Skocz do zawartości


Zdjęcie

OBE jaki to stan ?? Eteryczny-Astralny-Mentalny .....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytalem juz wiele postow na temat OBE jednym co mnie zastawia to stan w jakim znajduje sie dana osoba bedaca po za cialem. W wiekszosci ludzie opisuja ten stan jako astralny. Jezeli faktycznie jest to stan astralny to czy postrzegane przedmioty wygladaja tak jak w swiecie fizycznym ?? Jezeli tak jest to nie bardzo zgadza sie ze stanem faktycznym bo stan astralny jest stanem o wymiar w gore od naszego i na dodatek wszelkie przedmioty postrzegane w tym wlasnie stanie powinny wygladac inaczej niz w stanie fizycznym. Zaraz nad stanem fizycznym znajduje sie stan eteryczny bliski opisowi stanu fizycznego jednak z roznica dotyczaca mozliwosci napotkania na istoty zamieszkujace ten wymiar znacznie rozniace sie od ludzi choc mogoce przybierac ludzka postac.
Nalezy tez dodac ze juz od wymiaru eterycznego posiadamy mozliwosc przenikania przez przedmioty materialne.
A co jezeli ktos trafi do wymiaru mentalnego i jego postrzeganie bedzie calkowicie odmienne od wczesniejszych. Jestem ciekawy na ile roznia sie ludzkie doswiadczenia z tych ze odmiennych stanow ile w nich wspolnych czesci.
Czy ktos dotarl gdzis dalej co nie bardzo moze sie zgdzac z powszechnie znana wizja stanu OBE ??
  • 0

#2

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja zawsze gdy jestem w stanie OOBE, nie widze swiata takim jaki jest. Jego fizycznosc jest zamglona i brak kolorow to takie przejscie dlatego nie pociaga mnie podrozowanie po Ziemi.
Czasem jednak widze miejsca tu na Ziemi takie jekimi sa, ale to tylko wowczas gdy mam cos zrozumiec, a dotyczy mojego zycia ziemskiego.
Kolejne przejscia odbywaja sie przez dziwna blone, ktora mozna by porownac do banki mydlanej.
Ciekawe jest to, ze po kazdym przejsciu jestem w coraz mniej fizycznym, a raczej mniej podobnym do stanu ludzkiego swiecie i im dalej jestem tym wiecej pojawia sie kolorow, a na koncy nie ma juz nic oprocz mysli i odczuc zero fizycznosci.
  • 0



#3

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dziwne na tyl roznych informacji o sposobach i mozliwosciach wydostania sie z wlasnego ciala tylko jedna odpowiedz. Przeciez nawet chwilowe wyjscie zawsze owocuje jakimis doswiadczeniami zawsze cos sie widzi czuje badz slyszy. :)
  • 0

#4

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj cierpliwosci, z pewnoscia inni sie wypowiedza, tylko dajmy im czas.
  • 0



#5

gangbang23.
  • Postów: 11
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OOBE jest niemożliwe i niewykonalne. Większość ludzi, którzy mówią, że się im to udało byli w tym momencie na narkotykach lub alkoholu.
  • 0

#6

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro sam nie doswiadczyles to nie pisz, ze jest niemozliwe. Alkohol i narkotyki tylko przeszkadzaja w osiagnieciu tego stanu. Jesli ktos miewa OOBE tylko po uzywkach, no to miala bym watpliwosci czy to bylo OOBE.
I oczywiscie tematem nie jest tu czy OOBE jest mozliwe czy nie.
  • 0



#7

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OOBE jest niemożliwe i niewykonalne. Większość ludzi, którzy mówią, że się im to udało byli w tym momencie na narkotykach lub alkoholu.




Z jedynym czym sie zgdzodze to z tym ze narkomani jak i alkoholicy czesto dostaja sie w nizsze poziomy stanu astralnego napotykajac na mieszkancow tych rgionow co czasmi konczy sie uposledzeniem psychiczym. Przedstany tego to dilirium i adekwatne do tego stany wizji narkotycznych.
  • 0

#8

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadałeś pytanie, więc krótko odpowiem. Osobiście uważam, że stan ten dzieje się tylko w umyśle i można go wywołać na kilka sposobów. Wszystkie sensowne dowody również na to wskazują. Temat był jednak poruszany wielokrotnie i użytkownicy w tym ja, napisali naprawdę wiele w tej kwestii. Nie widzę więc sensu by się rozpisywać. Dla tych którzy wierzą i tak będzie to świat "Eteryczny"- "Astralny"-"Mentalny"...
  • 0

#9

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście uważam, że stan ten dzieje się tylko w umyśle i można go wywołać na kilka sposobów.


Tak w umysle tylko dla Ciebie umysl jest czescia ludzkiego ciala, a dla niektorych jest czyms wiecej czyms poza fizycznoscia

Temat był jednak poruszany wielokrotnie i użytkownicy w tym ja, napisali naprawdę wiele w tej kwestii. Nie widzę więc sensu by się rozpisywać. Dla tych którzy wierzą i tak będzie to świat "Eteryczny"- "Astralny"-"Mentalny"...

Nie widzisz sensu moze dlatego, ze nie jestes gotowy na to, by przyjac ta wiedze. Ja uwazam temat za ciekawy bo pozwoli byc moze wyjasnic, ilu z nas ma OOBE.
  • 0



#10

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadałeś pytanie, więc krótko odpowiem. Osobiście uważam, że stan ten dzieje się tylko w umyśle i można go wywołać na kilka sposobów. Wszystkie sensowne dowody również na to wskazują. Temat był jednak poruszany wielokrotnie i użytkownicy w tym ja, napisali naprawdę wiele w tej kwestii. Nie widzę więc sensu by się rozpisywać. Dla tych którzy wierzą i tak będzie to świat "Eteryczny"- "Astralny"-"Mentalny"...




Nie chodzi tu o wiare tylko o ocene srodowiska w jakim kto sie znajduje zaraz badz jakis czas po wyjsciu (jezeli jest w stanie zachowac swiadomosc). Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywac nie jest to moim zadaniem. Jezeli zas mowa o dowodach to wiem ze prace na temat eksterioryzacji trwaja i jak na razie nie zaprzeczyly istnienia OBE choc podwazaja jej teorie z punktu naukowego. Jednym slowem naukowo ledwo co dotykamy stanu eterycznego. A co do wiary kiedys tez wierzono w teorie geocentryczna :)
  • 0

#11

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zazdroszczę wszystkim, którzy już wyszli. Mi osobiście wystarczy wiedzieć, że po wyjściu znajduję się poza ciałem fizycznym, nie ważne czy to astral czy co innego. Może to kwestia odpowiedniego dostrojenia, i możliwe jest przebywanie we wszystkich trzech (choć nie naraz :P ). Ja nie mogę wyjść bo mam spapraną wyobraźnię - moje wyobrażenia widzę jak przez mgłę, chyba że naprawdę się wysilę. Muszę odstawić TV i kompa >.<
  • 0

#12

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem zdziwiony ze tylko jedna osoba opisuje co sie z nia dzieje dla wiekszosci nie wazne jak i gdzie byle po za cialem. A przeciez nie jest to celem samy w sobie i w brew pozorom wazne jest to gdzie sie przemieszczamy. Jezeli kogos to nie interesuje to zeby przypadkiem jedna z wycieczek nie odebrala mu ochoty do nastepnych wypraw i to w najlepszym wypadu, bo porusza sie po jezdni niejako nie znajac przepisow ruchu drogowego.
  • 0

#13

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mond73 - dla mnie wyjście to nie jest cel sam w sobie, tylko po prosu jeżeli znajdę się w jednym miejscu, to planuję robić jedną rzecz, a jeśli w innym to inną :D Jeśli znalazłbym się np. w sferze mentalnej to poszukałbym kroniki Akaszy czy jak temu tam, jeśli np. w Astralu to nawiązałbym kontakt z innymi bytami astralnymi itp. Moim zdaniem to, gdzie wylądujesz zależy od 'dostrojenia', ale nie jest to dla mnie bez znaczenia. Póki co nie mogę powiedzieć, gdzie ląduje bo jeszcze siedzę w świecie fizycznym :/
  • 0

#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mond73 - na tym forum z pewnością znajdziesz odpowiedzi osób które doświadczyły i doświadczają stanu oobe.

Pisanie jeszcze raz.... o tym samym może ma sens. Jak uważasz?
Może zainteresowana osoba może przejrzy i przeczyta forum. Można zadać pytanie.
Można pytanie skierować do wybranej osoby. Można osób.
  • 0



#15

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oobe to stan niefizyczny
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych