Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepszy iluzjonista świata - Cyril Takayama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obejrzałem 2 filmiki, i już sporo cięć widziałem. Ledwo widoczne ale jednak. Najlepiej widoczne gdy w numerze w którym przebiera się za staruszka, zmienia butelkę w nadruk.
  • 0



#17

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto szuka, ten znajdzie, a cierpliwość popłaca Cały czas zastanawiam się jak robią ten numer z przecinaniem człowieka. Wiecie może?


To było na tym programie Polsatu, nie pamiętam dokładnie jak to się robiło, poszukaj na YouTube itp. :) Wiem, że asystentka zgina nogi jak się tnie piłą i coś dalej ale nie pamiętam co ;p Ale trik jest bardzo prosty.

Co do Takayamy - gościu jest masakryczny O.o

Podoba mi się trik z papierosem, fajnie to wygląda :)
  • 0

#18

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mówię o momencie w którym butelka staję się znów kartką ;) Widać tam ngłe szarpnięcie.
Po za tym co jest niemożliwego w w tym by byli oni aktorami? Gdzie jest kasa tam znajdą się aktorzy ;)
  • 0



#19

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I tu się mylisz, rozkminiłem ten trick akurat i jest to jeden z tych ktore łatwo zrobić - juz Ci tłumaczę.
W momencie kiedy ma drugi raz klasnać, bierze lewą ręką zza kadru kawałek tektury z nadrukiem butelki, przykrywa butelkę trzymaną w prawej ręce po czym prawdziwą butelkę z prawej ręki wypuszcza - butelka zsuwa się za tekturą na ziemię i w tym momencie dno tekturowej butelki wchodzi całkowicie w kadr :) Nie ma mowy o cięciach, tym bardziej, że za nim po lewej stronie koles na rowerze smiga i po prawej tak samo. Jak by było ciecie to ich pozycja by się zmieniła - a nie miało to miejsca. :)
To jest iluzjonista a nie frajer - honor by mu nie pozwolił na jakiekolwiek manipulowanie materiałem video [;
  • 0

#20

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Refleks kota ; ) Zwracam honor, czyli te momenty w których widoczne są takie skoki, to są jego błyskawiczne ruchy?
  • 0



#21

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kiepska jakosc video, przeciez to youtube. Są filmy na których tez wyczynia cuda a nic nie przeskakuje, po prostu od kompresji to zależy - jak masz słabą jakość filmu i coś się dzieje na ekranie szybko to framerate nie wyrabia (te pixele ktore tak widac zaczynają skakac i wtedy wygląda to tak jak by cały obraz przeskakiwał lub był pocięty itp). Ciągle zastanawia mnie w jaki sposób Cyril jest w stanie bez przygotowania w jakim kolwiek miejscu (obojętne czy to srodek centrum handlowego, czy plaża) wygiąć się tak jak by kładł się na czymś niewidzialnym...czyżby miał jakieś specjalne buty które go utrzymują? Ale ile takie buty by musiały ważyć - płynne poruszanie się w nich nie było by możliwe. Sprawdźcie:

Tutaj w studiu i na jakiejś scenie:



Tutaj na plaży (chodzi mi o to że żadne podczepianie linkami niewidzialnymi nie ma tu miejsca, bo niby do czego się podczepił...do chmur? )



Albo to jest cos z nanotechnologii - jakis niewidzialny patyk czy cos, albo jego buty, albo jakies cos antygrawitacyjne o_O
  • 0

#22

krolik219.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o lewitacje to mi coś podpada ten jego lewy but ;) zawsze jest w takiej samej pozycji, tzn. "na pięcie". Może w tych butach jest ukryta tajemnica...Jak by tak zrobił na gołych stopach to wtedy nie miałbym już wątpliwości :]
  • 0

#23

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moze on tam ma jakies sztywne rurki w tych spodniach?
  • 0

#24

K.....
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tacita, ta sztuczka jest akurat bardzo prosta (ta z przecięciem). Tak naprawdę nie ma jednego pudła, tylko dwa, osoba która ma być przecięta wchodzi do jednego pudła, i się zgina, tak żeby jej koleżanka mogła się położyć, wystawiając nogi z pudła, a tamta co się zgina wystawia głowę. Magik przecina pudło i o! Ona jest przecięta ! Potem złącza pudła, otwiera i wychodzi cała i zdrowa.
  • 0

#25

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Metro, ok. Jest pudło jest rozwiązanie...a jak wytłumaczysz fakt człowieka kładącego się na dajmy na to - noszach (sztuczka Copperfielda, stół na kółkach) gdzie przestrzeń między blatem a podłogą jest pusta, widać na wylot co jest po drugiej stronie a mimo to osoba na stole jest przecinana na dwie połówki. Gdzie się wtedy schowa ta druga osoba? W blat o szerokości 10cm? :)
  • 0

#26

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby przecietny czlowiek umial to wyjasnic, to iluzja nie miala by sensu.
  • 0

#27

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na szczescie jeszcze istnieją fora pokroju naszego gdzie można sobie pospekulować na temat taki iluzji :)
  • 0

#28

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na Polszmacie lecial niedawno cykl programow o demaskowaniu sztuczek iluzjonistycznych, wiele tam wyjasniono, nawet jakeis stowarzyszenie iluzjonistow polskich zlozylo petycje przeciwko ujawnianiu sztuki iluzjonistycznej.
  • 0

#29

myszka_1411.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłabym wdzięczna za podanie tytułu tego cyklu o magikach (jeżeli to jest możliwe). Z góry dziękuję :)
  • 0

#30

K.....
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@apo
Słyszałem o takiej teorii, że tak naprawdę to tam jest dwoje małych ludzi i w momencie "rozcięcia" w jednej połowie jest jeden człowiek, a w drugiej drugi. Ale ta teoria jest troszkę nieprawdopodobna : ). Zresztą takie sztuczki trzeba by było zobaczyć na żywo.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych