Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Dlaczego nie pokażą światu, co potrafią?"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałam jak zatytułować, więc dałam cytat-nie mordować :)

Chodzi o to, że gdziekolwiek stykamy się z PSI, lewitacją, telekinezą itp. sceptycy ciągle zadają to samo pytanie: "jeśli istnieją, to czemu nie udowodnią temu światu"?? Mnie też to zastanawia.
I proszę o zrozumienie, nie atakuję sceptyków, ale po prostu otwieram temat do dyskusji, jako że nie wiedziałam co odp na temat, bo to mógłby być offtopic.

Jak ktoś nie wierzy, to nie musi, nie zachęcam, ale też się zastanawiałam, dlaczego. John Chang, mistrz PSI, umie robić naprawdę wiele z PSI, jednakże nie ogłasza tego światu, jakby to była tajemnica. W końcu, dał się nagrać, tylko ekipa musiała obiecać, że nie pokaże światu. Jednak złamała tajemnicę. Film trafił na YouTube, ku wściekłości mistrza... A ponoć takich mistrzów jeszcze jest kilkanaście na świecie, ale coś o nich cicho...

Tak samo, jak chodziłam na kurs samoobrony, to mistrz powiedział, że "karate jest skromne, nie chwali się"(coś takiego, ale w tym sensie). Jego uczeń, jak zauważyłam, gdy inni go poniżali, nie atakował tylko najzwyczajniej olał ich. Nigdy by nie uderzył pierwszy... Tak samo mój ojciec chrzestny, który uczył się karate. Wolą wyjść na tępaków niż pokazać umiejętności. W końcu zapytam ojca chrzestnego :P

Również zauważyłam, że ci, którzy się dobrze znają na psionice, (niekoniecznie muszą lewitować i ściągać komety :P ) zazwyczaj milczą, jak ktoś ich do tego prowokuje... ^^

To chyba ma jakiś sens? Mam nadzieję, że nie złamię regulaminu, gdy podam linka do tekstu o Johnie i filmik...
http://www.nautilus.org.pl/?i=1310
FILMIK: http://pl.youtube.co...h?v=Aos0hnwiHt8
Już go dawałam, ale powtórzę :)


Mam wrażenie, że to jest powiązane z tą zasadą: "uczysz się, żeby się pochwalić komuś? to olej to bo i tak ci się nie uda" którą już kilka razy na tym forum usłyszałam. Czyli, najlepiej opanowują ci, którzy myśląc o sobie i duchowości, lecz nie dążąc do chwały, popularności i udowadniania?? ^^ Co o tym myślicie??

I do sceptyków, proszę o dobre zrozumienie, nie atakuję was, więc proszę także nie atakować...
  • 0

#2

JuliuszCezar.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście uważam iż mistrzowie spędzając wiele lat nad treningiem dochodzą do tak wielce zaawansowanego rozwoju wewnętrznego, że nie odczuwają chęci pochwalenia się. Zanika w nich bowiem negatywna sfera emocjonalna, w której zawiera się właśnie to ukazanie reszcie swych umiejętności. Skromność to naprawdę piękna rzecz i tacy ludzie o tym wiedzą. Poza tym mają przykazane od swych wcześniejszych nauczycieli, nim zostali nimi sami, aby nie być pysznym i nie chwalić się swoimi umiejętnościami. To, że czasem niestety to nie wychodzi, bo jakiś natręt się trafi i wydusi z człowieka by pokazał co potrafi to już inna sprawa. Często z miłości i szacunku do bliźniego spełniają ich prośby.
  • 0

#3

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niezły motyw na filmiku jak koles gazete podpala siłą woli...szok [;
  • 0

#4

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja za mistrza się nie uważałem i nie uważam.. Ale jakoś nigdy nie miałem ochoty nawet opowiadać o zjawiskach parach.. (no może na początku gimnazjum), ale teraz w sumie.. mam nawet bariere żeby o tym opowiadać.. Gdy się mnie ktoś o to spyta, od razu czuje rozdrąznienie i niecheć do rozmówcy.. tak sobie myśle że kiedyś za takie zdolności ludzi spalano, wiec ten temat był tematem tabu.. i jesli reinkarnacja istnieje.. to wniosek chyba sam sie nasuwa ;)
  • 0

#5

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, ciekawe :3 Kto wie, może to prawda.
  • 0

#6

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o ten filmik to jest prawdziwy. Za bardzo się "srają" tym gościem Ci kolesie żeby to była ściema.
  • 0

#7

nikt.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego rozglos i medytacja to dwie przeciwne rzeczy?


przyslowiowe standardowe "samo przez sie"


na samym wyzej podanym filmie John Chang mowil ze to nic innego tylko lata medytacji... w samotnosci
dlaczego tacy ludzie nie szukaja rozglosu?

medytacja jest ciezka sztuka nieczesto perfekcyjnie opanowana
gdyz na perfekcyjne opanowanie medytacji sklada sie wiele czynnikow... pobudzenie sfery astralnej, moralne usposobienie, wewnetrzne wyciszenie, pogodzenie swojego zycia... ze smiercia itp...

w uwczesnym swiecie nie trzeba wychodzic z domu zeby spotkac na sile wciskane czynniki negatywnie wplywajace na poszczegole niezbedne elementy pozwalajace na pelna kontrole swoich zmyslow

muzyka, tv, tel kom... i sms'y, kontakt z wieloma osobami na raz nie pozwala poznac ani jednej osoby, ped zycia nakazujacy nam pracowac i nie zatrzymywac sie, ogolem urbanizacja
urbanizacja? rozwoj cywilizacji ludzie ktorzy ja rozwijaja, ludzie? nazwiska


a medytacja? to nic innego jak zatrzymanie sie tutaj i teraz.... wyeliminowanie wszystkich zbednych elementow czesto tymi zbednymi elementami jest wlasnie przywiazanie do cywilizacji, skad to sie bierze? od dziecka ucza nad w szkolach jak jakis zyd odkryl to albo tamto....

po co nam ta wiedza jest potrzebna? jedyna rzecza jaka nasuwa sie mi na mysl jest wlasnie ogolna zbiorowa kontrola nad ludzmi nieswiadomie dajacymi sie kontrolowac,

medytacja to nic innego niz poznanie siebie... na poznanie siebie potrzebujesz duzo czasu spokoju i samotnosci
probujac poznac siebie bedac z kims, juz nie do konca bedziesz poznawac siebie


do nauczenia sie czegokolwiek co w swiecie urbanizacji/cywilizacji ma przydomek "para......"
musisz wyzbyc sie niepotrzebnych mysli i uspokoic swoj umysl... pozwolic mu powoli opasc na dno twojej podswiadomosci.... teoretycznie nie jest to trudne ale w praktyce


chciac nauczyc sie robic cos dziwnego zeby sie popisac przed kims? zeby twoje nazwisko bylo slawne
stwarzasz sobie w umysle podswiadomy przymus... co nie pozwala osiagnac ci celu


medytacja i rozglos?
to jest taka roznica jak rycerz i samuraj
slawa i szczescie?



zeby nauczyc sie medytowac trzeba pozbyc sie ze swojego zycia ludzi ktorzy tworza cos na swiecie, nie zwiazanego z medytacja, ciezko to opisac
pewnego dnia wstajesz i wiesz ze nie masz po co wlaczac radia i tv bo te informacje nie dotycza swiata w ktorym zyje twoja swiadomosc
nie chcesz zeby straszna historia 4letniej Agatki z wada kregoslupa psula Ci humor
tylko dlatego ze fundacja POLSzmat zbiera pieniadze na konto wlasciciela firmy
nie interesuje Cie katastrofa autobusu bo tam zginelo 20osob
kazdy kiedys umrze, a to kiedy to jest tylko kwestia czasu,


czas a medytacja? pfff

ile osob umarlo przez ostatnie 20lat? a dlaczego nie przejmujemy sie katastrofami z przed 2000lat?
odp: bo nikt ich nam nie sprzedaje
a wtedy tez gineli ludzie, a ci co wtedy nie zgineli tragicznie?
co sie z nimi stalo
to samo co sie stanie z nami za 200lat napewno nikt o nas nie bedzie pamietal
i czy jakas tv zrobi z nas bahaterow? bo nie sadze... chyba ze wpadne pod pociag razem z grupa z przeczkola

ci sami ludzie ktorzy robia bron masowego razenia sprzedaja nam takie katastrofy w wiadomosciach my mamy byc ludzmi ktorzy pracuja na rozwoj czegos nad czym nie mamy kontroli

paradoks
to jest nie naturalne dla ludzkiej natury
choc nikomu to nie przeszkadza.... bo nikt nie zna swojej natury
medytacja poznajesz ja z gruba...

medytacja wracasz do natury....
nie obchodzi Cie kto kiedy gdzie i z kim
i tego samego oczekujesz od ludzi (zeby dali Ci spokoj)
zyjesz kochajac bliskich, i probujac im dac szczescie, nic innego sie nie liczy dla np mnie


wspolczuje temu panu z filmu bo rozglos jaki przyniusl mu jakis palant zamieszczajacy film na internecie mogl miec zly wplyw... z cala pewnosci teraz bedzie o 110% ostrozniejszy
az sam czuje sie zle jak mysle o takich ludziach.



pozdrawiam

Użytkownik nikt edytował ten post 25.03.2008 - 13:46

  • 0

#8

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osoba medytująca, doświadczająca życia - bycia na różnych poziomach , uczestniczy w nim podobnie jak każdy.
Z jedną zasadniczą różnicą. Jako obserwator nie, jako uczestnik zdarzenia.
Jest odczuwa. I jak każdy pomaga, i uczestniczy.
  • 0



#9

Azure.
  • Postów: 223
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W końcu ktoś, kto racjonalnie udowodnił moje podejście. Brawo ;)
  • 0

#10

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba jakas bzdura z tą wsciekłością mistrza. Liczył sie z tym ze robiąc dokument pojdzie to w telewizji. Oni nie umiescili tego na youtube tylko o Johnie jest cały film dokumentalny puszczony na kanale SKY THREE...jest jak byk w lewym górnym ogu.
  • 0

#11

Musiek.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam też się troche dziwię. Tu już nie chodzi o to że mam umiejętności nadnaturalne i chcę się nimi pochwalić, ale przecież taka osoba mogłaby zacząć oficjalnie nauczać ludzi pokazując im co taka nauka może człowiekowi dać. Gdyby ludzie zaczęliby medytować na pewno wieleby się zmieniło w naszej kulturze. Nowy sposób myślenia, większy rozwój duchowy, ludzie o małych rozumkach tracący władzę itp.

Moja subiektywna opinia:)

Nie sądze żeby masowa przemiana mentalna ludzi taka że większość miałaby umiejętności pana z przytoczonego filmiku wpłynełaby negatywnie na nasz świat...
Aczkolwiek mogę się mylić...Ludzie do kompletne świry.. :D
  • 0

#12

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież są takie osoby. Są przekazują i piszą co tym co robią.
Popatrz tak, przychodzi do mistrza - wirtuoza uczeń. Po jakimś bliżej nie określonym czasie, ale krótszym niż dłuższym. Zniechęcił się i powiedział sobie i innym, że mistrz to żaden mistrz, a poza tym muzyki nie ma.

Mistrza znajduje ten kto jest gotowy aby rozpocząć naukę. Samo chcenie, to za mało.
Po za często uczeń oczekuje efektów spektakularnych, szybko. Na tej drodze efekty którymi można się pochwalić nie są celem samym w sobie. Uzyskuje się je nie jako mimo chodem, tak przy okazji. Więc co sie tu nimi chwalić.
  • 0



#13

Nik4ND3R.
  • Postów: 100
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od siebie dodałbym, iż świat - ludzie nie są gotowi na taką wiedzę.
Chyba, że chcecie mieć na ulicach psychopatów, którzy zaczną jarać ludzi, albo rzucać o ściany...

Dlatego to powinna na razie być tajemnica, która jeżeli będzie potrzebna zostanie wykorzystana w celach dobrych. Kto sam będzie chciał się nauczyć to i tak się nauczy, bo ta wiedza jest w nas od pierwszego oddechu.

Pozdrawiam :)
  • 0

#14

Musiek.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od siebie dodałbym, iż świat - ludzie nie są gotowi na taką wiedzę.
Chyba, że chcecie mieć na ulicach psychopatów, którzy zaczną jarać ludzi, albo rzucać o ściany...

Dlatego to powinna na razie być tajemnica, która jeżeli będzie potrzebna zostanie wykorzystana w celach dobrych. Kto sam będzie chciał się nauczyć to i tak się nauczy, bo ta wiedza jest w nas od pierwszego oddechu.

Pozdrawiam :)


Żeby zabić człowieka wcale wiele nie potrzeba, więc świat raczej dużo pod tym względem by się nie zmienił. Sądze że jeżeli już taka wiedza wypłynełaby na masową skalę, możliwe że właśnie poziom agresji naszej rasy mógłby sie obnżyć.

Co do nauczenia się takich umiejętności, sądze że też nie każdy miałby tyle siły woli i chęci aby posiąść taką wiedzę oraz umiejętności.

Tak samo jest ze sztukami walk. Są niebezpieczne, kiedy człowiek się na nich dobrze zna i długo je trenuje. Jednakże nie spotyka się wielu psychopatów o wysokim poziomie technik aikido, karate czy innych stylów. Tacy ludzie nie potrafią "stracić" troche czasu na nauke...

Więc według mnie argument o biegających telekinetykach po mieście jest zupełnie nie trafiony. Nie mówie że takiej możliwości nie ma. Sądze jednak iż byłyby to naprawde marginalne przypadki.
  • 0

#15

Ashwalker.
  • Postów: 91
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W kontekście udowadniania OBE - już dawno udowodniono i odpowiednio udokumentowano występowanie tego zjawiska i w pełni akceptuje się je. Aktualnie prowadzone są badania bodajże na jednym z angielskich uniwersytetów, a w USA działają między innymi Instytut im. R. Monroe. W te wakacje nawet był opublikowany kilkustronicowy artykuł w Newsweeku o eksperymentach w wywoływaniu OBE.

Pozdrawiam
Ashwalker
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych