Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czesi finalizują tarczę;


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#31

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy wedlug Was menele maja dowody tozsamosci i checi glosowania w sprawie, ktora w zasadzie maja w dupie?
A jesli nawet to mimo wszystko menele beda stanowic jakas 0,5% maksymalnie wszystkich glosow.

Gdyby sie referendum odbylo, to wedlug mnie bylo by to jedno z najbardziej zgodnych glosowan spolecznosci polskiej. Zdecydowana wiekszosc ludzi jest przeciwna temu kretynskiemu planowi.
  • 0

#32

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słuchaj nie trzeba ukończyć Bóg wie ile szkół ,objąć nie wiadomo jakie stanowisko aby określić to czy tarcza jest nam potrzebna.Nie chce mi się nawet tego milion razy powtarzać

Referendum dla meneli jest idiotyczne. Nie znamy przecież zdania sowietów o braku elementów tarczy - bo co jak dotychczas zaproponowali nam ruscy w zamian za NIE zbudowanie zabezpieczeń ?
W sumie nic, więc z jakiego tytułu korzystniej dla nas będzie odmówić USA ? - zniosą nam embargo na kotlety i jajka ? Proszę Cię....

Użytkownik `Pi3gi~aka`Michał edytował ten post 28.02.2008 - 19:34

  • 0

#33

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Referendum dla meneli jest idiotyczne...e? Tzn, ze caly narod za meneli uwazasz?
  • 0

#34

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czesi finalizuja, a my nadal negocjujemy:

- Amerykanie zrobili krok do przodu, ale do ostatecznego zakończenia negocjacji jeszcze długa droga. Na dzisiaj propozycja USA w sprawie tarczy jest dla Polski niezadowalająca - powiedział w TVN 24 Bogdan Klich. Minister obrony narodowej komentował w studio stan negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej.
- Jeśli tarcza antyrakietowa powstałaby na polskim terytorium, to baza nie byłaby eksterytorialna. Baza podlegałaby Amerykanom tylko pod względem administracyjnym – zapewnił Klich. - Wszystkie prawa żołnierzy USA w Polsce regulowałaby odrębna umowa, wzorowana na umowach dotyczących praw żołnierzy podczas ćwiczeń w krajach NATO – dodał.

- Debata parlamentarna jest niezbędna dla powstania tarczy antyrakietowej, ale, według mnie, referendum ogólnonarodowe nie jest konieczne – ocenił Klich.
REKLAMA Czytaj dalej

Minister obrony narodowej stwierdził, że rząd Tuska podchodzi do kwestii tarczy w sposób "bardziej wyrafinowany", aniżeli rząd Jarosława Kaczyńskiego. - Są korzyści, ale pojawia się także ryzyko, dlatego nasze żądania względem Amerykanów mają to ryzyko zrekompensować; chcemy modernizacji polskiej armii – dodał. Klich podkreślił, że ma to być "wkład" ze strony Amerykanów ma być "rzeczowy".

- Nam się nie spieszy w negocjacjach, zależy nam nie na tempie, ale na tym, co zdołamy uzyskać od strony amerykańskiej. Liczymy na większą elastyczność Waszyngtonu - mówił Klich.

Minister ocenił, że rząd PiS w sprawie tarczy "wywiesił białą flagę".

Zrodlo: onet.pl


  • 0



#35

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Referendum dla meneli jest idiotyczne...e? Tzn, ze caly narod za meneli uwazasz?


Z menelami to przesada ale z całą pewnością ludzie nie powinni się wypowiadać na tematy o których nie mają pojęcia. Szczegółowa problematyka tarczy, problematyka obrony przeciwrakietowej i obronności w ogóle to temat naprawdę skomplikowany od doktryn militarnych i politycznych począwszy a na technicznych aspektach skończywszy - jestem przekonany że w Polsce zna się na tym dobrze góra kilkaset osób. I oni powinni zadecydować bo mają wiedzę i doświadczenie w temacie a nie przypadkowi wyborcy którzy kierują się tylko tym czy ktoś jest miły i ładnie wygląda. Ja zawsze mówię że równie dobrze mogły by głosować dzieci do lat dwunastu - wynik był by taki sam bo i wiedza na takim samym poziomie jak u pełnoletnich wyborców.
  • 0

#36

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wystarczylo by referendum na terenie na ktorym na tarcza ma powstac. Czy ludzie chca ta tarcze czy nie. No bo chyba do tego maja prawo!!? Robicie ze zwyklego czlowieka kretyna. No coz... jedni wola decydowac sami o sobie, inni wola miec kogos nad soba.
  • 0

#37

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale ja z nikogo nie robię kretyna - poczytaj jakieś badania socjologiczne a dowiesz sie że 3/4 ludzi nie rozumie prognozy pogody, 40% naszych rodaków to wtórni analfabeci bo poza naklejkami na opakowaniach produktów spożywczych to nic nie przeczytali od lat... Nikt tu z nikogo kretyna nie robi bo robić nie musi :) - statystyczny Polak to kretyn z własnej woli :) Ja tylko nie rozumiem dlaczego u nas jest taka fetyszyzacja dawania kretynom do oceny wszystkich spraw państwa? Może na zasadzie, że "głupi ma zawsze szczęście"...

A dlaczego mają się wypowiadać tylko mieszkańcy jakiegoś regionu skoro sprawa dotyczy obronności kraju jako całości? I jak wyznaczyć granicę rejonu którego mieszkańcy mogą sie wypowiedzieć? :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych