Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 najbardziej jadowitych zwierząt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

grzyman.
  • Postów: 72
  • Tematów: 37
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto najbardziej chemiczne zwierzęta na naszej planecie :rotfl: miłego czytania

Grzbietopręg jadowity

Dołączona grafika

Cieszy się złą sławą najbardziej niebezpiecznego z węży morskich. Żyje w Oceanie Indyjskim od Madagaskaru po Północną Australię i Nową Gwineę. Powszechnie sądzi się, że wąż ten powoduje więcej wypadków śmiertelnych, niż wszystkie inne gatunki węży morskich łącznie. Jad tego gatunku należy do bardzo toksycznych.. Ma stosunkowo dużą głowę i długie zęby jadowe. Przy ukąszeniu energicznie "żuje", porusza szczękami, wprowadzając jad głęboko w ranę. I to mi się w nim podoba.

Szkaradnica

http://upload.wikime...QWA_SMC2006.jpg

Jest to najbardziej jadowita ryba w wodach naszej planety. Choć niepozornie wygląda to na jej grzbiecie znajdują się zabójcze kolce połączone z gruczołami jadowymi.Ofiarą ich jadu padają najczęściej surferzy chodzący po niezabezpieczonych płyciznach.

Meduza pudełkowa
Dołączona grafika
Jest to najbardziej toksyczne zwierzę na ziemi żyjące u południowych jak i północnych wybrzeży Australii jej bardzo toksyczny jad zabija człowieka w ciągu czterech minut . Niektórzy ludzie zastanawiają się dlaczego tak delikatne zwierzę jest tak toksyczne , właśnie z powodu na tą delikatność inaczej nie miała by szans na przeżycie. I jeszcze jedna ciekawostka odnośnie tego gatunku jej macki tak to ujmę mogą mierzyć do dwóch metrów długości.

Ślimak stożkowy
Dołączona grafika
Jest to najniebezpieczniejszy gatunek ślimaka znany nauce jak i jeden z najpiękniejszych pewnie niektórzy z was mają ich kolorowe muszle w domach.Poza tym , że jest piękny jest też wspaniałym myśliwym wykształcił specjalną rurkę węchową którą wystawia z muszli przy polowaniu. Gdy już ją wyczuję wbija w nią harpun , który wstrzykuje jad o zawartości uwaga aż 600 składników, który bez problemu uśmierca ofiarę więc wiadomo dlaczego takie na pozór drobne zwierzątko tak intryguję naukowców.

Boomslang



Z mojej wiedzy wynika , że jest to drugi co do jadowitości wąż na świecie w przeciwieństwie do innych węży jadowitych zęby jadowe znajdują zie z tyłu szczęki.Sam wąż mieży sobie ok 2m długości i żyje na drzewach w południowej Afryce i na Madagaskarze.

Tajpan pustynny

Oto nasz rekordzista pochodzący z australi Tajpan pustynny uzbrojony w neurotoksyny ten jad jest tak silny, że jego 100mg może uśmiercić sto osób. Jak sama nazwa mówi zamieszkuje on pustynne tereny.

Drzewołazy
Dołączona grafika

Zamieszkujące tereny tropikalne drzewołazy takie jak przedstawiony powyżej Drzewołaz lazurowy posiadają na skórze gruczoły jadowe które wydzielają tak silny jad że amazońscy indjanie żeby nie zakazić skóry muszą trzymać je w liściach. Takie ryzyko ze strony indjan stanowi to, że ich jad jest bardzo dobrym narzędziem łowieckim dzięki kóremy indjanie mają możliwość upolować nieuchwytne normalnie kapucynki.

Czarna wdowa


Jeden z niewielu pająków na świecie, które mogą zagrozić człowiekowi. Jej jad jest silniejszy od jadu grzechotnika o 5 razy silniejszy z łatwością może zabić człowieka najczęściej ze względu na jego nieważność np.:gdy poszukiwacze salamander włożą rękę pod nieodpowiedni liść i jest w krytycznym stanie.

Ogończa

Jest to gatunek płaszczki o jadzie zabójczym dla człowieka choć jest niewiele przypadków śmiertelnych to gatunek ten w 2005 roku uśmiercił wspaniałego prezentera Animal planet Steva Irwina przez wystrzelenie kolca z jadem i trafieniu go w serce więc takie pokojowe zwierzęta jak płaszczki mogą zabić.

Skrzydlica
Jest to tzw. ryba motyl choć piękna jest bardzo jadowita jej środowiskiem życia są rafy koralowej. Uznana za jedno z najpiękniejszych zwierząt wodnych, jest interesującym obiektem hodowli w akwariach morskich.


Opracowane przez:Grzyman

edit by eru75
Regulamin pkt 7.10 7.10 Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na imageshack.us lub na własny serwer. Przyznano ostrzeżenie i zakaz możliwości wypowiadania się na forum na okres 14 dni.
Dodatkowo brak źródła - po raz kolejny.

Edycja Przemo: Grafiki usunięte.

Użytkownik Przemo edytował ten post 06.03.2011 - 17:19

  • 0

#2

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No coż, póki nie wyruszamy poza granice naszego pięknego kraju, nie mamy się czego obawiać ;]
Słyszałam gdzieś, że 90% najniebezpieczniejszych węży na świecie żyje w Australii ;D
  • 0

#3

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale milusie stworzonka :P
  • 0

#4

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja nie muszę z domu wychodzić żeby mieć problemy: ptaszniki :D
  • 0

#5

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale chyba nie hodujesz tych groźniejszych? ;p
W sumie aż dziwne, że w tym rankingu tylko jeden spajder
  • 0

#6

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mhm widzę że posiadasz ogromną wiedzę na ten temat, wszystko sam napisałeś?

Czarna wdowa
Jeden z niewielu pająków na świecie, które mogą zagrozić człowiekowi.

dla mnie wszystkie są obrzydliwe, więc wszystkie równo zdejmuje z glana :P aczkolwiek takiej wdowy bym nawet patykiem nie tknęła...oł bleeee.
  • 0

#7

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kilka miłych stworków które można kupić na Allegro :o


Dołączona grafika


Dołączona grafika

Maksymalna cena 5 zł
Nie znam się na tych stworzonkach ale chyba bym nie potrafił hodować w domu :roll:
Wolę niedzielny obiad z teściową :)
  • 0



#8

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co ciekawe Czarna Wdowa jest malutkim pajączkiem, podczas gdy wielkie ptaszniki jadu praktycznie nie mają :)
  • 0



#9

grzyman.
  • Postów: 72
  • Tematów: 37
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mhm widzę że posiadasz ogromną wiedzę na ten temat, wszystko sam napisałeś?

Czarna wdowa
Jeden z niewielu pająków na świecie, które mogą zagrozić człowiekowi.

dla mnie wszystkie są obrzydliwe, więc wszystkie równo zdejmuje z glana :P aczkolwiek takiej wdowy bym nawet patykiem nie tknęła...oł bleeee.



Cóż interesuję się zwierzętami praktycznie z wszystkich rodzajów poza pierwotniakami i kilkoma innymi :D
  • 0

#10

Cezar.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze ze w Polsce nie ma takich stworzeń. :) Ja sie boje nawet tych domowych pająków, a jakbym zobaczył jakiegoś ptasznika w nocy co chodzi mi po pokoju to bym chyba umarł. :mrgreen:
  • 0

#11

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Nasze rodzime pająki nie są groźne. Bolesnym jadem dysponuje topik (Argyroneta aquatica) oraz rzadko w Polsce spotykany kolczak zbrojny (Chiracanthium punctorium). Kolczak jest za to bardzo urodziwy, z czerwonobrązowym, rozbudowanym głowotułowiem, odwłokiem żółtawym do zielonego. Nogi ma z czarnymi "butami".
Za najbardziej jadowitego w Polsce uchodzi Meta menardi z rodziny krzyżakowatych spotykany w jaskiniach.
Ostatnio dotarła do mnie niesprawdzona informacja o innym "groźnym" pająku w naszych Bieszczadach: tarentula ukraińska (Lycosa singoriensis) spotykana od Chin po Podole (Ukraina, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria).

Tak na szybko z tej stronki o naszych pajączkach:

ŚLICZNE PAJĄCZKI
  • 0



#12

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale chyba nie hodujesz tych groźniejszych? ;p
W sumie aż dziwne, że w tym rankingu tylko jeden spajder

życiu zagzozić nie mogą, chyba że mam uczulenie, ale jednemu pozwoliłem chodzić po głowie, później dowiedziałem się że ugryzienie w okolice szyi mogłoby skończyć się uduszeniem :D
ale faktycznie, mocnego jadu nie mają bo go nie potrzebują, to nie pająki z filmów co rzucają się na ludzi

zapomnieliście o żmii zygzakowatej, przecież ona żyje u nas, i jest groźna dla życia
  • 0

#13

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wolę niedzielny obiad z teściową

e no.. fajne te pajączki takie.. kosmate :)
ja ze zwierzat to lubie takie ktore sa niegrozne specjalnie, temu mam szynszyla : )
  • 0

#14

Metal Soldier.
  • Postów: 110
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomyśleć, że kilka z tych 10 stworków, to morskie stworzenia...

A my, ludzie, się boimy występujących na lądzie węży i pająków, które w porównaniu z tamtymi maszkaronami, to łagodne, bialutkie zajączki... :mrgreen:
  • 0

#15

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tatik pokazał już właściwie hmm... mutanta, nie pająka ;D przecież on jak chodzi to tupie pewnie ;] chciałabym takiego ;p
ale Brachypelmę Albopilosum, bo najłagodniejszy podobno ;)

z tych, co autor wymienił, to bym się najbardziej bała tego Tajpana Pustynnego. Do Australii się na szczęście nie wybieram w najbliższej przyszłości ;p
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych