Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żydzi sfałszowali historię, a Izrael to oszustwo?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
125 odpowiedzi w tym temacie

#1

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historyk z uniwersytetu w Tel Awiwie twierdzi, że naród żydowski to wymysł, a wygnanie Żydów z Palestyny przez Rzymian - mit, mający uzasadniać powstanie państwa Izrael.

Wydana póki co tylko po hebrajsku Książka Jak i kiedy staliśmy się Żydami narobiła w Izraelu sporego zamieszania. Zdecydowanie większego, niż narkotyczne rewelacje na temat Mojżesza. Profesor Shlomo Zand kwestionuje bowiem podstawy istnienia żydowskiego państwa.

Z badań Zanda wynika, że stanowiące podstawę ideologii państwowej Izraela "wygnanie" po przegranym powstaniu lat 66-73 n.e. nigdy nie miało miejsca.

Rzymianie z zasady nie uciekali się do przesiedlania podbitych ludów, a wraz z nadejściem Arabów większość Judejczyków przyjęła islam i asymilowała się w społeczeństwie. Dzisiejsi Palestyńczycy są więc w prostej linii potomkami starożytnych, asymilowanych Judejczyków.

Są to tezy niewiarygodnie wręcz rewolucyjne i obrazoburcze. Obowiązująca historiografia zupełnie inaczej odpowiada bowiem na pytanie gdzie właściwie podziali się Żydzi po klęsce powstania w roku 73. I dlaczego w późniejszych wiekach Palestynę zdominowali... Palestyńczycy.

Historycy izraelscy, a za nimi światowi, tłumaczyli że Żydzi zniknęli, bo ich wysiedlono. Zand twierdzi, że to kłamstwo. Żydów nikt nie wysiedlał - oni w Palestynie zostali, i to z nimi walczyli syjoniści zakładający państwo Izrael w roku 1948. I walczą do dzisiaj.

Mit założycielski państwa Izrael, owa diaspora rozproszona po świecie i mająca nadzieję na powrót, może się więc okazać propagandową konfabulacją. Zaś utworzenie Izraela wszystkim, tylko nie aktem dziejowej sprawiedliwości.

Zdaniem Shlomo Zanda właśnie wtedy odebrano Palestynę prawowitym, odwiecznym właścicielom. Syjonizm sprowadzałby się więc do uzurpacji i zawłaszczenia kraju przez ludzi nie mających do niego żadnych praw.

Zand, opierając się na wieloletnich badaniach, formułuje rewolucyjne tezy na temat sztucznej etniczności Żydów. Jego zdaniem Żydzi nigdy nie stanowili jednego narodu, a grupę najrozmaitszych plemion semickich, które przyjęły judaizm.

Na dowód przywołuje istnienie judejskiego królestwa Himyan na południu Półwyspu Arabskiego oraz żydowskich Berberów z Północnej Afryki. To ich potomkami są jego zdaniem Żydzi sefardyjscy, mieszkający w średniowieczu w Hiszpanii.

Podobnie Żydzi aszkenazyjscy z Europy Wschodniej, w tym i z Polski, nie pochodzą z Izraela. Są potomkami Chazarów, których rola w powstaniu państwa Piastów wciąż jest szeroko dyskutowana. Na poparcie swej tezy Zand przywodzi analizy filologiczne, z których wynika że język jidisz stanowi mieszankę niemieckiego... i chazarskiego.

Analizy te są znane od dawna, podobnie jak większość badań, na które Zand się powołuje. Nie były w Izraelu przedmiotem naukowej dyskusji, gdyż podważały rację stanu - a nawet samo istnienie państwa.

Zanda zastanowiło istnienie wspólnot judaistycznych na niemal wszystkich kontynentach i wśród wszystkich typów antropologicznych. Mało prawdopodobne wydało mu się ogólnie przyjęte tłumaczenie syjonistów, że wszyscy ci Żydzi wywodzą się z Palestyny, i rozproszyli się na cały świat po wojnie żydowskiej I wieku n.e.

Zdaniem profesora, Izrael nie ma prawa nazywać się państwem żydowskim - powinien być krajem dla wszystkich. Zand twierdzi, że założyciele ruchu syjonistycznego sfałszowali historię i stworzyli rasistowską ideologię, którą wciąż uzasadnia się działania państwa Izrael. Choćby obecną krwawą ofensywę w Strefie Gazy.

Shlomo Zand odrzuca też historyczność wielu zapisów Starego Testamentu, zresztą i tak od dawna uznawanych za mitologiczne. Jego zdaniem historia o wyjściu z Egiptu albo o krwawym podboju Palestyny przez Jozuego to późniejsze legendy, mające służyć zbudowaniu tożsamości narodowej.

Która, zdaniem profesora Zanda, została de facto zmyślona. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał. Istniała jedynie religia mojżeszowa, spajająca najróżniejsze grupy etniczne.

Jeśli to prawda, Żydzi nie mają do Palestyny żadnych praw, a Państwo Izrael jest największym oszustwem XX wieku.

Trudno się dziwić, że w obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie książka żydowskiego historyka dała efekt podobny do wybuchu bomby.


Nic nowego, ale pewnie większość obecnych tutaj o tym nie wie.

#2

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to że Izrael to oszustwo wiedziałem, ale reszty już nie :) niech wyjdzie w końcu na jaw że żydzi to oszuści od zawsze...

#3

Eldor.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

żydzi to oszuści od zawsze...

To nieuczciwa generalizacja. Nawet, jeśli przyjmiemy, że opisana sensacyjka ma podstawy w rzeczywistości, trudno przypuszczać, by cały naród brał udział w jakimś globalnym spisku mającym na celu zatuszowanie ich rzeczywistej historii.

#4

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kolejna bzdurka. Jakich zresztą wiele. Przynajmniej jest o tym "głośno". I o to głównie chodzi.

#5

rolnikus.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to że Izrael to oszustwo wiedziałem, ale reszty już nie :) niech wyjdzie w końcu na jaw że żydzi to oszuści od zawsze...


dla mnie polacy to złodzieje i krętacze. chcesz dowodów ? :)

a co do tematu to niewątpliwie poważna sprawa, kolejny spisek żydowski. ręce i wszystkie inne członki opadają jak się czyta takie wypociny.

#6

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

PRZYPOMINAM, ŻE TĘ KSIĄŻKĘ NAPISAŁ ŻYD MIESZKAJĄCY W IZRAELU.

#7 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że Arabia Saudyjska zaszeleściła petrodolarami temu kolesiowi. Mam wrażenie, że to książka zwykłego sprzedawczyka. Wydaje mi się, że jest to osoba pokroju Jerzego Lubomirskiego.

#8

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

PRZYPOMINAM, ŻE TĘ KSIĄŻKĘ NAPISAŁ ŻYD MIESZKAJĄCY W IZRAELU.

... no i z tego coś konkretnie wynika? :) Przez swoją żydowskość i izraelskość staje się niejako z automatu wyrocznią? Równie dobrze można przytoczyć materiały opracowane i przygotowane przez innych Żydów mieszkańców Izraela, którzy nie przedstawiają tak radykalnych wyników.

#9

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

PRZYPOMINAM, ŻE TĘ KSIĄŻKĘ NAPISAŁ ŻYD MIESZKAJĄCY W IZRAELU.

... no i z tego coś konkretnie wynika? :) Przez swoją żydowskość i izraelskość staje się niejako z automatu wyrocznią? Równie dobrze można przytoczyć materiały opracowane i przygotowane przez innych Żydów mieszkańców Izraela, którzy nie przedstawiają tak radykalnych wyników.

Tylko kto jest bardziej wiarygodny. Żyd który pisze o sobie dobrze, czy który pisze o sobie (lekko mówiąc) niepopularne wiadomości?

Myślę, że Arabia Saudyjska zaszeleściła petrodolarami temu kolesiowi. Mam wrażenie, że to książka zwykłego sprzedawczyka. Wydaje mi się, że jest to osoba pokroju Jerzego Lubomirskiego.

Problem w tym że to fakty. Rzymianie podbijając naród albo wyrzynali go w pień gdy był nieposłuszny albo go zostawiali w spokoju, nigdy nikogo nie przesiedlali.

#10

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko kto jest bardziej wiarygodny. Żyd który pisze o sobie dobrze, czy który pisze o sobie (lekko mówiąc) niepopularne wiadomości?

Np. ja napiszę: to Polacy swoim postępowaniem, prowokowaniem spiskowaniem zmusili Hitlera do zaatakowania Polski. Napisałem "coś niepopularnego" czy przez to stałem się bardziej wiarygodny? Nie. Wiarygodny stanę się gdy to co napisałem podeprę solidnym materiałem dowodowym i poddam pod ocenę (nawet i krytyczna) osób, które posiadają równie podobna ugruntowaną wiedzę z tego zakresu. :)

#11

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko kto jest bardziej wiarygodny. Żyd który pisze o sobie dobrze, czy który pisze o sobie (lekko mówiąc) niepopularne wiadomości?

Np. ja napiszę: to Polacy swoim postępowaniem, prowokowaniem spiskowaniem zmusili Hitlera do zaatakowania Polski. Napisałem "coś niepopularnego" czy przez to stałem się bardziej wiarygodny? Nie. Wiarygodny stanę się gdy to co napisałem podeprę solidnym materiałem dowodowym i poddam pod ocenę (nawet i krytyczna) osób, które posiadają równie podobna ugruntowaną wiedzę z tego zakresu. :)

Problem w tym, że Ty napisałeś zdanie, a on całą książkę o tym...

#12

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Problem tkwi w ilości? A nie sądzisz, że w stronie merytorycznej? Czyli reasumując: gdy napisze dużo, gdy to co napisałem będzie szło pod "prąd" to już tylko to będzie powodowało, że moja praca powinna być a priori traktowana jako praca istotna?

#13

ximm.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra wszyscy pro i anty semici zamknijcie grzecznie japy i przeczytajcie co napisze

Każdy rabin powie wam że spoiwem narodu żydowskiego jest religia, a nie zaszłości etniczne to raz
Dwa ,że państwo Izrael nie jest państwem żydowskim tylko panstwem Izraelitów.
Trzy nie jest żadnym antysemityzmem mówienie, że Izrael powstał na podłożu rasistowskim, wystarczy uczyć sie dobrze na lekcjach historii. Teza naukowca wymienionego w artykule jest jak najbardziej słuszna bo jak pamiętam każdy rasistowski ruch opierał swoja politykę na idiotycznych przesłankach tak jak naziści w Niemczech opierali swój podbój Europy "na powiększaniu przestrzeni zyciowej dla rasy aryjskiej" tak i faszyści z Izraela opierali stworzenie swojego państwa na wydumanych przesłankach diaspory.
Nie zrozumcie mnie źle dzisiejsi Izraelici nie maja z tym nic wspólnego i należy ich winić tak samo jak nie nalezy winić dzisijszych Niemców za II wojnę. Lecz sprawiedliwość historyczna musi być. Nie chodzi oto żeby zlikwidować państwo Izrael, ale żeby zmusić ich rząd do pokojowego koegzystowania z Palestyńczykami .

#14

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdy rabin powie wam że spoiwem narodu żydowskiego jest religia, a nie zaszłości etniczne to raz

Nie znam żadnego rabina ale czy w tym względzie rabin jest aż tak dużym autorytetem? Wolę inne źródła. To oczywiste, że religia stanowi spoiwo narodu żydowskiego. Judaizm jest jedyną dużą religią, która skierowana jest do wewnątrz. Tendencje do prozelityzmu są - w stosunku do chrześcijaństwa i islamu - skrajnie niedorozwinięte. :)

Dwa ,że państwo Izrael nie jest państwem żydowskim tylko panstwem Izraelitów.

To już taka zabawa w semantykę. Żydzi wolą określać się jako Izraelczycy. Tak samo jak nie stosują powszechnie określenia: Hebrajczycy.

Trzy nie jest żadnym antysemityzmem mówienie, że Izrael powstał na podłożu rasistowsk
im, wystarczy uczyć sie dobrze na lekcjach historii.

Uważałem i sądze, że równanie syjonizmu i rasizmu jest chybione. Izrael nie powstał na podłożu rasistowskim. W ten sposób może być tłumaczone powstanie każdego państwa narodowego.

Teza naukowca wymienionego w artykule jest jak najbardziej słuszna bo jak pamiętam każdy rasistowski ruch opierał swoja politykę na idiotycznych przesłankach tak jak naziści w Niemczech opierali swój podbój Europy "na powiększaniu przestrzeni zyciowej dla rasy aryjskiej" tak i faszyści z Izraela opierali stworzenie swojego państwa na wydumanych przesłankach diaspory.

Teza ta jest moim zdaniem kompletnie błędna. Syjonizm nie jest ruchem rasistowskim. A utworzenie państwa Izrael było zwykła koniecznoscią historyczną tj. odtworzenie państwa Izrael.

Nie chodzi oto żeby zlikwidować państwo Izrael, ale żeby zmusić ich rząd do pokojowego koegzystowania z Palestyńczykami .

Zmusić obie strony. Tutaj nie ma problemu Izraela. Tutaj istniej obustronna niechęć do stworzenia czegoś konstruktywnego. :)

Użytkownik NoMeansNo edytował ten post 06.03.2008 - 08:55


#15

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja się na historii o żydach i powstaniu Isra-El nie uczyłem i w zasadzie guzik mnie obchodzi co tam się dzieje - tam zawsze mają problem ze wszystkim - i tak i tak będą się żreć do końca swoich dni - to już jest częscią ich kultury (ludzi bliskiego wschodu).


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych