Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inny punkt widzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#16

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie widzę abym Cię gdzieś obraził :)
Zadałeś pytanie więc odpowiedziałem. Dyskusja tam to offtop od pewnego czasu
więc użyłem argumentu [prawdy] stosownego do toru na jaki zeszła dyskusja.
A jeśli prawda boli to jest mi niezmiernie przykro.
Nie poradzę nic na Twoje zachowanie, nie mam do tego "najmniejszej wiedzy" i "podstawowych instrumentów".



Za słowami Asieńki bije się w pierś i wyciągam rękę. Jeśli gdziekolwiek Cie uraziłem przepraszam najmocniej :)
  • 0



#17

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

VIP-y a taki przykład dają wstyd. Kończcie te sprzeczki, które poniekąd wynikają z braku zrozumienia.
Czasem prawda w oczy kole, ale to raczej nie miejsce by pisać innym jacy są.

  • 0



#18

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No jak eterofizyka tłumaczy promieniowanie żył wodnych ;)


No jak eterofizyka tłumaczy promieniowanie żył wodnych ;)


….a indukcje magnetyczna zna? ..i wie dlaczego? jak?oraz w jakich warunkach zachodzi?…i wie co to je to wyidukowane czego nie należy nazywać „magnetyzmem” wg absurdalnej fizyki, ..(..ponadto, o tym ostatnim bardzo chętnie posłucham co Mądry 'Har-Magedon' wie )
…jeżeli wie wszystko co powyższe to promieniowanie żył jest zjawiskiem podobnym do powyższego tylko zachodzącym przy przepływie dipoli wody poprzez ziemskie drobiny (piasku, minerałów, resztek organicznych, itp.)


..i wyjaśniam,.. pozwoliłem sobie nazywać absurdalnymi: wspólczesna fizykę i jej przedstawicieli, gdy jej przedstawiciele zaczeli [prze/na]zywać naturę [tej] rzeczywistosci absurdalną
  • 0

#19

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zna. Ale nie działa to jak radiesteci mówią, patrz rysunek 1.
Jakby było tak jak trzeba nawet bym nie zakładał tematu.
Widzę, że jednak eterofizyka czerpie z oszukańczej oficjalnej fizyki nieco jeśli proces myślowy wykonany przez mój mózg dobrze zrozumiał Twój post ;)

Mądry 'Har-Magedon' - pochlebiasz mi :D Poczułem się zawstydzony.

Promieniowanie to sprzeczne jest z zasadami [oszukańczej jak niektórzy twierdzą] fizyki. Radiestezyjne
promieniowanie przypomina wiązkę lasera. W przyrodzie nie ma takiego
promieniowania. Promieniujący przedmiot, np. rura neonowa, promieniuje
z każdego punktu we wszystkich kierunkach


Nawet "zakłopotany" sięgnąłem do podrecznika aby sprawdzić moje mądrości i kurr zapiał zgadza się z powyższym cytatem.


Do zobaczenia później ide się do matury przygotowywać dalej :-)
  • 0



#20

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zna. Ale nie działa to jak radiesteci mówią.


..postaraj sie uzasadnić i jedno i w drugie,..czyli inaczej wykaż, ze zna indukowane w indukcji magnettycznej ..bo ja uwazam, że wcale nie zna i jedynie głupio sie przechwala,..co do radiestezji, to co ona rejestruje to jest to troche inny przejaw tego samego zjawiska jakie zachodzie czy indukują sie przy przepływie ładunków przez dyskretny eter

Mądry 'Har-Magedon' - pochlebiasz mi Poczułem się zawstydzony.


..no to się szybko odchlebij i wykaż, że nie na darmo obdarzyłem cie tak wielkim kredytem zaufania i mądrości

Nawet "zakłopotany" sięgnąłem do podrecznika aby sprawdzić moje mądrości i kurr zapiał zgadza się z powyższym cytatem


..a to bardzo ciekawe,..czy możesz podac co się zgadza? z jakim podręcznikiem? i w jakim miejscu? ...najleopiej zacytuj co sie tobie z czy zgadza, by nie było niedomówień w [niby] zgadzaniu się ,..

...ide się do matury przygotowywać dalej

...i liczę nie tyle na twoją mądrośc ale twój koniukturalizm wdrożony w szkole i wyniesiony z niej " by wiedzieć gdzie, i komu należy mówić" ...czyli tylko z podręcznika i tylko tak jak tam jest. a własciwiej tylko tak jak wie i umie twój egzaminator
  • 0

#21

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie się upewniłem, że nie przeczytałeś tekstu w 1 poście.
Odpowiedzi znajdziesz tam. Po co powtarzać wszystko n-razy skoro jest na samej górze.
Rozumiem, że długość wypowiedzi odpycha, ale nalegam by zadać sobie trud przeczytania jej ze zrozumieniem.

Zresztą wpadamy w błędne koło. Ja będę tłumaczył to oficjalną fizyką, Ty fizyką eteru i można tak bez końca bo nie uznajemy swoich sposobów badania.
  • 0



#22

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie się upewniłem, że nie przeczytałeś tekstu w 1 poście.
Odpowiedzi znajdziesz tam. Po co powtarzać wszystko n-razy skoro jest na samej górze.


..a artykule na górze tam gdzie mowa o radiestezji zanalazłem tylko zaprzeczenie tego co facio powiedział na początku aretykułu,..a argumemty zastosowane do zaprzeczenia sa bzurne nawet wg oficjalnej nauki fizyki


Zresztą wpadamy w błędne koło. Ja będę tłumaczył to oficjalną fizyką, Ty fizyką eteru i można tak bez końca bo nie uznajemy swoich sposobów badania.


..bądź przytomnym i przynajmniej zauważ to, że nic nie tłumaczysz, a jedynie próbujesz się wyreczyć tekstem, który niczego nie tłumaczy, a zaprzecza nawet sobie,..fizyka eteru to przeszła dobra fizyka i przyszła dobra fizyka, która zdetronizuje absurdy wspólczesnej oraz wyjasni to czego ta wspólczesna nie potrafiła, nawet poprzez monożenie [nierealnych] bytów, podobnie jak je mnożyła teologia gdy nie starczało jej rozumu na wyjasnienia rzeczywistego

..no właśnie ockham's razor user'rze


"Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć, tłumaczyć fakty jak najprościej"


  • 0

#23

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czytaj niżej w 1 poście.

Dziwne rzeczy mówisze bo ksiązka była konsultowana dr hab. fizykiem.
Jak narazie znam tylko 1 eterofizyka, Ciebie. Może jeszcze ktoś się znajdzie na necie.
Dlaczego nie wystąpicie oficjalnie z waszymi badaniami i uwagami, żeby pokazać ludziom, że są w błędzie?
Mam na myśli coś bardziej oficjalnego niż strona w internecie.

Mówisz, że nic nie tłumaczę. Napisane jest w tekście jak ma niby działać to promieniowanie żył wodnych,
a jak promieniowanie działa w rzeczywistości i konfrontacja założeń radiestetów z fizyką.. Nie wiem może mam zacząć sypać regułkami albo wzorami, może coś liczyć? Ale będzie narzekanie, że źle bo przecież wykonane metodami fizyki oficjalnej, której nie uznajesz..z której strony by nie zacząć, kłóci się to z eterofizyką.

Czymże jest więc tłumaczenie jak nie pokazaniem jak zjawisko ma działać, a jak nie?

Widzę, że jednak nie umiesz inaczej jak zacząć od próby dyskredytacji oponenta i zepchnięcia go do defensywy. Prześmiewasz, ze jestem ockham's razor user..podałem tekst, który przystępnie i prosto tłumaczy co i jak - i oto chodzi drogi vkali. Dlaczego nikt nie wytknął w nim błędów? Dość sporo osób go przeczytało sądząc po wizytach.
Dałem do przeczytania koledze, który jest noga z fizyki dość i nawet on załapał o co chodzi.
Nie wiem może chcesz mi narzucić tu własny styl tłumaczenia? Niestety nie umiem się Twoim stylem posługiwać :)


Jesteś domowym pasjonatem czy pracujesz w jakimś ośrodku? - bynajmniej nie jest to wycieczka osobista tylko zżera mnie ciekawość.
  • 0



#24

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dziwne rzeczy mówisze bo ksiązka była konsultowana dr hab. fizykiem.


... w tej kwesti sam sobie spróbuj odpowiedzieć,..pozostawie ten niby argument bez komentarza

Jak narazie znam tylko 1 eterofizyka


..dobrze piszesz "na razie"



Dlaczego nie wystąpicie oficjalnie z waszymi badaniami i uwagami, żeby pokazać ludziom, że są w błędzie?
Mam na myśli coś bardziej oficjalnego niż strona w internecie.

Mówisz, że nic nie tłumaczę. Napisane jest w tekście jak ma niby działać to promieniowanie żył wodnych,
a jak promieniowanie działa w rzeczywistości i konfrontacja założeń radiestetów z fizyką.. Nie wiem może mam zacząć sypać regułkami albo wzorami, może coś liczyć? Ale będzie narzekanie, że źle bo przecież wykonane metodami fizyki oficjalnej,


nim zacznisz sypać wzorami może wpierw wyjasnij,.. własnie posiłkując sie metodologia wspólczesnej fizyki wyjaśnij zjawisko indukcji magnetycznej,.dlaczego zachodzi i czym jest ...w tym, wg tej metodologii wyjaśnij nam że to wyindukowane magnetyczne jest lub też nie jest promieniowaniem wg tej fizyki oraz dlaczego jest lub nie jest promieniowaniem

Prześmiewasz, ze jestem ockham's razor user..podałem tekst, który przystępnie i prosto tłumaczy co i jak.
Dałem do przeczytania koledze, który jest noga z fizyki dość i nawet on załapał o co chodzi.
Nie wiem może chcesz mi narzucić tu własny styl tłumaczenia? Niestety nie umiem się Twoim stylem posługiwać :)


..nie prześmiewam sie lecz jezeli sie tak tytułujesz to wskazuje ci obszar w którym powinienes wpierw go zastosować nim przystąpisz do cięc na czym się nie zanasz, których ani nie widzisz, ani nie słyszysz , ani nie czujesz, a które są...nie korzystałbym z załapań lub nie załapań""fizycznych nóg jako weryfikatorów twoich fizycznych cięć bo nawet ich pomyłki pójdą na twoje konto

Jesteś domowym pasjonatem czy pracujesz w jakimś ośrodku? - bynajmniej nie jest to wycieczka osobista tylko zżera mnie ciekawość.


...a czy to ośrodek nobilituje mądrość naukowców, czy tez to mądrzy naukowcy nobilitują ośrodki,..czyli mówiąc słowami jezusa ..czy to szata zdobi człowieka, czy też człowiek szatę?...i zauważ,ze nie pytam jak to jest stosowane we wspólczesnej praktyce, nie tylko naukowej,..ale jak ty uwazasz w tym ośrodkowo'szcim wzgledzie
  • 0

#25

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie uważam, że nobilituje. Poprostu mnie ciekawi gdzie zdobyłeś tę..yyy..wiedzę o eterze.

Ojj przecież stwierdziłeś wcześniej, że nic w głowie nie mam, że jestem nic nie wiedzące, kumające null.
Więc Ty mi odpowiedz, po co mam odpowiadać sobie, mówić do siebie jak człowiek niespełna rozumu.
Szkoda mi czasu. Dla mnie konsultacja wyklucza Twoje zarzuty..ahh'y i ohh'y, jest dość wiarygodna.

Dalej. Po co mam przepisywać, nawet nie przepisywać, powtarzać to co każdy znajdzie w internecie/podręczniku. Rozumiem, że może nie pamiętasz dokładnie magnetyzmu, a jakoś mi nie chce się tu robić lekcji fizyki. Wystarczyło uważnie słuchać na lekcji żeby wiedzieć o co chodzi :) .
Zresztą byłaby to strata czasu, dlaczego? Przecież oficjalna fizyka kłamie! Jednyną poprawną, wskazaną wiedzą jest fizyka eteru. Nawet przedstawione terminy, poparte regułkami i okraszone wyprowadzonymi wzorami byłyby złe..przecież Ty nie uznajesz tej wersji nauki. Nawet jeśli już..to po co wyręczać Cię?
Udowodnienie mojej [nie]wiedzy leży w Twojej i tylko Twojej gestii nie mojej :)

Dlaczego muszę się odnosić do artykułu, który wkleiłem? Przecież oczywistą i logiczną rzeczą jest, że wklejając chce aby inni się odnieśli do niego. Jak narazie z Twojej strony nie usłyszałem nic specjalnego poza ahh'ami, ohh'ami i charakterystycznym bełkotem, który [nie]ma ukryć Twoje braki w [wszech]wiedzy z zakresu fizyki oficjalnej, nie tylko, i prośbami jak wczesniej już wspomniałem powtarzania rzeczy wytłumaczonych w artykule.

Zadając pytanie gdzie pracujesz chodziło mi jak już wspomniałem, gdzie doznałeś oświecenia, daru wiedzy tajemnej na temat fizyki eteru, która ma wszystko tłumaczyć i jest dobra.
Bo mam nadzieje, że nie są to przemyślenia znudzonego człowieka, który coś tam liznął kiedyś, a teraz siedzi i snuje wizje, odkrywa tajniki [wszech]świata i meandry wiedzy przed komputerem lub w fotelu z kubkiem dobrej kawy i gazetą w ręku. W domu, w samotności różne rzeczy przychodzą do głowy..szalone rzeczy, niemożliwe rzeczy, nierpawdziwe rzeczy, [eteryczne rzeczy] a laboratorium piwnicznego nie ma jak porównać do takiego w ośrodku [bynajmniej nie ośrodku dla obłąkanych] fizycznym.

Ale moja pusta głowa nasuwa mi myśl, że niestety tak jest. Na każde pytanie odpowiadasz pytaniem, skargą aby wytłumaczyć wszystkim rzeczy [nie wiem po co] aby udowodnić, wyższość eteru nad oficjalnością ogólnie rzecz biorąc sprytnym odbijaniem [kontr]argumentów?

Ciągle czekam na ustosunkowanie się do artykułu, a nie na zacytowanie prawie, że części artykułu i okraszenie go [nie]pysznym eterem w czystej postaci.


Taka, a nie inna wypowiedź to wybieg zastosowany po przejrzeniu i przemyśleniu innych dyskusji z udziałem fizyki eteru. 0 konkretów i ciągłe pretensje zalane spienioną od jadu wodą przeciw [nie]wiedzy innych ludzi w mniemaniu niektórych uczonych w słowie i piśmie, a nawet nauce i duchu słowem wszechrzeczy.

Groch mi się kończy, a ściana stoi jak stała niewzruszona. Gdy uzupełnię jego zapasy postaram odpowiedzieć Ci znowu choć nie wiem ile uzupełnienie grochu będzie kosztowało i czy ponowny rzut będzie opłacalny pod względem finansowym jak i fizyczno-energetycznym.

Zresztą jak to mówią 'UeSAńczycy' i nie tylko: "Never argue with a fool. First he will bring in you to his own level and then beat by his experience"

Wiem, że trudno się to czyta, wybaczcie ale nie mogłem się oprzeć zastosowaniu eterycznej filozofi pisma i wypowiedzi.


Pozdrawiam Cię.
Żyj i pozwól żyć innym :)


Tak mniej więcej wygląda rozmowa z Tobą ;)
  • 0



#26

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'Har-Magedon'
Przepraszam ale nie bądź zbyt pochopny.
Wpierw wejdź na obie strony tego doniosłego naukowca,
aby docenić Jego osobisty wkład do nowoczesnej światowej NAUKI
Znajdziesz u dołu Jego postów.
  • 0

#27

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wpierw wejdź na obie strony tego doniosłego naukowca,
aby docenić Jego osobisty wkład do nowoczesnej światowej NAUKI

Fizyka nibylandii pisana charakterystycznym dla tego autora bełkotem:

(...)[pierwszy] elektron, będący jedną z pierwszych masowych wirówek, ..jednym z pierwszych masowych żyroskopów,... złożony z trzech kwarków (d,d,d)(...)


  • 0

#28

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bolek, byłem i nic tam nie zobaczyłem ciekawego poza tym co na forum od dawien dawna.
Bełkotu okraszonego masą wodolejstwa.
  • 0



#29

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głupota ludzka bierze się z ignorancji, jak nie skończycie dostaniecie po warnie. Najlepiej jak zamknę temat i wywalę do kosza. Chcecie?
Proszę o powrót do tematu, wszystkich, łącznie, a może przede wszystkim autora.
  • 0



#30

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Głupota ludzka bierze się z ignorancji, jak nie skończycie dostaniecie po warnie. Najlepiej jak zamknę temat i wywalę do kosza. Chcecie?
Proszę o powrót do tematu, wszystkich, łącznie, a może przede wszystkim autora.


Jeśli w czymkolwiek zawiniłem, to przepraszam i lecę do spowiedzi z różańcem na szyi. :(
Pozostałych proszę o nieco wyrozumienia dla ciężkiej pracy naukowej naszego nobilisty- przyszłego i odrobinkę humoru ;) :D :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych