Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy są pewni: lato będzie chłodne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do samego paliwa to oczywiscie samo paliwo nic specjalnego nie powoduje ,ale pewne zwiazki jakie dodawane sa do paliwa moga miec wplyw na pogode. Jezeli zas prawda jast ze przy saplaniu tego innego paliwa do atmosfery dostaja sie tlenki aluminium jak i inne nie znane ktore maja za zadanie odbijac promienie sloneczne mozliwym jest ze moga miec wplyw na klimat na ziemi. Jesli maja wplyw na klimat to czemu nie moga miec wplywu na prady morskie ??
  • 0

#17

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że poprzez słowo 'chłodne' mają na myśli tak z 27 stopni hyhy
Chciałabym udać się na plażę i nieco opalić, zamiast chodzić w długim rękawie np. w lipcu :o 35 stopni byłoby przesadą, szczególnie dlatego, że niektórzy w wakacje muszą pracować.. Tak wiem, to nie koncert życzeń ;)
  • 0



#18

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako, że całe lato mam zamiar spędzić na wykopaliskach ta informacja bardzo mnie cieszy. Nie znoszę upałów. :)

Oby tylko to ochlodzenie (La ninia) nie wszlo ziemi w krew ,bo jak tak dalej bedzie to po dalszym ocieplaniu klimatu przyjdzie takie ochlodzenie ze doprowadzi do nastepnej epoki lodowcowej.

Nawet jeżeli dojdzie do kolejnego zlodowacenia (co nie będzie efektem la nina na_pewno), będzie to proces długotrawały. Szczerze wątpię, żeby za te kilka tysięcy lat, kiedy to dotknie Polskę, dalej istniała ludzkość. Wiem, że to pesymistyczne nastawienie. :)



Jezeli dojdzie do nastepnego zlodowacenia to jedna z glownych rol w tym ze zlodowaceniu odegraja prady oceaniczne Na PEWNO a jak zostana nazwane to nie ma zadnego znaczeia. Wazne w tym wszystki jest to ze zwiekszony doplyw slodkiej wody z topniejacych lodowcow moze doprowadzic do ich zachwiania i czesciowego ustania.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych