Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zrobić, aby przyśniła nam się dana osoba/zdarzenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co zrobić, aby przyśniła nam się dana osoba/zdarzenie? Kiedyś o tym czytałem i sposoby były nieskuteczne. Liczę na was :)
  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak o danej rzeczy myślisz cały dzień (lub intensywnie o niej myślisz przed zaśnięciem) to istnieje duże prawdopodobieństwo ,że ci się to właśnie przyśni. Oczywiście nie ma 100% pewności. Zależnie od wielu czynników (poziom zmęczenia, intensywność zdarzeń i myśli, indywidualne zdolności) szansa na to ,że dana rzecz nam się przyśni wynosi 20-70% (przy czym szansa ,że przyśni nam się to bez żadnego przygotowania wynosi 1-5%)
  • 0



#3

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nom...

Wczoraj byłem dość zmęczony, ale przed zaśnięciem myślałem o pewnej osobie i mi się przyśniła, chciałbym ponownie x]
  • 0

#4

Ender.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duże prawdopodobieństwo istnieje, kiedy podczas dnia stanie się coś niezwykłego.
Na przykład dajmy wypadek - kolega miał wypadek samochodowy i leży w szpitalu.
Będzie Ci się to śniło jeżeli akurat lubiłeś tego kolegę i dobrze się znacie. Może to wpływać również na przyrost adrenaliny w momencie kiedy widzieliśmy taki wypadek. Wciąż obraz tego będzie chodził nam po głowie i nie dawał nam spokoju.
  • 0

#5

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fakt, ze przysni ci sie dana osoba wcale nie musi oznaczac, ze sen ten zostanie przez ciebie zapamietany. wez to pod uwage. ;]
  • 0

#6

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, czasem nie pamiętam swoich snów :) Dzięki za komentarze i prosze o więcej :)
  • 0

#7

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ja ci mogę powiedzieć, że nieraz przed snem intensywnie myślę o jednej koleżance, a potem ona mi się śni xD .

Tylko bez skojarzeń proszę, moje sny są 'grzeczne' :P
  • 0

#8

PerfectShadow.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

że nieraz przed snem intensywnie myślę o jednej koleżance, a potem ona mi się śni xD .


Bój się Boga\Szatana\Latającego Potwora Spaghetti czy w co tam wierzysz :)

Cóż, muszę przyznać że powyższa metoda jest skuteczna - dziś we śnie grałem w BioShocka :o
  • 0

#9

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może ta osoba śni ci się co noc, ale Ty budzisz się w złej fazie ;) radziłabym zamiast ciągłego myślenia obudzić się powoli, bez otwierania oczu, nie myśląc o niczym, leżeć i "śnić na jawie" :) to taki mój sposób na przypominanie sobie snu. potem kiedy załapię fabułę pędzę po kartke i długopis i z prędkością światła spisuje najważniejsze rzeczy (czasem mam tak, że w czasie pisania zapomnę pół snu :( )
  • 0

#10

Glowa.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja się raz zbudziłem kolejno o 2 5 i 7 aby zapisać swoje sny, które sobie potem o 9 przeczytałem :P
  • 0

#11

Ender.
  • Postów: 62
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Radziłabym zamiast ciągłego myślenia obudzić się powoli, bez otwierania oczu, nie myśląc o niczym, leżeć i "śnić na jawie" :) to taki mój sposób na przypominanie sobie snu. Potem kiedy załapię fabułę pędzę po kartke i długopis i z prędkością światła spisuje najważniejsze rzeczy.


Robię dokładnie tak samo ;d Warto też dodać, że nasze sny trwają ok. 5-10 minut, więc kiedy wydaje nam się,
że trwa całymi godzinami, tak nie jest ;)
  • 0

#12

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jako takiego chyba sposobu nie ma, można sobie nieco pomóc właśnie myśleniem intensywnym. Zależy jak bardzo Ci zależy ;D
  • 0

#13

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zależy mi baaaardzo ; D I prosiłbym o podanie innych sposobów, bo jeden to za mało, a możliwe, że jest więcej ; D
  • 0

#14

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Co zrobić, aby przyśniła nam się dana osoba/zdarzenie? Kiedyś o tym czytałem i sposoby były nieskuteczne. Liczę na was :)


Proponuje sie napic/spalic [papierosa] :) albo zjesc tzw. psyhotropy. Ewentualnie palic przez jakis czas, nie pamietam nazwy rosliny, jest legalna, jest uzywana przez szamanow i podobno wplywa na sen, podobnow wywoluje swiadomy sen albo pomaga.

Ps. Ta roslina to Calea Zacatechichi, krotki opis, oczywiscie moze byc przereklamowane, lepiej jechac do Meksyku i spytac sie szamana.

Tzw. Etnobotanika
z wikipedi
- dziedzina nauki z pogranicza botaniki i etnologii. Przedmiotem badań i poznania są związki między roślinami i kulturą społeczeństw ludzkich. Etnobotanicy zajmują się poznaniem sposobów, mechanizmów i kulturowego kontekstu używania roślin w społecznościach ludzkich, w szczególności w celach i zastosowaniach spożywczych, medycznych, kosmetycznych, magicznych, tekstylnych, budowlanych, religijnych.

A teraz opis rosliny

Krzew o wysokości do 1,5 m wysokości, występujący w niektórych rejonach Meksyku i Kostaryki. Stosowana w medycynie tamtego rejonu jako swoisty "pomost" między świadomością a podświadomośią. Wywołuje odmienne stany świadomości, wyostrza zmysły, wywołuje stan "półsnu" oraz senne wizje. Wybitnie wpływa na częstotliwość występowania tzw. "świadomych snów" (lucid dream) oraz na zdolność zapamiętywania snów. Pomaga także na takie dolegliwości jak gorączka, nudności oraz inne dolegliwości żołądkowe.
Świadome sny są możliwe dzięki wydłużeniu i zwiększeniu czasu trwania fazy REM, czyli fazy, podczas której śnimy. Niezwykle pozytywnie wpływa również na częstotliwość tzw. snów świadomych i jest bardzo pomocny w specjalnych ćwiczeniach pomagających je osiągać.

Do niewyzytych adminow ktorzy sie jaraja ze dostali funkcje moda
to tylko czysta informacja.
  • 0

#15

Jake Green.
  • Postów: 42
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, też bym chciał sobie planować sen, ale niestety ten sposób z myśleniem o tej rzeczy przed zaśnięciem nigdy mi nic nie daje :/ No chyba ze mój upragniony sen występuje w pozostałych snach jednej nocy a nie w tych czterech które pamiętam po przebudzeniu ;/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych