Skocz do zawartości


Zdjęcie

Traktat Lizboński


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
302 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Traktat Lizboński (191 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz wprowadzenie Traktatu w życie ?

  1. Tak (62 głosów [32.46%])

    Procent z głosów: 32.46%

  2. Nie (129 głosów [67.54%])

    Procent z głosów: 67.54%

Czy popierasz referendum w sprawie Traktatu ?

  1. Tak, to ja powinienem zdecydować o tym czy Traktat powinien wejść w życie (138 głosów [72.25%])

    Procent z głosów: 72.25%

  2. Nie, o tym powinni zdecydować nasi przedstawiciele (35 głosów [18.32%])

    Procent z głosów: 18.32%

  3. Mam to w nosie... (18 głosów [9.42%])

    Procent z głosów: 9.42%

Czy powstanie superpaństwo Unia Europejska ?

  1. Tak (113 głosów [59.16%])

    Procent z głosów: 59.16%

  2. Nie (78 głosów [40.84%])

    Procent z głosów: 40.84%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest zdrada i kolaboracja. Dawniej karało się to śmiercią, dzisiaj wynagradza pieniędzmi.

Pamiętajmy miejsca, twarze zdrajców narodu, oni wszyscy kiedyś zapłacą za swoje zbrodnie.


Póki Rada Europy będzie na równi o każdego członka UE dbała, nie wtrącała się w kulturę narodów, nie szykanowała ludzi wierzących (w byle co) to co w tym złego?

Wierzysz w to :D ?

Czy nie chcemy Jednej Europy? Bez sytuacji, gdy sąsiad atakuje sąsiada? Gdy wszyscy są traktowani "równo"? Bez tych głupich sporów, jak na przykład 1000 letni konflikt Francji i Niemiec o Lotaryngię? Jak konflikt Czechów, Polaków i Niemców o Śląsk?

NIE!!!! Nie po to nasi przodkowie przelewali krew, żebyśmy dzisiaj oddali Polskę pod władzę innego mocarstwa.... Jak można w ogóle takie bzdury gadać?! ZDRADA!

Użytkownik TenebrosuS edytował ten post 13.03.2008 - 21:14

  • 0

#17

Rikamaru!.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Gwałt, podłość i intryga
chcą oddać w kajdany całą Rzeczpospolitą.

Nie przykładajcie się do rozmnażania jęków i krzywd współbraci, nie dawajcie tryumfu gwałtowi i zdradzie.

By jeszcze w późne wieki nie powiedziano, jakobyśmy dobrowolnie, z gnuśności jeno, z podłej bojaźni a sromotnego kunktatorstwa ulegli pod jarzmo".


Wstyd i hańba.

Staniemy się prowincją tego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.

"Najdroższy i cenny od lat
To właśnie twój ojczysty kraj
Dla Niego przelewasz swą krew,
Dla Niego urodziłeś się,
Twój honor to bronić tych barw
Ich mocą żyć każdego dnia.
Niezłomny wśród ruin i kłamstw
To właśnie twój ojczysty kraj"
  • 0

#18

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A najbardziej bolesne jest to że oddamy coś za co gineli nasi praojcowie czyli WOLNOŚĆ

Ja ich nie prosiłem by ginęli za WOLNOŚĆ Polaków, gdyby nie ginęli mówiłbym (jako Wielkopolanin) po Niemiecku i uważałbym się za Niemca, ale czy to coś by zmieniło w moim życiu?

Słodko i zaszczytnie jest umrzeć za ojczyznę

ja bym powiedział to inaczej: głupio i naiwnie...
Jestem na tak dla USE (United States of Europe)!
To mówiłem ja Wyborca PO, żydokomuch, liberał, nie uznający systemów religijnych. Po prostu normalny mężczyzna! :)
  • 0



#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

gdyby nie ginęli mówiłbym (jako Wielkopolanin) po Niemiecku i uważałbym się za Niemca, ale czy to coś by zmieniło w moim życiu?


Skoro nie czujesz się Polakiem to dlaczego chcesz decydować za nas?
Może nam zależy na Polsce !
  • 0



#20

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tatik jesteś fanem tych panów z twojego avataru ? Unia Europejska jako super państwo ? Jak najbardziej bo inaczej Europa nie ma szans w starciu z USA a co najgorsze za kilka lat, z gospodarką Chińską, ale nie w takiej formie jak ma być po podpisaniu traktatu . . .
  • 0

#21

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tatik jesteś fanem tych panów z twojego avataru ?


:o Jutro zmieniam....
Co do tego starcia z USA to....wymiękam po co nam sojusz ? (Judaszami raczej nigdy nie byliśmy)
Chiny są niepewne to fakt ich wzrastająca potęga może wzbudzać obawy,lecz mają oni naturalnego wroga w postaci Rosji
czego my nie dostrzegamy.
  • 0



#22

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja ich nie prosiłem by ginęli za WOLNOŚĆ Polaków, gdyby nie ginęli mówiłbym (jako Wielkopolanin) po Niemiecku i uważałbym się za Niemca, ale czy to coś by zmieniło w moim życiu?

:q Nie wiem jak można nadać zupełnie inną wartość zmiennej, a wynik równania przyjąć bez zmian.
Gdyby Wlkp była niemiecka, to najprawdopodobniej nie byłoby mnie na świecie - tyle.
  • 0

#23

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rikamaru, ja bym dodał końcówkę do cytatu z Honoru, która jest lekarstwem na te wydarzenia....

"Znów przejął cię lęk szumiącym wiatrem
Odpowiedz na cios, a zginie na zawsze niepewność przyszłych chwil,
Którą nosisz w sobie
Nie wrócą już dni cierpienia w niemocy gdy ogień i krew popłyną potokiem
Musisz wygrać ten bój! W obronie zapomnianych pojęć!"

Ja ich nie prosiłem by ginęli za WOLNOŚĆ Polaków, gdyby nie ginęli mówiłbym (jako Wielkopolanin) po Niemiecku i uważałbym się za Niemca, ale czy to coś by zmieniło w moim życiu?

Jeśli jesteś Niemcem to won do Niemiec, jeśli jesteś Polakiem to mówiłbyś po polsku, nie niemiecku. Dziwię się, że można takie bzdury w ogóle gadać...

Jestem na tak dla USE (United States of Europe)!

Nie USE, ale ZSRE (Związek Socjalistycznych Republik Europejskich).

To mówiłem ja Wyborca PO, żydokomuch, liberał, nie uznający systemów religijnych. Po prostu normalny mężczyzna!

Poprawka. To mówiłem ja nie-Wyborca PO(urodzony 10 wrzesień 1990...), żydokomuch, antyliberał(PO to chadecja czyli centrolewica), nie uznający systemów religijnych(jako zwolennik chadecji nie możesz ich nie uznawać....bo to znaczy, że nie masz pojęcia o systemach politycznych). Po prostu normalny dzieciak(zdaje się, że 18 się niema, no nie?)!

Na szczęście większość z socjalizmu i internacjonalizmu wyrasta...

Regulamin pkt 7.6 Zabronione są wszelkie formy rasizmu, nietolerancji: tzn. wypowiedzi antynarodowych i szerzących nienawiść; wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób; wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych użytkowników forum. Przyznano ostrzeżenie

edit cisz: won to sobie mów w szkole do kolegów. Jak Ci na to pozwolą. Przeraża mnie Twój szowinizm, ksenofobia i wsteczne, polaczkowate tkwienie w historii. Warn
Przy tej okazji polecam wszystkim mniej jadu i zacieklości, a więcej przestrzeni i powietrza....w umyslach :]

  • 0

#24 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jestem na tak dla USE (United States of Europe)!
To mówiłem ja Wyborca PO, żydokomuch, liberał, nie uznający systemów religijnych.


Własne tylko upodlenie ducha ugina wolnych szyję do łańcucha.



I proszę mi tu nie brukać słowa liberał.


Po prostu normalny mężczyzna! :)


Obejrzyj "300", a zobaczysz jaki mężczyzna ma stosunek do wolności i samodzielności.

Użytkownik Aton edytował ten post 13.03.2008 - 23:50

  • 0

#25

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dla mnie w pyte bo:
1) tansze rwd
2) tansze czesci do rwd
3) latwiej mozna sie dostac na zawody do innych krajow
4) ludzie z innych krajow mogliby jezdzic do polski na zawody
5) europejska liga driftingu rozwinelaby sie bardziej i stanowilaby taka potege jak australijska, amerykanska, japonska i malezyjska
generalnie dla mnie git.
  • 0

#26

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przebiles wszystkich egoizmem, olewactwem i jeszcze czyms :lol :lol :lol :lol :lol


ja bym powiedział to inaczej: głupio i naiwnie...


No i potem taki efekt jak w Polsce lat 50-tych.
Na poczatku gina ludzie honorowi, potem ostaja sie, sory za dosadnosc, piz** ktore w efekcie przejmuja wladze bo nikogo innego nie ma. A ci sposrod honorowych ktorzy zostali sa eliminowani przez strachliwych, skrytych kolaborantow myslacych tylko o sobie.

Ja ich nie prosiłem by ginęli za WOLNOŚĆ Polaków, gdyby nie ginęli mówiłbym (jako Wielkopolanin) po Niemiecku i uważałbym się za Niemca, ale czy to coś by zmieniło w moim życiu?


Rozumiem, ze gdyby dzisiaj ktos zaatakowal nasz kraj to inni walczyliby w obronie zycia swojego, rodzin i miedzy innymi twojego a ty na koniec naplul bys na ich groby mowiac "po co to bylo? nie prosilem was naiwniacy i glupcy" po czym... i tak zginalbys bo jestes wrogiem najezdzcy.
Rozumiesz juz? Czy dalej myslisz ze jak wojna przyjdzie to zamkniesz drzwi i ona do twojego domu nie wkroczy? :lol

Użytkownik golibroda edytował ten post 14.03.2008 - 09:34

  • 0

#27

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pełny tekst traktatu

A oto kilka smaczków :

Unia ustanawia rynek wewnętrzny. Działa na rzecz trwałego rozwoju Europy, którego
podstawą jest zrównoważony wzrost gospodarczy oraz stabilność cen, społeczna gospodarka
rynkowa o wysokiej konkurencyjności zmierzająca do pełnego zatrudnienia i postępu
społecznego oraz wysoki poziom ochrony i poprawy jakości środowiska naturalnego. Wspiera
postęp naukowo-techniczny.


Unia ustanawia unię gospodarczą i walutową, której walutą jest euro.


Do celów Unia może zawierać specjalne umowy z zainteresowanymi
państwami. Umowy te mogą obejmować wzajemne prawa i obowiązki, jak również
przewidywać możliwość wspólnego prowadzenia działań. Ich wykonanie stanowi przedmiot
okresowych uzgodnień.



Poza tym obawiam się:

- dalszej dekadencji w stylu: adopcje dla homo, gej-parady, aborcja na życzenie, które to ruchy na Zachodzie są silniejsze niż u nas.
- roszczenia niemieckiego Powiernictwa Pruskiego, nigdy w Strasburgu nie odrzucono, a jest jeszcze Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w Brukseli do którego można się zwrócić. Po podpisaniu TR są większe szanse na powodzenia akcji Powiernictwa.
- dotacje unijne zawsze będą przewyższać składki (inna sprawa, że same dotacje robią z nas NRD) ? Chyba przyjdzie czas spłaty, a jak do UE dołączy Ukraina, Turcja czy co tam jeszcze to już pewnikiem zaczniemy dopłacać.
- wprowadzenie jednolitego systemu podatkowego w całej UE .. a to już nas zabije !!! szczególnie że min.VAT 15 %


Proszę zobaczyć na mapę wolności gospodarczej w Europie...

- http://tiny.pl/4gbw

Polska jawi się tam, jak bastion socjalizmu. Na tle UE wypada najgorzej - nawet socjalistyczna Szwecja wydaje się być bastionem wolności gospodarczej.

Czy warto wybierać UE, która zapowiada jeszcze większą ingerencję w rynek... ?

Użytkownik Prezydent Ciszu edytował ten post 14.03.2008 - 06:53

  • 0

#28

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nieźle mnie nastraszyliście :D

No to co? Wracamy do towarzyszy zza Buga.
  • 0



#29

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja ten traktakt jak najbardziej popieram.

Wprowadzenie traktatu zaowocuje nowym ładem społecznym opartym na odstawieniu na boczny tor Prawa Bożego i Naturalnego o czym chyba zapomina społeczeństwo składające się z Katolików.
Będziemy się biernie przyglądać nowym przepisom wprowadzającym patologię uderzającą w rodzinę.
A najbardziej bolesne jest to że oddamy coś za co gineli nasi praojcowie czyli WOLNOŚĆ sad3.gif .
Będziemy ze wstydem spuszczać wzrok przed Grobem Nieznanego Żołnierza!

NIE!!!! Nie po to nasi przodkowie przelewali krew, żebyśmy dzisiaj oddali Polskę pod władzę innego mocarstwa.... Jak można w ogóle takie bzdury gadać?! ZDRADA!

- dalszej dekadencji w stylu: adopcje dla homo, gej-parady, aborcja na życzenie, które to ruchy na Zachodzie są silniejsze niż u nas.

Do jakiej sekty należycie ?

Użytkownik iniside edytował ten post 14.03.2008 - 08:32

  • 0

#30

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No kolego, nie ma to jak argument "ja polecam" i zarzucenie innym "sekciarstwa". Zapomniales o zasciankowosci, moherach, nacjonalizmie i jakiejs fobii na deser :lol
Moze bys powiedzial czemu polecasz? Argument? Ojej, nie ma? Bo w tv nie powiedzieli jak bronic tzw. "integracji" to juz nie wiem co powiedziec?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych