Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuka nieużyteczna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Artykuł nie jest o sataniźmie. O tym jest osobny tekst.
Rammsteinowi zarzucano m.in. faszyzm, więc ich zdjęcie jest jak najbardziej na miejscu.

#17

Meliana.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z wami, muzyka ta jest nietolerowana przez społeczeństwo. Sama mam z tym problem, spotkałam się już z wieloma przejawami nietolerancji wobec mnie z tego powodu, jak i wobec takiej muzyki właśnie. Od przyczepiania się do pobić itp. Ale najgorsze jest to że ta muzyka naprawdę porusza takie tematy o jakich powinno się mówić, a ludzie wolą jakichś bzdur słuchać, co nawet muzyki w sobie nie mają, tylko jakieś dźwięki elektroniczne i bezsensowneteksty. Wniosek: Ludzie nie wiedza co dobre. Pozdrawiam.

#18

Mariner.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No fakt słyszałem że oskarżano ich o faszyzm ale to tylko takie zarzuty które są podpierane tym że są z niemiec
poza tym nic takiego nie widze...
no i też teraz mi się przypomniało że ich teksty z pierwszych płyt traktuja o kazierodztwie i pedofilii ale na pewno nie namawiają do tego.

#19

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w artykule nie napisałem o tym, że którykolwiek z tych zespołów do czegokolwiek namawia, wręcz przeciwnie. Czytałeś go chociaż?
Co do Rammsteina - na ich koncertach nierzadko widać Tila maszerującego albo przebranego w niemiecki mundur. W "Links 2 3 4" słychać marszujących żołnierzy. Więc chodzi nie tylko o to że są z Niemiec. Ja oczywiście rozumiem, że to nie jest propagowanie faszyzmu, ale wielu ludzi widzących Lindermana w mundurze, maszerującego od razu myśli, że to jakiś nazista. Tacy ludzie nawet nie zadadzą sobie trudu żeby zagłębić się w teksty i to jest największy ból w całym tym temacie - że ludzie kierują się często jakimiś niedorzecznymi stereotypami i nie próbuje nawet zrozumieć estetyki i tematyki metalu/rocka.

#20

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pragnę zamieścić sprostowanie - Brianiac'a prowadzi RICHARD Hammond, a nie John... :s

#21

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Goccolo, ale nawet masa takich artykułów nie zmieni tego, że ' ludzie kierują się często jakimiś niedorzecznymi stereotypami i nie próbuje nawet zrozumieć estetyki i tematyki metalu/rocka.' :)

Nie ma szans, jak ktoś nie zna, to i od razu szydzi i drze puchę, że to szatan szatan i orzeszki. I nie zmienisz tego. Tak już jest i będzie pewnie jeszcze przez jakiś czas, przynajmniej w Polsce.

#22

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie pisałem tego artykułu, żeby to zmienić, po prostu sprawia mi to frajdę ;)
A jeśli udało mi się choć kilku osobom uświadomić jak szykanuje się muzyków - to bardzo dobrze :)

#23

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No artykuł dobry. Ale nie rozumiem tego chłopca rzucającego się w stronę Jamesa H..
Najwyraźniej nie ma pojęcia o ewolucji metalu i w ogóle mało muzyki słuchał.
Skoro dla niego Varg jest większym autorytetem niż np. Nergal to jest super zajebisty i niech pójdzie zadźga kogoś, tak jak Varg.

W zasadzie ludzie tak bardzo nie lubią tej muzyki bo sam dźwięk przesterowanej gitary połączony z blastowaniem na perkusji może odpychać. Ludzie uciekają od problemów i od tematów trudnych. Dlatego w ogólnym pojęciu muzyka dobra to jakieś Popowe wiadomo co.

Chyba w The Headbangers journey Dio powiedział, że śpiewa o smokach, zamkach itd. a ludzie na co dzień nie myślą o tego typu rzeczach.

#24

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba w The Headbangers journey Dio powiedział, że śpiewa o smokach, zamkach itd. a ludzie na co dzień nie myślą o tego typu rzeczach.

hmm nie kojarzę, w HJ Ronnie mówi w pierwszym wywiadze o tym geście -> \m/ a w drugim o kawałku Heaven and Hell i ogólnie religii. Może w innym wywiadzie?

W zasadzie ludzie tak bardzo nie lubią tej muzyki bo sam dźwięk przesterowanej gitary połączony z blastowaniem na perkusji może odpychać.

hehe, prawda... ciekawostka: przetestowane zostało na mamie mojego kumpla, że dla "niewtajemniczonych" darcie ryja (konkretnie Killswitch Engage) jest trudniejsze do zniesienia niż growl (konkretnie Decapitated) ;D

Użytkownik Goccolo edytował ten post 21.03.2008 - 00:55


#25

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może masz rację, w taim razie to było w VH1 - Story of metal.

#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z rockiem/metalem, jest jak z whisky. Trzeba się nauczyć doceniać smak. Za pierwszym razem pali i śmierdzi, dopiero potem odszukujemy w nich subtelne aromaty, za każdym razem coraz bogatsze.
Znawcy whisky czują się elitarni, znawcy metalu też powinni? :)



#27

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mylo dobrze powiedziane ;)

#28

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To prawda, słuchanie muzyki gdzie trzeba wydłubywać spomiędzy ostrego nawalania, melodię, sens kawałka, daję dużo satysfakcji gdy umiemy wyszukiwać te "smaczki".

Ostatnio po kupnie nowych słuchawek (mx200 -> ep630) czułem jakbym słuchał starych utworów po raz pierwszy. Różnica kolosalna.



#29

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja do tego wszystkiego dodałbym skok adrenaliny, który jest zawsze obecny przy dobrych, ostrych trash metalowych riffach... Ten gatunek sztuki jest fenomenem :)

#30

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Preferuję melodic death metalowe kawałki :) . Wyszukiwanie spośród ostrych riffów tej melodyczności. Spokojne gitarowe brzmienia, potem atak wokalu i mocnego grania. Można smakować godzinami.
Insomnium, Insomnium...

Mortal Share

To jest to. Energia, energia, energia.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych