Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy psy widzą duchy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1

prophet.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szukałem i nigdzie tu nie znalazłem takiego tematu ^^

więc jak w temacie:

ciekawi mnie ten fakt, ponieważ większość ludzi twierdzi, że nie tylko psy, ale wszystkie zwierzęta widzą niekoniecznie duchy... ale także inne postacie, dla nas niewidzialne. Podobno mają inaczej zbudowane oko, dlatego potrafią to dostrzec. Myślę, że może psy mają takie oczy jak małe dzieci, którym oko się potem rozbudowuje do takiego jakie mamy my. Bo małe dzieci podobno też widzą duchy.

W internecie znalazłem cos takiego:

"Zastanawiam się nad pewną sprawą,a mianowicie czy psiaki widzą duchy. Kiedyś kładłam się spać i byłam sama w domu.Zawsze spi ze mną mój pupilek:)Piesek:)Powoli zasypiałam.Cisza,spokój,ni żywej duszy.Mój psiak był spokojny,spał.W pewnym momencie zerwał się z łóżka,nastroszył sierśc na grzbiecie i wpatrzony w jeden punkt zaczął warczeć.Nie wiedziałam co sie dzieje,pomyślałam,że cos mu sie sniło.Warczał tak przez dłuższą chwile i ciągle się wpatrywał w jeden punku w przedpokoju.Zaczełam go głaskać i uspokajać i po chwili był już spokojny.Wtedy nie wiedziałam co to było i opowiedziałam ta historyjkę znajomemu.Powiedział mi,ze psy widzą duchy.Podobno był nawet o tym artukuł w jakimś piśmie naukowym...Co o tym sądzić?Czy jest możliwe cos takiego?Jak wytłumaczyć zachowanie mojego psa?"

Na szczęscie mi się coś takiego jeszcze nie zdarzyło. Mam psa i myślę co by było gdybym nagle zauważył że on szczeka w jakimś kierunku i na coś patrzy. Na coś , czego ja nie widzę...
  • 0

#2

Lopez.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe. Myśle że niektóre zwierzaki mogą widzieć COŚ czego my nie widzimy. Jak dobrze że niemam żadnego zwierzaka w domu, bo nieźle bym się przestraszył jak by mój psiak zaczął się dziwnie zachowywać. :)
  • 0

#3

xxblaze.
  • Postów: 105
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jest jakieś wytłumaczenie czemu psy ciągle na mnie szczekają?? A na innych nie
  • 0

#4

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@xxblaze

a masz w domu swojego psa??
  • 0

#5

prophet.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak mam
  • 0

#6

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to czują twojego psa od ciebie... tak samo jak głaszcze psa kolegi to później mój pies mi ręce wącha. Wracając do tematu myśle że zwierzęta mogą widzieć duchy a przynajmniej wyczuać jakoś... wkońcu mają lepsze zmyłsy kto wie co jeszcze potrafią ;p
  • 0

#7

mk-log.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie psy mogą widzieć więcej od ludzi, jednak mówienie że psy widzą duchy to już chyba lekka przesada:)
  • 0

#8

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a ja proponuje zastanowic sie czy takie zachowanie psa nie jest przypadkiem spowodowane innym czynnikiem
moim zdaniem psy zachowuja sie tak poniewaz cos uslyszaly a nie zobaczyly

ja jak uslysze cos niepokojacego nie zaczynam sie rozgladac na wszystkie strony lecz przenosze swoja uwage na zmysl sluchu
zwykle patrze wtedy niewidzacym wzrokiem gdzies przed siebie i nasluchuje
ktos obserwujacy mnie moglby stwierdzic ze cos zobaczylem i sie w to wpatruje i bedzie w bledzie

mysle ze podobnie jest z psami
wiadomo ze psy slysza ultradzwieki nieslyszalne dla nas i byc moze wlasnie takie dzwieki moga byc przyczyna psiego dziwnego zachowania
nam moze sie wydawac ze pies cos zobaczyl a on w rzeczywistosci mogl cos uslyszec i wpatruje sie w przestrzen z ktorej dobiega dzwiek aby dopiero wypatrzec co go spowodowalo

na potwierdzenie moich przypuszczen przemawia fakt ze czesto psy spia gdy nagle zrywaja sie patrza ptrzed siebie i szczekaja
jesli wczesniej spaly to jak mogly zobaczyc cokolwiek zobaczyc?
dziwiek jak najbardziej mogl je wybudzic ze snu zaniepokoic i dlatego szczekaja
  • 0

#9

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgodzę się z przedmówcą.Psy po prostu słyszą więcej niż my,gdy coś ich zaniepokoi to obserwują miejsce z którego dochodzi podejrzany dźwięk-a ludzie oczywiście już panika i strach,bo pies widzi ducha.W meiszkaniach wcale nie jest tak cicho,szczególnie dla psiego ucha-wystarczy podać jeden przykład-trzaski w meblach.Słyszymy je dopiero wtedy,gdy w mieszkaniu jest naprawdę cicho.Tymczasem psy wyłapują te dźwięki nawet przy dużym poziomie hałasu-gdy stają się one dla nich uciażliwe lub niepokojące następuje reakcja w postaci szczekania-nie ma w tym nic z postrzeganiem przez czworonożnych duchów.
  • 0



#10

GenX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie jest to możliwe żeby zwierzęta widziały duchy i inne stworzenia, wydaje mi sie że psy bardziej wyczuwają obecność niż widzą. Psy podobnie mają słaby wzrok.
  • 0

#11

Śledziu.
  • Postów: 117
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie z tym wzrokiem u psów jest rożnie,mój pies lekko spokrewniony z posokowcem czyli psem myśliwskim ma niezły wzrok,gdy tylko jest w pokoju nowy przedmiot od razu go dostrzega..najbardziej zaskoczyła mnie jednak jak kiedyś zauważyła mały kawałek nitki o długości mniej więcej 5mm z odległości 3-4 metrów na kanapie,przez jakiś czas mu sie przyglądała i po około tak 30 s. podeszła i zaczęła wąchać,trudno raczej odpowiedzieć ze wyczula ten kawałek materiału..wiec musiala go zauważyć a podobno psy widza na dodatek w czarno-białych barwach.
  • 0

#12

prophet.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

psy tylko cos słysza i sie zapatrzaja w jedno miejsce i tam szczekają, a tak naprawde nic nie widzą...

ok ... moze sie tak zdarzyć...

ale co jesli pies nie wpatruje się bez ruchu w jedno miejsce, tylko skacze jak oszalały jakby chciał ugryźć kogoś kto stoi przed nim? więc może jednak coś widzi?
  • 0

#13

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli duchy istnieja to zwierzeta i male dzieci zapewne je widza,tlumaczyloby to irracjonalny lek przed ciemnoscia u malych dzieci czy,tez zdawaloby sie, bezsensowne rozgladanie sie niektorych zwierzat.
Po prostu z czasem czlowiek jest wychowywany w przekonaniu ze duchy nie istnieja i przekonanie te jest w nas zakorzeniane tak silnie,ze ze poprostu po drodze z nerwu wzrokowego do odebrania obrazu jakies drobne nieprawidlowosci sa wymazywane.

Wiele eksperymentow udowadnia ze ludzki wzrok jest strasznie uposledzony, do tego stopnia ze widzimy co chcemy( np. ten filmik z koszykarzami i kolesiem w przebraniu malpy,wiekszosc osob go nie wyczaja). Nie byloby wiec nic dziwnego gdybysmy "widzieli" duchy ale po prostu ignorowali te obrazy na poziomie podswiadomosci.

Oczywiscie warunkiem jest ze duchy istnieja :)
  • 0

#14

mareczos.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się że psy widzą ... może duchy... Jeśli chodzi o te zdarzenie gdzie ten pies tak szczekał to pewnie nasłuchiwał bo coś usłyszał.. No ale jednak "zjeżyła" mu się sierść a to raczej dziwne.. Jeżeli pies nic nie widzi to od razu tak nie robi..(chyba)
  • 0

#15

rapel.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedys widziałem na youtube taki filmik gdzie na łóżku siedział kot, a gostek filmował go kamerą w podczerwieni ( bo oczywiscie swiatlo bylo zgaszone) no i po jakims czasie zaczęły sie w pokoju pojawiać orby i ten kot właśnie podążał wzrokiem za nimi. Więc być może zwierzęta takie jak koty lub psy potrafią widzieć więcej niż my.

Nie potrafie go teraz znaleźć ale jak już znajde to zamieszcze :)

Znalazłem: Filmik Youtube.com
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych