Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inny punkt widzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego muszę się odnosić do artykułu, który wkleiłem? Przecież oczywistą i logiczną rzeczą jest, że wklejając chce aby inni się odnieśli do niego. Jak narazie z Twojej strony nie usłyszałem nic specjalnego poza ahh'ami, ohh'ami i charakterystycznym bełkotem, który [nie]ma ukryć Twoje braki w [wszech]wiedzy z zakresu fizyki oficjalnej, nie tylko, i prośbami jak wczesniej już wspomniałem powtarzania rzeczy wytłumaczonych w artykule.


..czyli jednym zdaniem, tak jak to mówiłem,... nie znalazłes nic więc nie potrafisz wyjasnić przy pomocy pojęc i metodologii wspólczesnej nauki nic nt. natury tego co sie wyindukowuje w tzw. indukcji magnetycznej ...i kompletnie oraz zupełnie nic nie wiedzac o naturze tego co jest określane magnetyzmem,.. ty już a'piori wiesz, że różdzkarstwo nie jest tej samej natury, dobry jesteś ..ignorant ?..czy arogant?.....a jest jeszcze jeszcze gorzej wiesz nawet , ze nie istnieje coś takiego jak to co rejestruja różdzkarze bo niczego takiego nie może być,..bo ... być moze tylko jakiś ochab ci tak powiedział ..a może sam uzupełnij, bo zarzucisz, ze się ciebie czepiam

..oraz powiedz mi dlaczego w tym wspólczesnym świecie ignorancja musi pociagać za soba arogancje oraz dlaczego im wiekszy ignorant tym również większy arogant

..a moze równiez powiesz mi skad artykułowy facet zna tak dobrze nature różdzkarstwa, a moze kompletnie jej nie zna tylko i tylko ją komus i sobie wymalowuje by..sam sobie uzupełnuij by nie było na mnie ..oraz moze powiesz nam ..z kim i o czym on ten facio tak krytycznie dyskutuje? oraz kogo? co? i w kim? on tak kategorycznie wyklucza czy wykluczył?

....jeżeli będziesz miał wreszcie coś wartosciowego do powiedzenia to po weekend'dzie
  • 0

#32

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niekoniecznie trzeba być elektrykiem, znac się na voltach, omach, kablach, bezpiecznikach, zeby zapalić światło w pokoju.
Wystarczy wiedzieć który guzik przycisnąć.
Tak i z różdżkarstwem. Wystarczy wiedziec jak trzymać różdżki i patrzeć co robią.
Jak nikt do dziś nie wie co to jest prąd elektryczny, pomimo ze jest w powszechnym użytku, tak i z różdżkami a to co o nich piszą "fachowcy", to domysły tych co różdżki jeszcze nigdy w "ręcach" nie mieli.
Sam jestem różdżkarzem i wiem tyle, że nie kłamią i to raczej wszystko..
  • 0

#33

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...)nikt do dziś nie wie co to jest prąd elektryczny(...)


To miał być żart tak?
  • 0

#34

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'holi'

To miał być żart tak?

To nie żart. Nie ma też definicji czasu, czym różni się materia od energii, skąd pochodzi ropa naftowa, dlaczego jabłko spada na ziemię itp ciekawoski
Przeczytaj "Błedy nauki" Buergin, książki Farkas'a i inne na stronie; kahuna.2ya.com -darmo
  • 0

#35

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czas - wielkość fizyczna określająca kolejność zdarzeń oraz odstępy czasowe między zdarzeniami.
O ropie pisałem, jabłku też. O energii i materii też na necie jest.
  • 0



#36

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Har-Magedon'

Czas - wielkość fizyczna określająca kolejność zdarzeń oraz odstępy czasowe między zdarzeniami.

Nie jest definicją czasu.
Definicja czasu to czym czas jest jako taki.

O ropie pisałem,


z pewnością, że pochodzi ze zdechłych zwierząt jak podaje błędnie encyklopedia wegług przestarzałej i odwołanej teorii a że wyjaśnienia brak, pozostaje ta fałszywa teoria nadal w encyklpediach. Ot i Twoja "mondość" Wszystkowiedźmy.

jabłku też.

zapewne że to grawitacja a co grawitacja to znowu nikt nie wie poza Tobą oczywiście jak zwykle zresztą.

O energii i materii też na necie jest.

Tyle że nawet fizycy kwantowi nadal jeszcze nie wiedzą, ale mamy takiego co zna na wszysto odpowiedź.
Zabawny jesteś i silny w pysku ale żałosny w rozumie.
  • 0

#37

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie ma scislej definicji czasu, bo czas jako taki nie istnieje. Czas i jego definicja to umowna nazwa naszego poczucia i obserwowania przemijania, wspomnien itd.
  • 0

#38

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prąd elektryczny - uporządkowany ruch elektronów pod wpływem jakiegoś pola
pamiętam z fizyki
ja, w gimnazjum ... :P
  • 0

#39

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'Glowa3'

prąd elektryczny - uporządkowany ruch elektronów pod wpływem jakiegoś pola


Elektron-cząska prądu. A czym ona jest ? i to przemądrzały Har mag edon miał odpowiedzieć i w życiu nie odpowie, bo odpowiedzi nie zna "nauka". :( a on się wygłpił niestety- jak zwykle zresztą.
  • 0

#40

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Masz panie bolek. widze, że działasz podobnie jak jeden w tym temacie. Wypowiedź zaczynasz od obrażenia i próby dyskredytacji rozmówcy [z braku argumentów, kultury?].

* Elektron (też: negaton, e, β−) – trwała cząstka elementarna (lepton) będąca jednym z elementów atomu.
Elektrony w atomach poruszają się w wokół małego, dodatniego jądra w obszarach zwanych powłokami elektronowymi bądź orbitalami.

* Prąd elektryczny to uporządkowany przepływ elektronów swobodnych zachodzący pod wpływem pola elektrostatycznego.

* Można go indukować poprzez zmiany pola magnetycznego wokół przewodnika = indukcja elektromagnetyczna.
Indukcja elektromagnetyczna jest obecnie podstawową metodą wytwarzania prądu elektrycznego oraz podstawą działania wielu urządzeń elektrycznych np. prądnic, alternatorów, generatorów w elektrowniach, transformatorów, pieców indukcyjnych, silników indukcyjnych i mierników indukcyjnych, cewek, głowic elektromagnetycznych.

Co teraz? Naukowcy nie wiedzą co to orbital, jądro atomu? Może pole magnetyczne, przewodnik, cewka?
Lepiej będzie jak przeczytasz książkę do przedmiotu. Oszczędzisz zachodu wszystkim.



+Tiamat+
W poprzednich postach pisałem mu, że nie ma sensu definiować czasu bo płynie różnie dla różnych obserwatorów.
No ale rozkaz trzeba wykonać :D
  • 0



#41

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Har-Magedon'

Masz panie bolek. widze, że działasz podobnie jak jeden w tym temacie. Wypowiedź zaczynasz od obrażenia i próby dyskredytacji rozmówcy [z braku argumentów, kultury?].

To ty wyzywasz ludzi od 15-to latków, starych bab itd ale rzecz w tym, ze oficjalni sponsorzy jak ty czy vkali to święte krowy na tej stronie, którym zezwala się na bezkarne obrażanie pozostałych


To co piszesz o prądzie elektr. nie jest definicją przemądrzały domorosły ekspercie.
O ropie naftowej nie wspomniałeś słowem a definicję czasu zbyłeś niczym.
Gdybys poczytał kilka mądrych książek; Hausdorf. Farkas, Buergin i podobne wziąłbyś trochę ogon pod siebie.


Może pole magnetyczne, przewodnik, cewka?

....włącznie z twoją, są definicja prądu? Nie ośmieszaj się. Co ma technologia do definicji? Jak pięść do nosa.

W poprzednich postach pisałem mu, że nie ma sensu definiować czasu


Chodzi o sens czy FAKT? Znowu ośmieszasz siebie samego.
O co to grawitacja? -(spadające jabłko) Wie Bóg i ty, tyle że ty zapomniałeś? ;) :D
No i cała twoja "mondrość" to przemądrzałość.

Wyjaśnij fizykom kwantowym, czym się różni materia od energii, bo nawet oni tego nie wiedzą, a ty oczywiście wiesz wszystko a nawet WIĘCEJ. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#42

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'Glowa3'

prąd elektryczny - uporządkowany ruch elektronów pod wpływem jakiegoś pola


Elektron-cząska prądu. A czym ona jest ? i to przemądrzały Har mag edon miał odpowiedzieć i w życiu nie odpowie, bo odpowiedzi nie zna "nauka". :( a on się wygłpił niestety- jak zwykle zresztą.



Chciałeś definicję prądu elektrycznego, a nie czym jest elektron. Podana definicja nie jest całkiem poprawna, ale dobrze tłumaczy o co chodzi.
  • 0

#43

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie tyle nauka nie wie, co nie chce mi sie rozmawiać z ludźmi, którzy wychodzą z takiego założenia, że nauka kłamie i nie zna odpowiedzi na większość pytań. Napisze jedno, zapcham ciekawość[?] to zaraz następna dziura.

Twoje zaczepki już pomijam bo szkoda czytać.
  • 0



#44

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Har-Magedon' .

Twoje zaczepki już pomijam bo szkoda czytać.

Z braku wiedzy i argumentów, takie twoje ostatnie wyjście. :roll: :mrgreen: :P
  • 0

#45

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiedza ludzka ma swoje granice, a wszechświat jest nieskończony ...

kurcze, wszędzie gdzie się pojawiam to ludzie zaczynają się kłócić :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych