Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lunatykowanie- somnambulizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#46

Niedowiarek.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do ciekawskich:

Każdy z nas jest potencjalnym lunatykiem, bo konkretnie lunatykowanie wynika ze snu jaki się nam śni. Z tym, że zdrowemu człowiekowi mózg "wyłącza" mięśnie na czas snu, natomiast lunatykującej osobie te mięśnie nie wiotczeją i w ten sposób zaczyna on chodzić, sikać ;p itp. Przeciwieństwem lunatykowania jest paraliż przysenny, to jest zwiotczenie mięśni mimo odzyskania świadomości po śnie. Także lunatykowanie to nie jest chodzenie w półastralu ani oddzielenie ciała od duszy :P

A tak w ogóle to sam doświadczyłem "świadomego" lunatykowania. To jest, parę lat temu położyłem się spać a po kilku minutach wstałem i poszedłem do drugiego pokoju by poinformować wuja, że muszę iść do biblioteki oddać książkę... o 12 w nocy. A co ciekawe byłem w połowie świadomy tego zdarzenia. Wiedziałem że to mówię, jednak nie potrafiłem racjonalnie dobrać myśli i snów :)
  • 0

#47

yula.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi tez sie to zdarzalo.
Zaczelo sie od tego ,ze przychodzilam do sypialni rodzicow i mowilam ,ze widze myszy albo pajaki. Pozniej w srodku nocy mama zobaczyla mnie otwierajaca drzwi od balkonu. Powiedzialam tylko ,ze kolezanka do mnie zadzwonila i kazala mi wyjsc na balkon. Zdarzylo mi sie tez wyjsc na dwor, gdzie znajomi musieli mnie gonic i zaprowadzic spowrotem do lozka. A raz obudzilam sie pod stolem xD Bylam strasznie zdziwiona i nie wiedzialam jak sie tam znalazlam. Wydaje mi sie ,ze wiekszosc ludzi z tego wyrasta ,bo od 3 lat mi sie to nie przytrafilo :)
  • 0

#48

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lunatykowanie to choroba.
Ktoś mi kiedys powiedział, że jak będę patrzeć w ksieżyc to będę lunatykować ;D
Moja kumpela kiedys lunatykowała i zjadła se kiełbache xDD
  • 0

#49

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I co z nią? Pozbyła się choroby xD? Kiełbaska ma bardzo poważne lecznicze właściwości, sprzyja przyrostowi masy tłuszczowej, co przy anoreksji ratuje niektórym żołądki ;).
A wracając do tematu, mój kumpel kiedyś lunatykował. Podobno opiekun koloni powiedział mu, żeby wracał do wyra. Chłopak się nie sprzeciwił i od razu wykonał polecenie.
Od czego to wynika, że lunatycy wypełniają polecenia wydawane przez osoby świadome (nieśpiące)?
  • 0



#50

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiełbaska ma bardzo poważne lecznicze właściwości, sprzyja przyrostowi masy tłuszczowej, co przy anoreksji ratuje niektórym żołądki ;).

Nie wiedziałam ;) Wydaje mi się że wtedy niezbyt były dla niej ważne substancje odżywcze owej kiełbaski :P

Od czego to wynika, że lunatycy wypełniają polecenia wydawane przez osoby świadome (nieśpiące)?


Wydaje mi się, że chodzi o to, że lunatyk słyszy co się do niego mówi, dlatego wykonuje polecenia. A może to jakiś rodzaj transu? :P
Mówi się, że lunatyka nie powinno się wybudzać, bo dozna jakiegoś szoku?? Czy jak?
  • 0

#51

Maciuska.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś wżiełem gitarę o 3 rano poszedłem do łazienki na kibel i siedziałem tam z gitarą coś tam pykając, ojciec wtedy nie spał i zaprowadził mnie do łóżka, a za drugim razem poszedłem do kuchni po paczkę chipsów, otworzyłem rzuciłem na podłogę i zasnąłem przed telewizorem, nic z tego nie pamiętałem ale to normalka u mnie, więc może to z przyzwyczajenia.
  • 0

#52

Xhuman.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja lunatykowałem dużo razy kiedy miałem około 9lat, zawsze w salonie włączałem telewizor na TVN24, wywracałem krzesło i siadałem na nie :lol

Ale kiedyś było zdziwko. Pewnego razu mój tato myjąc się o 1rano usłyszał brzdęk w kuchni. Wyszedł z wanny, poszedł zobaczyć o co chodzi i o dziwo zobaczył mnie z tasakiem w ręku :o I wtedy zacząłem iść do łazienki. Z tego co pamiętam z opowiadania taty, to próbował on mnie zatrzymać, jednak bał się że mu coś zrobię .Nie wiedział że lunatycy chodzą z otwartymi oczyma. Skapnął się że lunatykuje kiedy dotarłem do łazienki i zacząłem myć zęby mydłem x| Odprowadził mnie do łóżka, rano obudziłem się z gruszkowo-mydlanym posmakiem :D
  • 0

#53

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe mydełko zapewne smakowało :rotfl:
Mi kiedyś koleżanka opowiadała, że była na koloniach i szły z kumpelą do kibla i mujsiały przejść przez drugi pokój. Wchodzą, a tam laska siedzi na łóżku. Za chwilę powoli odwraca głowę, i patrzy na nich morderczym wzrokiem. Najlepsze w tym wszystkim było to, że źrenice jej się rozszerzyły do granic możliwości x| Kumpela opowiadała, że jak to zobaczyły, to uciekły do pokoju i zastawiły drzwi krzesłami, żeby ta laska się nie dostała :D
Horror na żywo po prostu ;]
  • 0

#54

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też miałem dziwny przypadek, podłączyłem telefon do ładowarki, i poszłem spać, rano obudziłem się z ponad 10 smsami od dziewczyny, pisała że sms-y dostała odemnie, mimo że w elementach wysłanych nic takiego nie było, czyli że lunatykowałem? czy co ? a ja nic nie pamiętam, położyłem się spać i wstałem tyle ze snu
  • 0



#55

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moi rodzice mieli podobną sytuację. Dostali w nocy z 5 sms-ów od mojej siory(nie mieszka z nami), a moja siora stwierdziła, że ona żadnych sms-ow nie wysyłała...
  • 0

#56

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeden z tych sms-ów. """"Niewiem nie mieszam .;.;.; !!@ cie w waspodrozz poza brak rygadonego rozumu,,,.,, kocha """""""" mnie więcej taka treść
  • 0



#57

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeden z tych sms-ów. """"Niewiem nie mieszam .;.;.; !!@ cie w waspodrozz poza brak rygadonego rozumu,,,.,, kocha """""""" mnie więcej taka treść


Nie czytałam treści tych esów :rotfl:
Ale to chyba były zdjęcia :mrgreen:
  • 0

#58

Wujek Mechanik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzien dobry bardzo dobry wieczor

a ja ostatnio posiadłem takiego przypadka ze do dziewczyny chcialem napisac "dzięki" a wyslalo mi sie "dziwki" i co orzekniecie panowie na to zjawisko?

Moze to jakis spisek czestotliwosci


PS: A I POZDRAWIAM
  • 0

#59

Max Powel.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mój kumpel ma taką dziwną przypadłośc że jak jest na porządnym rauszu to idzie prosto do domu...(nie wiadomo jak tam trafia). Pierwszy raz zaobserwowałem to w sylwestra siedzimy sobie już nieźle napruci kolega mówi że idzie do WC. Tak czekamy na niego gdy nagle słych silne trzaśnięcie drzwiami. nikt nie wchodzi czekamy jeszcze chwilkę. W końcu idziemy sprawdzic gdzie się zapodział szukamy wokół domu, na mieście, w lokalach, nie ma przepadł i zostawił po sobie tylko kurteczkę. Następnego dnia okazało się że poszedł do domu do dziś nie wie jak tam trafił i dlaczego tak nagle poszedł. takich przypadków z jego udziałem było więcej ale nie chce mi się o nich pisac.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych