Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy, które dają do myślenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
271 odpowiedzi w tym temacie

#31

Valhalla.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam gorąco:
Przerwana lekcja muzyki oraz RADIO.

#32

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj oglądałem film "Siedem lat w Tybecie".
Tematyka akurat na czasie, bo film pokazuje Tybet w czasach drugiej wojny światowej i czasy zaraz po niej, czyli moment zajęcia Tybetu przez Chiny. Film może nie pozostawia jakiegoś niezatartego wrażenia, ale ukazuje nastawienie mieszkańców Tybetu do wojny i niesprawiedliwość, jaka tam zaszła i zachodzi do dnia dzisiejszego. Warto obejrzeć, szczególnie, że o kraju tym wiele się ostatnio mówi. Dla niektórych plusem będzie pewnie niezła rola Brada Pitta. Ja osobiście za nim nie przepadam, ale szacunek za to, jak nauczył się mówić po angielsku z austriackim akcentem :)

#33

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Ono" Malgosi Szumowskiej, a ostatnio "Motyl i skafander". Na pewno bylo więcej takich filmów, ale w tym momencie ciężko mi to sobie uzmyslowić. Pewnie jeszcze zedytuję i dopiszę...

A wszystkim, którzy tak psioczą na Żydów polecam film "Cud purymowy". Wlaśnie mi się przypomnialo, że wczoraj oglądalam na jedynce.



#34

.:p!nkola:..
  • Postów: 66
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film "Zycie za zycie" daje do myslenia ;)

#35

Aelis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiec tak.. Ja polecę :
Szukając siebie
Fortograf elfów
Donnie Darko
Hooligans (nie chodzi przecież o samo bicie)
Pif-Paf! Jesteś trup!( mój ukochany film, zrobił na mnie ogromne wrażenie)
Podaj dalej
Sylvia
Zatrute pióro
Frida
To tyle... :)

#36

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ogolnie kino Guy'a Ritchiego do czasu ozenku z madonną
czyli: Snatch(przekręt), Porachunki, Revolver
dwa pierwsze to swietne angielskie gangsterskie komedie (Brad Pitt w roli cygana (Snatch) to sam geniusz)
Revolver film trudniejszy, z przesłaniem ale równiez fajny

polecam tez Fight Club, Bank job, wiezien nienawisci

#37

casanova.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Radio, Vince Niepokonany, Angela-A, Sztandar Chwały, Większa cześć filmów historycznych np. Patriota.

#38

Qrczak11.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja polecam film, który z pewnoscia daje duzo do myslenia. Film, okreslany mianem horror, nie ma nic wspolnego ze zwyklymi horrorami w ktorych pelno duchow, potworów czy innych czarownic ...
Film z pewnoscia nie dla ludzi o slabych nerwach, bo pełno w nim krwi, przemocy, ludzkich wnetrznosci i okropnych scen ktorych sobie nigdy nie wyobrazalismy ...

Film niezwykły, poniewaz " Ci, którzy nakręcili ten film, zostali pożarci żywcem przez kanibalów! "

Cannibal Holocaust włoska produkcja z 1980 roku. Zakazany w kilkunastu krajach, równiez w samych Włoszech...

Fabuła (zaczerpniete z wikipedii) - Film składa się z dwóch części. Pierwsza przedstawia wyprawę ekipy ratowniczej, poszukującej grupy filmowców. Filmowcy wyruszyli do amazońskich lasów deszczowych, aby stworzyć materiał filmowy o życiu i obyczajach ludności praktykujących kanibalizm. Druga część przenosi widza do studia w Nowym Jorku, gdzie grupa osób ogląda odnalezione taśmy, stanowiące zapis podróży badaczy. Oglądający doznają szoku, kiedy trafiają na sceny, w których badacze zostają zaatakowani przez kanibali i zjedzeni przez nich żywcem...

Bardzo wymowne jest też zdanie profesora Monroe konczace film „Zastanawiam się kim są prawdziwi kanibale...”

Kto okazał sie bardziej nieludzki ? rzekomi kanibale czy cywilizowany czlowiek ?


Polecam bardzo mocno, ale ostrzegam ... to nie jest zwykłe " wbijanie sobie noży czy innych ostrych przedmiotów w brzuch"

#39

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze polecam film:
American History X opowiadający o rasizmie w każdym tego słowa znaczeniu.

#40

Christof.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z filmów wojennych, które są dla mnie ważne polecam: Na Zachodzie bez zmian i Pluton (najlepszy film o Wietnamie). Nie patrzcie tylko na akcję, ale wsłuchajcie się w głównych bochaterów.

#41

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z filmów dających do myślenia polecam: Adams eabler.

#42

lolita01.
  • Postów: 12
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym abyście w tym temacie podawali tytuły filmów, które waszym zdanie naprawdę warto zobaczyć.
Tematyka też może być związana z tematyką forum:)
Mile widziana swoja ocena filmu, krótki opis i np okładka. Tak żeby było przejrzyście.
Myślę że temat się przyjmie.

#43

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tyle widziałem dobrych filmów, że aż mnie głowa boli i nie wiem od czego zacząć :)
Na początek:

Donnie Darko

Dołączona grafika
Jeden z moich ulubionych filmów, można go interpretować na wiele sposobów. Ma niesamowity, apokaliptyczny i mistyczny klimat (ja to tak odbieram).

Donnie Darko jest trochę rozkojarzonym nastolatkiem z średnio funkcjonującej rodziny z klasy średniej. Pewnego dnia udaje mi się uniknąć śmierci, ponieważ słyszy głos sześciostopowego (chodzi o wysokość) królika. Z czasem królik ten prowadzi go do tworzenia zamętu, destruktywnego i kreatywnego zarazem...

Primer
Dołączona grafika
Chociaż niskobudżetowy, to naprawdę świetny film o dwóch wynalazcach i wehikule czasu. Przedstawia ten problem w bardzo logiczny sposób, ale film jest dosyć ciężki w odbiorze i żeby go w pełni zrozumieć trzeba albo kilka razy obejrzeć, albo przeczytać interpretację :)

The Fall
Dołączona grafika
Rewelacyjnie zrobiony film (szczególnie kostiumy i scenografia), powstawał przez 7 lat za pieniądze reżysera dlatego nie jest znany bo na reklamę już nie starczyło :)

Miejski szpital w Los Angeles, rok 1912. Roy Walker odniósł poważne obrażenia podczas kręcenia jednej z kaskaderskich scen filmowych. Złamane zostało również jego serce, kiedy ukochana dziewczyna uciekła z pewnym aktorem. Zrozpaczony i zdesperowany chłopak ma plan ostatecznego uwolnienia się od cierpienia, ale, unieruchomiony na szpitalnym łóżku, nie jest w stanie sam go zrealizować. Zaprzyjaźnia się więc z małą pacjentką ze złamaną ręką, 5-letnią Aleksandrią. Codziennie opowiada dziewczynce kolejny fragment fantastycznej opowieści. Na tle zapierających dech w piersiach krajobrazów i pełnych przepychu pałaców rozgrywa się historia miłosnego trójkąta, którego bohaterami są: piękna księżniczka Evelyn, nikczemny gubernator Odious oraz tajemniczy Czarny Bandyta, który z pomocą kilku egzotycznych herosów walczy ze złem, ucieleśnianym przez gubernatora. Aleksandria zrobi wszystko, żeby poznać dalszy ciąg tej olśniewającej historii o miłości i zdradzie. Z czasem jednak granice między rzeczywistością a fikcją zacierają się, a dziewczynka zaczyna zdawać sobie sprawę, że chodzi tu o coś więcej niż los wyimaginowanych bohaterów...


Opisy i zdjęcia z filmweb.pl



#44

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zielona mila oraz Buntownik z wyboru



#45

MałoLat.
  • Postów: 68
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli chodzi o film o narkomanach to polecam film

"że życie ma sens"

jest gdzieś w sieci do zassania. Stary ale dobry.. ;)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych