Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czym według was tak naprawdę jest i zajmuje się Kościół Katolicki na świecie? Jak oceniacie jego wcześniejsze posunięcia? Czemu na siłe próbuje Chrystianizować kraje "pogańskie" np. w Afryce?

Ostatnio zauważyłem sporo sprzeczności i nieścisłości. Wiele rzeczy mi się niepodoba.

Mam nadzieje, że npiszecie jakie macie temat na ten temat.

Ja zaczne.
Otóż, chciałbym zacząć od lubianego przezemnie tematu Biblii. Nie moge zrozumieć czemu aktualni duchowni tak sie upierają przy jej prawdziwości. Przecierz biblia była pisana stosunkowo niedawno, a napewno po pierwszych znanych cywilizacjach. W takim razie czemu wiele rzeczy jest zciągnięta rzywcem z innych mitologi (głównie Sumeru), a kościół się upiera przy ich prawdziwości i temu że tylko te przekazy mówią prawde. Czemu w III, IV, V i dalszych wiekach tak gorliwie papieże zmieniali treść Pisma? Może po to aby w przyszłości łatwiej było wiernym wmówić różne rzeczy i żeby podbudować swój autorytet. Po tym jak przeczytałem że w porównaiu z pierwotną wersją biblii kościół tak namieszał, że pozostało zaledwie 30% prawdziwej wersji a do tego pozmieniał i ponaginał fakty tam przedstawione, stwierdziłem że teraz chrześcijanie wierzą w sztuczną (po części) religię. Na szczęście ówcześni nie rozumieli niektórych tekstów i ich nie zmieniali. Ale dlaczego ignorowali wszystkie księgi spisane przez kobiety? Także te, które za bardzo odbiegały od ich wizji nie weszły do kanonu...
Wreszcie, po jaką cholerę na siłę nawracali niewiernych, zwłaszcza przez "wojny o wiarę". Przecież takie zachowanie nawet teraz nie jest zgodne z treścią pisma. Po drógie czy Misje nie mają za zadanie rozszerzać wpływów kościoła, aby wpływać na jak największą liczbę ludzi? Dlaczego do tej pory papieże nie stwierdzili, ze to co działo się w średniowieczu było złe?

Takie i inne dylematy mam od jakiś 2 miesięcy... Niechciałbym tu wyjść na jakiegoś antychrysta czy coś, ale myśle że w niektórych kwestiach (część zostawiłem dla siebie) mam choć część racji.

PS. Mam nadzieje, że Eurycide nie zamknie albo nie usunie tego tematu od razu. Bo chętnie bym poznał opinie na ten temat innych ludzi, szczególnie wasze, bo wiecie o tym co zostało napisane na tym forum.
  • 0



#2

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

choc jestem wiezacy to:

sadze, ze kosciol to kolejna z kolei sekta, czy zgrupowanie, chcace sobie zapewnic wladze nad namie poprzez.... wiare. Przeciez kazdy ma nadzieje ze po smierci czeka go cos dobrego, ze pojdzie do nieba i bedzie mial przez cala wiecznosc dobrze, juz w bodajrze XVI wieku kosciol korzystal z tego wmawiajac ze za "odkupienie" mozna zaplacic
  • 0



#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...) I tak dziwię się, że dalej w biblii można odnaleźć wiele tekstów niewygodnych dla kościoła.


Bo być może teraz się boją utratu wiernych gdyby coś zmienili. A ci którzy wcześnij tyle namieszali nie rozumieli tego co czytają i tak to wyszło teraz... :D
  • 0



#4

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ludzie sa na takim poziomie rozwoju, ze zaczynaja w koncu myslec, taka nastala era, trudna dla kosciola, ze teraz zeby cos zmienic musza do tego podchodzic powoli, juz przeciez chyba ze dwa razy (jak nie wiecej) dodawano cos do biblii, w naszych oczach nieznaczacego co do gigantycznych zmian, ale dla nich moze byc to wazne
  • 0



#5

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kościół popełnił parę błędów... ale nie chciał się przyznać do momentu panowania Papieża Jana Pawła II... sam przyznał że kościół zrobił parę błędów :D
  • 0

#6

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie użyłbym w tym przypadku słowa "pare"...
  • 0



#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

teraz nie ma innego wyboru, kosciol musi kontynuowac to co zaczal Jan Pawel II, ale mozemy zauwazyc niewielkie podobienstwo miedzy nim, a J. Kennedym, w koncu rzad amerykanski musial sie go pozbyc, i sadze ze zamach na Papierza mogl byc czyms podobnym

nie mowie tu ze nie podziwiam J.P. II
  • 0



#8

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tych wielkich to tylko Jan Paweł II mi się nasuwa... a co do reszty, za mało ich znam jak mogę to tak określić :D Myśle że ci co trzymają faktyczną władzę wreszcie się opamiętają i będzie lepiej... A tak na marginesie, chciałbym wiedzieć co Kościół uważa na temat roku 2012 i przepowiedni na jego temat.
  • 0



#9

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No racja! Ostatnio też doszedłem do wniosku że tzw. cudowne uzdrowienia to bajeczki dla dzieci... nie od dziś wiadomo że to umysł ma władze nad ciałem, a co za tym idzie może nawet wpływać na jego zachowania. Np. samouleczenie...
  • 0



#10

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

według mnie wystarczy głęboka wiara w sam akt uzdrowienia...
  • 0



#11

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja uwazam ze "Jezus" nie byl czlowiekiem, posiadal glebsza wiedze i posiadal wladze nad otaczajaca nas energia
  • 0



#12

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja uwazam ze "Jezus" nie byl czlowiekiem, posiadal glebsza wiedze i posiadal wladze nad otaczajaca nas energia


Może jednak był człowiekiem? Dobitnie na to wskazują jego słowa o cudach "To i więcej jeszcze wy również możecie (będziecie) czynić" Są ludzie na świecie, którzy potrafią to i więcej. A po zmianach 2012 pewnie wszyscy będziemy to potrafili. Tak przynajmniej sugerują przepowiednie.


I fajnie by było... :D moze to jest tylko młodzieńcze marzenie o jakiś super mocach, ale nawet nie o to mi chodzi... ja bardziej jestem ciekaw istot pozaziemskich i ich możliwości. A nasze przyszłe zdolności mogą pomóc w poznaniu wielu tajemnic!
  • 0



#13

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie zapominaj, ze "z wielka moca idzie w parze wielka odpowiedzialnosc" a to oznacza, ze chociaz wszyscy tak pragniemy tych wszystkich mocy to nie mozemy zapomniec jak trudne moze byc kontrolowanie tej calej energii jaka zawladniemy
  • 0



#14

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie zapominaj, ze "z wielka moca idzie w parze wielka odpowiedzialnosc" a to oznacza, ze chociaz wszyscy tak pragniemy tych wszystkich mocy to nie mozemy zapomniec jak trudne moze byc kontrolowanie tej calej energii jaka zawladniemy


Ja rozumiem, wiadomo że napewno wielu z nas ulegnie pokusie wykorzystania tego potencjału do własnych, niekoieczne pochlebnyh celów, ale myśle, że ci, którzy zachowają choć trochę rozsądku wykorzystają DAR tak jak należy...
Mam tylko cichą nadzieje, że nie będę zaliczać się do tej 1 grupy, ale nie moge mieć pewności co bym wtedy robił póki tego nie doświadcze. Zanim nie dojdzie do odblokowania tych umiejętności mam nadzieje że uda się nam zapanować nad sobą... :D
  • 0



#15

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ciekawa sprawa... jakkolwiek by na to nie patrzeć jeżeli ten przekz jest prawdzimy to obala aktualne chrześcijaństwo... albo ja mam tylko takie wrażenie? W każdym razie wiadomo nie od dawna, że jeśli jezus żył na prawde i nawet jeśli nie był tym, jak go opisuje Biblia to napewno nie był zwykłym człowiekiem, miał ogromną wiedzę, którą za pewne chciał przekazać i żeby była przyjęta... a to jak to ludzie zinterpretowali budzi wiele do rzyczenia... w moim odczuciu przynajmniej.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych