Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomyślmy logicznie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#16

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy Twoim zdaniem model grawitacyjny, który nie tłumaczy sporej części zjawisk zachodzących na Słońcu jest lepszy od elektrycznego, który tłumaczy je logicznie?

Nie twierdzę, że grawitacyjny jest idealny... Ale wiele rzeczy tłumaczy, dość dobrze mimo swoich braków.

Odnośnie nieścisłości pozwolisz, że wkleję przykładowy link po angielsku ? Nie chce mi się naprawdę tego opisywać...
http://www.tim-thomp...ectric-sun.html

Podejrzewam, że Twoja niechęć wynika z faktu, iż model ten został zainspirowany legendami...

Nie do końca, ale nie ukrywam, że strasznie odbiera mu to wiarygodność... Na filmiku goście gadają jakby nie była to teoria fizyczna tylko archeologiczna. :/ Przynajmniej tak to odbieram...
  • 0

#17

iskier.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam all,

Czytam wasze Forum od stycznia 2008 i prawie w ogole sie nie wypowiedzialem na nim. Mam takie pytanko. Kim jest Caly ten Sitchin Zacharia czy jak mu tam? Czy to jest jedyna osoba na naszej planecie ktora przetlumaczyla sumeryjskie tabliczki? Jest ktos jesccze kto przetlumaczyl te tablice? Jezeli tylko on jest wlasnia ta osoba ktora ma zdolnosc tlumaczenia tych tablic to wrecz niesamowite prawda?

Ladnie ten chlopak dopasowal swoja bajke do terazniejszej nauki
  • -1

#18

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Teoretycznie tylko ten gość przetłumaczył i zinterpretował to pod kątem obcych cywilizacji. Osobiście uważam, że to nadinterpretacja.
  • 0



#19

illuminatii.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym tutaj dodać że Nibiru czy Marduk nigdy sięni zderzyło z Ziemią...w starozytnych pismach jest że walneło w Timat a kawałki uderzyły w anszą planetę odrwała sieteż spora część i poswtał księżyc...planeta Timat znajdowała się między Jowiszem a Marsem...teraz mamy tam ogromny pas asteroid...(pozostalość po zderzeniu?)

a planeta jest widoczna...i zbliża się...szczerze mówiąc gdybyśmy chcieli na siłę dopasowac to do teori majów moglibyście powiedziec że kiedy kometa ustawi siena lini ze sloncem będzie ten podmuch plazmy i przez to przebiegónowanie...tylko problem jest taki ze w 2012 Mjowie nei mówią o końcu tylko o powrocie pewnych istot nazwanych w innych cywilizacjach Anunaki,Nefilimowie,Elohim...niestety nazwy majów nie pamiętam jest zbyt skomplikowana...lecz fakt faktem coś się szykuje...chciałbym zeby faktycznie wszystko okazało się prawdą...albo dajmy na to że w NT jest tłumaczenie Apokalipsy...o i zobaczcie że mówią w nim o tym że zapadnie ciemnosć i ludzie podziela się na 3 grupy...1/3 zostanie na ziemi...1/3 zginie...a według ezoteryków 1/3 pójdzie do 4 wymiaru czyl ido nieba...a teraz pisał to cżłowiek który nie znał technologi tylko był pisarzem z okresu w którym nei było komputerów...dostałwizję świata i tak ją zinterpretował...
  • 0

#20

iskiero.
  • Postów: 53
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym tutaj dodać że Nibiru czy Marduk nigdy sięni zderzyło z Ziemią...w starozytnych pismach jest że walneło w Timat a kawałki uderzyły w anszą planetę odrwała sieteż spora część i poswtał księżyc


Troche nowy jestem tutaj tak samo jak i ty. Moze wiesz w jakich pismach jest to zapisane albo ktos z was kolegow tutaj moze wie?

dzieki
  • 0

#21

illuminatii.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szmaragdowe Tablice...Mity Sumeryjskie...no jest sporo myślę że znajdziesz wielu pasjonatów cywilizacji starozytnych którzy tłumaczą te teksty...mój wujek tak że bierze w tym udział...z tego co wiem narazie przetłumaczono 10% tablic a i tak mamy sporo wiedzy...


Moze spróbuj w książkach poświęconych Sumerowi;)

Pozdrawiam i nie martw się też jestem nowy na forum...wczesniej z tego konta kozystał mój znajomy...
  • 0

#22

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanko. Kim jest Caly ten Sitchin Zacharia czy jak mu tam? Czy to jest jedyna osoba na naszej planecie ktora przetlumaczyla sumeryjskie tabliczki?

Nie jest jedyny, są inne tłumaczenia, które przez entuzjastów Nibiru uznawane są za niewiarygodne, bo zmanipulowane przez jaszczury i negatywną energię z konstelacji Byka :D

Sitchin to taki facet, który przetłumaczył sumeryjskie tabliczki, pozmieniał ich treść tak, żeby pasowała ona do jego twierdzeń, trochę ponadinterpretował, i zrobił na tym całkiem ładną kasę, nie mówiąc już o kupie fanatycznych wyznawców teorii o Nibiru.
  • 0

#23

kj5.
  • Postów: 70
  • Tematów: 13
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

o ile mi dobrze wiadamo możemy monitorowac tylko 8% nieba więc.To tak jak byś na ogornym mozu płynał w łódce z klapkami na oczach i baardzo ciemnych okularach.Na dodatek ajkies paperki na zawezenie konta widzenia.Czy zobaczylbys tankowiec na horyzoncie jak malutka tykutka tyciuśenika kropka??.
  • 0

#24

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy zobaczylbys tankowiec na horyzoncie jak malutka tykutka tyciuśenika kropka??.

To ma być sugestia, że Nibiru jest wielkości naszego układu słonecznego ? :)

a planeta jest widoczna...i zbliża się...

No na razie na tym forum, wszystko co miało być zdjęciem Nibiru okazało się fake. Więc jeśli masz jakieś dowody, artykuły zapraszam do założenia tematu.
  • 0

#25

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro czas obiegu planety X wokół Słońca wynosi plus/minus 3500 lat, to musiała zderzać się z Ziemią już...WIELE razy. Nie chce mi się liczyć, z matmy zawsze byłam cienka :D , ale to chyba jasne.
Skąd więc apokaliptyczne wizje zagłady naszego globu?
Dlaczego 3500 lat temu nie zjawiła się i nie wybiła całego rodzaju ludzkiego? Pomyślmy treźwo, to niemożliwe. A przynajmniej mam nadzieje, że niemożliwe.


Kometa Halleya wykonała wiele więcej przelotów przez orbite Ziemi i jakoś w nas nie wpadła.

Poza tym - tylu jest niezależnych badaczy wszechświata, dysponujących niezłym sprzętem. Dlaczego oni nie natrafili na ślad tej planety?
Oczywiście, naukowcy nie wykluczają istnienia sporych ciał niebieskich na peryferiach Układu Słonecznego, ale wizja olbrzymiej planety, która tylko czycha na wybicie naszej populacji wydaje mi się - lekko mówiąc - pachnieć podpuchą i żerowaniem na ludzkim strachu [ile pan Geryl już nazbierał?]

Zapraszam wszystkich sceptyków [ i nie tylko] do dyskusji.


No dobra ale jeżeli opieramy teorie o Nibiru na channelingach z PCh chociażby toby oznaczało że Nibiru to nie jest jakiś ogromny kolos tylko planeta 2/3 razy większa od Ziemi i w żadnym wypadku nie większa od Jowisza. Po za tym to nie Nibiru miałaby zniszczyć Ziemie, a raczej naszą cywilizacje bo Ziemie przetrwa tak czy siak tylko ogon asteroid jaki żekoma planeta X ma za sobą ciągnąć z rubieży układu słonecznego. Chodzi plotka o tym że Nibiru jest już widoczna z watykańskiego obserwatorium astronomicznego w Arizonie...
  • 0



#26

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi plotka o tym że Nibiru jest już widoczna z watykańskiego obserwatorium astronomicznego w Arizonie...

Watykan...jak to brzmi, tajemniczo i zagadkowo, w watykańskim okularze widać Nibiru a w innym już nie ?
Rozumiem że plotka ale człowiek teoretycznie ma rozum..
  • 0

#27

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w innym już nie ponieważ ten jest najmocniejszy na Ziemii
  • 0



#28

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najmocniejszy na Ziemi mój drogi jest SALT w RPA, do którego mają dostęp nawet polscy astronomowie.
  • 0

#29

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to nie wiem może tylko z pn. półkuli widać :P Dla mnie to jest takie samo zbieranie informacji co łaska.
  • 0



#30

Serenity.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktos tu mówił o tym ze gdyby odparować wode z ziemi widac byłby peknięcie powstałe po zderzeniu. Ma ktos te zdjęcie gdzies? Gdzie ono sie znajduje to peknięcie?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych