Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontrowersyjny ksiądz


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#16

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mój ksiądz twierdził, że inkwizycja była dobra i słuszna, a na moją stanowczą odpowiedź, że była dobra tylko dla instytucji, a nie dla religii, powiedział, że mam mu wskazać jedna niesłusznie skazaną osobę podczas inkwizycji. Powiedziałam Joanna d'Arc i wyleciałam z klasy :D Ale potem miałam fajnego księdza, z którym omawialiśmy sposoby zmartwychwstania Jezusa i nie negował np. śmierci klinicznej.

Użytkownik Aylinn edytował ten post 12.03.2008 - 19:35

  • 0

#17

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak maluję paznokcie na czarno to jestem opętana ?! a jak mi pasują do czarnej bluzki ? albo czerwone do czerwonej ?! a jak maluję na biało, to znaczy że jestem święta ? o m gg....
różni ludzie, ten ksiądz wyznaje zasadę "co za dużo, to nie zdrowo" tyle że ją baaardzo nagina ;p

Powiedziałam Joanna d'Arc i wyleciałam z klasy

było zostać, ciekawe co by powiedzial xD
  • 0

#18

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ksiądz jak ksiądz, każdy jest albo szurnięty albo takiego udaje, żeby nie odstawać od reszty.

Co do bierzmowania, nie poszedłem. Była mała wojenka w domu, ale w końcu rodzice musieli to zaakceptować.
  • 0

#19 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Heh no z takim księdzem to się jeszcze nie spotkałem :D Zastanawia mnie to co myślą o nim inni księża.
Heh ciekawe... jak wg. niego można zostać opętanym :D Na szczęście mam troche lepszego księdza na religii który gada bzdury ale nie takie wielkie. :)
  • 0

#20

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ksiądz jak ksiądz, każdy jest albo szurnięty albo takiego udaje, żeby nie odstawać od reszty.

Co do bierzmowania, nie poszedłem. Była mała wojenka w domu, ale w końcu rodzice musieli to zaakceptować.



I takie stanowisko popieram, osobiście też nie przystąpiłem, chociaż bardzo mi Blisko do Katolicyzmu... jednak nie popieram Samego kościoła...
I szanuje ludzi, którzy potrafią iść swoja drogą, stając z tarczą przeciw oporom, i obcym mu tradycjom, a nie poddając się im...


Witam. Jestem uczniem 3 klasy gimnazjum i w tym roku przygotowuję się do bierzmowania. Od jakiegoś czasu jestem ateistą, ale zdecydowałem się na ten sakrament ze względu na kilka kwestii. Nie wiadomo czy w przyszłości nie zmienię przekonań, nie wiadomo na jaką kobietę trafię w życiu (może nie wyjdzie na kogoś, kto nie ma świadectwa bierzmowania), a świstek papieru może się przydać. Ale powróćmy do tematu.



Tłumaczenie się, iż kiedyś się zmieni zdanie... TO zawsze możesz brać Bierzmowanie nawet w wieku 30 lat...
Trafienie na kobietę ? ma Cie kochać takim jaki jesteś, a nie za twoje "świstki"...

Skoro jesteś na tyle poważny aby mówić o sobie, iż jesteś ateistą, bądź na tyle twardy aby nieść oręże w imię swych przekonań... a to w mojej opinii tak jak by żołnierz Powstania Warszawskiego, stwierdził, że nie chce iść walczyć... bo może w połowie szturmu się rozmyślić w walce o swą idee...
" Wiara (czy tam jej brak :PP) nie poparta czynami jest niczym "



odnośnie jednak samego księdza - mam nadzieję, iż nie obrazi to właściciela posta, tych oto słów -

Pozbawię się przyjemności komentowania "prawd" głoszonych przez wspomnianego księdza, bo pojawiły by się protesty i pewnie musiał bym się zbanować.


Użytkownik Szpetnysz edytował ten post 12.03.2008 - 23:07

  • 0

#21

_mto_.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzicie co ta wiara robi z ludzi?
  • 0

#22

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

osoba, która siedzi przed komputerem więcej niż 2h dziennie jest opętana


Ja siedzę kiedy tylko mogę, przyznaję, jestem opętany... uzależnieniem od kompa :P Te "rewelacje" które ten ksiądz szerzy, utrzymują mnie w twierdzeniu, że dobrego dokonałem wyboru przechodząc na ateizm, po co ma mnie coś w środku trafiać jeśli mogę to po prostu ominąć, wierzę w to co pisze w pierwszym poście bo u mnie podobne sytuacje są na porządku dziennym a co do tych gier, to nawet na mszę nie trzeba iść aby się dowiedzieć, że pójdę przez nie do piekła.
  • 0

#23

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzicie co ta wiara robi z ludzi?

to nie jest kwestia wiary juz imo, poprostu skrajny fanatyzm i jakas filozofia z d.
  • 0

#24

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co myślę? Że niestety przez takich ludzi, dużo młodzieży odwraca się nie tylko od Kościoła, ale i w ogóle od Chrześcijaństwa.
  • 0

#25

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

_mto_, mylisz pojęcia. Obecnie wiara chrześcijańska ma niewiele wspólnego z kościołem katolickim. Kościół to instytucja nastawiona na władze i zysk, a wiara chrześcijańska przekazuje dobre wartości. Jednak zawsze mnie dziwiło, że człowiek podobno jest z natury dobry (ha ha... bardzo śmieszne), a potrzebuje żeby ktoś mu pokazał jak ma żyć by nie czynić zła.

- widzi dużo "złych twarzy" na tej mszy,
Może chodziło mu o tych, którzy śmiali się z prawionych przez niego idiotyzmów.

Myślę, że nie obrażę niczyich uczuć mówiąc, że ten ksiądz to debil. Ja na szczęście z takimi nie miałem do czynienia.
  • 0

#26

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zawsze i w kazdej wiekszej organizacji znajdzie sie jakas czarna owca, ktora zniszczy jej dobre imie. Tyle, ze kosciol powinien byc doskonaly.
  • 0

#27

Koral92.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mogłem się powstrzymać od śmiechu, słysząc co ten pseudo-ksiądz mówi. Pierwszy raz trafił mi się taki ksiądz na rekolekcjach.
  • 0

#28

Tommy.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do mojego ateizmu i bierzmowania powiem tak: lepiej zrobić to teraz i mieć święty spokój w przyszłości (w razie gdybym chciał jednak mieć świadectwo bierzmowania w przyszłości). A ślub kościelny, co będę owijał w bawełnę, bardzo mi się podoba, jest to piękna i zapadająca w pamięć uroczystość ;p
  • 0

#29

Reflex.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- widzi dużo "złych twarzy" na tej mszy

Chodziło mu o to, że widzi większość młodzieży ubraną w ciemne ubrania, a także o tych mających długie włosy itp. Chodzę z użytkownikiem Tommy do klasy i także byłem na tych mszach, jednakże to wszystko co mówił wzbudziło we mnie śmiech i chęć wypowiedzenia słów "ale żalll" ... Zastanawia mnie czy ktoś nie miał przy sobie wtedy włączonego dyktafonu choćby w komórce, gdyż była na tym prawie cała szkoła. Sam miałem zamiar wziąć dyktafon, no ale cóż nie myślałem, że można by to dać na internet dla pośmiania się :mrgreen: Ksiądz przez wszystkie msze nawiązywał do tematu szatana, a kiedy już to zrobił nie mógł przestać o nim opowiadać. Mówił, że widział już bardzo dużo, sam odprawiał egzorcyzm. Powiedział, że nalepka Szczakowianki (taki zespół piłkarski czy coś ja się na tym nie znam ;) ) którą zauważył gdzieś nalepioną na ścianie zawiera w sobie wizerunek szatana, dokładnie taką postać widział odprawiając egzorcyzm, kiedy szatan wychodził z ciała ofiary (na nalepce rzeczywiście jest coś podobnego). Dobiło mnie jak powiedział, że ten szatan przy wychodzeniu z niej go ugryzł i odepchnął na odległość 1m x] Chyba za dużo "Constantina" się naoglądał... Na mszy w poniedziałek ubrał też jakąś tarczę, która niby chroni go przed szatanem, pokazał także krzyżyk, który zawsze nosi przy sobie, bo też go chroni :hm: Aha do listy rzeczy które wymienił należy też dodać wschodnie sztuki walki, że niby też prowadzą do opętania.
Ponadto powiedział o Westerplatte jakoby polacy byli tchórzami, ponieważ w 39 oddali w końcu tę ziemię. Opowiadał także o sobie, że pochodzi z bardzo pobożnej rodziny i powołuje się na autorytet Rydzyka. To nie wszystko, kompletnie rozwaliło mnie już śmiechem jak powiedział, że gdy odprawiał egzorcyzm na 10 letniej dziewczynce, trzymało ją wielu książąt i po tym wyleciał z niej szatan krzycząc "nienawidzę polski, zniszczę polskę" po czym ksiądz dodał "przypominam, że jesteście polakami" :...: Takie jakby straszenie. Heh, żałuję że tego nie nagrałem...

Użytkownik Reflex edytował ten post 13.03.2008 - 13:59

  • 0

#30

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do mojego ateizmu i bierzmowania powiem tak: lepiej zrobić to teraz i mieć święty spokój w przyszłości (w razie gdybym chciał jednak mieć świadectwo bierzmowania w przyszłości). A ślub kościelny, co będę owijał w bawełnę, bardzo mi się podoba, jest to piękna i zapadająca w pamięć uroczystość ;p



a ja jestem katolikiem, tyle, że lubię składać ofiary z Baranów, strzelać do Braci na ulicy, malować wszędzie pentagramy, odprawiać pogańskie praktyki... bo nie oszukując się to bardzo ciekawie wygląda...

Jak robisz to dla "świętego spokoju"... a... twoja sprawa, z Bogiem !
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych