Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spójrz mi w oczy....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ponoć oczy są zwierciadłem duszy:

Dołączona grafika

Lecz czy ludzie lubią gdy im się zagląda w oczy ?(duszę)
Wielu unika kontaktu wzrokowego lub patrzą w oczy przez moment, potem szybko odwracają wzrok (czasami przy tym kraśnieją na twarzy ale wtedy wiadomo o co chodzi)Inni latają wzrokiem od horyzontu po czubek buta lub sprawdzają czy strony świata są na swoim miejscu. Spore grono ludzi świdruje okiem jeden punkt jakby chcieli wypalić dziurkę w ścianie. Czemu tak się dzieje? Nie jest to żaden wysiłek patrzeć komuś prosto w oczy i nie boli !

Może się boimy że ktoś odczyta nasze myśli ?

Lub prześwietli duszę ?

Co możemy odczytać z oczu ?

Czy da się wyczytać z oczu ludzi, że czymś się martwią?

Czy da się cokolwiek wyczytać z oczu?


Czy znajdziemy na to odpowiedź?......



#2

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne ;-D jak głęęęboookoo popatrzymy w oczy.



#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z oczu można wyczytać emocje. Ja jestem wstydliwy więc raczej nie spoglądam ludziom w oczy.

#4

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego ja, gdy z kimś rozmawiam, patrzę mu głęboko w oczy. Wówczas nie tylko ta druga osoba widzi, iż jestem szczera i otwarta, wtedy i ja mogę sprawdzić zamiary swojego rozmówcy.
Co jeszcze? Patrzenie komuś w oczy może wzbudzać nie tylko strach (przed 'prześwietleniem' duszy), lecz również zaufanie. Gdy ktoś unika kontaktu wzrokowego, sprawia wrażenie, jakby coś ukrywał. Z taką osobą nie podpisałabym kontraktu.

Co możemy odczytać z oczu ?
Czy da się wyczytać z oczu ludzi, że czymś się martwi?

Z oczu można odczytać dosłownie wszystko. Gdy dusza jest w rozterce, to nawet gdy usta się śmieją, wystarczy jedno spojrzenie danej osoby i nagle staje się jasne, że ta coś ukrywa.
Albo tzw. 'iskierki w oczach'. Przecież nie mamy na to wpływu. Po prostu - gdy dusza się raduje, to serce śpiewa, a oczy się cieszą. I odwrotnie. Dlatego kłamca wodzi oczami we wszystkie strony świata, byle nie na nas :]



#5

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajny temcik według mnie ludzie często unikają konataktu wzrokowego ponieważ WSTYDZĄ się patrzeć komuś w oczy a szczególnie gdy osoba jest wstydliwa . Podam przykład jakiemuś chłopakowi podoba się dziewczyna ale on jej też się podoba i pewnym razem ona patrzy na niego on nagle się odwraca i chwilowo partzy jej w oczy po 1s-2s odrywają od siebie spojrzenie i ta wstydliwa osoba robi się czerwona :)

#6

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajny temcik według mnie ludzie często unikają konataktu wzrokowego ponieważ WSTYDZĄ się patrzeć komuś w oczy(....)

Albo boją się, że ich uczucia zostaną zdemaskowane w nieodpowiednim czasie, albo że w ogóle ktoś się o nich dowie :P (to przy okazji zauroczeń)



#7

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak to jest i co ja mam w swoich oczach ale mój wzrok jest częstym "zaczepnikiem" - za który chcą mnie "sklepać". Może ktoś mi to wyjaśni!? xD

#8

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja zauważyłem u siebie coś takiego, że gdy się zastanawiam czy patrzę komuś w oczy to zaraz coś mnie zmusza żebym spojrzał w inne miejsce. A jak rozmawiam bez zastanowienia, czy patrzę czy nie, to... no właśnie, nie wiem gdzie wtedy patrzę. Chyba jednak dłużej "zaglądam" w oczy.
Jak byłem mniejszy to bardziej się wstydziłem, dlatego się nad tym zastanawiałem. Myślałem, że jak ten wstyd przed patrzeniem komuś w oczy pokonam, to będe o wiele bardziej otwarty, rozmowny itp.

Użytkownik Snajper88 edytował ten post 12.03.2008 - 17:05




#9

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kilkakrotnie odniosłem wrażenie jakbym wręcz czuł czyjąś duszę poprzez przypadkowe spojrzenie.
Bardzo dziwne doświadczenie...nie potrafię tego opisać :(



#10

j.z.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

osobie z ktorą rozmawiam zawsze wydaje się, ze patrzę jej prosto w oczy, gdy ja patrzę pomiędzy nimi ;) .

czasem jak ja się dlugo w cos patrzę to mi się to jakby deformuje, robią sie jakies dziwne ksztalty i muszę na chwile oderwac wzrok ;d.

i wlasnie takze parę razy mialam takie uczucie jak Titak ;)


a te oczy zawsze byly takie tajemnicze.. niby wiem jak to wytlumaczyc, ale nie potrafię ;D.
zawsze się mowilo, ze oczy to zwierciadla duszy, ze ktos ma piękne oczy.. tak juz jest ;p .

Użytkownik j.z edytował ten post 12.03.2008 - 17:25


#11 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczy zwierciadło duszy.

Dołączona grafika

#12

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdy ktoś ma zeza rozbieżnego to tak, faktycznie ciężko czytać mu z oczu x|



#13 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdy ktoś ma zeza rozbieżnego to tak, faktycznie ciężko czytać mu z oczu x|


Trzeba wybrać to oko, które rzeczywiście na ciebie patrzy :o

#14

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Owszem, ale to nie jest takie proste. Mam koleżankę, która ma zeza. Zwykle patrzyłam jej na nos, a nie w oczy.



#15

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do zeza to też mam jedną koleżanke która ma jedno oko na maroko, drugie na kaukaz i ciężko jej spojrzeć w ślepia ;)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych