Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Chałko T. J.: Wolna Wola


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chałko J. Tomasz "Wolna Wola" to książka niezwykła w którą wplecione zostały elementy z książki Michela Desmarqueta "Misja" - (autor jest tłumaczem "Misji").

Dołączona grafika


"Wolna Wola"

Jaki jest Cel naszego Istnienia ?

"Ktokolwiek szuka – znajdzie"

Autor w sposób logiczny udowadnia i przedstawia wolną wolę każdej jednostki - intelektu, która jest nam ograniczana przez narzucanie i wpajanie wartości tylko materialistycznych, taki światopogląd z góry jest fałszywy i skazany na popełnianie kardynalnych błędów zarówno wobec siebie samego jak i innych ludzi. Argumentuje jak zgubny wpływ mają różne "systemy kontroli" mas, które pozbawiają nas alternatywy przez samo zaprzeczenie jej istnienia i skierowanie uwagi na inne cele, które nie zawsze są dla nas korzystne o ile w ogóle.


Narzucanie swojej woli innym w sposób, który odbiera jednostkom przywilej własnej Wolnej Woli, jest jednym z największych przestępstw jakie człowiek może popełnić.


"Postęp"

W jaki sposób mierzymy "postęp" na Ziemi ?

W jaki sposób mierzymy "sukces" ?

Czy nie używamy pieniędzy do określenia postępu i sukcesu?

Ilu znasz ludzi, którzy poświęcają całą swoją uwagę pieniądzom ?

Dlaczego tylu spośród nas ma obsesję na punkcie pieniędzy ?

Czy nie jest to wiara że gromadzenie materialnego bogactwa zapewnia nam "bezpieczną przyszłość" ?


Jakie to "bezpieczeństwo" ?

Jaka to "przyszłość" ?

Aleksander Wielki zawojował cały świat, który był znany za jego czasów. Posiadał każde materialne bogactwo jakie sobie zażyczył. Kiedy umierał, zwołał wszystkich wokół niego i powiedział:

"Tam dokąd teraz idę nie mogę zabrać niczego z tego co posiadam..." Były to jego ostatnie słowa. Dopiero w ostatniej chwili życia zrozumiał nonsens akumulowania materialnych bogactw.

Doszliśmy wcześniej do wniosku, że nie może być ograniczeń w rozwoju naszego Samodzielnego Intelektu.

Istniał on zanim się urodziliśmy i będzie istniał kiedy nasze obecne ciało fizyczne przestanie funkcjonować. Z uwagi na to, że nasze Samodzielne Intelekty mogą istnieć tak długo jak istnieje sam Wszechświat, możemy
podejmować decyzje prowadzenia żyć w ciałach fizycznych prawie nieograniczoną ilość razy.

Mamy Wolna Wolę.

Rozwijając przywiązanie do materialnych przedmiotów, świadomie ograniczamy nasz światopogląd i w ten sposób zawężamy zakres naszych decyzji – ignorując pewne alternatywy jako nieistotne.

Nawet nie zdając sobie z tego sprawy, programujemy poważne ograniczenia w naszej świadomości i w naszym Intelekcie sami.

Natura i materialna rzeczywistość mają tylko jeden cel od samego Początku – pomagać nam w rozwoju naszego Intelektu.

Jesteśmy w stanie doświadczać wyższych uczuć takich jak Miłość i naprawdę cieszyć się ze świadomego istnienia tylko wtedy, kiedy nasz Intelekt jest dostatecznie rozwinięty.

Jak sądzisz, czy pieniądze mogą służyć do oceny stopnia zaawansowania Intelektu ?

Czy pieniądze są dobrą miarą inteligencji ?


1. Cierpienia i nieszczęścia istnieją
2. Istnieje PRZYCZYNA ich istnienia - ignorowanie Celu Istnienia
3. Można uniknąć cierpień i nieszczęść
4. Istnieją SPOSOBY uniknięcia cierpień i nieszczęść – dostrzeżenie i docenienie Celu Istnienia całego Wszechświata i nas samych we wszystkim co robimy.

Masz inteligencję i Wolną Wolę. Zrób z nich użytek.




Więcej
  • 0

#2

xalulax.
  • Postów: 33
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Książka godna polecenia! Bardzo dobrze i szybko się czyta. Kolejna książka, którą czytanie nie było stratą czasu.
  • 0

#3

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgadzam się, że pieniądze nie są celem samym w sobie. Oczywiście są potrzebne, ale trzeba cieszyć się życiem również wtedy, gdy ich nie ma. Nie wiem dlaczego akurat intelekt ma być tutaj drogą do szczęścia? We wszystkich tego typu książkach widać, że odrzuca się cierpienie i każdy za wszelką cenę szuka szczęścia. A mi wydaje się, że można odnaleźć sens w cierpieniu. Właściwie to nie wydaje mi się ,ale jestem pewien. Oczywiście nie takiego typu szczęście jakiego oczekuje większość ludzi tj. dobra fura, niezła kasa, pozycja społeczna itd. To wszystko są zewnętrzne czynniki, prawdziwe szczęście należy znaleźć w sobie i tylko wtedy może ono być stałe. Paradoksalnie nawet w nieszczęściu, cierpieniu można być szczęśliwym. Mi osobiście udało się tego doświadczyć kilka razy. Książki nie czytałem ,więc może moja ocena jest błędna, ale odnoszę się do opisu zamieszczonego przez autora tematu.
  • 0

#4

xalulax.
  • Postów: 33
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka cytatów z książki:

"A co jeśli nie zechcemy się uczyć? Cierpimy. Cierpimy dopóty dopóki nie zrozumiemy dlaczego cierpimy.
Cierpimy dopóty, dopóki nie zaczniemy rozumieć w jaki sposób uniknąć cierpień. Cierpimy dopóty, dopóki nie osiągniemy wystarczającego zrozumienia. Cierpimy dopóty, dopóki nie zrozumiemy Celu Istnienia i nie uwzględnimy go w naszym życiu z własnej nieprzymuszonej woli."

"Szukając sposobów uniknięcia cierpień i nieszczęść stopniowo uczymy się dostrzegać i rozumieć zasady funkcjonowania i Cel całego Wszechświata. "

"W praktyce, cierpienie czy nieszczęście doświadczane przez nas samych czy też przez innych powinno być dla nas sygnałem żeby przeanalizować CO jest NASZYM błędem. "

"Jesteśmy w stanie dostrzec cokolwiek wyłącznie wtedy, kiedy jest to przedstawione w kontraście z innymi obiektami i kontrast ten jest wystarczający. Na przykład, musimy doświadczyć cierpień i nieszczęść żeby dostrzec i umieć docenić szczęście. Ludzie muszą doświadczyć skutków walk i konkurencji żeby ewentualnie dojść do wniosku że Miłość i współpraca stanowią znacznie mądrzejszą podstawę współistnienia. "


Książki nie czytałem ,więc może moja ocena jest błędna, ale odnoszę się do opisu zamieszczonego przez autora tematu.


Zawsze można przeczytać e-booka ;)
  • 0

#5

Aro.
  • Postów: 66
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zawsze można przeczytać e-booka ;)

Masz namiary na e-booka? Możesz je podać? Pozdrawiam!
  • 0

#6

xalulax.
  • Postów: 33
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wolna Wola

Proszę bardzo :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych