Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt LHC - Wielki Zderzacz Hadronów - CERN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
303 odpowiedzi w tym temacie

#16

duchy_pustkowi.
  • Postów: 42
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy to ostatnie kilka godzin Zielonej Planety? O północy zacznie działać piekielna maszyna - dzieło naukowców, którzy marzą o podróżach w czasie. Badacze wierzą, że dzięki niej zmienią świat. Ale część znawców alarmuje - wystarczy jeden fałszywy krok i szalone zderzanie materii przerodzi się w niekontrolowany łańcuch eksplozji. A Ziemia zamieni się w czarną dziurę.



Zobacz, ile czasu zostało do uruchomienia maszyny >>>

Owa piekielna maszyna to najpotężniejszy na świecie akcelerator cząstek elementarnych: Large Hadron Collider (LHC). Na oficjalnej stronie projektu uruchomiono nawet specjalny licznik, który odlicza czas do tego niesamowitego wydarzenia.

Ale nie wszyscy się cieszą. Grupa specjalistów alarmuje, że eksperymenty, które chcą przeprowadzać konstruktorzy akceleratora, mogą skończyć się tragicznie. Badacze będą zderzać ze sobą protony z taką siłą, która może poszarpać czasoprzestrzeń. Ale może też dać początek reakcji cieplnej, która może zniszczyć całą planetę.

Wszystko przez naukowców, którzy chcą zrealizować marzenia o podróżach w czasie. Pomóc im w tym ma właśnie akcelerator - największy i najdroższy współczesny projekt naukowy. Dzięki niemu powstawać mają tunele, które pozwolą przenosić się w czasie.

Jednak badacze ostrzegają - akcelerator może stworzyć tunele czasowe, ale równie dobrze może produkować pochłaniające wszelką materię czarne dziury. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już jutro - o ile nadejdzie...

Dziennik.pl
  • 0

#17

Matiess.
  • Postów: 82
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chociaż nie zaboli :]
  • 0

#18

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jutro zobaczymy jak się coś stanie. Znaczy nie zobaczymy, bo jak sie świat skończy :D
  • 0

#19

JaToJa.
  • Postów: 132
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nareszcie jakiś konkretny koniec świata :P Cały za jednym hapsem,a nie jakaś zabawa w deszcz meteorytów z zadupia Nibiru :P
  • 0

#20 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

temat - absurd, ale ok.

Ide o zakład, że to ma coś wspólnego z konferencją NASA która miała miejsce dzisiaj o 19:00
ukryli tam podprogowy przekaz, a ta niby supernova to tylko przykrywka, świat faktycznie konczy sie dziś
i to skłoniło tych naukowców do podjęcia tak drastycznych i niebezpiecznych kroków ja ucieczka
z obecnej czasoprzestrzeni.

Osobiscie uważam, że wszystko się uda, naukowcy pokonają barierę czasu, a autor tego newsa
czyli dziennikarz dziennika.pl zostanie ogłoszony nowym Mesjaszem głoszącym "dobrą nowinę".


pozdrawiam
  • 0

#21

Śledziu.
  • Postów: 117
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No Taa ale taka śmierć to nudna będzie ;d Wolałbym Nibiru albo chociaż Inwazje Jaszczurów ;)
  • 0

#22

GPNS.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ani się nie boję, ani się nie niecierpliwię. I nawet bym się za koniec świata nie pogniewał. I tak się nic nie stanie złego, i dobrego pewnie też nie.
  • 0

#23 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

O matko... Zostały 4 godziny! Muszę się z wszystkimi pożegnać - ciekawe, czy zdążę ;) Swoją drogą ciekaw jestem co wydarzy się w ciągu najbliższych 100 lat w świecie nauki. Już teraz mamy szansę stworzyć czarne dziury. Czy kiedyś będziemy mogli na wakacje "polecieć" do XVII w.? Czas pokaże.
  • 0

#24

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Yyyy... to dopiero pierwsze próby będą, uruchomienie etc. Pierwsze zderzenia mają być w sierpniu chyba.
  • 0

#25

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak.
Jak widać, Dziennik w szczytowej formie. ;)
  • 0



#26

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja mówię, że będzie to zwycięstwo ludzkiego intelektu zakończone pełnym sukcesem, a nie żaden dziennikowy czy jaszczurzy koniec świata.

Edit [14.05.08] dj_cinex
Z tego co kojarzę to na forum istnieje już temat skupiający się na owym urządzeniu. Po odnalezieniu stosownego tematu zostanie podany link - jako potwierdzenie duplikacji.

  • 0



#27

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tematy polączylam. Poziomem Dziennika jestem zażenowana ;] Szczególnie tymi armagedogennymi nastrojami - po prostu poziom bruku.
  • 0



#28 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Lubię się bać.
Ostatnio już mnie nie bawią ani nie straszą horrory, dlatego fajnie poczytać sobie, że jutro - jak "dobrze pójdzie" - mnie nie będzie.
Ciekawą alternatywa jest też możliwość spotkania się - oko w oko - na ulicy z dinozaurem, bo cóż My wiemy co z tego tunale międzyczasowego wyskoczy. ;)
  • 0

#29

Śledziu.
  • Postów: 117
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lubię się bać.
Ostatnio już mnie nie bawią ani nie straszą horrory, dlatego fajnie poczytać sobie, że jutro - jak "dobrze pójdzie" - mnie nie będzie.
Ciekawą alternatywa jest też możliwość spotkania się - oko w oko - na ulicy z dinozaurem, bo cóż My wiemy co z tego tunale międzyczasowego wyskoczy. ;)




Wiecie ja bym wolał skorzystać z takiego tunelu czasoprzestrzennego i odkryć jak to było chociażby z Roswell ;) .Rownie intersujaca perspektywa to odkrycie jakie rasy zamieszkiwały ziemie przed Nami bądź czy istniała Atlantyda,wszystko to fascynujące do prawdy,może kiedyś sie doczekamy,marzyc warto ;) bo to jedyna rzecz której nikt nigdy nam nie odbierze :)
  • 0

#30

casanova.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najwyżej umrzemy wszyscy :)

Zobaczymy co będzie na wszelki wypadek, Pozdrawiam Was :]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych