Skocz do zawartości


Zdjęcie

Elisabeth Strogonoff Demidoff


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aelis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podczas szkolnego wyjazdu do Paryża, odwiedziliśmy cmentarz Pere Lachaise. Przewodnik opowiedział nam o pewnej baronowej. Elisabeth Strogonoff Damidoff, która ma okazały "nagrobek". Według jego słów była wampirzycą. Wskazywała na to między innymi data jej śmierci 18 marca 1818 roku. Przewodnik powiedział, że 3 ósemki to znak wampirów. Ja osobiście nigdy o tym nie słyszałam. Uzasadniał swoje słowa również wyglądem grobu. Jest na nim głowa wilka, kuna czy też tchórz i młot. Wilk miał być symbolem jej nocnego życia, kuna jako zwierze wypijające krew. Młota nie uzasadnił. Dochodzi to tego wszystkiego historia spadku. Jako baronowa miała sporo pieniędzy. Podobno w swoim testamencie powierzyła duża sume pieniędzy, temu komu uda sie przez rok sypiać, czy też żyć przy jej grobie. Podobno byli tacy co próbowali, lecz żaden nie wytrzymał dłużej niż jedną noc. Większość podobno straciła mowe, niektórzy zwariowali, inni osiwieli. Czy wiecie coś może na ten temat? Bardzo mnie to zainteresowało. Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Na wikipedii francuskiej jest nawet inna data jej śmierci. Jak tylko dostane zdjęcia jej grobu zrobione podczas wycieczki postaram się je tutaj zamieścić. Mam też pytanie czy słyszeliście o tym niby symbolu wampirów ( trzech 8 )? I co o tym myślicie?
  • 0

#2

MrFraktal.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

haha , ja moge na ochotnika przy jej grobie pospac :) tylko chce jeszcze tam Dzakuzzzi, materac wodny i duzo zarcia i laptopa i moge tam byc caly rok non stop :D hehe tez mi wyzwanie...
  • 0

#3

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, chodź dużo takich opowieśći. Co do informacji na temat tej osoby - mało a wampirzego znaczenia 888 nie znalazłem...
  • 0

#4

Aelis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

haha , ja moge na ochotnika przy jej grobie pospac :) tylko chce jeszcze tam Dzakuzzzi, materac wodny i duzo zarcia i laptopa i moge tam byc caly rok non stop :D hehe tez mi wyzwanie...

Niestety podobno ukryto testament... I nawet jeśli byś wysiedział to kasy by nie było... ;p
  • 0

#5

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

strasznie duzo tego podobno w tej opowiesci :)
przewodnicy dla uatrakcyjnienia wycieczki czesto opowiadaja takie historyjki... a niektorzy w nie wierza :)
  • 0

#6

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kilka zdjęć grobowca
http://wiccacowen.bl...os-40445-7.html
  • 0



#7

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety podobno ukryto testament... I nawet jeśli byś wysiedział to kasy by nie było...

Ochotnik musiał by miec prawnego świadka który pewnie tez by sie upomniał o spadek :mrgreen:

Rzeczywiście taki upiorny ten grobowiec - ale wtedy takie budowano. U mnie(Sochaczew) jest też dość stary cmentarz, jeden grób z XIXw który tam stoji ma na górze jakieś zwierzątko ze skrzydłami, podobnie inne, jakies postacie, zwierzęta, aniołki ;)
  • 0

#8

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm... nigdy nawet nie obiło mi się o uszy twierdzenie, że trzy ósemki mają oznaczać wampira... Z pewnością znalazłoby się wśród moich znajomych sporo takich wampirów, w końcu rocznik 88, więc brakuje tylko jednej ósemki ;p
Myślę, że to tylko taka wymyślona rewelacja dla turystów, choć można poszukać z ciekawości.
  • 0

#9

Aelis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że dużo jest tego podobno. Nie twierdze, że to prawda. To poprostu zwykła (babska ;) ) ciekawość. Zwłaszcza, że grobowiec na żywo robi wrażenie. :)
  • 0

#10 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Przewodnik powiedział, że 3 ósemki to znak wampirów.

Ciekawa sprawa. Wyobraźcie sobie, ile to musi być wampirów na tym świecie teraz! Cały rok 1888 obfitował w to demonie nasienie ;) A przecież wampiry są praktycznie nieśmiertelne :)
Poważnie - bajka jakich wiele. Ale moim zdaniem i tak ciekawsze od manii na punkcie chociażby liczby 23 albo godziny 11:11.
  • 0

#11

Dragosani.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przewodnik powiedział, że 3 ósemki to znak wampirów.


Trzy ósemki... hmmm... 888. HA! Wiedziałem że Heyah ma jakieś wampiryczne powiązania.

A tak serio, to ciekawa historyjka. Chętnie był odwiedził ten grobowiec... szczególnie w nocy...
  • 0

#12

Hipnotic.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej Migdał a gdzie jest ten grobowiec? Bo ja tez z okolic Sochaczewa...
  • 0

#13

BadAngel.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm.. interesująca ale ja o żadnych takich 8 nie słyszałam przyznam ;) ;)
  • 0

#14

tomasz.czerka.
  • Postów: 87
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 44
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witaj Aelis,
poruszyłaś fajną historię. Najwięcej informacji (przynajmniej na stronach francuskojęzycznych znajdziesz tu:
http://koloborder.bl...187-315003.html.
Jesli Cię to jeszcze interesuje, to daj znak, a postaram Ci się to przetłumaczyć z farncuskiego (w miarę możliwości czasowych ;) .
Pozdrawiam
TC
  • 0



#15

Aelis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tomasz.czerka ooo... Jak miło była bym bardzo wdzięczna, bo nie jestem jeszcze za bardzo zaawansowana we francuskim... :P Napisz do mnie na PW... Pozdrawiam... :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych