Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czesi finalizują tarczę;


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na co nam ten amerykański złom! Ruski mają 5000 głowic,
jakby wybuchła wojna atomowa to i picza pchła jej nie
przetrzyma. Może niech lepiej amerykanie postawią fabrykę
wazeliny, żeby wazeliniarze im lepiej w dup* wchodzili :)
Nie lepiej to żyć spokojnie i robić biznes z sąsiadami.

Użytkownik salvinia edytował ten post 26.02.2008 - 21:33

  • 0

#17

mevq.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po raz kolejny wkur... mnie ,że rząd nie liczy się ze zdaniem narodu.Jakoś nie wierzę w referendum na temat tarczy.Małą próbkę możliwości naszych władz otrzymaliśmy dzisiaj w sprawie uznania niepodległości Kosowa pomimo wielu krytycznych uwag ze strony Polaków.


Przypominam, że poprzedni rząd także takiego referendum nie przeprowadził, a wręcz odmówił jego przeprowadzenia.
Negocjacje za to były prowadzone mniej stanowczo i byliśmy skłonni przynajmniej wg mnie zaryzykować budowę tarczy za mgliste obietnice. Dlatego popieram Tuska i min Sikorskiego, że żądamy konkretów niezależnie od stanowiska Republiki Czeskiej.
Czesi też nie zrobili referendum, wiedzą tak samo jak Polacy, że naród na taką instalację się nie zgodzi.

salvinia
Zgadzam się z Tobą, że tarcza jest zdecydowanie nieefektywna w przypadku zagrożenia ze strony Rosji.
Dlatego nie rozumiem takiego jej zażenowania i uporu. Przecież w razie wojny nuklearnej (szczegół ze po nie nie będzie ludzkości już) taka tarcza zestrzeli o ile dobrze pamiętam 10 rakiet (proszę mnie poprawić jeżeli ktoś zna dokładne dane), więc taka potęga (przynajmniej w siłach strategicznych) jaką jest Rosja mogłaby wysłać na teren Polski dajmy na to 15 , 20 czy nawet 30 głowic starczyłoby żebyśmy zniknęli z powierzchnie Ziemi. Śmieszą mnie także wystąpienia rosyjskich generałów o wycelowaniu rakiet w Polskę, gdyż z militarnego punktu widzenia, taka sekwencja celowania przy dobrej organizacji potrwa zaledwie kilka minut od rozkazu Putina do odpalenia rakiety.
  • 0

#18

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze i tak Mevq, ale postaw sie w sytuacji Rosjan. Z USA masz namiete stosunki, a oni przed Twoimi "drzwiami" stawiaja Ci tarcze antyrekietowa, ktora z tego co wiem (moge sie mylic) mozna latwo przeprogramowac. Zamiast tarczy moze to byc miecz. No i jak sie zachowujesz? Twoj wrog stawia Ci elementy swojej armi pod Twoim nosem. Moze i masz milion nawet glowic, ale co z tego. To jest ruch strateginczy.

Albo wyobrazmy sobie, ze ktores z panstw Ameryki płd. ma zadatki terrorystyczne i Rosja stawia elementy tarczy w obrebie Meksyku, moze Kuby, po to by chornic panstwa srodkowe. Sadzisz, ze USA zareagowalo by na to pozytywnie?
  • 0

#19

tabasko.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypominam, że poprzedni rząd także takiego referendum nie przeprowadził, a wręcz odmówił jego przeprowadzenia.

Tu już nie chodzi mi nawet o przyczepienie się do jakiejkolwiek konkretnej partii.

Czesi też nie zrobili referendum, wiedzą tak samo jak Polacy, że naród na taką instalację się nie zgodzi.

Właśnie o to mi biega.Politycy (czy to PiS czy to PO) robią coś na przekór ludziom mieszkającym w kraju w którym zostali wybrani do sprawowania rządów drogą demokratyczną.Wg. mnie przede wszystkim ostatnie zdanie w tej kwestii powinien mieć lud.
  • 0

#20

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Popieram Tabasco. W kwestiach tak istotnych dla państwa powinno się urządzać referendum. Niech każda strona przedstawi wszystkie swoje argumenty, a ludzie niech zdecydują. Rozumiem, że niewielu obchodziłoby referendum na temat poprawki do rozporządzenia ministra kultury i oświaty w sprawie warunków przenoszenia muzealiów, ale napewno znacząca większość chciałaby móc się wypowiedzieć w tak znaczącej kwestii jak tarcza antyrakietowa.
  • 0

#21

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szpaq doszedł do sedna sprawy, dlaczego Rosja mówi "nie!".

A jeśli chodzi o referendum.
To kocham sytuacje gdy przeciętny menel spod budki z piwem, który ma podstawówkę albo i nie, wie lepiej czy Polsce taka tarcza się przyda od profesjonalistów którzy się tym zajmują. Niestety mamy dupokrację, więc takie referendum by się przydało...
  • 0

#22

AriGroundZero.
  • Postów: 109
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja jestem przeciw tarczy i jak dla mnie to kolejne zagranie amerykanow a nam ludziom da sie wcisnac wszystko, pozatym przeciez amerykanie maja taka super technologie i wszystkie rakiety zestrzela, niech sie o siebie martwia a nie o nas, jak narazie zadne araby (muzulmanie na zlecenie amerykanskie) nas nie atakowali, chyba ze jeszcze wierzycie w medialna bajeczke o zlych arabach uderzajacych w WTC :D :D :D
  • 0

#23

mevq.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także jak zaznaczam jestem przeciwko tarczy.
Też jestem za referendum, ale nie oszukajmy się takiego referendum nie będzie.

SzpaQ

Właśnie to mnie martwi. Przestałą obowiązywać zasada ,,kto naciśnie pierwszy umrze jako drugi" , przy dzisiejszej technologii np możliwości zestrzeliwania satelit (ostatnio to wg mnie właśnie chyba próba czy system działa), cyber wojnie, czy systemom p-rakietowym można stosowną całkowicie inną strategię wojny nuklearnej.
Strategię która niestety nie gwarantuję już pokoju. :(

Tarcza powstanie czy tego chcemy czy nie, taka jest smutna prawda, o tym już nawet nie ma sensu dyskutować, no chyba że Tusk w ostatnim momencie zerwie negocjacje - ale wątpię.
Dlatego w tym momencie kluczowym zagadnieniem dla nas powinno być to, co możemy na tej tarczy ,,ugrać" od Amerykanów oraz to, że współpraca z Czechami coś szwankuję :/ . Jak napisałem uzyskanie wiz jest niemożliwe. Może to nawet lepiej.
Dzięki tarczy
Rodacy byliby na emigracji...

Użytkownik mevq edytował ten post 27.02.2008 - 18:13

  • 0

#24

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie bardzo ciekawi reakcja tubylcow. Ogladalem gdzies program o tej tarczy. Podobno sa dwie miejscowosci w ktorych taka tarcza miala by sie ulokowac. Jak sobie zapewne wyobrazacie ludzie wrecz przekrzykiwali sie do kamery, ze maja w tyle ta tarcze i jak trzeba bedzie to sie lancuchami przyczepia do miejsca gdzie to ma powstac. Ja sie takim ludzia nie dziwie. Wedlug mnie jesli zacznie sie jakas wojna lub wojenka to pierwsi zgina wlasnie oni.
  • 0

#25

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właśnie o to mi biega.Politycy (czy to PiS czy to PO) robią coś na przekór ludziom mieszkającym w kraju w którym zostali wybrani do sprawowania rządów drogą demokratyczną.Wg. mnie przede wszystkim ostatnie zdanie w tej kwestii powinien mieć lud.

Akurat pytanie o wszystko głupiego motłochu jest krokiem w tył.
  • 0

#26

SnoozE.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polska mocarstwem atomowym? Zamiast "tarczy" - rakiety

Nikt rozsądny nie wierzy już, że "tarcza antyrakietowa" wymierzona jest w Iran. Jednak niektórzy zaczynają wątpić, czy w ogóle jest... antyrakietowa.

Dzisiejsza "Niezawisimaja Gazieta" przynosi tekst dra Władimira Wasiljewa, specjalisty w zakresie walki radioelektronicznej. Materiał ten wykazuje, że system, który chcą u nas zainstalować Amerykanie, nie ma wcale natury defensywnej, a czysto ofensywną.

Dotychczas myśleliśmy , że własciwie nic nie ryzykujemy. "Tarcza" to demonstracja siły, więc co nam szkodzi zainstalowanie systemu obronnego, który i tak nie działa, a na dodatek będzie nas bronił. Okazuje się, że byliśmy w błędzie.

Wasiljew zwraca uwagę na coś, czego w planach Amerykanów brakuje. Brak ten jest bardzo wymowny. Chodzi o kluczowy element każdego systemu obrony przeciwrakietowej - sparowane punkty kierowania i łączności.

Punkty te są nieodzowną częścią systemu kierowania rakietami przechwytującymi IFICS (In-Flight Interceptor Communications System). Powinno ich być siedem par - umieszczonych na bezleśnym, odludnym terenie.

Takiego systemu w Europie nie ma. Nikt o nim nie wspomina, nikt nie wspomina też o konieczności jego budowy. Mówi się wyłącznie o radarze i silosach z rakietami.

Nic więc dziwnego, że Wasiljew dochodzi do ciekawych wniosków - polska baza nie będzie żadną tarczą, a najzwyklejszą w świecie bazą rakiet balistycznych średniego zasięgu. Wyposażonych w głowice jądrowe i służących do wykonania tzw. uderzenia uprzedającego.

Pisaliśmy niedawno , że koncepcja ta staje się w NATO coraz popularniejsza. Chodzi o to, że nikt nie jest dziś na tyle głupi, by ryzykować pełnoskalowy konflikt nuklearny. Co innego ograniczone uderzenia uprzedające.

Do czego miałyby więc służyć polskie rakiety? Wasiljew wskazuje dwa zadania.

Po pierwsze, do zestrzeliwania rosyjskich wojskowych urządzeń kosmicznych, nawet w trakcie ich wynoszonia na orbitę z kosmodromu w Plesiecku. Miałoby to służyć paraliżowaniu systemu obronnego Rosji.

Po drugie, do bezpośrednich uderzeń taktycznych na obiekty leżące w promieniu 5 tys. kilometrów, bo taki jest zasięg pocisków GBI-3. Chodziłoby tu o o rosyjskie silosy rakiet balistycznych w bazach w Tejkowie i Wypołzowie. A może nawet o Moskwę. Polskie rakiety doleciałyby tam w 11 minut.

Oczywiście rosyjskie rakiety z Obwodu Kaliningradzkiego będą nad Warszawą o wiele szybciej. Być może Rosjanom uda się też zestrzelić polskie rakiety w chwili startu. W każdym razie dość oczywiste jest, kto będzie celem rosyjskiego ataku odwetowego. I gdzie te wszystkie pociski będą wybuchać.

Czy plany USA są aż tak szatańskie? Czy istnieje realne zagrożenie, że Polska stanie się ofiarą imperialnych ambicji Ameryki?

Warto chyba, by polskie władze przestały już powtarzać mantrę o rzekomo ogromnym sukcesie, jakim jest zainstalowanie w Polsce tak zwanej "tarczy", która być może wcale tarczą nie jest.

Przyszedł chyba czas na rzetelne poinformowanie społeczeństwa, na co się decydujemy. I rozwianie wątpliwości, które nie przestają narastać.

Tylko czy społeczeństwo będzie się tego domagać?

Zrodlo
http://www.pardon.pl...arczy_-_rakiety
  • 0

#27

tabasko.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie o to mi biega.Politycy (czy to PiS czy to PO) robią coś na przekór ludziom mieszkającym w kraju w którym zostali wybrani do sprawowania rządów drogą demokratyczną.Wg. mnie przede wszystkim ostatnie zdanie w tej kwestii powinien mieć lud.

Akurat pytanie o wszystko głupiego motłochu jest krokiem w tył.

O wszystko ? A ile takich sytuacji wymagających referendum było w przeszłości ?? Ja nie piszę aby pytać o wszystko ludzi zamieszkujących ten kraj ,ale tarcza to zupełnie inna sytuacja.Tutaj chodzi o nasze bezpieczeństwo.W wypadku wojny pierwszym krajem który zniknie z powierzchni ziemii będzie Polska.
A co do głupiego motłochu spodobała mi sie wypowiedź Tenebrosusa która oddaje całą prawdę:

To kocham sytuacje gdy przeciętny menel spod budki z piwem, który ma podstawówkę albo i nie, wie lepiej czy Polsce taka tarcza się przyda od profesjonalistów którzy się tym zajmują.


  • 0

#28

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No chyba nie twierdzisz, że taki menel będzie wiedział lepiej czy grozi nam niebezpieczeństwo, czy nam nie grozi.
Przecież to OCZYWISTE !!!
  • 0

#29

tabasko.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchaj nie trzeba ukończyć Bóg wie ile szkół ,objąć nie wiadomo jakie stanowisko aby określić to czy tarcza jest nam potrzebna.Nie chce mi się nawet tego milion razy powtarzać ,bo dużo osób o tym pisało ,ale samo umieszczenie ok. 10 rakiet daje nam prawdę mówiąc gówno.Nawet jeżeli zestrzelimy tyle rakiet to ta 11 w końcu trafi w nasz kraj.Jedyne co będziemy mieli dzięki tarczy to zwrócenie na siebie uwagi.I jeszcze jedna sprawa.Nie tak jeszcze dawno mówiło się o tym ,że tarcza ma bronić nas przed państwami z Bliskiego Wschodu ,ew. Koreą Pn. ,a dziś już jawnie wszech i wobec wiadomo ,iż tarcza skierowana jest przeciwko Rosji.
  • 0

#30

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale przecież ta tarcza nie będzie chronić Polski, ona ma chronić USA! Nie jest możliwe zareagowanie na tak bliskich odległościach, bo pocisk musi być zestrzelony w najwyższej fazie lotu!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych