Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawa pustej Ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#16

(nie)paranormalny.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ad1. Przyjmijmy, że rozwiązane.

Nie rozwiązane, ale faktycznie nie mogę udowodnić że tego tam NIE ma. Tak samo nie można udowodnić, że w piątej galaktyce patrząc od południowego-wschodu NIE lewituje wielki pieróg z kapustą i grzybami o wielkości miliarda słońc. Obie te rzeczy (pieróg i pusta ziemia) są podobnie prawdopodobne, ale nie da się udowodnić nieistnienia żadnej z nich.
A nawet jak się obali już wszystkie argumenty zwolenników tezy pustej ziemi to i tak przyjdzie taki, który powie że to cywilizacja z kosmosu, której techniki nie możemy pojąć, wydrążyła nam planetę :-)

ad2. Będzie połączone z ad5. W związku z występowanie we wnętrzu ziemi jakiejś "gwiazdy", cokolwiek może to być i jakie paliwo wykorzystywać. Czy to zimną, gorącą fuzję, energię punktu zerowego, co tylko do głowy przyjdzie. Promieniowanie rozpychało gorącą jeszcze skorupę ziemską, powodując wytworzenie się "bańki" skalnej. W skutek obrotu wokół własnej osi na biegunach wartswa płaszcza była mniejsza, więc tamtędy wydostało się nadmierne promieniowanie.

No też totalnie nieprawdopodobne i niemożliwe. Nawet nie bardzo wiadomo o jaką kulę energii chodzi, jakie paliwo wykorzystuje. W każdym razie w pierwszym poście udowodniłem, że to nie może być zwykła gwiazda. Nie wiem co mam obalać (nie jest sprecyzowane o co tak naprawdę chodzi) to tego nie obalę.
A co do energii punktu zerowego to nie wiem jakby można ją do tego wykorzystać i z tego co przeczytałem owa energia jest podobnie paranormalna :)
Oczywiście pytania o to, skąd kula super energii miała się wziąć w środku płynnej Ziemi sobie daruję - bo przecież wiadomo, że to kosmici :-)

ad3.Dziury mogą być ukryte pod cieńką warstwą osadów, lodu, pod wodą. Po prostu są ukryte przed naszymi oczyma.

Przypomnijmy sobie wygląd bieguna północnego:
Dołączona grafika
Ocean arktyczny jest zasobny w surowce naturalne, w Wikipedii możemy przeczytać:

Ocean Arktyczny jest bardzo ważny jako najkrótsza droga między Europą, a pacyficznym wybrzeżem Ameryki Północnej. Dostępne są złoża ropy naftowej i gazu ziemnego oraz rudy wielu metali, a także piasku i żwiru.

Więc jeśli wiadomo że pod jego dnem są wyżej wspomniane surowce to gdyby była tam mega dziura to odkryto by ją bardzo szybko.

ad.4 Naukowcy mogą się mylić. Możliwe, że w skorupie ziemskiej występują anomalię przeinaczające wyniki testów. W którymś wątku o pustej Ziemi, widziałem opracowanie naukowe dotyczące anomalii wystąpywania ślepego obszaru, gdzie nie dochodzą fale sejsmiczne po trzęsieniu. W kalsycznym rozumowaniu budowy Ziemi nie da sięwytłumaczyć tego faktu, za to artykuł przedstawiał przejżyście, że w razie pustej ziemi, da się to wyjaśnić.

Proszę podaj link do tego artykułu, chętnie się z nim zapoznam i znajdę jego słabe punkty.

ad.5 Kula energi.(zimna albo goraca fuzja, itp)

Klasyczna fuzja taka jak w gwiazdach nie może zachodzić, co do tego się chyba zgadzamy. Zostaje zimna fuzja.
Znowu spójrzmy co na jej temat napisali w Wikipedii:
Zimna fuzja (ang. cold fusion) to nazwa hipotetycznejmetody fuzji jąder atomowych, którą dałoby się przeprowadzić w temperaturze znacznie niższej niż dla znanych obecnie reakcji termojądrowych.
Jak widzisz pewne, interesujące, fragmenty pozwoliłem sobie podkreślić. Otóż zimna fuzja to teoretyczne rozważanie, które może się okazać całkowicie nieprawdziwe.

Już nie udowadniajmy jednej paranormalnej rzeczy za pomocą innych, bo to do niczego nie prowadzi.
  • 0

#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj link do tematu. link

Nie rozwiązane, ale faktycznie nie mogę udowodnić że tego tam NIE ma.

Przytaczanie argumentu wielkiego pieroga z grzybami, ba nawet ze skwarkami, czy równie bezsensownego przedmiotu w przestrzeni kosmicznej, jest niesmaczne nawet na tym forum. Sam lubię hiperbole, ale nawet przesada nie powinna zostać przesadzona.
Ta niezwykle masywna warstwa może teoretycznie istnieć i można dopasować do niej istniejące ziemskie oddziaływania, wielki pieróg praktycznie nie ma prawa istnieć.

No też totalnie nieprawdopodobne i niemożliwe. Nawet nie bardzo wiadomo o jaką kulę energii chodzi, jakie paliwo wykorzystuje.

Nie wiadomo, ponieważ nie została zbadana, i tak jest bardziej prawdopodobna niż kosmiczny pieróg ze skwarkami. ;) Co do, skąd się to wzięło w trzewiach ziemi. Zawsze możemy przyjąć reakcję jądrowe. Najcięższe pierwiastki odkładały się najgłębiej jak tylko mogły, osiągając odpowiednią masę, rozpoczęły kontrolowaną reakcję łańcuchową. Potem "rozpychały" płaszcz ziemi.


Więc jeśli wiadomo że pod jego dnem są wyżej wspomniane surowce to gdyby była tam mega dziura to odkryto by ją bardzo szybko.

To oczywiste, że dziura zostaje zalewana ustawicznie przez magmę. Więc zlewa się z morskim dnem.

Klasyczna fuzja taka jak w gwiazdach nie może zachodzić, co do tego się chyba zgadzamy. Zostaje zimna fuzja.

Tu, można rozpatrzyć jeszcze fuzję jądrową.

Użytkownik mylo edytował ten post 24.03.2008 - 17:56

  • 0



#18

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przytaczanie argumentu wielkiego pieroga z grzybami, ba nawet ze skwarkami, czy równie bezsensownego przedmiotu w przestrzeni kosmicznej, jest niesmaczne nawet na tym forum. Sam lubię hiperbole, ale nawet przesada nie powinna zostać przesadzona.
Ta niezwykle masywna warstwa może teoretycznie istnieć i można dopasować do niej istniejące ziemskie oddziaływania, wielki pieróg praktycznie nie ma prawa istnieć.

A ja uważam, że porównanie z pierogiem jest tu jak najbardziej trafne. Wszystkie pojawiające się w tym temacie spekulacje dotyczące tego, co pusta Ziemia ma w środku, są równie swobodne, pozbawione jakichkolwiek podstaw i zarazem jednakowo niedorzeczne jak ów pieróg.

Zero konkretów, góra spekulacji wyrosła w pozbawionej jakiegokolwiek odniesienia próżni. Tym, póki co, są wszystkie dotychczasowe "pustoziemskie" wyjaśnienia. Łatwiej byłoby powiedzieć: Wszystko jest możliwe, nawet to co jest niemożliwe. ;)

Nie wiadomo, ponieważ nie została zbadana, i tak jest bardziej prawdopodobna niż kosmiczny pieróg ze skwarkami. Co do, skąd się to wzięło w trzewiach ziemi. Zawsze możemy przyjąć reakcję jądrowe. Najcięższe pierwiastki odkładały się najgłębiej jak tylko mogły, osiągając odpowiednią masę, rozpoczęły kontrolowaną reakcję łańcuchową. Potem "rozpychały" płaszcz ziemi.

Wyjaśnienie równie absurdalne jak ów pieróg z grzybami.

To oczywiste, że dziura zostaje zalewana ustawicznie przez magmę. Więc zlewa się z morskim dnem.

Śmiem twierdzić, że taki proces nie mógłby zachodzić niezauważenie.

Tu, można rozpatrzyć jeszcze fuzję jądrową.

O tym właśnie mówił kolega (nie)paranormalny, mówiąc o klasycznej fuzji. Zresztą, rzekoma zimna fuzja to też fuzja jądrowa. Jak widać, pomieszały Ci się pojęcia. ;)
  • 0



#19

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przecież w gwiazdach jest fuzja jądrowa, a tą kolega wykluczył.



Edit; o widze, że mariush mnie uprzedził ;)
  • 0



#20

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O tym właśnie mówił kolega (nie)paranormalny, mówiąc o klasycznej fuzji. Zresztą, rzekoma zimna fuzja to też fuzja jądrowa. Jak widać, pomieszały Ci się pojęcia.


Przepraszam ;) Tak to jest jak się robi 10 rzeczy na raz. Oczywiście chodziło mi o reakcję rozszczepiania materiału promieniotwórczego :)

Mariush@ Masz całkowitą rację. Nie wierze zupełnie w tą teorię. Ale teoteryzować lubię aż nadto. Wydaje mi się, żę większość postów za istnieniem była prowokacją.

Użytkownik mylo edytował ten post 24.03.2008 - 19:13

  • 0



#21

(nie)paranormalny.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Argumenty przytoczone przez Mylo zostały doskonale rozbite przez przedmówców. A teraz pozwólcie, zwolennicy teorii pustej Ziemi, że je zadam pytanie.

Skąd wy to wszystko "wiecie" ?

Kto wam powiedział o ustroju cywilizacji zamieszkującej wydrążoną ziemię, kto wam powiedział, że zamiast biegunów mamy dwie wielkie dziury i kto wam wmówił te wszystkie inne brednie?

Bo ja widzę to tak - ktoś wymyślił skrajnie niedorzeczną tezę pt. " ZIEMIA JEST PUSTA W SRODKU! " i teraz argumenty są do niej dorabiane na siłę. Czyli, że tak, ziemia jest pusta bo wydrążyli ją kosmici, wsadzili do środka superciężkie ciało, żeby nie było wachań spowodowanych ubytkiem masy, wszystkie rządy wszystkich państw zoragnizowały spisek mający na celu utajenie dwóch dziur wielkości kontynentów. Czy wy sami nie widzicie, że argumentacją w tym stylu można równie dobrze udowodnić wszystko?

Weźmy na przykład mojego pieroga.
Teza: Istnieje super pieróg z kapustą i grzybami wielkości miliarda słońc. Znajduje się on w piątej galaktyce patrząc od południowego wschodu.

Pytanie sceptyka: Skąd się tam wziął, naturalnie przecież nie mógł powstać.
Odpowiedz znawcy: Przywiozła go i ulepiła super potężna cywilizacja, znacznie przekraczająca nas w rozwoju.

Pytanie sceptyka: Dlaczego nikt go nie zauważył?
Odpowiedź znawcy: Zauważono go, ale jest trzymany w najściślejszej tajemnicy przez wszystkie rządy świata, które zawiązały w tym celu spisek.

Pytanie sceptyka: Co to w ogóle za podział (piąta galaktyka itd.) ?
Odpowiedź znawcy: To podział cywilizacji, która utworzyła pieroga.

Pytanie sceptyka: W jakim celu powstał pieróg?
Odpowiedź znawcy: My, marni ludzie, tego nie zrozumiemy.

I tak dalej, można to ciągnąć w nieskończoność. Nie widzicie, że z pustą ziemią jest dokładnie tak samo?
  • 0

#22

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hehehe jak to skąd to wszystko wiemy - z chanellingów miły panie oraz relacji ludzi, którzy tam rzekomo byli.

Masz rację, że to można ciągnąć w nieskończoność jak to nie USA i NASA robią spisek to naukowcy, a jak nie oni to podróżnicy, opłacani przez złych masonów i Żydów, mówiący, że nic tam nie ma, jak nie ludzie to jaszczurowie zostają jeszcze :-)


W końcu czucie i wiara mocniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko :)


  • 0



#23

(nie)paranormalny.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehehe jak to skąd to wszystko wiemy - z chanellingów miły panie oraz relacji ludzi, którzy tam rzekomo byli.


Przyjrzyjmy się drugiemu argumentowi, jakim są relacje ludzi. Czy niewielka ilość super relacji ze środka Ziemi ma jakieś znaczenie wobec świadectwu ludzi, którzy byli na biegunach? Nie ma żadnego znaczenia, można (i będzie się tu miało 100% racji) je uznać za zmyślone lub ludzie w skutek przemęczenia mięli zwidy. Oczywiście zostaje jeszcze choroba psychiczna, wtedy też człowiek może dużo zaobserwować.

Nie wiedziałem co to chanelling, ale sprawdziłem, oto co piszą na ten temat w Wikipedii:
Channeling (lub channelling) - pojęcie oznaczające łączenie się w sposób paranormalny z energiami lub bytami niematerialnymi, praktykowane m.in. w New Age,Spirytualizmie, Umbanda, Candomblé, Louisiana Voodoo i Spirytyzmie[1]. Kontakt ten, zdaniem zwolenników New Age następuje drogą pozazmysłową, kanałem mentalnym, na ogół bez użycia języka werbalnego.
Dla mnie to totalna bzdura, takie coś jest niemożliwe i człowiek mówiący o tym kłamie lub miał zwidy lub jest chory psychicznie.
Być może cały post o kłamcach i chorych psychicznie zabrzmiał zbyt ostro. No, ale niestety taka jest prawda i spójrzmy jej w oczy, nie bójmy się powiedzieć tego, co już każdy ma na końcu języka.
  • 0

#24

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O tych relacjach podróżników pisałem. Przekupieni przez jaszczury i innych masonów :-)
I tak kręcimy się ciągle w kółko sceptycy <-> entuzjaści.
  • 0



#25

(nie)paranormalny.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O tych relacjach podróżników pisałem. Przekupieni przez jaszczury i innych masonów :-)
I tak kręcimy się ciągle w kółko sceptycy <-> entuzjaści.


No tak, tylko sceptycy dysponują naukowymi dowodami, a entuzjaści bzdurami uzasadnionymi przez twierdzenia, którymi mógłbym z powodzeniem uzasadniać mojego pieroga (jak to zresztą uczyniłem powyżej).
  • 0

#26

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A nawet jak się obali już wszystkie argumenty zwolenników tezy pustej ziemi to i tak przyjdzie taki, który powie że to cywilizacja z kosmosu, której techniki nie możemy pojąć, wydrążyła nam planetę :-)


Co za bzdury tu wygadujecie ! Oczywiście że Ziemia jest pusta lecz kilka tysięcy lat temu nie była !
Zastosowałem prostą zasadę łączenia teorii-jeśli połączymy dwie głupie teorie razem w rezultacie otrzymamy
zdumiewajacą prawdę,ale po kolei.

Najnowsze badania archeologiczne nad kalendarzem Majów przeprowadzone przez znakomitego rosyjskiego
uczonego Teorija Spiscusa dowodzą że poprzednie tłumaczenia były błędne. Badacz zastosował specjalny logarytm deszyfrujący oraz połączył kalendarz Majów z prehistorycznym zodiakiem egipskim.

Dołączona grafika

Efekt translacji był zdumiewający !
Planeta X w rzeczywistości istniała a na niej wysoko rozwinieta cywilizacja jaszczurek :o
A dokładniej wewnątrz Planety X. Cywilizacja jaszczurek nie opierała się na technice jak nasza lecz raczej na sferze duchowej nie znali środków transportu w naszym rozumieniu lecz posiedli możliwość teleportacji i podróżowania poprzez wymiary.Planeta X obiegała Słońce po orbicie eliptycznej mijając Ziemię systematycznie co kilka tysięcy lat lecz krążyła zawsze w granicach Układu Słonecznego.

Dołączona grafika

A.Słońce
B.Jowisz
C.Aphelium orbity gdzieś w okolicach Neptuna

Jaszczurki podczas ostatniego przelotu w pobliżu Ziemi postanowiły przygotować sobie grunt pod inwację i skolonizowanie wnetrza Ziemi.Wewnątrz naszej planety umieściły maleńką czarną dziurę która miała za zadanie systematycznie wysysać materię z naszego globu od samego centrum. Gadziny obliczyły że przy następnym zbliżeniu dwóch planet (około ruku 2012) z Ziemi pozostanie warstwa skał o grubości około 100 km.
Nasza planeta z rosnącą w środku czarną dziurą grawitacyjnie stanowiłaby układ zamknięty więc oddziaływanie grawitacyjne Ziemia-Księżyc byłoby zgodne i bez podejrzeń.

Dołączona grafika

Kolejnym krokiem byłoby pozbycie się czarnej dziury poprzez wypchnięcie jej w inny wymiar (dla jaszczurek to drobiazg) oraz zainicjowanie wewnątrz Ziemi reakcji syntezy termojądrowej czyli kilku małych sztucznych słońc.
(W połowie ubiegłego wieku naukowcy radzieccy - Andriej Sacharow i Igor Tamm - zbudowali tzw. tokamak, czyli urządzenie, w którym potężne pole magnetyczne wytwarza i kontroluje uformowaną w kształt pierścienia plazmę.
Od tego czasu na świecie wybudowano wiele tokamaków, w najbardziej udanych z nich udało się wywołać reakcję syntezy termojądrowej, ale tylko na krótki czas -kilka sekund)
.
Prawdopodobnie coś nawaliło w obliczeniach jaszczurek ponieważ oprócz umieszczenia czarnej dziury wewnątrz Ziemi
przestawiono oś nachylenia naszego globu o kilkanaście stopni co zaowocowało małymi perturbacjami naszej planety.
Ówcześni władcy Majów natychmiast zerwali stusunki dyplomatyczne z gadami zaraz po tym jak doniesiono im o zatopieniu ich ośrodków wczasowych na Atlantydzie oraz o masowym wymieraniu z zimna prywatnych chodowli mamutów na Syberii. Postanowiono raz na zawsze pozbyć się nieproszonych gości. Modły kapłanów spowodowały przeniknięcie z innego wymiaru cząsteczek antymaterii w pobliżu Planety X co w połączeniu z pyłem kosmicznym spowodowało reakcję anihilacji na tyle dużą aby wysłać Nibiru w przestrzeń kosmiczną. (Planeta X w okolicach Jowisza osiągnęła trzecią prędkość kosmiczną co oznacza że po opuszczeniu Układu Słonecznego nigdy już tu nie wróci PRĘDKOŚĆ KOSMICZNA)
Pozostałe na Ziemi jaszczury zostały wyłapane i wybite.Dopiero po kilkudziesięciu pokoleniach przodkowie Majów odkryli prawdę o tykającej bombie w postaci czarnej dziury która systemaczycznie pożera naszą planetę.Próbowano wszelkich sposobów aby zaradzić niebezpieczeństwu lecz wszelkie próby okazały się bezowocne. Biedni Majowie zaczeli nagle wymierać ze zmartwienia (co dowodzi ich nagłemu zniknięciu).
Zapobiegli inwazji lecz pozostawili nam planetę zjadaną od środka.

Gdyby gadom się udało scenariusz byłby jeszcze gorszy, po usunięciu czarnej dziury nasz Księżyc poszybowałby gdzieś w kosmos a Ziemia nie byłaby w stanie utrzymać na swojej powierzchni atmosfery.
  • 0



#27

Rzepa.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No no tatik ! W twojej wypowiedzi znajduje sie pełno całkowicie oczywistych faktów ! Po prostu połączyłeś przeszłość z przyszłością przeskakując teraźniejszość i wszystko jasne !

Tyle bzdur wyssanych z palca , że mi poprostu ręce opadają... Może jutro coś dopisze bo teraz padam na twarz chyba , że mnie ktoś jutro uprzedzi (a właściwie dzisiaj).
  • 0

#28

(nie)paranormalny.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postu taktika nie będę komentował, dlatego że jest to totalny stek bzdur. Nie podparty niczym. Poczytaj proszę o brzytwie Ockhama. Chyba że sobie ze mnie zażartowałeś, ale to przyznaj, że to był żart inaczej cała moja wiara w ludzką inteligencję się załamie.
  • 0

#29

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

(nie)paranormalny, przecież z postu tatika czuć ironię na kilometr ;)
On zapewne nie pisał tego na poważnie.
  • 0



#30

(nie)paranormalny.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(nie)paranormalny, przecież z postu tatika czuć ironię na kilometr ;)
On zapewne nie pisał tego na poważnie.

No nie wiem, przejrzałem inne jego posty i wszystkie są tym samym poziomie co te jego wypociny powyżej ;-)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych