Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spójrz mi w oczy....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podejrzewam, że gdybym miała zeza, pewnie poczułabym się poruszona na widok tej fotki.



#17

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja z reguły patrzę ludziom w oczy. Aczkolwiek jak sie zabujałam to miałam z tym lekki problem :D Jak spojrzałam jej w oczy to od razu mi się policzki czerwieniły. Cały czas miałam wrażenie, że jak będę jej patrzeć w oczy to będzie wiedzieć jak się plątam i jak mi się podoba :D .
Kiedyś miałam też sytuację kiedy rozmawiałam z panią w wypożyczalni i miała zeza i cały czas wydawało mi się, że patrzy na coś w bok. Stoję sobie i stoję i czekam aż ona przestanie się patrzeć w bok tylko na mnie i nagle ona zniecierpliwiona "w czym mogę pomóc" I wtedy sie kapnęłam, że cały czas patrzyła na mnie.

#18

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam z reguły patrzę ludziom w oczy... Z kamienną twarzą. Po minucie każdy wymięka :D
A serio- zwykle, gdy patrzę komuś w oczy, on patrzy gdzieś w bliżej nieokreślonym kierunku... No, nie wmówicie mi, że połowa mojej szkoły ma zeza!
Szczerość więc jest dziś rzadką cechą. A szkoda.

Zeza można leczyć, operacyjnie (laserem), tak więc rzadko chyba się spotyka ludzi z tą wadą.

#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Od dziecka podobają mi się oczy azjatyckich kobiet :) Są....rewelacyjne.Może jest to spowodowane
czarną niezbadaną głębią?
Albo w poprzednim wcieleniu byłem Czerwonym Khmerem :o

Dołączona grafika



#20

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dawniej nie patrzyłem w oczy ale teraz zwykle już patrzę, może nie cały czas ale się nie boję że ktoś przejrzy na wylot moją skrzywioną psychikę, tylko jak z kimś dłużej rozmawiam i patrzę w oczy to mi się wydaje że ten ktoś pomyśli że jestem walnięty jakiś i rację mają :P

#21

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam z reguły patrzę ludziom w oczy... Z kamienną twarzą. Po minucie każdy wymięka :D

Ja tak samo, jakbym chciała ich prześwietlić, co właściwie robię ;)



#22 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Kobietom to ja zwykle patrzę na tyłeczki :)

#23

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękujemy Aton za tą interesującą informacje xD podobno podczas walki patrzenie w oczy pomaga na przewidzenie ruchu przeciwnika x]

Użytkownik Marchewa edytował ten post 12.03.2008 - 18:53


#24

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja tam nie lubię jak ktoś mi się patrzy w oczy i sam tego też nie robię, a zapewniam, ze jestem jedną z bardziej szczerych osób więc to raczej nie kwestia szczerości :]
Czytanie ruchów z oczu przeciwnika? Nieeeee, już prędzej uwierzę, ze można wyczuć złowrogą myśl drugiej osoby niż odczytać ruch z oczu :) Z drugiej strony cała ta sprawa to praktycznie ezoteryka więc kto wie...

#25

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to zależy od ludzi, kiedy rozmawiam sam na sam, oczywiście patrzę mu w oczy, ale trudno jest utrzymać cały czas kontakt gdy się nad czymś strasznie zastanawiasz.. miałam taką nauczycielkę na którą nikt nie mógł patrzeć xP po pierwsze miała straszny wzrok, wpajała go w ciebie i za nic się nie ruszyła, a po drugie bardzo śmieszył mnie jej wyraz twarzy i nie chciałam się jej pośmiac w twarz xD

#26

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moja Babcia miała jedno szklane MAGICZNE OKO które widziało wszystko :(
Teraz wiem jak małe dzieci potrafią być naiwne...wnusiu przyznaj się że to ty zrobiłeś moje oko było schowane za kwiatkiem i widziało wszystko ! Strach przed szklanym okiem był paraliżujący nie pomagało dokładne przeszukiwanie placu przyszłych brojeń.Babcia potrafiła umieścić MAGICZNE OKO w miejscach o których małe dziecko nie ma zielonego pojęcia np: W SŁOIKU Z KOMPOTEM :mrgreen:
Piękne dawne czasy....



#27

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najpiękniejsze jest to, że kiedy nauczymy się panowac nad swoim spojrzeniem potrafimy wymysić parę rzeczy np.
zaufanie.
Dlatego nie można do końca wierzyć w to co się widzi w tych "zwierciadłach".

#28

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie boimy się że ktoś nam przeczyta duszę od stóp do głów xD tylko: nie utrzymujemy kontaktu bo można dostać po gębie, a dziewczynie bo sobie pomyśli że wpadła nam w oko i będzie truć nam dupę do końca, nie patrzymy chłopakowi w oczy bo wyjdzie że jesteśmy gejami :D i tyle ;p

#29

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego nie można do końca wierzyć w to co się widzi w tych "zwierciadłach".

Można panować nad spojrzeniem, ale tego, co kryje się w samych oczach nie da się ukryć.
Kłamca spogląda bardzo często w prawą stronę w momencie, gdy nie mówi prawdy - podobno. To można wyćwiczyć.
Zresztą.. oczy to jedno, do tego dochodzi intonacja, mimika, gestykulacja, ogólnie mowa ciała i maluje nam się cały obraz.
A zaufania nie da się wymyślić. Albo jest, albo go nie ma.



#30

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Albo się je traci albo może je uzyskać :)

Taci wiesz, nie którzy potrafią panowac nad wszystkimi tymi "rzeczaki" na które patrzymy podczas rozmowy:)

a co do tego spoglądania w prawo to jest udowodnione przez psychologów - że NAJCZĘŚCIEJ co nie znaczy, że zawsze, ale właśnie ta prawa strona coś ma w sobie takiego :)
ale to może brać się stąd że kiedy patrzymy w prawą stronę myślimy o przyszłości a w lewą o przeszłości więc kiedy spoglądamy w prawo na szybko wymyślamy to co chcemy powiedzieć - w lewo, przypominamy sobie to co było:)

Zróbcie sobie mały eksperyment:
usiądzcie w autobusie lub innym środku lokomocji bez znajomych i muzyki i zacznijcie o czymś myśleć a po jakimś czasie spr. w którą str. się patrzyliście.
mi się to zawsze spr. jestem przeciętnym człowiekiem:)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych