Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lunatykowanie- somnambulizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś rodzice mi opowiadali, że lunatykowałem. Wstałem w nocy otworzyłem szafe weszłem do niej zamknąłem posiedziałem troche wyszedłem i poszedłem spać dalej.
MOja mama ma lepszą hostorie. Swego czasu mieszkała na stancji z koleżanką. Pewnej nocy mama się przebudziła i zobaczyła siedzącą koleżankę. Nawet ją to bardzo nie zdziwiło gdyby nie to ,że nie odpowiadała na jej wołanie a na dodatek ta dziewczyna przeglądała się w lustrze i czesała włosy. Podkreślam, że bez noktowizora troche trud daremny :D Popostu lunatykowała sobie.
Co jest powodem tego, że ciało nie odcina sie od duszy? Czy da się wymusić lunatykowanie? Dlaczego nasila sie akurat przy pełni księżyca? Skoro- jak już naukowo udowodniono- lunatyk nie odgrywa scen ze snu to co on do cholery robi?? Jak to możliwe, że jest wstanie prowadzić samochód itd??

Liczę na dyskusje
Pozdr
  • 0

#2

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czy jest taka mozliwosc ze lunatyk, jak to robi ma otwarte oczy ???
bo moja siora jak sie obudzilem w nocy, miala otwarte oczy ale nie dawala zadnego sygnalu ze nie spi, chociaz lezala podpierajac sie lokciem i patrzyla na mnie
  • 0



#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moja mama jako dziecko lunatykowala. Byly przypadki ze wchodzila do szafy, innym razem wyszla nawet na klatke schodowa. A co do postu Wiesia, to ja mialem kolege w przedszkolu, z ktorym nikt lezakowac nie chcial bo... podczas snu miewal otwarte oczy. Jest to pewnie jakas forma lunatykowania.
  • 0



#4

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lunatycy najczesciej mają otwarte oczy dlatego potrafią omijać przeszkody itd. ;)
Pozdr
  • 0

#5

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Otwarte oczy podczas snu...łeee, to wyglądał pewnie jak nieżywy. Nie dziwię się tym dzieciakom ;) Mi się chyba nie zdarzało lunatykowac i się z tego cieszę.
  • 0



#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Otwarte oczy podczas snu...łeee, to wyglądał pewnie jak nieżywy.


Nie wygladalo to zbyt przyjemnie, a raczej strasznie ;)
  • 0



#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pomysl sobie tak, ze ktos kto nie daje po sobie znaku zycia utkwil swoje martwe oczy prosto na tobie ... brrrrrrr od razu mnie ciarki przechodza
  • 0



#8

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lunatycy najczesciej mają otwarte oczy dlatego potrafią omijać przeszkody itd. :D
Pozdr

;)
Tu odpowiedź jest bardzo prosta. Czasem podczas snu dochodzi do skurzczu mięśni poprzecznie prążkowanych (min. innymi z tych mięsni zbudowane są powieki). Wygląda to tak, że osoba ma półotwarte lub całkowicie otwarte oczy. Im większy skurcz tym bardziej rozwarte oczy. :P

Taki stan właśnie zauważyć u lunatyków: otwarte oczy, facet coś tam robi, ale nie reaguje na bodźce zewnętrzne typu głos czy dotyk.
  • 0

#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najgorsze jest to, że kiedy juz się cierpi na tą chorobę nie można się z niej samemu wyleczyć. Trzeba zasięgnąć porady specjalisty. Inaczej nic z tego.
  • 0



#10

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale czy to na pewno jest choroba? może to jest jakiś odmienny system świadomośći, w którym żyje ludzie tylko "cierpiący" na to coś ;)
  • 0



#11

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba choroba...nieprawidłowa praca mózgu, który nakazuje pracować, kiedy powinniśmy spać. Tak myślę...
  • 0



#12

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NO ja mysle ze to jest jakis dar a nie choroba. Zapewne lekarze potrafią to "zatłumić" tylko czy nie zabijają w ten sposób jakieś formy komuniakcji pomiędzy wymiarami? Podobnie zastanawiają mnie środki chemiczne po których ma sie omamy , może to nie są omamy tylko inny wymiar. Mózg innaczej wtedy pracuje może jest bardziej otwarty. Podobnie ludzie co mówią do "kogoś", zwykle są postrzegani jako wariaci a co jeśli oni rozmawiają z kimś z innego wymiaru albo niewidzialnym obcym?

Pozdr
  • 0

#13

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że to nie jest żaden dar. Podczas lunatykowania chyba się nie komunikujemy, tylko wykonujemy czynności związene z życiem codziennym, np;jedzenie, chodzenie.
  • 0



#14

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś mój wójek lunatykował sobie w szafie :P , pomylił ją z toaletą ;) ,
a tak poważnie to Ja nic na ten temat nie wiem ,a bardzo bym chciała bo od 6 lat cierpię na stale poglębiającą się bezsenność potrafię nie spać po 3 dni :P
  • 0

#15

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co się orientuję to we Wrocławiu na AM jest jedyna przychodnia leczenia zaburzeń snu w Polsce. W sumie jest to poważny problem i raczej bym tego nie lekceważył... ;) Wszelakie zaburzenia snu mają wpływ na inne układu naszego organizmu...

[ Dodano: 2006-02-24, 13:17 ]

A co do postu Wiesia, to ja mialem kolege w przedszkolu, z ktorym nikt lezakowac nie chcial bo... podczas snu miewal otwarte oczy. Jest to pewnie jakas forma lunatykowania.


Osoby mają otwarte oczy podczas snu, wtedy gdy dochodzi do skurczu mięśni poprzecznie prążkowanych. Z tych mięśni zbudowane są między innymi powieki. Zdarza się to nawet dość często. Natomiast łatwo wywołać to zjawisko przy znieczuleniach ogólnych KETAMINĄ ludzi lub zwierząt. Ketamina powoduje właśnie skurcze mięśni poprzeczni prążkowanych...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych