Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za co nie lubi się Żydów?


  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#31

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy mają za uszami, każde państwo czy ugrupowanie. Prawda jest taka, że, gdy słyszy sie ciągle o konflikcie izraelsko-palestyńskim i o tym, że każde pokojowe rozmowy kończą się rozlewem krwi bo panuje u nich zasada "ząb za ząb" to człowiek mimowolnie zaczyna myśleć "a niech sie wreszcie wybiją i będzie spokój". Nie jest to objawem antysemityzmu tylko zwykłego racjonalnego myślenia bo ile można słyszeć o tym w TV?
Problem jest jednak taki, że ja Żydów jako ludzi szanuję nic do nich nie mam, a jeżeli nie lubię jakiegoś to tylko dlatego jaki jest, a nie za wyznanie, ale niestety ostatnio mam wrażenie, że wielu (bo nie wszyscy) żerują na modzie na poprawność polityczną. Zwracają się o zwrot majątku bo wiedzą, że np. Polska sie zgodzi, żeby nie wyjść na kraj antyżydowski. Ja myślę, że oni jeżeli już mają dostać kolejne rekompensaty to powinni jest dostawać od Niemiec bo to oni narobili w naszym kraju bałaganu w czasie wojny.
Na ulicy słyszy sie jak dzieciaki krzyczą "Ty Żydzie" itp. a to dlatego, ze powtarzają to inne dzieciaki albo rodzice i one tak naprawdę nie wiedzą co to znaczy. Ale też jeżeli spytać się zwykłego Polaka za co nie lubi Żydów to będzie powtarzał farmazony z gazety "Fakt" czy z ulotek Leszka Bubla, czy z audycji Rydzyka.
Kiedyś w szkole był u nas taki dziadek, który opowiadał o II Wojnie Światowej. I Żydzi z tych opowiadań to nie były jakieś potwory żerujące na nas. Oni tak samo czuli się Polakami. To przecież nie ci, którzy przeżyli holokaust i wypędzenie plują się o rekompensaty, ale ich wnukowie czy prawnukowie. I to jest problem. Uważam, że tyle lat po wojnie powinniśmy dać spokój z rekompensatami bo praktycznie nie ma już komu rekompensować. Ci, którzy przeżyli i zgłosili się o rekompensatę zasługują na to, ale ich wnukowie czy inni bliscy, którzy w Polsce nigdy nie byli i nie zamierzają odwiedzić tego kraju nie powinni nic dostawać.
Naziści rozpętali w 1939 piekło, którego skutki odczuwamy do dziś, ale myślę, że czas przestać to rozpamiętywać na taką skalę. Lubię Żydów i nic do nich nie mam, ale niestety niektórzy z nich są tak samo antypolscy jak niektórzy Polacy antyżydowscy.

#32

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto śmie twierdzić że polacy kogoś nie kochają?
Oczywiście kochają, a że niektórych trzy metry pod ziemią głową do dołu a to już inna sprawa.
Mają chyba ku temu powody.

#33

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niedziela 21 październik 2007 HAARETZ.COM

Polskie bliźniaki i Izrael : Miłosna historia


(Polskie bliźniaki) Obraziły Niemców, chandryczą się z Rosją i doprowadziły do wściekłości całą Unię Europejską gdzie z upartą zaciekłością przeciwstawiają się jej najważniejszym inicjatywom: Konstytucja Europejska - NIE; starania przeciwko karze śmierci - NIE; zakaz dla aborcji - TAK; oraz TAK - dla zakazu eutanazji.
Polskie blizniaki, Kaczyńscy Lech - Prezydent i Kaczyńscy Jaroslaw – Premier rządzą w konserwatywnym i nacjonalistycznym kraju. W kraju religijnym i homofobicznym. W kraju mściwym i nietolerancyjnym. W kraju nawiedzanym aferami łapówkarskimi i seksualnymi skandalami. W kraju gdzie ma miejsce upolitycznianie i mianowanie zdrajców, czystki oraz poniewieranie i maltretowanie opozycji.

Lecz Polska Kaczyńskich jest także “naszym najlepszym przyjacielem” w Europie. Polska bliżniaków widzi Izrael jako głównego partnera, uważa nas za swój “strategiczny atut” - i występuje w naszej obronie na forum międzynarodowym - nawet za cenę konfrontacji ze swymi kontynentalnymi partnerami.
Polska Kaczyńskich charakteryzuje się niebywałym rozkwitem organizacji, funduszy i stowarzyszeń, które stworzono dla odtworzenia kultury żydowskiej. Polskie radio nadaje codzienny program w HEBREW , uniwersytety inwestują w badania tematów żydowskich, a miasta polskie organizują uroczystści i festiwale żydowskiej kultury.
Prezydent osobiście - jest całkowicie zaangażowany w organizacji olbrzymiego muzeum historii polskiego żydostwa, umiejscowionego tuż przy pomniku powstańców warszawskiego Getta.
W zeszłym tygodniu, w szczególnie demonstracyjnej ceremonii, nagrodził orderami tuziny ludzi którzy ratowali Żydów w Holokauscie; wczoraj wieczorem, jego żona Maria, włączyła się czynnie w uroczystości, mimo toczącej się kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu - w uroczystości związane z otwarciem Nowego Centrum Kultury polskiej w Tel- Avivie.

Napisał Adar Primor komentator izraelskiego dziennika "Haaretz"

No cóż nasz znienawidzony Putin po takich słowach skierowanych do niego postawiłby w stan gotowości bojowej połowę wojsk Federacji :o

Przypomniał mi się dowcip może nie na temat lecz pozwolę sobie zacytować:

Na ławce siedzi podpity menel i woła:
Prezydent to głupi ciul! Prezydent to głupi ciul...
Jak spod ziemi pojawiają się chłopcy z ABW. Zatrzymanie, sankcja, sąd
24-ro godzinny. Sędzia pyta:
O co oskarżacie tego człowieka?
Artykuł .... Konstytucji, zniewaga Głowy Państwa.
Co oskarżony na to?
Ja? Wysoki Sądzie! Ja miałem na myśli prezydenta Zimbabwe...
Niech Wysoki Sąd nie słucha tych kłamstw - wtrąca się ABW. -
My chyba lepiej wiemy, który prezydent to głupi ciul!



#34

Spec.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@mylo

Myśmy Niemców nigdy nie lubili. Weźmy choćby zabory.


Tylko Rosja, Polska, Katolicy, nie podają się za ciemiężonych i wiecznie poszkodowanych. Tu jest drobna różnica.

Przeczysz sam sobie.
Wlasnie pokazales, ze my tez podajemy sie za ciemiezonych i meczennikow. Po co inaczej szukac usprawiedliwienia dla nie lubienia Niemcow? Przywolywanie takiego tekstu swiadczy o tym, ze uwazasz, ze jestesmy wytlumaczeni w nielubieniu Niemcow, a tym samym to ONI nas skrzywdzili, bo my mozemy powolywac sie na historie. Jak byk, jestesmy meczennikami.
Jesli kogos nie lubisz, to znaczy ze Cie skrzywdzil (mowie tu o uczuciu, a nie ogolnikowym stwierdzeniu "po prostu nie lubie"). Jesli ktos Cie skrzywdzil, a Ty to wypominasz, stawiasz sie w roli poszkodowanego.
@topic
Zgadzam sie z Lad88 - kazda grupa spoleczna/narodowosc ma swoja historie, a w niej zapisane zarowno dobre jak i zle strony.

#35

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spec@

Oczywiście, istnieję w narodzie polskim tendencja do gloryfikowania martyrologii.
Co do Niemiec, tak to czasem po prostu jest, że się sąsiada nie lubi. Nigdy nie mieliśmy z nimi pozytywnych relacji, więc nic nie zapowiada by teraz były ciepłe. Oczywiście bardzo chętnie, ale nie na ich warunkach ;)



#36

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Żydzi nazywali Polskę „Nowym Kananem,” czyli krajem nadającym się do eksploatacji przez Hebrajczyków, jakim był stary Kanan z Kaną Galilejską na czele."

Zdjęcia z Kany Galilejskiej, rok 2006, Liban:

Dziewczynki żydowskie piszące "życzenia" na bombach, które później, jako prezent, zostały zrzucone na głowy dzieci libańskich w Kanie

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Macie ochotę na obszerniejszy materiał ?
przy czwartym zdjęciu od góry należy kliknąć "play" w celu obejrzenia galerii zdjęć

LINK

Czy tak będziemy eksploatowani ?



#37

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To pisanie na bombach jest powszechna praktyka np rosjanie w czasie II wś pisali na pociskach do haubic,amerykanie na bombie atomowej ktora zostlala zrzucona na hiroszime,a lwp na zdobytej panterze napisalo "na wroga jego wlasna bronia"

#38

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tatik@
To jest przerażające. Kogo wychowują w Izraelu? Uczą nienawiści. Mają do tego godne warunki, wszędzie wrodzy. Szkoda mi tylko tych ludzi, Izraelczyków wpętanych w tą wielką grę. Tych którzy zmarli podczas wojny bez próby pomocy ze strony swoich krewnych zza oceanu, jak i tych umierajacych na pustyniach Bliskiego Wschodu. Tych nauczonych ignorancji i napełnionych kłamstwem.


Jankielek@

To są małe dziewczynki! Ile one mogą mieć lat? 12? Czy tego uczy się takie dzieci? Nienawiści? Czy pozwoliłbyś swojej córce pisać takie rzeczy? Pozwoliłbyś jej mówić "Zgiń" z nienawiścią w głosie?



#39

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego były ambasador izraelski, nazwiskiem Weiss, rodem z Drohobycza, dziś mieszka na krakowskim Kazimierzu i mówi, że bezpieczniej się czuje w Polsce niż w Izraelu. Mimo tego młode pokolenie w Izraelu jest indoktrynowane o rzekomej nienawiści i zagrożeniu ze strony Polaków. W Warszawie istnieją drużyny młodych Żydów zorganizowane do „obrony synagogi.” Tacy ochraniarze w Ameryce, nieraz malują swastyki na synagogach, żeby móc udowodnić zagrożenie anty-semityzmem. Nawet laureat nagrody Nobla, Bashevis Singer pisał, że gdyby nie było antysemityzmu na świecie, to sami Żydzi antysemityzm by wymyślili. :o
Sami Żydzi masowo uciekają z Izraela.



#40

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie dziwię się że uciekają. Bo czego tam bronić? Kawałka wyschniętej ziemi istniejącej dzięki pieniądzom USA?
Czekam tylko, aż w końcu przegną pałe. Nie można ciągle naginać struny bez konsekwencji.

Jeśli wyrzekną się obywatelstwa Izraela to chętnie przyjmę ich w Krakowię ;) Raczej tych starszych, bo młode pokolenie jest wypaczone.



#41

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja mogłbym ich zaprosić pod Kraków, bo do Krakowa nie było by sensu. Znam tam fajnie miejsce a i czuli by się jak w domu. Ale dobra, poważnie. Wyrzekając się swojego kraju, wyrzekają się tak jakby sami siebie. Choć Żydzi to taki naród któremu nie trudno jest się dostosować do nowych miejsc i ludzi.

W Warszawie istnieją drużyny młodych Żydów zorganizowane do „obrony synagogi.” Tacy ochraniarze w Ameryce, nieraz malują swastyki na synagogach, żeby móc udowodnić zagrożenie anty-semityzmem. Nawet laureat nagrody Nobla, Bashevis Singer pisał, że gdyby nie było antysemityzmu na świecie, to sami Żydzi antysemityzm by wymyślili.

Tatik to ma miejsce wszędzie nie tylko w Warszawie. A co do propagandy, bo nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu malowanie swastyk na synagogach jest idiotyzmem. Oni lubią być w centrum zainteresowania, ale w taki sposób zeby głośno się nie mówiło o nich.

Jeśli wyrzekną się obywatelstwa Izraela to chętnie przyjmę ich w Krakowię wink2.gif Raczej tych starszych, bo młode pokolenie jest wypaczone.

Mylo a powiedz mi które młode pokolenie nie jest wypaczone? Taka mała dygresja od tematu. Amiszami nie jesteśmy.... niestety



#42

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To pisanie na bombach jest powszechna praktyka np rosjanie w czasie II wś pisali na pociskach do haubic,amerykanie na bombie atomowej ktora zostlala zrzucona na hiroszime,a lwp na zdobytej panterze napisalo "na wroga jego wlasna bronia"



Zastanowiłeś się nad tym co piszesz? Porównujesz żołnierzy na wojnie do tych dzieci? Tak właśnie żydzi wychowują swoje dzieci, uczą ich nienawiści. Dlatego żydzi uważają, że całą reszta to bydło zabicie którego nie jest niczym złym, są o wiele gorsi od nazistów, a te dzieci od Hitlerjugend dlatego istnienie tego sztucznego Państwa jest szkodliwe dla całego świata

#43

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A powiedzcie mi taka rzecz dlaczego sie nienawidzi Żydow skoro Pan Jezus byl zydem a makta boska byla zydowka?

#44

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co to ma do rzeczy?
Czy z powodu dwóch osób mamy kochać i uwielbiać ich nawet za te świństwa co robią?
Zresztą dla wielu osób Jezus i Maria nic nie znaczą.

Takie bezsensowne pytanie ma na celu chyba tylko wywołanie jakiejś kłótni?



#45

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Byli żydami i co z tego? Fakt jest taki że sami w Niego (Żydzi) nie wierzą jako w Syna Bożego. Jak dobrze wiecie jest wg nich uznawany za proroka. ogulnie temat ów zalatuje mi prowokacją ze strony Jankielka.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych