Skocz do zawartości


Zdjęcie

Satanizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

Galkas.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam jestem satanistą i jestem stosunkowo normalnym człowiekiem.
P.S Szatanista to może pracuje w szatni...
  • 0

#17

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sam jestem satanistą i jestem stosunkowo normalnym człowiekiem.

Powiedziałbym nawet, że normalniejszym od większości ludzi. Ilu z tz. "chrześcijan" nadstawi drugi policzek? Sataniści pod tym względem zachowują się tak samo jak większość, ale przynajmniej nie popadają w hipokryzję.
btw:

P.S Szatanista to może pracuje w szatni...

Wiedziałem, że z moim woźnym w gimnazjum było cos nie tak.
  • 0

#18

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten kosciol szatana nie przejdzie .
A to przez zachowanie ludzi takich jak emo czy wlasnie typowych szatanistow ktorzy patrosza koty odprawiaja czarne msze etc
Zreszta nie wierze w ten kosciol, juz tyle bylo kosciolow ktore mowia o milosci o zyciu w zgodzie z bogiem...
juz tyle jest tych kosciolow/sekt-nie wierze zeby to cos zdzialalo.
  • 0

#19

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda, że ludzie są ulegli na stereotypy...
  • 0

#20

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hmm, czyli moje postępowanie jest 100% satanistyczne, dobrze wiedzieć, w sumie fajnie, wolę być satanistą niż baranem
  • 0

#21

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Satanizm z jednej strony podkreśla racjonalizm, a z drugiej strony jest wiązany z okultyzmem. Wywołuje to dezorientację tych, którzy uważają się za sceptyków i materialistów i którym odpowiada filozoficzna część satanizmu, ale nie odczuwają chęci zapoznawania się z rzeczami, które uważają za nieracjonalne.

Dlatego warto jest przede wszystkim uściślić definicje. Okultyzm rozumiany jako to, co jest sprzedawane na targach ezoterycznych nie wchodzi raczej w zakres zainteresowania satanizmu, choć jeśli jakiś satanista uzna to za swoje hobby, to nic nie stoi na przeszkodzie, by się tym zajmował. Okultyzm traktowany jako jeden ze sposób przemiany i pobudzenia psychiki, poprzez psychodramę rytuału, jest w satanizmie opcjonalny. Osobowość i temperament niektórych osób czyni rytuał wraz z ezoteryczną scenerią mu towarzyszącą najlepszym dla nich sposobem na osiągnięcie stanu świadomości zwiększającego szanse powodzenia w określonym zadaniu. Okultyzm rozumiany jako zgłębianie powiązań, skojarzeń kulturowych, "map świadomości" takich jak kabalistyczne Drzewo Życia lub średniowieczny system alchemiczny jest w zakresie zainteresowań satanizmu - bądź jako samo pogłębianie wiedzy o świecie i ludzkim umyśle oraz o kulturze, bądź jako materiał do wykorzystania w aranżacji rytuału.

To, czy praktyki takie jak wizualizacja są skuteczne w wywoływaniu zmian w rzeczywistości, pozostaje w sferze wiary, której prawdopodobnie nigdy nie da się udowodnić metodami naukowymi. Relacje osób korzystających z tych metod są entuzjastyczne. Satanizm skupia pewną grupę ludzi zgłębiających tę dziedzinę, którzy działają obok racjonalistów traktujących satanizm wyłącznie jako filozofię. To, co łączy obie te grupy, to przekonania dotyczące wartości i sposobu życia oraz zainteresowanie tym, co się określa jako "mrok" i co można zgłębiać poprzez psychologię, sztukę albo właśnie okultyzm.

Ze względu na nasze poważne podejście do tematu dział ten czeka na rozwinięcie - nie zamierzamy powielać schematycznego, "magicznego" pisania, którego na sieci jest pełno, a które odarte jest z tego, co w okultyzmie najważniejsze: poczucia kontaktu ze sferą sacrum.

źródło:http://www.satan.pl/

Podkreślić w tym momencie chciałbym iż Satanizm nie jest to bratanie się z Szatanem. Satanizm w formie filozoficznej jest odkrywaniem samego siebie. Wyklęty został przez KK za to że namawiał ludzi do kreatywnego myślenia. Okultyzm satanistyczny nie polega na składaniu ofiar z ludzi, jest on pogłębianiem wiedzy duchowej. duchowe uniesienia, które nie współgrają ze naukami KK.
  • 0



#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Satanizm i okultyzm są bardzo blisko siebie.
Okultyzm jest wiedzą.
Diabły nie siedzą ani na okładce ani w środku. Można zadać pytanie dlaczego kk straszy ludzi. Boi się że zaczną samodzielnie myśleć. Dlaczego tylu - im ulega.
  • 0



#23

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo dobre to 11 przykazań tylko trochę z tą magią wymyślili :) Moje postępowanie też jest bardzo satanistyczne :)
  • 0



#24

Sokrates.
  • Postów: 1
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tak: jestem satanistą, mnie tam rybka kto jakie stereotypy, czy też nie, uważa za prawdę. W swojej wspaniałej łaskawości przedstawie moje zdanie, jako, żem się tak wyraże: "eksperta". Mianowicie: sformuowanie "No i co nawet jak nie patrosza tych kotow to i tak trzeba ich tepic!", świadczy o ignorancji i bezmyślności autora- bez obrazy. Osoby: palące kościoły, wyrywające nagrobki, które gwałcą dziewice, maltretują zwierzęta, piją krew kotów, wysadzają szkołe/miejsce pracy, w imię pana Szatana łaskawie objawiającego się im w wizjach narkotycznych, bądź bez nich, (w moim mniemaniu) nie są satanistami. Najczęściej są to nastolatki i/lub mają problemy emocjonalne. Ktoś powiedział, że Kościół Szatana będzie zrzeszał indywidua typu emo, gówn* prawda. Głupotą jest, że trzeba wpłacić jakąś sume pieniędzy, żeby wstąpić? Gówn* prawda. Taka "instytucja" musi się z czegoś utrzymywać, jest to jednorazowa wpłata, owszem są datki, ale zupełnie dobrowolne. Nie zgadzasz się z tym? Ok, nikt ci nie nakazuje wstępować. Jeśli chcemy rozmawiać o sataniźmie, to musimy sobie coś wytłumaczyć, mianowicie: o jakim sataniźmie rozmawiamy. Czy o sataniźmie jako filozofii, czy jako religii, bo właściwie na to można "podzielić" satanizm. Jeżeli mówimy o filozofii to większość została chyba powiedziana. Jeżeli zaś mówimy o religii, to należy wspomnieć, że nie czci się szatana jak chrześcijanie boga, ale traktuje się jako swoistego rodzaju pośrednika, który pomaga w obrządkach okultystycznych. Ja osobiście nie przyjmuje żadnej sfery sacrum i jestem satanistą "czysto filozoficznym". Szatana traktuje jako symbol, symbol wolności i buntu przeciw hipokryzji, symbol prawa do własnego zdania, poglądów, zwyczajów, i niczym nie karanych, tak ludzkoch odruchów, jak zazdrość, chciwość, czy lenistwo, symbol wolności od nieustannego lęku przed karą za swoje postępowanie. Ktoś wspomniał, że satanista uważa, że po śmierci nic nie ma, więc należy cieszyć się i korzystać z życia doczesnego. Jest to w połowie prawda, błąd tkwi w tym, że dla każdego satanisty to co będzie po śmierci wygląda troche inaczej. Dla jednych będzie to wieczna balanga z Księciem Ciemności, dla innych będzie to zaczęcie życia od nowa. Zgrubsza chodzi o to, że satanizm, i jako religia i jako filozofia, ma dość luźne reguły, jednak wyraźnie określone, które pozwalają zachować swoją indywidualność, pozostając w "zrzeszonym" środowisku.
  • 0

#25

ogr.
  • Postów: 149
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początku pozwolę sobie zwrócić uwagę, że nauka Kościoła Katolickiego to nie to samo co Chrześcijaństwo (nauka Jezusa Chrystusa). Katolicyzm wywodzi się (częściowo) z Chrześcijaństwa i w dużym stopniu odbiega od niego, tak jak Chrześcijaństwo względem Judaizmu.

Osobiście Satanizm odbieram jako, coś odwrotnego niż Chrześcijaństwo. W dużym skrócie te dwa przeciwstawne w moim mniemaniu bieguny rozumiem tak:
Chrześcijaństwo – jest Bóg, Chrystus, Szatan, należy kierować się nauką Chrystusa, miłować Boga, miłować bliźnich, dbać bardziej o nich niż o siebie, życie trudne, ale za to zbawienie.
Satanizm – Należy się kierować tym co dla nas najwygodniejsze, najkorzystniejsze, nie patrząc na innych, czerpać z WSZYSTKIEGO w życiu jak się da i ile się da, skupiając się głównie na sobie samym, stawać się coraz silniejszym, nie martwic się resztą. Życie kończy się śmiercią i koniec.

Wyżej była mowa o dwóch „nurtach” Satanizmu – jako religii i jako filozofii. W moim odczuciu Satanizm wiąże się ściśle z osobą Szatana (bierze nazwę od jego imienia) i nie może istnieć jako czysta filozofia pozbawiona sfer mistycznych. Jeżeli staje się egocentryczną filozofią pozbawioną sfer związanych z upadłymi aniołami i ich Twórcą, to już jest zwykła mieszanina Hedonizmu i Egoizmu. Choć z drugiej strony, biorąc pod uwagę założenia religijne oraz cel Szatana, Satanizm filozoficzny (Hedonizm + Ateizm) byłby tryumfem Satanizmu religijnego.

Czyżby Satanizm brał swoja nazwę tylko w oparciu o znaczenie słowa Szatan (przeciwnik) (będąc jedynie filozofią), czy jest odwrotną metodą myślenia i postępowania niż nauka Jezusa Chrystusa?
Co właściwie Satanizm mówi o samym Szatanie?
  • 0

#26

Bloody Star.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

temat artykułu :

GŁOSUJ NA TUSKA, BICZUJ CHRYSTUSA

www.satan.pl

HAHAHA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych