Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontrowersyjny ksiądz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tommy.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Jestem uczniem 3 klasy gimnazjum i w tym roku przygotowuję się do bierzmowania. Od jakiegoś czasu jestem ateistą, ale zdecydowałem się na ten sakrament ze względu na kilka kwestii. Nie wiadomo czy w przyszłości nie zmienię przekonań, nie wiadomo na jaką kobietę trafię w życiu (może nie wyjdzie na kogoś, kto nie ma świadectwa bierzmowania), a świstek papieru może się przydać. Ale powróćmy do tematu.
W tym roku na rekolekcjach gościł u nas ksiądz z jakiejś wsi, nie pamiętam nazwy, z Małopolski. Podczas niedzielnej mszy świętej wygłosił półgodzinne kazanie, w którym powiedział między innymi, że osoba, która siedzi przed komputerem więcej niż 2h dziennie jest opętana. Pokazał też "rytuał" ochrony przed szatanem polegający na wykonywaniu znaku krzyża w 4 strony świata.
Następnego dnia uczestniczyłem w mszy dla gimnazjalistów. Tym razem powiedział jeszcze ciekawsze rzeczy:
- muzyka metalowa i techno to prosta droga do szatana i prowadzi do opętania,
- dziewczyny malujące paznokcie na kolory czarny lub czerwony są opętane,
- telewizja i gry komputerowe także prowadzą do opętania,
- stwierdził, że pod względem ilości opętań za komuny było lepiej,
- kolor czarny jest zły,
- widzi dużo "złych twarzy" na tej mszy,
- i wiele innych rzeczy.
Dzisiaj wróciłem z ostatniej mszy z udziałem tego księdza. Liczyłem na kolejny stos bzdur i nie zawiodłem się. Tym razem wyczytał listę rzeczy prowadzących do opętania. Są to m. in.: akupunktura, medycyna wschodnia, joga, buddyzm, Harry Potter (!), Gwiezdne Wojny (!), ufologia, pozytywne myślenie (!) i wiele, wiele innych.

Co sądzicie o tym księdzu? Czy według was taki człowiek powinien nauczać innych w imieniu Kościoła?
Uprzedzam, że to co napisałem jest w 100% prawdą i nie robie sobie jaj :P
  • 0

#2

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie ten Ksiądz takie bzdety znajduje w internecie lecz musi w nim siedzieć przynajmniej 3 godziny dziennie :o
a jak sam powiedział wystarczą 2 godziny do opętania.
  • 0



#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Opętany to on jest xD Sutanna, to niby jaki ma kolor jak nie czarny? ^^
  • 0

#4

GenX.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- kolor czarny jest zły,


jeżeli ten ksiądz tak sądzi to wg. tego oni wszyscy są źli, przecież każdy ksiądz nosi sutannę.
  • 0

#5

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem jedno. Ten ksiądz sam jest opentany. Skoro ktoś siedzi przed kompem 2h i słucha techno i jest opentany wedłog niego, to wrzyscy by byli opentani. A co ja mam powiedziec jak siedze przynajmniej 6 godzin przed PC :)
  • 0

#6

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy śmiac się czy płakac nad głupotą, ciężko mi uwierzyc w coś takiego, ja bym ze smiechu na mszy nie wytrzymał chyba...

pozatym ciekawe jeżeli czarny jest zły, to on sam też jest zły, w końcu sutanna jest czarna ...

Użytkownik michciu edytował ten post 12.03.2008 - 14:48

  • 0

#7

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! Cóż można powiedzieć... Moim zdaniem trafiłeś na jednego z tych księży którzy mieli ciężkie dzieciństwo ;)
A tak na serio to jest sporo takich przypadków w Kościele Katolickim. Zamiast zaciekawić młodych słuchaczy, potencjalny ksiądz od samego początku zraża ich do siebie i na dodatek próbuje wpajać dziwne wartości i przekonania wyjęte za przeproszeniem z dupy. :<
Nie wiem co Ci poradzić Przyjacielu. Ja na przykład jestem po sakramencie bierzmowania i podobnie jak ty od dawna ateista. Sakrament ten przyjęłem w zasadzie tylko dlatego, że bałem się w tak młodym wieku postawić rodzicom, a po drugie nie byłem do końca przekonany o mojej nie wierze w Chrystusa uznawanego za Boga. Co prawda od wydarzenia tego mineło niespełna 10 lat, ale jeżeli dzisiaj miałbym podjąć decyzje o przyjęciu tego sakramentu to z całą stanowczością powiedziałbym NIE! Musisz jedynie wiedzieć, że w twoim wieku podobne decyzje mogą być zmieniane na prędce więc nic nie zaszkodzi papierek o przyjętym bierzmowaniu :lol W moim wieku to co innego. Jestem na etapie czekania na odpowiedź Kuri w sprawie mojej apostazji z Kościoła Katolickiego. Pozdrawiam!
  • 0

#8

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Się uśmiałem ... Jeżeli komputer to moje źródło pieniędzy to jestem opętany i siedze min 4 - 8 godz dziennie ?
To on jest opętany ... Tak jak sam powiedział jest zły, bo nosi czarną sutannę ... :) Nie ma co się przejmować ... przewróciło mu się w głowie od pieniędzy czy co ? ;]

A tam ja zostanę chrześcijaninem, bo widziałem ludzi którzy według mnie mają prawdziwe powołanie i widząc ich zaangażowanie ... zostanę chrześcijaninem ...

Użytkownik Azyl edytował ten post 12.03.2008 - 15:13

  • 0

#9

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja potrafię przesiedzieć przed komputerem kilkanaście godzin przez cały czas słuchając metalu. Wniosek z tego taki, że szatan przy mnie się chowa, albo to ja jestem szatanem xD
  • 0

#10

Spec.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do ksiedza, to oczywiste ze jakis osho(z)-lom.

Ale jaki sens ma dla Ciebie przyjecie bierzmowania, skoro robisz to z (nie mam innego slowa) "wyrachowania"? Rozumiem jesli wierzysz w Boga, a nie wierzysz w firme nazywana Kosciolem - tak jest?
  • 0

#11

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co sądzicie o tym księdzu?

imo opowiada pierdoły.
jesli sam wierzy w to co glosi, to widze, ze ladnie mial w domu - -

Użytkownik zak edytował ten post 12.03.2008 - 15:57

  • 0

#12

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolejny ksiądz który szerzy tylko nienawiść i negatywne podejście do spraw kultury i inności w społeczeństwie tylko po to by zapewnić istnienie kościoła katolickiego i zbieranie na tym kasy. Moim zdaniem to jest już zdrowo chore, to całe radio Maryja i cała ta atmosfera powoduję tylko zło.

Oglądał ktoś mgłę (The Mist) tam właśnie była taka nawiedzona kobieta która przez swoją „głęboką” wiarę zrobiła więcej złego niż dobrego, bo uważała się za wybraną i lepszą od innych.

Jak coś to nie jestem ateistą, wieżę w Boga i Jezusa, ale to co głosi teraz Kościół Katolicki to już nie jest religia którą głosił Jezus Chrystus tylko zdemoralizowane przez chęć władzy i pieniędzy zbiór praw wymyślonych przez księży którzy narzucają innym swoje błędne interpretacje rzeczywistości, i zmuszają do ich przestrzegania pod groźbami typu „jeśli tego nie zrobisz nie dostaniesz lizaka”.
  • 0

#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:o a co mają powiedzieć, ci co uznają zwyczaj noszenia czerni w trakcie żałoby.
:mrgreen: a co mają zrobić ci których narzędziem pracy jest komputer.
:| czy to jest powrót okresu wstecznictwa - średniowiecza?
:mrgreen: albo ryk padającego ......
  • 0



#14

rolnikus.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie, to jest po prostu jeden z eksponatów w bogatym skansenie europy noszącym dumnie nazwę 'Polska'. średniowiecze, innym słowem nie da się oddać tego co napisał autor cytując księdza
  • 0

#15

Tommy.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ateistą, ale postanowiłem pójść do bierzmowania bo potem do ślubu kościelnego mi to potrzebne. A ślub kościelny ładnie wygląda :P . I tylko do tego mi to potrzebne. A po bierzmowaniu nigdy nie pójdę już do kościoła :D . A temat napisałem raczej tak dla ciekawości, żeby pokazać czytelnikom forum jacy są co niektórzy księża :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych