Skocz do zawartości


Zdjęcie

Traktat Lizboński


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
302 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Traktat Lizboński (191 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz wprowadzenie Traktatu w życie ?

  1. Tak (62 głosów [32.46%])

    Procent z głosów: 32.46%

  2. Nie (129 głosów [67.54%])

    Procent z głosów: 67.54%

Czy popierasz referendum w sprawie Traktatu ?

  1. Tak, to ja powinienem zdecydować o tym czy Traktat powinien wejść w życie (138 głosów [72.25%])

    Procent z głosów: 72.25%

  2. Nie, o tym powinni zdecydować nasi przedstawiciele (35 głosów [18.32%])

    Procent z głosów: 18.32%

  3. Mam to w nosie... (18 głosów [9.42%])

    Procent z głosów: 9.42%

Czy powstanie superpaństwo Unia Europejska ?

  1. Tak (113 głosów [59.16%])

    Procent z głosów: 59.16%

  2. Nie (78 głosów [40.84%])

    Procent z głosów: 40.84%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#301

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tylko w jaki sposób liberum veto ratowało nas przed zbyt dużym wpływem przekupnych posłów?
Skoro państwo było chore - należało dokonać zmian. Tylko jak dokonać zmian skoro jeden przekupny poseł może te zmiany zatrzymać?


Właśnie, dlatego że demokracja to najgorszy ustrój. Liberum veto zabezpieczało przez jeszcze większą głupotą i przekupnymi posłami, bo nim obrady parlamentu bardziej sparaliżowane tym lepiej byle miałby kto przy tym rządzić. To co mogło nam pomóc to objęcie tronu przez która który by stwierdził że koniec i zlikwidowałby taki ustrój wprowadzając normalność

System tak działał, że w międzyczasie doszło do wojny domowej :|


Wojna domowa wynikała trochę z innych przyczyn niż ustrojowe aczkolwiek złamano zasadę że stany mogą z UNII występować kiedy chcą bo zwyciężył imperializm i chęć budowy wielkiego państwa, niemniej jednak wszystkie założenia konstytucja sprawdzją sie po takim czasie, równowaga władzy, zasady jej wyboru wszystko działa bez względu ile było stanów dlatego w Europie trzeba by zaczadź od nowa a nie brnąc z bagno.

ps, oczywiście tak czy siak w Ameryce jest demokracja wiec wolniej ale też się stacza, np. drugi raz ratuje się już Chryslera, który już dawno powinien upaść. W USA od czasów New Deal socjalizm twórczo się rozwija czego dowodem jest wygrana Obamy, polityka rodem z UE jeśli chodzi o podejście do gospodarki....

I zapominasz, że poszczególne stany mimo wszystko łączyły wspólne interesy, wspólna kultura i język na bazie czego tworzono wspólne państwo.


Nie zapominam, ale wcale one nie były aż tak do siebie podobne zwłaszcza zachodnie przejęte od Meksyku, czy południowe mające rodowód francuski.
Mi chodziło o to że można stworzyć prawo działające bez względu na ilość członków UNI i ich różnorodności, w Europie tego nigdy nie będzie dopóki Niemcy czy Francja będą się uważać za ważniejsze a np spory beda się brać stąd że to czy inne państwo ma więcej dopłat albo jakieś przywileje których w ogóle być nie powinno. W Europie wciąż bohatersko rozwiązuje się problemy nie znane w normalnych państwach, których już na świecie jak na lekarstwo.

Integracyjna organizacja międzynarodowa w skład, której wchodzi 27 suwerennych państw, z różnymi językami, kulturą i dość często interesami.


No właśnie to po jakie licho aż tak darzyć do federacji ? EWG było dobrym pomysłem, Europa powinna być strefą na prawdę wolnego handlu, bez ceł, otwarte granice i do tego parlament i komisja europejska nie są potrzebne a wręcz szkodliwe dlatego traktat który pogłębia taka patologię jest zły i nigdy dobry nie będzie. Gdyby nie UE w takiej formie jak jest i takiej jak będzie po traktacie nigdy nie wygra rywalizacji na światowym rynku, Niemcy w 2008 roku -2 % "wzrostu" PKB, i to nie wina jakiegoś mitycznego kryzysu tylko ich socjalnego rządu, ich obecności w socjalistycznej EU i waluty Euro zamiast marki

Czyli jednak UE nie jest zła sama w sobie. Złe nie jest prawo pierwotne (traktaty),


złe nie jest integrowanie się na zasadach wolnego handlu, znoszenia granic ale złe jest każde znoszenie różnic takich jak stawki podatkowe, waluta, przepisy np dotyczące jakości czy jakiekolwiek ograniczające prowadzenie działalności gospodarczej, a także zamykanie się na zewnątrz ograniczające handel z państwami spoza UNII, a EU dalej brnie w tym złym kierunku dlatego wybacz ale znoszenie kwot mlecznych czy nawet zlikwidowanie dopłat do rolnictwa nic nie pomoże.

Równie złe jest to że UE w ogóle zajmuje się sprawami nie związanymi z gospodarką czy polityką np światopoglądowymi jak związki homoseksualne, sprawy wychowania dzieci czy mityczne równouprawnienie kobiet co pewnie doprowadzi do tego aby w każdym kraju przymusowo było 50% kobiet w parlamencie i nie tylko. , to oznacza że powstaje państwo a nie związek państw chcących lepiej handlować, i to państwo totalitarne.
To oznacza że rządzą urzędnicy w dodatku przestający się identyfikować że swoim państwem a zaczynający z UE. To tak jakby się cieszyć że ważną szycha na kremlu był kiedyś pan F. Dzierżyński, w końcu Polak.

W UE niema żadnego symptomu dającego nadzieje że coś się poprawi, że zmieni się kierunek więc pozostaje dąrzyć do tego by jak najszybciej została zlikwidowana

Ale to jest bardzo zły przykład - w skład tej grupy wchodził lewak, socjalista i zielony - grupa bynajmniej nie reprezentatywna dla Europarlamentu.


właśnie że reprezentatywna, to są najsilniejsze frakcje w parlamencie europejskim, w zasadzie frakcji na prawdę wolnorynkowej niema wcale, są socjaldemokraci, komuniści, centrowcy, zieloni i inni im podobni tak jak i w polskim parlamencie, u nas jest socjalistyczny pobożny PIS, trochę mniej socjalistyczna pseudo liberalna PO, bezideowy PSL i rozpadający się lewacko centrowy SLD

Zresztą był precedens - Grenlandia wystąpiła z EWG, nie jest członkiem UE - i mimo bogatych złóż ropy - żadna mityczna armia UE ich nie najechała.


to nie żaden precedens, po pierwsze EWG to zupełnie co innego niż teraz UE, po drugie Grenlandia należy do Danii (jeszcze) więc nie była i nie jest suwerennym i niezależnym państwem, po trzecie złoża są trudno dostępne więc średnio opłacalne a ludność Grenlandii jest mniejsza niż mojego osiedla wiec na prawdę trochę zły przykład:) gdyby wystąpiła np Portugalia czy chociaż Walia to może bym się z Tobą zgodził w tym względzie

No i armia UE przestaje być mityczna jak piszesz bo już są tworzone siły zbrojne a planuje się ten projekt rozwijać, więc nie manipuluj proszę ;)

A teraz sobie sam zaprzeczasz.
Wcześniej pisałeś, że suwerenność jest albo jej nie ma. Skoro już mielibyśmy się pozbyć swojej suwerenności, to jak TL może nam jej zabrać jeszcze więcej?


próbowałem pisać językiem eurounijnym że jednak można stopniować skoro nasza konstytucja np przewiduje zrzeczenie się części. Skoro przyjąć ten język to można to stopniować, tak?

Ale cóż, nawet Wikipedia (na którą się powołałeś) potwierdza moją wersję:
"W ustroju demokratycznym nosicielem suwerenności państwowej (suwerenem) jest naród. Państwo-naród może samodzielnie zdecydować o przekazaniu organizacji międzynarodowej wykonywania części swoich kompetencji suwerennych, nie tracąc przy tym suwerenności.


to zdanie zawiera sprzeczność w sobie, chyba że przyjąć że można stopniować suwerenność :)


I znowu - suwerenność nie jest stopniowalna.
Mógłbyś się pytać, które państwo jest bardziej niezależne


dla mnie nie, ale z Twoich postów jasno wynika że tak, więc się zdecyduj albo nie jest stopniowalna albo można zrzec się części suwerenności i wtedy jest

ale ok które jest bardziej niezależne?
Czekam też na sprawiedliwość społeczna kontra sprawiedliwość :)


I dlaczego ciągle nazywasz mnie socjalistą?


bo reprezentujesz takie poglądy, socjalizm to nie tylko wysokie podatki, rozbudowane świadczenia tzw państwa opiekuńczego, ogromna samorozszeżająca się biurokracja ale też wcinanie się ludziom do łózek, wychowywania dzieci, ujednolicaniu czego się da i tworzenie takich przepisów aby człowiek nie mógł tego zrozumieć, takiego obywatela łatwiej przekonać ordynarna propaganda jak np u nas przed wstąpieniem do UE, Gebbels mógłby się uczyć, tez socjalista oczywiście tylko narodowy dlatego choćby nazywanie nazistów prawicą nawet skrajną to nic innego jak manipulacja aby przeciętny człowiek na wszelki wypadek spoglądał w lewo UE reprezentuje to wszystko to zakłamanie więc kto to popiera nie może nie być socjalistą, ale oczywiście PISowca też nie przekonasz że socjalista jest, nie przyzna się a jest i taka jest prawda
  • 0

#302

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Liberum veto zabezpieczało przez jeszcze większą głupotą i przekupnymi posłami, bo nim obrady parlamentu bardziej sparaliżowane tym lepiej byle miałby kto przy tym rządzić. To co mogło nam pomóc to objęcie tronu przez która który by stwierdził że koniec i zlikwidowałby taki ustrój wprowadzając normalność

Problem w tym, że właśnie z powodu protestu pojedynczych osób taki król, który chciał rządzić nie miał żadnej realnej możliwości wprowadzenia jakichkolwiek zmian.
Jednak trochę się zagalopowaliśmy - nie da się porównywać procesu decyzyjnego wewnątrz kraju z procesem na poziomie organizacji międzynarodowej. Dowodów na szkodliwość jednogłośnego podejmowania decyzji jest, jak pokazuje historia wiele, zarówno ta dawniejsza - w końcu to między innymi z tego powodu Liga Narodów nie była w stanie podjąć jakiejkolwiek decyzji, oraz ta najnowsza - ASEAN gdzie wszystkie decyzje również muszą być podejmowane jednomyślnie - doprowadziło to do paraliżu organizacji' widząc to decydenci państwa Azdji południowo wschodniej chcą wprowadzać właśnie głosowanie większością.

Wojna domowa wynikała trochę z innych przyczyn niż ustrojowe aczkolwiek złamano zasadę że stany mogą z UNII występować kiedy chcą bo zwyciężył imperializm i chęć budowy wielkiego państwa, niemniej jednak wszystkie założenia konstytucja sprawdzją sie po takim czasie, równowaga władzy, zasady jej wyboru wszystko działa bez względu ile było stanów dlatego w Europie trzeba by zaczadź od nowa a nie brnąc z bagno.

Stany z unii wystąpiły, dopiero po kilku incydentach granicznych zaczęła się regularna wojna.

i to nie wina jakiegoś mitycznego kryzysu tylko ich socjalnego rządu, ich obecności w socjalistycznej EU i waluty Euro zamiast marki

Ale po co mieszasz do tego UE i TL?
Przecież Niemcy sami są sobie winny, UE nie narzuca im wysokich podatków ani rozbudowanych świadczeń socjalnych. Euro nie ma tu nic do rzeczy (poza tym że wpłynęło pozytywnie na niemiecką wymianę handlową z pozostałymi państwami UE)

EWG było dobrym pomysłem, Europa powinna być strefą na prawdę wolnego handlu, bez ceł, otwarte granice i do tego parlament i komisja europejska nie są potrzebne a wręcz szkodliwe dlatego traktat który pogłębia taka patologię jest zły i nigdy dobry nie będzie

Ale była by politycznym karłem na mapie świata. Tylko zjednoczona Europa ma szansę być polityczną przeciwwagą dla USA oraz w przyszłości Chin.

złe nie jest integrowanie się na zasadach wolnego handlu, znoszenia granic ale złe jest każde znoszenie różnic takich jak stawki podatkowe, waluta, przepisy np dotyczące jakości czy jakiekolwiek ograniczające prowadzenie działalności gospodarczej

W takim razie powiedz mi jak sobie wyobrażasz swobodny przepływ pracowników, towarów, usług i kapitału (jeden wielki wspólny rynek) bez ujednolicenia przepisów dotyczących właśnie tej jakości? Ujednolicenie stawek vat również ma na celu poprawę konkurencyjności europejskich przedsiębiorstw

właśnie że reprezentatywna, to są najsilniejsze frakcje w parlamencie europejskim, w zasadzie frakcji na prawdę wolnorynkowej niema wcale, są socjaldemokraci, komuniści, centrowcy, zieloni i inni im podobni tak jak i w polskim parlamencie, u nas jest socjalistyczny pobożny PIS, trochę mniej socjalistyczna pseudo liberalna PO, bezideowy PSL i rozpadający się lewacko centrowy SLD

Największą frakcją jest EPP-ED ich przedstawiciela nie było.
I wiesz nie każdy chce uprowych oszołomów w swoim parlamencie.

to nie żaden precedens, po pierwsze EWG to zupełnie co innego niż teraz UE, po drugie Grenlandia należy do Danii (jeszcze) więc nie była i nie jest suwerennym i niezależnym państwem, po trzecie złoża są trudno dostępne więc średnio opłacalne a ludność Grenlandii jest mniejsza niż mojego osiedla wiec na prawdę trochę zły przykład:)

Ale jeszcze niedawno kiedy cena ropy sięgała grubo ponad 100 dolarów, a analitycy przewidywali wzrost do około 200 złoża ropy były by im jak najbardziej potrzebne.
Zresztą jak za wystąpienie z jakiejś organizacji mieli by nas zaatakować to raczej NATO - rozumiem, że z tego też powinniśmy się wycofać?

to zdanie zawiera sprzeczność w sobie, chyba że przyjąć że można stopniować suwerennośćsmile2.gif

Nie :)
Bo trzeba odróżnić suwerenność od kompetencji.

ale ok które jest bardziej niezależne?

Oczywiście, że USA - choćby dlatego że mają najpotężniejszą armię na świecie
Jeszcze bardziej niezależna jest KRL-D
  • 0

#303

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale po co mieszasz do tego UE i TL?
Przecież Niemcy sami są sobie winny,


bardzo wygodne rozumowanie, jak np Irlandia się rozwijała to dzięki Unii, a jak Niemcy się kurczą gospodarczo to UNIA nie ma nic do rzeczy ;)
A euro ma bardzo dużo do rzeczy, każde ujednolicanie jest złe, likwiduje konkurencję


Ale była by politycznym karłem na mapie świata. Tylko zjednoczona Europa ma szansę być polityczną przeciwwagą dla USA oraz w przyszłości Chin.


Niema szans, właśnie dlatego że gnije w socjalizmie. I przyznaj że najważniejsze dla Unii nie jest gospodarka czy pokój, celem jest stworzenie imperium aby walczyć z USA czy Chinami, tego dowodzą takie Twoje wypowiedzi jak ta powyżej, a ja się z tym głęboko nie zgadzam. Europa była najpotężniejsza na świecie czyli w XIX wieku właśnie wtedy gdy była podzielona



W takim razie powiedz mi jak sobie wyobrażasz swobodny przepływ pracowników, towarów, usług i kapitału (jeden wielki wspólny rynek) bez ujednolicenia przepisów dotyczących właśnie tej jakości?


ja nie chce wielkiego wspólnego rynku, ja chce wielki wolny rynek a to zasadnicza różnica i do tego potrzebna jest konkurencja a nie jednolitość,

Dlaczego USA stało się potęgą? Bo zupełnie rożni ludzie z każdej strony świata mogli tam przyjechać i pracować bez przeszkód, bogacić się.

Ujednolicenie stawek vat również ma na celu poprawę konkurencyjności europejskich przedsiębiorstw


Istnienie podatku vat osłabia konkurencyjność, a jednolitość stawek (wysokich) dodatkowo zabija wewnętrzną konkurencyjność. Jedynym dobrym ujednoliceniem byłoby zlikwidowanie tego podatku, ewentualnie jednolita stawka do 3%, ale z docelowym jej zniesieniem

I wiesz nie każdy chce uprowych oszołomów w swoim parlamencie.


wiem, 95% ludzi woli wybierać tych co obiecują gruszki na wierzbie i ładnie gadają tyle że bez sensu, dlatego demokracja jest zła, a taka jak w europie dużo gorsza niż w USA


Zresztą jak za wystąpienie z jakiejś organizacji mieli by nas zaatakować to raczej NATO - rozumiem, że z tego też powinniśmy się wycofać?


Nie wiem dlaczego akurat za wystąpienie z NATO ktoś miałby nas atakować, ta organizacja niewiele nam daje, przede wszystkim nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa nawet jak ktoś nas zaatakuje.

Oczywiście, że USA - choćby dlatego że mają najpotężniejszą armię na świecie


czyli jednak można stopniować? zdecyduj że się :D

Jeszcze bardziej niezależna jest KRL-D


Owszem, tylko że u nich rządzi komunistyczny rząd, którego w europie czy usa nie lubią nie dlatego że jest komunistyczny a dlatego że jest niedemokratyczny, gdyby był demokratyczny to byłby cacy, ale gdyby zamiast gospodarki planowej wprowadził kapitalizm jak np Chiny to dalej byłby zły.

i dalej nie wiem czym się rożni sprawiedliwość od sprawiedliwości społecznej, wytłumaczysz mi ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych