Skocz do zawartości


Czy amerykanie są, aż tak chorzy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Oglądam filmy amerykańskie od dziesięcioleci i cały czas zastanawiam się nad jedną rzeczą.
Czy u nich jest aż tak dużo ludzi chorych na astmę?
Prawie we wszystkich filmach jest przynajmniej jeden z głównych bohaterów, który nie rozstaja się z inhalatorem, a sam inhalator częstokroć odgrywa główna rolę w akcji.
Nawet ostatnio obejrzałem dwa filmy, na TVP2 (film "Zgromadzenie) oraz HBO film "Kolor zbrodni" gdzie inhalator gra główna rolę.
Czy ja jestemm nadwrażliwy, czy też amerykanie są aż tak chorowici?
Przy okazji poruszę jeszcze jedną rzecz związaną z amerykańskimi filmami.
Jak mamy film o ratowaniu świata, to główna rolę z reguły gra Żyd.
Jak zaś mamy filmy satanistyczne to opętani są jedynie katolicy i egzorcyści są księżmi katolicki.
Nie dziwne to?
Ale to już całkowicie na marginesie.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 12:35


#2

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No mnie też jakoś dziwi że u mnie w klasie w liceum było kilku chorych na astme. Nie rozgłaszali tego, ale można było zauważyć na wf. To jak u mnie w klasie było chyba 3 to w USA może być więcej. Zresztą to tylko filmy, a tam można wszystko :P
A co do tych Żydów, to jakoś nie zauważyłem. Możesz podać tytuły jakieś?
Filmow satanistycznych to raczej nie ma :P ale to też chyba nie we wszystkich są katolicy. Podał bym jakieś tytuły ale nie mam do nich pamięci ;p

Użytkownik Snajper88 edytował ten post 19.02.2008 - 14:37




#3

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja ostatnio zauważyłem dziesiątki filmów zrobionych by pokazać jak głupi są Amerykanie ;p Pytani na ulicy nie potrafią odpowiedzieć na najprostsze pytania, zupełnie jakby byli jacyś zahipnotyzowani. Dla przykładu Ci Nowym Jorku pytani o różne szczegóły z tragedii WTC nie potrafią odpowiedzieć na żadne pytanie, zachowując się jak...

A co do astmy to rzeczywiście w bardzo wielu amerykańskich filmach jest ktoś chory na astmę. Nawet Star Wars był taki jeden w zbroi... ;p

#4

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam trochę inne (dodatkowe) spostrzeżenia :)
W 90% filmów jest Murzyn. Co ciekawe taki zawsze przeżyje. Widzieliście Anakondę? Przeżyła zakochana para, no i Murzyn. Jakiś film o wściekłych, inteligentnych rekinach ludojadach, tak samo. Pomijając już te sceny, w których Czarnoskórzy nie będąc głównymi bohaterami a nawet swoją rolą na takich nie pozują stają się superbohaterami, to w w filmach, w których nie ma "ocalałych" i tak takowi występują w ważnych nieważnych rolach. Ostatnio widziałem jakiś tam dramat obyczajowy, w którym Murzyn był jak piąta kula u nogi, zupełnie nie potrzebny dla akcji, ale był... Szczytem wszystkiego był delikwent który był członkiem Ku-Klux-Klanu.

Dalsza obserwacja, połowa głównych bohaterów jest sierotami. Gwiezdne Wrota np., ale pamiętam, że zwróciłem na to uwagę bo już któryś raz to było...

No i skandal! Wszystkie filmy kończą się dobrze!! Dlaczego ci ludzie są tak naiwni?

#5

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kilka lat temu pisząc prace licencjacką. zajmowałem się analizą schematu głównego bohatera amerykańskich horrorów. Okazało się że jest to generalnie zaradna, bystra, atrakcyjna kobieta, około 30-stki, z dzieckiem, mimo to niezamężna. W 2005 roku prawie każdy film grozy rodem z USA poruszał się według takiego właśnie szablonu (Ring, Przeklęta, Mgła, Dark Water – Fatum, Klucz do koszmaru, Klątwa, Lęk...) Moim zadaniem było wyjaśnienie czemu akurat takie zestawienie cech jest dla dzisiejszych filmowców najbardziej atrakcyjne. Koncepcje miałem przeróżne - czy brak formalnego partnera ma być czynnikiem podwyższającym atrakcyjność seksualną? Co jednak z dzieckiem - posiadanie dziecka ją ewidentnie obniża, nie mniej nadaje wyrazistość tym horrorom (opozycja zło - niewinne dziecko). Ostatecznie nie doszedłem do żadnych jednoznacznych wniosków i zostawiłem to w cholerę :) Zainteresowało mnie jednak to co napisał osiris - z Żydami ratującymi świat - możesz to jakoś rozwinąć?

#6 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zainteresowało mnie jednak to co napisał osiris - z Żydami ratującymi świat - możesz to jakoś rozwinąć?

Oczywiście nie chcę tutaj rozwijać jakiś antysemickich wątków, ale da się zauważyć, że w różnej maści filmach katastroficznych głównymi bohaterami ratującymi świat od zagłady są z reguły osoby pochodzenia żydowskiego np. "Dzień niepodległości", "Park jurajski", częśc pierwsza.
Nie zwracałem wcześniej na to uwagi, ale jeżeli przyjrzymy się różnym filmom tego typu to można zacząć mieć różne wątpliwości dlaczego ten naród jest tak hołubiony w amerykańskich filamach.
Proszę tez zwrócić uwagę na filmy poświęcone II wojnie światowej (te amerykańskie)
Prawie 100% z nich są poświęcone losom żydów, jakby nikt inny nie cierpiał z powodu wojennej zawieruchy.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 15:39


#7

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W końcu wiadomo kto posiada biznes filmowy w USA :D

#8

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tzn. to wszystko na podstawie analizy (najlepiej ilościowej) by uzmysłowić skalę "problemu"? Inaczej to chyba tylko bardzo-bardzo osobiste odczucie.

#9

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzie Ty widziałeś filmy z inhalatorami?

A co do Amerykanów - oni są na prawdę mało inteligentni (niektórzy) :o Przykład:

Polski reporter: Witam, czy słyszała pani o Polsce?
Amerykanka: A cóż to za egzotyczny kraj?!
Polski reporter: (zdziwienie) :o

Tak to mniej więcej szło, widziałem parę lat temu w Wiadomościach.

#10

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedni umieją kręcić biznes, inni nie :)

#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Edukacja USA nie może poszczycić się najwyższym poziomie szczególnie do szkoły średniej włącznie.
Polscy uczniowie na głowę biją swoich rówieśników w USA, więc nie ma sie co dziwić, że amerykanie mają takie, a nie inne pojęcie o geografii i historii świata.
Najważniejsza rzecz jaka jest wpajana w amerykańskich szkołach to znajomośc konstytucji amerykańskiej, hymnu, flagi i historii ameryki północnej.
Reszta to śmieci inforrmacyjne, które się litościwie pomija milczeniem, jako mało interesujące.

Całkiem inną kwestią jest samo podejście Polaków do nas samych i naszego kraju.
Niewiedzieć czemu uważamy, że każdy mieszkaniec ziemi powinien wiedzieć coś o Polsce, a dla amerykanina, jest to tak samo egzotyczny kraj jak Sri Lanka, czy Indonezja.
Mamy o sobie zbyt wygórowane mniemanie, a co za tym idzie obrażamy się i obruszamy, jeśli ktoś wykazuje się niewiedzą na temat naszego kraju (a właściwie kraiczku)
PS
Jedyne osoby identyfikowane z naszym kraju na całej kuli ziemskiej to Lech Wałęsa oraz polski papież. (tu koniec)
Nie znaczy to, że dany delikwent wie, gdzie ten egzotyczny kraj leży.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 16:18


#12

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem inną kwestią jest samo podejście Polaków do nas samych i naszego kraju.


Tak, ale zauważ, iż w innych krajach występuje podobna sytuacja, polacy to nie ewenement :)

Niewiedzieć czemu uważamy, że każdy mieszkaniec ziemi powinien wiedzieć coś o Polsce, a dla amerykanina, jest to tak samo egzotyczny kraj jak Sri Lanka, czy Indonezja.


Ja tak nie uważam, ale żeby w ogóle nie kojarzyć naszego kraju, to jest porażka.

Mamy o sobie zbyt wygórowane mniemanie, a co za tym idzie obrażamy się i obruszamy, jeśli ktoś wykazuje się niewiedzą na temat naszego kraju (a właściwie kraiczku)


Oczywiście piszesz ogólnikowo, nie wszyscy tacy są, ale to już pewnie wiecie :mrgreen:

#13

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja uważam, że wszyscy powinni wiedzieć gdzie leży Polska! W Europie - wystarczy.
Nie można powiedzieć, że Polska ma aż takie znikome znaczenie dla Ameryki. Owszem, jesteś pryszczem, ale za to jesteśmy wierni jak pies, do końca przy jednym panu...
Swoiste zacofanie przeżywa nie tylko USA. Ostatnio słyszałem, że w Anglii jest podobnie. Swoisty obłęd - wierzą w batmana a nie wiedzą kim był Churchill. Ogólnie cała ich (USA, UK itp.) jest nastawiona na konsumpcjonizm a nie na tradycję. Może poza Ameryką, ale to mi bardziej przypomina wpajanie młodszym pokoleniom megalomani i ksenofobii.

#14 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy zdajemy sobie z tego sprawę, że Polska także szykuje się do zmian w naszej edukacji.
Bodajże już w drugiej liceum ma być ustawiony profil nauczania zgodny z wybranym w przyszłości zawodem.
Takie przedmioty jak geografia oraz historia mają iść w odstawkę.
Zaczynamy iść w ślady USA i niektórych zachodnich krajów.
Może to i lepiej dla przyszłych prawników, lekarzy......ect. że będa lepiej przygotowani do zawodu, ale ich wiedza ogólna skórczy się do wymaganego minimum.

Użytkownik osiris edytował ten post 19.02.2008 - 18:10


#15

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że powinno to wyglądać zupełnie inaczej. Owszem, w liceum na danym profilu mamy szlifowaną daną umiejętność, ale wcześniej powinniśmy być przygotowani z wiedzy ogólnej, podstawowej dogłębnie i szczegółowo. Musimy znać chociaż własną historię, ale powtarzać trzy razy to samo w podstawówce, gimnazjum i liceum to już przesada. Musimy osiągnąć wysoki poziom nauczania w naszych szkołach. Może choć to się u nas uda... (heh, próżne nadzieje...)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych