Skocz do zawartości


Zdjęcie

Satanizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Akurat przeglądałem bardzo znany portal internetowy aż trafiłem na artykuł zatytułowany "Prawda o Satanizmie". Rozbawił mnie troszkę. Przytoczę tu kilka fragmentów i mam nadzieję wspólnymi siłami wyjaśnimy to sobie.

Prawda o satanistach jest nieco bardziej złożona, niż ta kreowana przez opinię publiczną. Kościół szatana i prawdziwi „wyznawcy” tej ideologii legitymują się odmiennymi preferencjami niż jak sami mówią: „dzieci, słuchające DEICIDE (dosłownie – bogobójstwo, death metalowa grupa z USA przyp. red.) i patroszące koty”.

Czy tak aby na pewno jest? Czy to nie jest tylko stereotyp? Moim skromnym zdaniem, patroszeniem kotów zajmuja się wyłącznie dzieciaki (chłopaki wybaczcie), które bawią się w satanistów. Prawdziwi wyznawcy Kościoła Szatana nie bawią się w takie rzeczy. Mają trzy dni które wielbią. Nie będę się rozpisywał jakie to dni, gdyż było by to nie wskazane.

Wyznawcy zdecydowanie odrzucają bezzasadną przemoc i rytualne zabijanie ludzi, tłumacząc, że takie działania, nie dość, że są bezsensowne, znacznie utrudniają życie, ze względu na pewne zasady społeczne. Skoro dążą do wygody i spokoju nie mogą pozwalać sobie na przekraczanie ram ustanowionych przez władze.

To prawda, smierć drugiego człowieka nie czyni wyznawcy kościoła Szatana wolnym. Śmierć nie jest wyborem moralnym. Dlatego WKS (Wyznawcy kościoła Szatana) zyją dniem. Po śmierci nie istnieje nic. Nalezy za tym czerpac korzyści z życia.

Jeśli temat jest interesujący, warto go ciągnąć i nie jest offtopee licze na Waszą pomoc w redagowaniu ów tematu. Jeśli tak jest później dopiszę coś jeszcze.
Aha, zapomniał bym. Jeśli ów temat obraża czyjeś przekonania i jest nie odpowiedni proszę o kontak na PW.

W oparciu o artykuł "prawda o Satanizmie " w portalu wp.pl
  • 0



#2

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i co nawet jak nie patrosza tych kotow to i tak trzeba ich tepic!
  • 0

#3

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No i co nawet jak nie patrosza tych kotow to i tak trzeba ich tepic!

Za co tępić? za to że starają się żyć zgodnie z naturą? Satanizm uważamy za coś złego. Choć to nie prawda.
Nawet znaczenie imienia Lucyfer mówi samo za siebie. Satanizm to odkrywanie prawdy, życie nie w niewiedzy. Satanizm to błedne uważanie człowieka za wyznawcę czegos złego tak samo jak Lucyfera za postać złą. Tak została przedstawiona w Biblii. Lucyfer, Szatan to postać pokazyjaca prawdy świata i nie ogłupiająca.
A co tepienia ich, to może zaczniemy tępić chrześcijan za to ze noszą medaliki czy krzyżyki?
  • 0



#4

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skad ty masz takie wiadomosci?

to może zaczniemy tępić chrześcijan za to ze noszą medaliki czy krzyżyki?

Za to to raczej nie ale mozna ich tepic za co innego bo katolicyzm tez nie jest taki krystalicznie czysty...
  • 0

#5

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Strona satan.pl i dział bodajże FAQ czy raczej O nas wszystko dobrze wyjaśnia. Aż pozwole sobie przytoczyć.

1. Kim nie jesteśmy.

Na początek właściwe będzie zaznaczyć, kim nie jesteśmy. Nie mamy nic wspólnego z działalnością sprzeczną z polskim prawem. Nie składamy ofiar z ludzi, zwierząt czy innych stworzeń. Nie zajmujemy się mordami - rytualnymi, nierytualnymi, ani żadnymi innymi. Nie ciągnie nas do nekrofilii, zoofilii, pedofilii i tym podobnych. Wbrew powszechnemu mniemaniu naszym ulubionym hobby nie jest spacerowanie po cmentarzach przy świetle księżyca w celu dewastacji grobów. Co więcej - potępiamy takie praktyki. Nie zajmujemy się również podpaleniami ani miejsc kultu, ani oczywiście żadnych innych miejsc. Nie pochodzimy z patologicznych rodzin i, o dziwo, nie witamy się słowami "ave szatan!". Nie jesteśmy także psychopatami, czy ludźmi z zaburzeniami emocjonalno-psychicznymi. Jeśli gdzieś zginął jakiś czarny kot, to nie na skutek naszej działalności. Wczesny śnieg na jesieni także nie jest naszą sprawką.

O ile większość pomówień kierowanych w naszą, jako Satanistów, stronę to plotki na poziomie kiepskich bajek, o tyle rzeczywiste zdarzenia (których nie jest dużo, za to są specjalnie nagłaśniane przez spragnione sensacji media) są wynikiem działalności tak zwanych pseudosatanistów. Kim są ci pseudosataniści? To zazwyczaj dzieciaki z problemami, opętane strachem pałają nienawiścią do wszystkiego i wszystkich. My, podkreślamy, nie mamy nic z nimi wspólnego. Tak jak sport ma swoją ciemną stronę w postaci chuliganów i wandali, tak PR Satanizmu cierpi od wybryków zbuntowanej młodzieży. Nawiasem mówiąc często dostajemy listy od ludzi, którzy po przeczytaniu materiałów zamieszczonych na stronie zorientowali się, że ich dotychczasowe działania były sprzeczne z ideą satanizmu. Uważamy to za nasz osobisty sukces - jesteśmy skuteczniejsi w walce z peudosatanizmem niż pan Nowak.

2. Kim jesteśmy?

Grupą ludzi ponad wszystko ceniącą wolność myślenia i swobodę dyskusji. Ludźmi, którzy określają siebie jako Satanistów, ponieważ sprawia im to przyjemność. Ludźmi szukającymi dróg do szczęścia i spełnienia, uczącymi się cały czas życia. Hedonistami, racjonalistami, nonkonformistami o bardzo różnych zainteresowaniach. Ludźmi, którzy widzą sens w prowadzeniu największego w Europie Środkowo-Wschodniej (a niedługo na świecie) portalu o Satanizmie Współczesnym.

3. Czym się zajmujemy na co dzień?

Z pozoru jesteśmy normalnymi ludźmi, pracującymi i studiującymi (informatyka, prawo, socjologia, fizyka, psychologia), jednakże tym, co nas wyróżnia i zarazem łączy jest otwartość umysłów, a tym samym nieuwarunkowane odgórnie narzuconymi granicami spojrzenie na świat; zdolność do samodzielnego myślenia i rozwijania się; podążania własnymi ścieżkami filozoficznymi, ciągle szukając miejsc nieodkrytych, aby tworząc - stawać się swoim dziełem i w dążeniu do doskonałości zarówno umysłowej, jak i duchowej, przekraczać własne ograniczenia, cały czas ucząc się życia... Dlatego nierzadko sięgamy po bardzo różne ścieżki (wschodnie i zachodnie), by czerpać z nich energię i inspirację do ciągłego "stawania się". Czy można to ująć krócej? Chyba tak... Łączy nas dążenie do nadczłowieka.


A skad ty masz takie wiadomosci?


Spytaj raczej siebie skąd posiadasz te stereotypowe opowiastki. Zapewne z prasy typu Claudia, które kreują zbuntowanego młodego słuchacza Slayera jako szczyt satanizmu, oraz z propagandy kościelnej, czy nawet telewizji: ''grupa szatanistów zdemolowała wczoraj cmentarz...''
  • 0



#6

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I ja chcę zapisac się do takiego kościoła. tojest coś co nie bedzie mnie uwłaczało i poniżało.
  • 0



#7

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z tego co czytałem za uiszczeniem odpowiedniej opłaty można stać się zarejestrowanym członkiem.

'The Church of Satan does not solicit membership. Those who wish to affiliate can become a Registered Member for a one-time registration fee of two hundred dollars ($200) in United States currency. Affiliates receive a red card declaring them as a member of the Church of Satan to other members."

Moim zdaniem zbędna jest ta opłata w dosyć wysokiej cenie.
  • 0



#8

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zarejestrowanym? Sadzę iż to już przesada. monopolizm. Zalatuje mi działaniami KK. Wolę być nie zajerestrowany i mieć swoej poglądy i otwarty umusł który KK za wszelką cenę chce Nam pozamykać
  • 0



#9

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Jeśli ktoś wychodzi z założenia, że wszelka forma zorganizowanej religii jest 'zła', to spojrzenie na Church Of Satan będzie miał takie samo jak na KK. Satanizm filozoficzny to ciekawe sprawa, chociaż parę luk i sprzeczności się w nim znajdzie, choćby sama przeszłość LaVeya i jego działania pozostawiają wiele do życzenia. Jednak jego książka to dobre wprowadzenie do samodzielnego myślenia.
  • 0



#10

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sam fakt, że zachęca ludzi do myślenia i otwartości umysłu mówi za siebie. KK zamyka Nas w swoim świecie gdzie liczy się tylko jedna prawda. Prawda nie omylności wiary, prawda która Nas (nie boję sie tego powiedzieć) poniża. KK zabrania Nam myśleć i zastanawiać się. Nawiązując nawet do tematu który był na forum narzuca nam swoje przekonania i wytyka na liście co jest grzechem i za co bedziemy potepieni.
  • 0



#11

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

i

patroszące koty


Teraz w modzie są wiewiórki.

A tak naprawdę KK dąży do oczerniania każdego przeciwnika (ola boga, ci twierdzą, że są satanistami), więc wiernym trzeba wyjaśnić KIM tak naprawdę są...nigdy nie zapomne kazania mojego proboszcza o La Veyu. Nie było nic o wolnym myśleniu itd, tylko..."Ten człowiek założył kościół SZATANA (pisze wielkimi literkami, żeby oddać ton i barwę głosu księdza). On stwierdził, że opiera się on i czerpie siłe z NIENAWIEŚCI"
  • 0

#12

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nienawiścią zapalamy My "ludzie" KK. Przez kogo tak naprawdę odbyło się tyle wojen? W imię czego? Ku Klux Klan zjednywał osoby głeboko wierzące, nienawidzące czarnoskórych. To jest prawda, to jest nienawiść. LaVeya uczył ootwartości a nie nienawiści. To jest fakt. KK uczy Nas nienawiści do drugiego człowieka
  • 0



#13

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tak przeczytalem i uderzyla mnie dziwna rzecz
kkk i kk :)
ach te k...

tak patrzac na obydwa koscioly nasuwa mi sie pewne porownanie
chrzescijanstwo to komunizm z jego rownaniem ludzi do jednego poziomu i wszelkiego rodzaju wypaczeniami i naduzyciami

satanizm to kapitalizm z jego kultem jednostki liberalizmem wolnoscia i nieskrempowanym rozwojem czlowieka

o dziwo zylismy w wypaczonym komunizmie teraz zyjemy w kapitalizmie ale religia sie nie zmienila
  • 0

#14

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak na marginesie Lucyfer i Szatan (Satan, wcześniej zanim się zbuntował Satanael) to dwie różne postacie. Szatan to zbuntowany anioł wysokiego stopnia, którego pokonał archanioł Michał i zabrał mu boski sufiks EL i tym samym z Satanaela został Satan, który wraz z innymi zbuntowanymi aniołami panuje w piekle i nawołuje ludzi do zła.
Lucyfer zaś czyli niosący światło to postać starsza od Szatana, być może według niektórych starszy brat Jezusa a więc Bóg, to on odpowiada za rozwój, postęp, wiedzę ale w średniowieczu został przez KK zrównany z Szatanem ponieważ wiedza równała się grzechowi.

Wobec tego kościół Szatana, Satanizm ma w sobie tą nieścisłość, źle sie nazywa bo wartości przez niego wyznawane należy łączyć z Lucyferem a nie Satanem, który jest postacią na wskroś negatywną :mrgreen:

teraz zapytacie skąd to wiem, miałem kiedyś na studiach fajny kurs i profesor prowadzący takie właśnie głosił informacje, myślę że całkiem trzymające się kupy:)
  • 0

#15

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

11 przykazań satanizmu

1. Nie wyrażaj swoich opinii lub rad, jeżeli nie jesteś o to proszony.
2. Nie zwierzaj się ze swoich problemów innym, chyba ze jesteś pewien, ze chcą o nich słuchać.
3. Kiedy jesteś w cudzym domu (na cudzym terenie) okaz mu respekt lub jeżeli nie potrafisz nie chodź tam.
4. Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia.
5. Nie rob seksualnych "postępów" dopóki nie dostaniesz wyraźnej propozycji współżycia.
6. Nie bierz tego co nie należy do ciebie, chyba ze jest ta rzecz dla kogoś brzemieniem i osoba ta "płacze" by być uwolniona.
7. Potwierdź moc magii jeśli udało ci się przy jej pomocy zaspokoić swoje pragnienia. Jeżeli zaprzeczysz mocy magii po jej wykorzystaniu, utracisz wszystko co w ten sposób uzyskałeś.
8. Nie narzekaj na cos co nie dotyczy ciebie.
9. Nie krzywdź małych dzieci.
10. Nie zabijaj zwierząt (nie-ludzi), chyba ze zostaniesz zaatakowany lub będziesz potrzebował pożywienia.
11. Kiedy chodzisz w "otwartym" terenie nie zaczepiaj nikogo.
Jeżeli ktoś cię zaczepia, poproś go by przestał. Jeżeli nie przestanie zniszcz go.

Co prawda ów przykazania nie są w pełni tym czego oczekiwałem jednakże w pełni podpisał bym się pod nimi.
Kościół Szatana jest moralnym uwolnieniem od tego wszystkiego co Nas otacza. Jak mówiłem wyżej, Kościół Szatana nie jest złem, jest uwolnieniem od jednolitego życia i od cofania sie w ewolucji.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych