Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seks od 18 roku życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#121

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

<brak odpowiedzi na to stwierdzenie>

zabiłeś mi klina Piotrek ;]

#122

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja świat jest piękny, ale jakby na to nie patrzeć to przedłużanie gatunku u ludzkości wciąż spowalnia. Zwłaszcza u rasy białej. Coraz bardziej wymyślne sposoby antykoncepcji i coraz lepszy dostęp do informacji(np. internet).
Jest bez porównania inaczej niż w okresie średniowiecza, albo nawet takich lat 80. Młodzież jak zawsze będzie robić to na co ma ochotę, ale właśnie dostęp do informacji jest atutem dla tej inteligentniejszej jej części. Zakazy muszą być i tyle. Ludzie różnie dojrzewają pod kątem biologicznym, więc i tak będą sami podejmować decyzje. Psychika i tak ma się nijak do tego bo można mieć 40 lat i być niedojrzałym.

Bez ludzi świat byłby piękny


Bzdura...raczej nudny i delikatny. Natura nie jest głupia i stworzenie inteligentnych istot, to jej naturalny cel stworzenia życia imo. Z nami Ziemia ma szanse uchronić się przed zagrożeniami z kosmosu(np takie meteory). Zresztą zauważ że za ok 40 milionów lat, Ziemia ma 99.9% szansy na to że jej nie będzie(zbliżający się do naszej galaktyki ogromny obłok wodoru) i tylko istoty inteligentne z potężnie rozwiniętą technologią mogą "przedłużyc" życie. Jeśli my nie damy rady to Ziemia będzie miała niewiele czasu by stworzyć następców.

Rozwój technologi jest dopiero w powijakach i jeszcze będą niezliczone odkrycia. Z racji tego że w naszym gatunku najsłabsze osobniki nie umierają, to właśnie technologią umożliwi za jakiś czas bycie jednostką doskonałą ;p Co 10 lat ludzie będą wspominać jak to 10 lat temu było prymitywnie. Jeśli ludzkość nie ulegnie swym słabością oczywiście, to jest szansa że przetrwa ten najgorszy okres.

Niema wirusa który sam by się unicestwił.


Zapominasz że wirus nie myśli :s Zauważ że każdy żywy organizm dąży na Ziemi do coraz większej ewolucji i rozbudowy. Człowiek jest najbardziej zaawansowanym organizmem i osobiście uważam go najpiękniejszy twór natury. To co robi jest głupie? Z perspektywy pojedynczej jednostki tak, ale na tym etapie jakiekolwiek inteligentne organizmy na jakiejkolwiek planecie musiały przechodzić przez to samo...wstrzymaj się ze 4 miliony lat i wtedy się zobaczy jaki będzie człowiek :)

#123

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

scpt, nie bój się, nasza rasa może nie garnie się do rozmnażania, ale za to Azjaci robią za cały świat ;d

#124

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dawanie ograniczeń i tak nic nie zmieni, wręcz przeciwnie - to co zakazane jest bardziej atrakcyjne.

Toteż mówię. Ograniczenia - nie, edukacja - tak.

Czy mam rozumieć, że uważasz, że jeśli zdejmiemy ograniczenia i seks będzie dozwolony nawet dla dzieci, to mniejsza ich liczba będzie go uprawiać?

EDIT: Scpt - ludzie będą wyglądać tak jak w odcinku 808 South Parku, "Goobags" :D Czyli miks wszystkich kolorów skóry i wszystkich języków ;)

#125

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się ogólnie nie boję, ale wiem co czeka rasę biała za jakieś 50-60 lat. Zanim czarni i żółci przystopują, to białych będzie...0.001% ? :D Widocznie biologicznie tak ma być...

#126 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Niby jest wolność, ale rząd chce ingerować w życie prywatne ludzi. Poza tym to strasznie prymitywny sposób zakazów. Każdy dobrze wie kedy ma ochote na sex. Zabroniają alkoholu do 18 lat, a wszyscy dookoła mnie piją :D . To nie ma sensu. Każdy też wie co jest dla niego dobre, a co złe. Nim więcej zakazów tym więcej zbrodni, proste.

#127

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nim więcej zakazów tym więcej zbrodni, proste.


To wcale nie głupie co piszesz :P Jakby nie było w ogóle zakazów, to też w ogóle nie było by przestępstw. :D

#128

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niby jest wolność, ale rząd chce ingerować w życie prywatne ludzi. Poza tym to strasznie prymitywny sposób zakazów. Każdy dobrze wie kedy ma ochote na sex. Zabroniają alkoholu do 18 lat, a wszyscy dookoła mnie piją :D . To nie ma sensu. Każdy też wie co jest dla niego dobre, a co złe. Nim więcej zakazów tym więcej zbrodni, proste.

O Jezusie... Kup sobie wyspę, sprowadź na nią losowo wybranych ludzi i pozwól wszystkim kraść, ćpać, uprawiać seks każdy z każdym, nie wprowadzaj przepisów drogowych i nadrukuj tyle pieniędzy ile będą w stanie wydać Twoi podwładni. Zobaczymy jak długo minie zanim się pozabijacie.

#129 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Goccolo dawniej i zawsze ile wiem z lekcji historii istniało prawo. Religia też wpaja pewne wartości. Tyle że "dawniej" mimo tego rżneli się mieczami, torturowali i gwałcili. Chodzi o to że mimo prawa jak ktoś chce zgrzeszyć to i tak to zrobi, a kto nie chce to nie, ale tu piszemy na temat seksu od 18 roku życia. To trudne tak pisać prostolinijnie bo od razu pojawiają się odnogi tematu.

#130

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz co, nie jestem pewien co chciałeś przez to powiedzieć, więc po kolei...

Goccolo dawniej i zawsze ile wiem z lekcji historii istniało prawo. Religia też wpaja pewne wartości. Tyle że "dawniej" mimo tego rżneli się mieczami, torturowali i gwałcili.

Dzisiaj mielibyśmy to samo, gdyby nie odpowiednie instytucje, które sprawują kontrolę nad społeczeństwem. Wyobraź sobie co by się działo, gdyby przez tydzień nie było w ogóle policji.

Chodzi o to że mimo prawa jak ktoś chce zgrzeszyć to i tak to zrobi, a kto nie chce to nie,[...]

Bzdura. Część z nas potrafi się kontrolować i postępować wedle sumienia, ale wielu nie. Gdyby nie prawo i odpowiednie aparaty zapewniające przestrzeganie prawa, działyby się naprawdę popieprzone rzeczy. 
Przykład? Niech każdy z nas, kto ma prawo jazdy, przyzna się teraz szczerze: czy przestrzegalibyśmy przepisów 
drogowych gdyby nie kontrole radarowe itd.?
Czy zatrzymywalibyśmy się na KAŻDYM czerwonym świetle, nawet widząc, że droga wydaje się wolna? Czy jechalibyśmy 50 czy choćby 70 przez teren zabudowany, choć droga prosta jak w mordę strzelił? A to tylko przepisy drogowe... Wyobraź sobie czy wszyscy widząc na wystawie telewizor za 5000zł i wiedząc, że nie ma policji, powstrzymali by się, żeby go sobie wziąść?

[...] ale tu piszemy na temat seksu od 18 roku życia. To trudne tak pisać prostolinijnie bo od razu pojawiają się odnogi tematu.

Przeczytaj temat od początku do końca i jeśli masz jakieś propozycje albo wątpliwości to powiedz, bo tym zdaniem nie wniosłeś zbyt wiele do tematu...

#131 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzisiaj mielibyśmy to samo, gdyby nie odpowiednie instytucje, które sprawują kontrolę nad społeczeństwem. Wyobraź sobie co by się działo, gdyby przez tydzień nie było w ogóle policji.

Tu już chodzi o użycie siły przeciw tym którzy łamią prawo. Gdyby nie dzisiejsze instytucje to by nie było kontroli nad społeczeństwem. Chodziło mi tu przede wszystkim o wojny. Rząd chce to łamie prawa i są łamane prawa człowieka i nie ma tu znaczenia religia. Perfidnie łamie się też wcześniej ustanowione prawa. No tak, ale to wojna i to wszystko zmienia.

Bzdura. Część z nas potrafi się kontrolować i postępować, ale wielu nie. Gdyby nie prawo i odpowiednie aparaty zapewniające przestrzeganie prawa, dz
iałyby się naprawdę popieprzone rzeczy.
Przykład? Niech każdy z nas, kto ma prawo jazdy, przyzna się teraz szczerze: czy przestrz
egalibyście przepisów drogowych gdyby nie kontrole radarowe itd.?
Czy zatrzymywalibyście się na KAŻDYM czerwonym świetle, nawet widząc, że droga wydaje się wolna? Czy jechalibyście 50 czy choćby 70 przez teren zabudowany, choć droga prosta jak w mordę strzelił? A to tylko przepisy drogowe... Wyobraź sobie czy wszyscy widząc na wystawie telewizor za 5000zł i wiedząc, że nie ma policji, powstrzymali by się, żeby go sobie wziąść.

Sprawa ma się tu tak. Idzie to według szablonu "nie rob tego bo poniesiesz konsekwencje". Coś na wzór "nie grzech bo będziesz się smażył w piekle". Nie jestem za tym żeby zlikwidować prawo, ale o to żeby ten kto ustanowił te zarządzenie sam go nie łamał. Piękne pacyfistyczne gadanie :P . Odnośnie sexu od 18 roku życia. Chodzi o prywatną strefe emocjonalną ludzi w co raczej rząd nie powinien ingerować. Jeszcze jedno dodam. To co napisałem że jak ktoś chce zgrzeszyc to i tak zgrzeszy. Policja faktycznie jest od tego żeby bronić ludzi którzy nie chcą zostać zaatakowani przez jakiś agresorów. Należy pamiętać że były przypadki zabójstwa przez policje. Nikt nie jest niewinny. Policja ma za zadanie być straszakiem dla zbrodniarzy, a źródłem bezpieczeństwa dla niewinnych.

#132

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie chcę przynudzać ani powtarzać się, ale wielu komentujących chyba nie zauważyło faktu, że podniesienie wieku osób z którymi można współżyć w kodeksie karnym dotyczyłoby osób powyżej 17 roku życia. To znaczy po prostu, że osoby powyżej 17 roku życia współżyjące z nieletnim ponosiłyby odpowiedzialność karną, a nie, że wszystkich poniżej 17 roku życia zamykałoby sie w więzieniach za współżycie ze sobą.
W zasadzie omawiane są propozycje zakazu, które nigdy się nie pojawiły :) Chociaż kto wie, czy nie szkoda, ze się nie pojawiły.

#133

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawa ma się tu tak. Idzie to według szablonu "nie rob tego bo poniesiesz konsekwencje". Coś na wzór "nie grzech bo będziesz się smażył w piekle".

No i dobrze, bo tylko coś takiego działa na pewnych ludzi.

Nie jestem za tym żeby zlikwidować prawo, ale o to żeby ten kto ustanowił te zarządzenie sam go nie łamał.

Zgadzam się tylko... co to ma do omawianego temat? 

Odnośnie sexu od 18 roku życia. Chodzi o prywatną strefe emocjonalną ludzi w co raczej rząd nie powinien ingerować.

Jak już pisałem, to nie jest sprawa tylko tych ludzi, bo np. problem nieletnich matek albo chorób wenerycznych dotyczy całego społeczeństwa. Państwo musi zapewnić pomoc osobom dotkniętym przez takie problemy, a pieniądze na tą pomoc idą z naszych kieszeni.

Jeszcze jedno dodam. To co napisałem że jak ktoś chce zgrzeszyc to i tak zgrzeszy. Policja faktycznie jest od tego żeby bronić ludzi którzy nie chcą zostać zaatakowani przez jakiś agresorów. Należy pamiętać że były przypadki zabójstwa przez policje. Nikt nie jest niewinny. Policja ma za zadanie być straszakiem dla zbrodniarzy, a źródłem bezpieczeństwa dla niewinnych.

No i jaki jest stosunek osób zamordowanych przez osoby cywilne, a policjantów? Albo inaczej: jaki jest stosunek morderstw udaremnionych/ukaranych przez policję, do morderstw dokonanych przez policjantów? Chyba zgodzisz się, że policja jednak robi więcej dobrego niż złego? Choć nie twierdzę, że nie mogłoby być (dużo) lepiej...

#134

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zakazy dadzą tylko tyle ile ktoś je będzie egzekwował. Moja mama nie sprzedaje papierosów ani alkoholu osobom, które wyglądają jej na nieletnie chyba, że pokażą jej dowód. Tylko, że tacy nieletni jak nie kupią w jednym sklepie, to kupią w innym, a i nie raz było tak, że jeden z osiedlowych meneli im kupował. Seksu natomiast nie uprawia się w miejscach publicznych lub przy świadkach, a i nie trzeba o to nikogo pytać z wyjątkiem partnerki/partnera więc niby jakim sposobem zakaz ma działać? 16, 17, 18 lat to wiek, w którym popęd u obu płci jest silny, a skoro oboje chcą i nikt nie zobaczy, to co z tego.

#135

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ustosunkuj się proszę do mojego postu w tym temacie, nr 108, bo w nim pisałem dlaczego uważam, że zakazy są konieczne, nawet jeśli nie muszą zawsze działać.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych