Skocz do zawartości


Zdjęcie

Religię wymyślił człowiek...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#46

Scoobie.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli jest taki wszechmogący to niech zapobiegnie wojnom, morderstwom i złu jakie jest wszędzie na całej ziemi ale zapomniałem...


Kolejny przykład zerowej wiedzy teologicznej. Czy ty nie wiesz, że ludzie są winni złu, a wiesz dlaczego? Bo mają wolną wolę. Niby dlaczego Bóg ma coś rozwiazywać, jeśli ludzie sami się o to prosili i proszą o_O?



Wiara w boga jest jak bycie ślepcem który twierdzi, że widzi.



Wiara w nieograniczone możliwości ludzkiego umysłu jest naiwna ponieważ minie setki lat zanim człowiek w pełni odkryje każdy sekret mózgu o ile go odkryje. Wiara we własne możliwości? Nie rozśmieszaj mnie, no chyba że u ciebie one ograniczają się tylko do pójścia do monopolowego po piwo i sypnięcie tekstu "Jebać klechy, a Bóg może ssać!"


i domaga się nowych wyznawców a nawet w imię wolności odbiera nam wolność wyboru religii grożąc karą jeśli w niego nie wierzymy, ostateczna myśl jest taka że choć religie opierają się na bożkach to Bóg nie ma z nimi nic wspólnego


Kolejny przykład na to jak ludzie dziś są zacofani jeśli chodzi o wiedzę teologiczno-moralną...

Zadam ci proste pytanie : skąd wiesz, co czuje Bóg? Od kiedy nam Bóg odbiera wolność religii..od kiedy grozi karą że nie będziemy w niego wierzyć? Laughing Człowieku, z jakiej kasty plebsu pochodzisz? Francuski film i zgaga? o_OOOO
  • 0

#47

bolek.
  • Postów: 203
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'Scoobie'

jeśli jest taki wszechmogący to niech zapobiegnie wojnom, morderstwom i złu jakie jest wszędzie na całej ziemi ale zapomniałem...


Prowadził ślepy kulawego i pisze;

Kolejny przykład zerowej wiedzy teologicznej. Czy ty nie wiesz, że ludzie są winni złu, a wiesz dlaczego? Bo mają wolną wolę. Niby dlaczego Bóg ma coś rozwiazywać, jeśli ludzie sami się o to prosili i proszą o_O?

Kolejny przykład zerowej wiedzy teologicznej.- napisał o sobie.
Bogowie, ich religie i sekty to jedna sitwa od wszczynania wojen a nie ich zapobiegania.
Kto tu jest wolnym pod pręgierzem praw religijnych i świeckich?
Jak nie św. inkwizycja i Piekło to więzienie mało kiedy słusznych i prawych wyroków a już wszyscy niewolnikami dziesięciny i podatków rosnących do nieba.
Masz rację -ludzie sami proszą się o te katorgi, sami chodzą do kościoła i wybierają podatko- i prawo- dawców.

Wiara w boga jest jak bycie ślepcem który twierdzi, że widzi.


Wiara, to pobożne życzenie że faktycznie jest to, czy ten w którego wierzymy; Bóg, krasnoludek, elf, jutro słoneczko....oczywiście z braku wiedzy o bogach, krasnoludkach....i ich istnienia.

Kto nic nie wie, pozostaje mu wierzyć?- nie wierzyć? lub samemu dowiedzieć się prawdy i faktów od których roi się w starożytnych kronikach opisujących w szczegółach wszyskich samozwańczych bogów, ciemiężców ludzkości od tysięcy lat.

  • 0

#48

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem takie coś : `` Jakby Bóg nie istniał , predzej czy później człowiek i tak by musiał go wrescie wymyslić ``


Religia jest skutkiem ubocznym pewnych ewolucyjnych mechanizmów, jak wewnętrzny kompas u ćmy, który prowadzi ją nierzadko prosto w płomień świecy (jak i religia).
Religię wymyśliła grupa cwaniaków, wierzcie mi, najlepszym sposobem na posłuszeństwo poddanych jest groźba utraty życia wiecznego.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych