Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seks od 18 roku życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#106

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pokazuje, że świadomość seksualna jest coraz lepsza.

#107

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedzmy, że Wasz przypadek jest w ostateczności do przełknięcia. Ale jak mamy prawnie oddzielić przypadki seksu z miłości od seksu dla szpanu czy dla pieniędzy czy innych bzdurnych pobudek?


Nie da się tego prawnie i skutecznie oddzielić. Nie da się też zabronić, kto zechce uprawiać sex i tak to zrobi, to nie tak, że ktoś powie - dziecko, źle robisz i w przyszłości będziesz tego żałował - i nastolatek automatycznie posłucha. Jeśli ktoś nie ma oporów przed sexem dla pieniędzy to tym bardziej nie będzie miał oporów z powodu jakiegoś przepisu. Nie zafundujemy przecież dzieciakom rozdawanych w szkołach pasów cnoty ;) Wiem, że to źle rozłożyć ręce i sobie odpuścić ale nie da się zwykłym przepisem wpłynąć na sposób myślenia nastolatka, każdy w końcu sam zrozumie, że źle postąpił i albo to zaakceptuje i będzie kontynuował swoje, albo postanowi coś zmienić. Nikt nie mówił, że życie będzie proste.

#108

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że to źle rozłożyć ręce i sobie odpuścić ale nie da się zwykłym przepisem wpłynąć na sposób myślenia nastolatka, każdy w końcu sam zrozumie, że źle postąpił i albo to zaakceptuje i będzie kontynuował swoje, albo postanowi coś zmienić. Nikt nie mówił, że życie będzie proste.

Masz rację, ale pozwól, że zacytuję sam siebie:

Z drugiej strony państwo nie może pozwalać na zbyt młodą inicjację, bo będzie pierwszym w rzędzie winowajcą za ciąże wśród nastolatek itd., takie sytuacje będą (w świetle prawa) usprawiedliwione.

Więc nawet jeśli taki przepis niewiele zmieni (a zmieni coś na pewno - przynajmniej starsi będą bardziej uważać), to i tak ma on prawo bytu.
Podam przykład: Na studniówkach picie alkoholu jest (zazwyczaj) zabronione, chociaż i tak wszyscy wiedzą (rodzice, nauczyciele, dyrektorzy), że pije się na tych imprezach wódkę. Gdyby jednak zezwolono oficjalnie na obecność alkoholu, to dyrekcja byłaby obwiniana za każdy przypadek upicia się przez któregoś z uczestników zabawy. Poza tym tych przypadków mogłoby być więcej, bo wszyscy by myśleli, że skoro można pić, to czemu się hamować? (Spójrzmy prawdzie w oczy, większość ludzi w tym wieku nie potrafi pić alkohlu z umiarem, choćby nawet pili od 12 roku życia).

#109

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wiec imo najlepiej zostawic wszystko jak jest i probowac ograniczyc dostep bardzo mlodych ludzi do alkoholu i papierosow.

#110

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też tak myślę, Zak. Nie ma sensu podnosić granicy wieku do 18 lat, ale musi ona na jakimś poziomie istnieć.

#111

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No jasne, że nie ma sensu, ale powinna być jakaś taka granica hmm... nie wiem, nie potrafię znaleźć odpowiedniego słowa, ale chodzi mi o to, by nie stała się konwenansem praktyka tracenia dziewictwa na przykład przed piętnastym, szesnastym rokiem życia. Jak dojdę do tego, o co mi chodzi, to napiszę :D

#112

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dawanie ograniczeń i tak nic nie zmieni, wręcz przeciwnie - to co zakazane jest bardziej atrakcyjne.

#113

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No ograniczenia nie, chodzi o sam fakt uświadamiania dzieciaków, że to, co wydaje się fajne, wcale może nie być aż tak atrakcyjne i lepiej z tym poczekać. Przynajmniej ja mam takie zdanie.

#114

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Toteż mówię. Ograniczenia - nie, edukacja - tak.

#115

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko że niewielu nauczycieli zgodziłoby się prowadzić takie lekcje, wiadomo - gadka o seksie = głupie uśmieszki i niepotrzebne zażenowanie samego prowadzącego zajęcia.

#116

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A najlepiej uniemożliwić wszystkim żyjącym obecnie ludziom rozmnażanie. Nie będzie nowych dzieci - nie będzie problemu.

#117

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

:lol : w niektórych krajach, nie u nas, nie ;p

#118

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszędzie. Bez ludzi świat byłby piękny :3

#119

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale pierdoły opowiadasz. Świat jest piękny z ludźmi, szkoda tylko że niektórzy tak strasznie śpieszą się z przedłużaniem gatunku :D

#120

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niema wirusa który sam by się unicestwił.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych