleczeniu z bardzo ciężkiej choroby. Innymi osobami dotkniętymi tą przypadłością byli Julia Pastrana, również tancerka, której ciało było bardzo owłosione a miała ona nawet brodę, jej córka cierpiała na podobną przypadłość, oraz Adrian Jeftichjow, Rosjanin, człowiek o twarzy psa, i jego syn Fedor, również posiadający tą cechę. Ojciec i syn buli wystawiani w wielu krajach pod koniec zeszłego wieku, innym przypadkiem była Barbara Urster, której broda sięgała do pasa.

Pośród wyjątkowo owłosionych ras są mieszkańcy niektórych północnych wysp Japonii. W przypadku wrodzonego nadmiernego owłosienia zauważa się spowolnienie rozwoju, anomalie w uzębieniu (najczęściej dotknięte są zęby trzonowe i kły) również dojrzewanie jest opóźnione. Nabyte hypertrichosis. Ta przypadłość nigdy nie jest określana jako wrodzona, bardzo rzadko jest całkowita, chociaż u kobiet jest dość uciążliwe. Pewna niezamężna kobieta w wieku trzydziestu pięciu lat cierpiała z powodu braku menstruacji, a w wieku dojrzewania jej ciało zaczęły porastać włosy aż do czasu, gdy całe było nimi poryte z wyjątkiem łysego miejsca na czubku głowy. Inna pacjentka w jednym z moich sanatoriów, u której menstruacja przestała występować w wieku dwudziestu dziewięciu lat doczekała się rozwinięcia bujnej brody i wąsów, które to zaginęły po ponownym pojawieniu się menstruacji po okresie dwóch i pół lat. Inna kobieta, która często zachodziła w ciążę przeszłą przez okres jedenastu lat pozbawionych menstruacji a jej twarz pokryła się grubymi włosami. Po tym czasie znów zaszła w ciążę i włosy spontanicznie zanikły. W czasie ciąży może pojawiać się chwilowe nadmierne owłosienie, które samo zanika po urodzeniu.

Częściowe nabyte hypertrichosis. Jest ono obserwowane w różnym stopniu w dorosłym życiu i może objawiać się występowaniem licznym wyrastaniem grubych włosów lub kosmyków. Podbródek, broda, usta i policzki są częstymi miejscami występowania zbędnych włosów u kobiet, co powoduje występowanie tak zwanej kobiecej brody. Powody nadmiernego owłosienia Przyczyny powstawania tej wstydliwej i nieestetycznej przypadłości są niejasne. Bez wątpienia dziedziczność ma duże znaczenie zwłaszcza w rodzinach o ciemnej karnacji. Znaczenie mogą mieć również czynniki rasowe. Uważa się , że córki często dziedziczą cechy fizyczne ich męskich przodków podobnie jak zauważa się, iż nadmierny wzrost włosów występuje u kobiet posiadających męskie cechy. W tych przypadkach często występują nieprawidłowości w funkcjonowaniu gruczołów, które odpowiadają za owłosienie i cechy męskie.


Jo-Jo : człowiek o twarzy psa jest chory na nadmierne owłosienie .

Frank Lentini - mutacja , człowiek z trzema nogami .

Violetta - mutacja , tacy ludzie są zwani doniczkowymi dziecmi .

Grace McDaniels - kobieta o twarzy mopsa . Okrzyknięta najbrzydszą kobietą na świecie .

Mary Ann Bevan - kobieta z lekko zniekształocną twarzą

Medusa Van Allen - dziewczyna bez kości .

Robert Pershing Wadlow urodzony 22 lutego 1918. Najwyższy jak dotąd człowiek świata - 272 cm (222 kg). Rósł do momentu swojej śmierci - miał wówczas 22 lata.
Ma ktoś może fotkę najniższego człowieka świata? Szukałem kiedyś w necie, ale nie znalazłem. Ponoć najniższy człowiek był mężczyzną i miał zaledwie 41 cm. Z chęcią bym go zobaczył obok kogoś o normalnym wzroście.

253 cm wzrostu - to Leonid Stadnik, 34-letni wieśniak z Ukrainy. Ma szansę "przerosnąć" Wadlowa, bo ciągle rośnie (po 30-ce urósł już kilkadziesiąt centymetrów). Co ciekawe Stadnik był niskim chłopcem, ale mając 14 lat przeszedł operację mózgu i wciąż rośnie, a lekarze mówią, że tego nie są w stanie powstrzymać... Stadnik ma najdłuższą na świecie dłoń 31 cm - ja mam dość długą, ale przy nim to tylko 18 cm

Mohammed Gul mierzący zaledwie 57 cm. Żył 40 lat i umarł w 1997 roku.
Dotarłem do informacji, że facet żyjący w XVII wieku miał 45 cm, a nazywał się Geoffrey Hudson a Lucia Zarate żyjąca w XIX wieku miała 50 cm wzrostu.

Jeden z najpotężniejszych w sensie wyglądu ludzi na świecie - Andrč Roussimoff, znany z wrestlingu jako "Andre the Giant". Urodził się i umarł we Francji, żył 47 lat (zmarł w 1993 r.) Poniżej jego parametry:
236 kg - waga
228 cm - wzrost
216 cm - obwód klatki piersiowej
109 cm - udo
73 cm - szyja
67 cm - łydka
64 cm - biceps
51 cm - przedramię

Najcięższy człowiek świata? O dziwo kobieta - Carol Yager (1960 - 1994). Tasympatyczna pani ważyła w szczytowym okresie 726 kg (przy wzroście 173 cm)!!! Najcięższy mężczyzna Jon Brower Minnoch ważył 635 kg.

źródło:http://forumzn.katalogi.pl

Edit Tiamat: Usunalem z tematu wszystkie odnosniki do fotek, gdyz byly hotlinkowane z innej strony, a przedewszystkim juz nieaktywne.
  • 0



#2

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wspolczucie dla takich ludzi :-(
  • 0



#3 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

az przykro na to patrzec :-/
  • 0

#4

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no naprawde przykro.
  • 0

#5

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech.A kiedyś kościuł twierdził że ludzie to rasa najdoskonalsza.Wspułczucie.
  • 0

#6 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Po co było zamieszczać te zdjęcia, niektóre z niezbyt trafionymi komentarzami. :-/
  • 0

#7

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

34-letni wieśniak z Ukrainy.

Ja tego nie pisałem artykułu, ale można powiedzieć, że autor tego tekstu jest ograniczonym człowiekiem.
  • 0



#8 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Toteż nie do ciebie mam pretensje. ;-)
  • 0

#9

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autor, z lekka ograniczony - to tak na marginesie - zapomniał wymienić najsilniejszego człowieka świata, żyjącego w XIX wieku amerykanina Angusa McAskill'a. Facet wygrywał walkę za walką, podnosił ciężary ważące kilkaset kg (ponoć zdołał unieść kiedyś przedmiot o wadze ponad tony!), niestety kotwica zmiażdżyła mu ramię... facet zmarł w przytułku dla bezdomnych :(
  • 0



#10

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Echh ja z moją dłonią to karzeł przy tym gościu jestem..tylko 21.5cm
  • 0

#11

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja myslalem że najsilniejszy jest Pudzian :lol :
  • 0

#12

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[url="http://www.4clubbers.net/modules.php?name=...iewtopic&p=9647"][url="http://www.4clubbers.net/modules.php?name=...iewtopic&p=9647"]http://www.4clubbers.net/modules.php?name=...iewtopic&p=9647[/url][/url]
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych