Skocz do zawartości


Odkryto czarną dziurę o najmniejszej masie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki. :D

Chyba zacznę się interesować czarnymi dziurami, ciekawe są bardzo. Ciekawe czy czarna dziura może wciągnąć np. ciało astralne, bo jeśli tak to oznaczałoby, że ciało astralne posiada masę :P


Jeżeli by tak było to znaczy że swiatło też ją posiada ;)

A tak ogolnie to nie długo byś się nimi pointeresował... :) Niewiele o nich wiadomo... TYLKO tyle że są masywne i "czarne" :D
  • 0

#17

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo posiada :P
Fotony mają masę ale tylko w ruchu.

Użytkownik Kichu umieścił kiedyś temat ile waży ciało astralne :>
  • 0



#18

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo posiada :P
Fotony mają masę ale tylko w ruchu.


..a skąd takie rewelacje ?...wiem ,ze niektórym wspólczesnym brakuje masy fotonów na wyjasnienie ichh zachowań w poblizu duzych mas , duzych obiektów masowych,..ale zauwaz równiez ci wspólczesni nie potrafią powiedziec czym jest grawitacja,.. więc maiałbym przynajmniej ograniczone zaufanie do nich,..ponadto zauwaz ,ze ci wspólczesni bajdurza równiez o falowści fotonów czy łączac te bajdy ze soba chcesz nam powiedzieć ze fotony to masowa masa,..
.w tej rzeczywistości masa [nazwana spoczynkowa] rosnie wraz ze spadkiem predkosci obiektu a maleje wraz ze wzrotem jego predkosci ale fotony nie maja cechy masowej nawet wówczas gdy prawie sie nie poruszają uwiezione w atomach, uwięzione w ich strukturach,.uwięzione wspóltworza atomowe struktury, współtworza ich powłoki etektronowe,..fotony są "niewidzialne" dla grawitacji i w zaden sopsób grawitacja bezposrednio nie wpływa na nie,..choc prawda jest że daja grawitacyjne przejawy, ale te ich grawitacyjne przejawy to zupełnie inna sprawa,.. przytomni,.. nie mylą oddziałowywań z ich tylko przejawami ,..nie myla księzyca z jego odbiciami np. w wodzie
  • 0

#19

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Napisałbyś raz normalnie, a nie bełkotem, który trzeba czytać 2 razy żeby wyłowić 1 zdanie, które jest esencją tego co chciałeś powiedzieć. No fakt zapomniałem, że specyficzny bełkot jest domeną 99,9% spiskowców i domorosłych specjalistów, wtedy nawet największe głupoty wyglądają mądrze.

Tak czy inaczej spoko, że negujesz wszystko praktycznie "domowymi badaniami i przemyśleniami".. :)
Polecam zapoznać się z działem "dualizm korpuskularno-falowy", a szczególnie ze "zjawiskiem Comptona".. czy ta wiedza jest jednak skostniała i oszukana?



heh'o'heh

  • 0



#20

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Napisałbyś raz normalnie, a nie bełkotem,
Tak czy inaczej spoko, że negujesz wszystko praktycznie "domowymi badaniami i przemyśleniami".. :)
Polecam zapoznać się z działem "dualizm korpuskularno-falowy", a szczególnie ze "zjawiskiem Comptona"

..

...chetnie posłucham co wyciagnąleś zw wspólczesnego naukofizcznego bełkotu , na obronę tezy,ze fotony tylko w ruchu!!!! maja masę, ..oczywiscie mozesz wsprzeć sie stosownymi cytatami ....z działu "dualizm korpuskularno-falowy", a szczególnie ze "zjawiska Comptona"..
...i ciekawe czemu tylko comtonowskie rozpraszanie fotonów tak wyróżniłeś czyżby tylko te comptonowsko rozpraszane miałyby by mase a te co rozpraszaja si ę chociazby w naszej atmoszferze w naszym powietrzu niż nie

....niecierpliwie słucham niebełkotliwychodpowiedzi, słucham niebełkotajacego ... mam nadzieje, że się nie ucieknieszczy tez jakioimcs ogólnikiem nie wymigasz z uszasadnienia tego co jeszcze przed chwila z taką pewnością tutaj niebełkotałeś

..czy ta wiedza jest jednak skostniała i oszukana?


..przybliż co mamiałeś na mysli piszac te słowa,
..dualizm korpuskularno - falowy światła oraz podobny dualizm masowej "drobnej [kwantowej] materii" moze nie tyle jest oszustwem, ile wynikiem braku umiejetnosci czy modelowej impotencji wspólczesnej fizyki w niemożnosci spójnego wyjaśnienia wszystkich przejawów jakie daja fotony i jakie sa rejestrowane nie tylko w laboratoriach,...a jezeli masz na myśli mase fotonów, to na pewno jest to juz oszustwo,..tym bardziej gdyby ta niby ich masowosc miała niby wyłacznie wynikać z ich ruchu

heh'o'heh

..czyżbyś pojmował ten jezyk, pojmował ten kod? ..watpię, bo wówczas niebełkotałbyś iż fotony mają masę do tego jedynie fotony w ruchu, ..oraz mozesz nam powiedzieć czy znasz jakieś bezruche fotony, jezeli juz tak niebełkotliwie podkreślasz, że masę maja tylko te ruszajace się?
  • 0

#21

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie widze żadnego problemu w tym co Cię burzy w sprawie fotonów ;-)

Pojąłem to co inny użytkownik z rozmów z Tobą i uczynie to samo bo widze, że z Tobą się nie da inaczej :)
Jak tu rozmawiać gdy się burzysz kiedy ktoś się podpiera oficjalną nauką a nie swoimi przypuszczeniami..
Jak sądzisz, że naukowcy się mylą wystąp w TV przedstaw niezbite dowody i udowodnij im, że są w błędzie.
Dla mnie eot.
  • 0



#22

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nie widze żadnego problemu w tym co Cię burzy w sprawie fotonów ;-)

Pojąłem to co inny użytkownik z rozmów z Tobą i uczynie to samo bo widze, że z Tobą się nie da inaczej :)
Jak tu rozmawiać gdy się burzysz kiedy ktoś się podpiera oficjalną nauką a nie swoimi przypuszczeniami..
Jak sądzisz, że naukowcy się mylą wystąp w TV przedstaw niezbite dowody i udowodnij im, że są w błędzie.
Dla mnie eot.


..czyli kolejny, który zwiewa i który skrywa się pod dywan nieswiadomosci, gdy brakuje mu wgranych taśm z gotowymi odpowiedziami wg obowiązującej jedno'racji by wyjaśnić rejestrowalne lub tez by tylko udowodnić to co sie jeszcze przed chwilą mniej lub wiecej myslnie z cała pewnoscia twierdził.
..i nie dziwi, że nieswiadomośc teraz na ziemi króluje oraz świeci tryumfy zdobywajac coraz wiecej jej poddanych i zajmujac w nich coraz wieksze obszary

..trzeba być totalnie przeżatym nieswiadościa by z cała pewnoscia powtarzac najczesciej bez najmniejszego zrozumienia to co sie mówi, ...a gdy nie potrafi się wykazac choćby zgodnosci tego co sie z niebywała pewnościa innym głosiło, z tym w co sie officjalnie wierzy to wówczas spieprzać i skrywać się [za] eot'ami przed odpowiedzialnością za swoje małomyslne słowa przy okazji odsądzając od czci oraz posądzajac o przypuszczalność tych którzy, zażądali wykazania choćby jedynie prawdziwosci głoszonych sądów z oficjalnie wyznawanym wierzeniem przez tak pewnie głoszących ...a co dopiero wykazania choćby najmniejszej zgodnosci officjalnie wyznawanego wierzenia z rzeczywistościa, z nie tylko doświadczalnymi rejestracjami

..czy nie byłoby uczciwsze gdyby taki ktoś jasno komunikował ,ze jedynie powtarza sądy innych których nie rozumie ale którym bez dowodu wierzy,..wówczas nikt nawet nie spróbowałby sprawdzac takiego dyskutanta czy rozumie to co mówi, a sam dyskutant nie musiałby zwiewać pod dywan nieswiadomości w wydaniu eot'owym i odcinać i odwracać sie eot'em [czy innym swoim zbitkiem] od rzeczywistości

..telewizyjne występy w obalaniu wierzeń pozwolę sobie pominąc ,..po prostu nie uznaję tego nowoczesnego boga, który mówi bezmyslnym w co maja wierzyc i co mają myslec lub w co akurat jest trendy mysleć i wierzyć z propagowanego wierzenia

..zycze szybkiego powrotu do rzeczywistosci,..mimo, że nie wszystko w niej nadal bedzie zgadzało sie z wyznawanym wierzeniem,..a moze przyjdzie wówczas pomysł zweryfikowania tego w co sie wierzyło
  • 0

#23

Damek_90.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, weźcie na logikę tą teorię, że można się zbliżyć do czarnej dziury na odległość równą średnicy samej czarnej dziury, aby nas nie wessało. Wszystko zależy od gęstości! Możemy mieć czarną dziurę o gęstości powiedzmy 'x' i drugą o gęstości '10x', obydwie mają tą samą średnicę, jednak różnią się od siebie masą, a jak wiadomo im większa masa obiektu tym silniejsze (odleglejsze) oddziaływania grawitacyjne na inne obiekty.

Po drugie, skoro foton ma masę tylko w ruchu, to znaczy że ma ją zawsze, bo z tego co mi wiadomo foton istnieje tylko w ruchu. To się jednak kłóci z obecną teorią, że foton jednak masy nie ma. Trzeba by tu rozważyć w takim razie dwa rodzaje pomyłek w teorii fotonu:
1) Foton ma masę, czy jest w ruchu czy nie, dlatego światło jest pochłaniane przez Czarne Dziury
2) Foton może istnieć w spoczynku (nie posiada wtedy masy), lecz przy zyskaniu prędkości zyskuje masę (trochę głupie, bo prędkość mnoży w stosunkowy sposób masę, a 0 x coś tam, to też zero, więc to nie ma sensu, ale napisałem, bo mi wpadła taka hipoteza do głowy i coś mi mówi żeby nie kasować ;x. Pkt. 3 można przyjąć jako natychmiastową poprawkę tej myśli))
3) Foton ma bardzo małą masę, praktycznie jej nie ma (względnie oczywiście do innych cząstek subatomowych) i może istnieć w spoczynku (tam posiada wtedy tą masę wymienioną wyżej). Przyspieszając do prędkości światła zyskuje on masę znacznie większą dzięki czemu oddziaływuje z polem grawitacyjnym Czarnych Dziur.

Co do gęstości równej wodzie to trochę tego nie rozumiem (żeby nie powiedzieć, że się z tym nie zgadzam ;]). Jak to jest możliwe, skoro czarna dziura powstaje na skutek implozji żelaza w jądrze gwiazdy, a samo żelazo ma gęstość > wody, poza tym implozja może tylko tą gęstość zwiększyć. Drugi kontrargument - gdyby taka gęstość była możliwa, to taka Czarna Dziura musiałaby być wielkości ohohoho... Przecież musiałaby mieć taką masę, aby wchłonąć światło, a jeśli tego nie zrobi, to straci miano Czarnej Dziury

Dobra, idę spać xD
  • 0

#24

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co nam da wiedza, że odkryliśmy czarną dziurę o najmniejszej masie skoro i taka "malutka" czarna dziura jest w stanie "zjeść" nam słońce.
  • 0

#25

Ethesen.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co by się stało gdyby taka czarna dziura spotkała się z VY Canis Majoris, czy też z VV Cephei?
Spoiler

  • 0

#26

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poza tym, że te ciała niebieskie przestałyby istnieć ... nic, ew. mogłaby nastąpić olbrzymia eksplozja
  • 0

#27

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co by się stało gdyby taka czarna dziura spotkała się z VY Canis Majoris, czy też z VV Cephei?

Po utracie swojej energii też staną się czarnymi dziurami. Czarna dziura to ciała o prędkości ucieczki większej niż prędkość światła, a nie superkosmiczny odkurzacz więc nigdy się nie spotkają. Nie wiadomo co by się stało, ale najprawdopodobniej bialy ma racje i ta gwiazda eksplodowałaby, ponieważ reakcja zachodząca w gwieździe była by nierównomierna. Zresztą sprawdź sobie w google jak wielką energię posiada gwiazda i pomyśl co by było gdyby była skrajnie niestabilna.

Wie ktoś co by się stało gdyby 2 niewielkie czarne dziury przeleciały w małej odległości od siebie (w sferze wpływów grawitacyjnych) każda z prędkością bliską prędkości światła?
  • 0

#28

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sugerowałem się tym filmikiem

http://www.maxior.pl...s_Czarna_dziura

polecam
  • 0

#29

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobry film. Był w nim moment w którym ziemia wpada w czarną dziurę. Mimo, że na niej minęło by kilka sekund z zewnątrz trwało by to kilka tysięcy lat. Cóż czas jest względny ;)
  • 0

#30

Ethesen.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Określona przez naukowców z NASA masa czarnej dziury wynosi 3,8 masy Słońca z marginesem błędu wynoszącym 0,5 masy Słońca zaś jej średnica to około 24 kilometry.

Badaną gwiazdą był nadolbrzym VY Canis Majoris widoczny w gwiazdozbiorze Wielkiego Psa. Jest to jeden z najjaśniejszych obiektów na niebie w podczerwieni. Gwiazda znajduje się 5000 lat świetlnych od nas. Jej masa jest 25 razy większa niż masa Słońca, a rozmiar ma taki jak orbita Jowisza. Wokół gwiazdy znajduje się otoczka gazowa zawierająca dwukrotnie więcej tlenu niż węgla.


http://www.astronomi...dex.php?id=1592

Coś mi tu się nie zgadza...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych