Skocz do zawartości


Zdjęcie

Religię wymyślił człowiek...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1

adimlody.
  • Postów: 23
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wydaje wam się, żę całą tą "naszą" religie chrzescijanska wymyslil kiedys jakis madry czlowiek? Po to aby na swiece był pokój? Początkowo nie było Jezusa, który jak wiadomno "wprowadza miłość do naszej wiary". Nie było go bo był niepotrzebny ludzie 2000 lat temu i tak zyli w okrucienstwie i pod wladzami tyranow. Dopiero potem doceniono wartosc zycia czlowieka i wtem nagle przybywa Jezus ktory wprowadza miłosc. Czy nie wydaje sie wam ze religia to jeden wielki plan zebysmy sie wszyscy nawzajem nie pozabijali?
  • 0

#2

Darek08.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie chrześcijaństwo wymyślił kiedyś mądry człowiek, ale nie by głosić miłość czy pokój, lecz by zarobić kupę kasy.
  • 0

#3

Blodeuwedd.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wydaje wam się, żę całą tą "naszą" religie chrzescijanska wymyslil kiedys jakis madry czlowiek? Po to aby na swiece był pokój? Czy nie wydaje sie wam ze religia to jeden wielki plan zebysmy sie wszyscy nawzajem nie pozabijali?

No to trochę mu nie wyszło. Jakby nie patrzeć 'religia' to jedna z głównych przyczyn wojen.
  • 0

#4

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, patrząc na historię KK nie mam wątpliwości, że napewno chciał zapobiec rozlewowi krwi. Przecież ta organizacja zawsze stroniła od przemocy. Zarówno na jej najwyższych szczeblach, jak i poza nią. Faktycznie, religia niosąca pokój i miłość.
  • 0

#5

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem takie coś : `` Jakby Bóg nie istniał , predzej czy później człowiek i tak by musiał go wrescie wymyslić ``


według mnie bzdura .
  • 0

#6

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wydaje wam się, żę całą tą "naszą" religie chrzescijanska wymyslil kiedys jakis madry czlowiek? Po to aby na swiece był pokój? Czy nie wydaje sie wam ze religia to jeden wielki plan zebysmy sie wszyscy nawzajem nie pozabijali?

No to trochę mu nie wyszło. Jakby nie patrzeć 'religia' to jedna z głównych przyczyn wojen.


Błąd. Religia to jeden z pretekstów do wojen, które i tak by były.
  • 0

#7

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No a religie przez kogo wymyślone jak nie przez ludzi? Sam przykład islamu. Gdyby nie Mahomet, islamu by nie było.
  • 0

#8

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś wymyślił religię i popełnił błąd, nawet jeśli miał na celu czynienie dobra i zapobiegnięcie złu mógł rozegrać to w inny sposób niż karmiąc resztę świata opowieściami o bogu wszechmogącym - jeśli jest taki wszechmogący to niech zapobiegnie wojnom, morderstwom i złu jakie jest wszędzie na całej ziemi ale zapomniałem... bóg ma w tym swój cel... szkoda tylko, że osiąga go kosztem ludzi. Jeśli człowiek został stworzony na jego obraz i podobieństwo to znaczy, że albo bogu po prostu nie wyszło, albo wcale nie jest taki dobry jak się o nim mówi. Czy naprawdę trzeba było się uciekać do manipulacji i przekolorowań czy ludzie to po prostu wszystko źle zrozumieli i sami zniekształcili biorąc całość dosłownie? Wiara w boga jest jak bycie ślepcem który twierdzi, że widzi.

Użytkownik BENDER edytował ten post 23.03.2008 - 10:30

  • 0

#9

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja bym się trochę rozpatrywał szerzej, albo i po prostu inaczej...

... Po co zadawać sobie pytanie czy Bóg istnieje ?

Nie jest ważnym aż tak czy on istnieje.
Ważnym jest to jak trzeba żyć... i znaleźć taką ścieżkę, aby być świadomym, że przeżyło się dobrze życie i że jeżeli Bóg istnieje, to przyjmie nas do swych bram niebieskich.
  • 0

#10

KoRnikowa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co by tutaj dużo mówić. Oczywiste jest to, że człowiek stworzył religię a zaczęło się to już bardzo dawno kiedy ludzie zaczęli zadawać sobie pytania 'co jest we wnętrzu ziemi?', 'co jest w niebie?' itd. ale to już inna sprawa tutaj odsyłam do nauka vs religia. ;) Jeżeli chodzi o religie i wkład człowieka w nią to równie dobrze możemy porównać Ewangelie, które zostały spisane przez Uczniów Chrystusa i którym Chrześcijanin musi wierzyć nie stawiając żadnych wątpliwości w wiarygodność tego.
Osobiście myślę, że ktoś nieźle musiał się napracować tworząc Pismo Święte i przyznać trzeba, że miał naprawdę niezły ce jednak nie chce mi się wierzyć w to co człowiek napisał...ale to już jest kwestia wiary każdego z Nas.

Witam wszystkich to mój pierwszy post.
  • 0

#11

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja bym się trochę rozpatrywał szerzej, albo i po prostu inaczej...

... Po co zadawać sobie pytanie czy Bóg istnieje ?

Nie jest ważnym aż tak czy on istnieje.
Ważnym jest to jak trzeba żyć... i znaleźć taką ścieżkę, aby być świadomym, że przeżyło się dobrze życie i że jeżeli Bóg istnieje, to przyjmie nas do swych bram niebieskich.

No i kolega nam wszystkim bardzo dobrze spuentował. Za co leci plusik ;)
  • 0

#12

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bóstwo ,bożek,bóg istnieje póki ktokolwiek w niego wierzy

przykład : starożytne religie
przestano wierzyć w Zeusa, Jowisza czy Ra i w pewnym sensie oni już nie istnieją
bo czy ktoś teraz uważa że pioruny zsyła Zeus ?

takie jest moje zdanie na ten temat

bez wyznawców bóg nie ma racji bytu
  • 0

#13

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wydaje wam się, żę całą tą "naszą" religie chrzescijanska wymyslil kiedys jakis madry czlowiek? Po to aby na swiece był pokój?

Ci ktorzy to wymyslili musieli byc bardzo madrzy i jeszcze bardziej chytrzy. Jesli glownym zalozeniem religii mialby byc pokoj na swiecie, to chyba cos im sie nie udalo ;)
  • 0



#14

ivotop.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że religie stworzył człowiek. Religia to zespół wierzeń oraz praktyk opartych na ustalonej doktrynie i określającej stosunek jej wyznawców do kwestii Boga i wszechświata ze wszystkimi jego inwersjami. W ten oto sposób powstała również teologia - nauka badająca zależności istoty ludzkiej od Boga jak też samą naturę Boga.
Religia jest przeto naturalnym następstwem jakichś wierzeń uformowanych na fundamencie wiary, nauki i filozofii.
  • 0

#15

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, patrząc na historię KK nie mam wątpliwości, że napewno chciał zapobiec rozlewowi krwi. Przecież ta organizacja zawsze stroniła od przemocy. Zarówno na jej najwyższych szczeblach, jak i poza nią. Faktycznie, religia niosąca pokój i miłość.


Heh,cynicznie ale prawdziwie:)

Aż się zdziwiłem czytając temat:) W założeniu religia chrześcijańska jest religią miłości,ale teoria wygląda już nieco inaczej.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych