Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia bramą do niebezpiecznego świata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#31

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zawsze myślałem że magia to właśnie zaklęcia rozszerzanie świadomości do medytacje, ale widzę że komuś było mało i chciał do medytacji dorobić otoczkę magii...


To trochę źle myślałeś.
Medytacja to narzędzie, które pomaga nam w poszerzaniu świadomości, a świadomość jest nam potrzebna by móc używać zaklęć. Samo wypowiadanie zaklęć bez wtajemniczenia nic nie da.
To trochę tak, jak posiadać samochód, ale nie umieć go prowadzić.
  • 0



#32

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wciąż czekam na dowody [;.
Wlasciwie to czekamy :P .

Użytkownik iniside edytował ten post 22.02.2008 - 23:51

  • 0

#33

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To trochę źle myślałeś.
Medytacja to narzędzie, które pomaga nam w poszerzaniu świadomości, a świadomość jest nam potrzebna by móc używać zaklęć. Samo wypowiadanie zaklęć bez wtajemniczenia nic nie da.
To trochę tak, jak posiadać samochód, ale nie umieć go prowadzić.

wiem że nie można tego robić bez przygotowania ale dlaczego nikt tego nie robi ? wątpię w to co napisałaś aby burzyło to harmonię świata, przecież taka magia byłaby częścią świata więc jakby mogła burzyć jego harmonię ?
na poszerzenie świadomości nie jest potrzebna medytacja, można np. wziąć jakieś narkotyki tak jak robili rzekomo szamani :)
  • 0

#34

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

na poszerzenie świadomości nie jest potrzebna medytacja, można np. wziąć jakieś narkotyki tak jak robili rzekomo szamani :)

Narkotyki nie maja nic wspólnego z poszerzaniem świadomości . Nie są odpowiednim narzędziem. Widzisz po nich to co chcesz zobaczyć, a nie to co jest w rzeczywistości.

wiem że nie można tego robić bez przygotowania ale dlaczego nikt tego nie robi ?

Adeptów magi stąpało po Ziemi niewielu, a dzisiaj no cóż nie słyszałam o żadnym. Jednak wielu już jest wtajemniczonych, ale to co maja osiągnęli poprzez samorozwój i wiedzą już, że nie podaje się innym nic na tacy.
  • 0



#35

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

deptów magi stąpało po Ziemi niewielu, a dzisiaj no cóż nie słyszałam o żadnym. Jednak wielu już jest wtajemniczonych, ale to co maja osiągnęli poprzez samorozwój i wiedzą już, że nie podaje się innym nic na tacy.

A ja potrafie zamykac slonia w lodowce. Takie zwyczajne, domowej. Ale tez nikomu tego nie pokaze! Dlaczego bo nie i juz. Jeszcze by sie dowiedzieli jak ja to robie i .. no wlasnie co ?
  • 0

#36

abracadabra.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Samo wypowiadanie zaklęć bez wtajemniczenia nic nie da.

Da, ale skutki danych zaklęć niekoniecznie będą tymi skutkami jakie chcieliśmy osiągnąć.

To trochę tak, jak posiadać samochód, ale nie umieć go prowadzić.

Przykład trochę nieadekwatny do tego co powiedziałaś.
Mogę mieć samochód i nie umieć go prowadzić, ale wsiądę do auta trochę się porozglądam, uruchomię go, ale niekoniecznie daleko nim pojadę.

@inside: Nikt ci tutaj nie będzie udowadniał prawdziwości magii. Rozumiem ciebie, lepiej odrzucić coś niepojętego i mieć spokój niż zastanowić się nad danym zjawiskiem, spróbować, doświadczyć go. W końcu po co się męczyć.

Umysły mierne potępiają wszystko co przekracza ich miarę.


  • 0

#37

Misterius.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CO do postu wyżej,niezgadzam się z tym że wypowiedzenie samej inkantacji zaklęcia daloby jakieś efekty.Bo w takim przypadku to są zwykłe słowa,rzucone na wiatr takie jak auto,kuśtawka czy marchewka.Ja osobiście praktykują magię chaosu i pare innych pojedyńczysz sztuk,ale to nie znaczy,że zaraz wystpęuje na estradzie,żeby pokazać co potrafię,nie,bo poco mi to?Jak ktoś chce sprawdzić czy to isnteniej to zapraszam na gadu,podać namiary i sprawdziszmczy klątwa złego oka zadziałała ;)A taka jak jedni myślą,że bierzesz złoty kijek z gwiazdką na czubku i mówisz:"Abra kadabra chce worek pieniędzy!"i ci spada wór pełen kasy,anie nie jest to tez tak,że latam w fioletwej szacie,macham fiolkami z oczami węża i mam kamienny ołtarzyk z pentagramem w pośrodku pokoju o.0tylko poprostu żyje normalnie,czasem jak czegos potrzebuje,albo coś takiego używam pojedyńczych zaklęć,czytam w moich księgach i w internecie rzeczy na ten temat,albo p-omagam ludziom którzą mają dość niezwykłe"problemy"czyli np.podaje im kontrzaklęcia na klątwy,albo proste zaklęcia na zjawy i już.CO do tej harmoni...uważam,że magia to część świata,ale tlyko niektórzy mogą ją pojąć,takich ludzi jest bardzo wiele,jednak oni najczęściej przez całe życie nie wiedzą co to magia.A co do tych adeptów magii...jest nas mało patrz wyżej,a jeżeli w coś nie wierzysz to nawet jakbym na twoich oczach zmienił słonia w nowego mercedesa,tobyś nie uwieżył ;)
  • 0

#38

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Życzę Ci oświecenia siostro i bracie.

Mam nadzieję że zadziała na jedną dobę po przeczytaniu... ;)

  • 0



#39

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Narkotyki nie maja nic wspólnego z poszerzaniem świadomości . Nie są odpowiednim narzędziem. Widzisz po nich to co chcesz zobaczyć, a nie to co jest w rzeczywistości.

Sęk w tym że i bez nich czasem się widzi, to czego nie ma w rzeczywistości. Niektóre z substancji psychoaktywnych na przykład ketamina wywołująca identyczne OOBE jak to wyćwiczone ;p

A magia? To coś jak modlitwa, zaklęcia to nic innego jak słabsze lub mocniejsze autosugestie. W zasadzie modlitwę można nazwać zaklęciem.

A co do tych adeptów magii...jest nas mało patrz wyżej,a jeżeli w coś nie wierzysz to nawet jakbym na twoich oczach zmienił słonia w nowego mercedesa,tobyś nie uwierzył wink2.gif


Póki co nikt na tyle miliardów nic nie pokazał nawet jak bardzo chciał :) Że akurat ty jesteś tym wybrańcem ? Jestem pewny na 100 żebyś nawet nie zmienił kredki w ołówek...adepcie. Rzeczywiście już lepsza wersja z tymi ukrywającymi się czarownikami, niż ludzie piszący że znają czary tu na forum :D

Użytkownik scpt edytował ten post 23.02.2008 - 16:19

  • 0

#40

abracadabra.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Misterius: Praktykujesz magię i nawet nie wiesz na jakiej zasadzie ona działa.
@Asienka: Dziękuję i Tobie również życzę oświecenia :)
  • 0

#41

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@inside: Nikt ci tutaj nie będzie udowadniał prawdziwości magii. Rozumiem ciebie, lepiej odrzucić coś niepojętego i mieć spokój niż zastanowić się nad danym zjawiskiem, spróbować, doświadczyć go. W końcu po co się męczyć.

Ty nie rozumiesz. Ja sie chetnie zastanwowie, jak ktokolwiek z was pokaze co potrafi. Narazie rzucacie pustymi frazesami, pustymi slowami, i probojecie zrobic wokol siebie aure tejemniczosci. Sorry, moze 5 lat temu by mnie to ruszylo. Teraz jak ktos twierdzi ze cos potrafi, to ja to chce zobaczyc.
  • 0

#42

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakie puste słowa i frazesy. Napisałam wyraźnie, że magia to nie czary mary więc nie spodziewaj się, że z kredki zrobię ołówek, chyba że podasz powód dla jakiego ta zamiana jest potrzebna. Ale nie podasz bo takiego powodu nie ma, tak jak nie znam powodu dla którego mam Tobie i innym pokazać na czym magia polega. Dopóki sam nie dostrzeżesz na nic się zdadzą opisy, a nawet pokazy.
Jedyne co mogę zaproponować to skoncentruj swoją uwagę na treści postu nr 38 w tym temacie. :)
  • 0



#43

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakie puste słowa i frazesy. Napisałam wyraźnie, że magia to nie czary mary więc nie spodziewaj się, że z kredki zrobię ołówek, chyba że podasz powód dla jakiego ta zamiana jest potrzebna. Ale nie podasz bo takiego powodu nie ma, tak jak nie znam powodu dla którego mam Tobie i innym pokazać na czym magia polega. Dopóki sam nie dostrzeżesz na nic się zdadzą opisy, a nawet pokazy.
Jedyne co mogę zaproponować to skoncentruj swoją uwagę na treści postu nr 38 w tym temacie. :)

Czyli sie przyznajesz ze magii nie ma. Skoro nie potrafisz zmienic kredki w olowek sila woli, zakleciami po lacinsku, czy tam smoczym. to o czym my tu wogole gadamy 0o.
I oczywiscie, jest taki powod. Chce zobaczyc ze to potrafisz. Jestem ciekawy. Jesli tak zwroce ci wszystkie honory, nawet ci piwo postawie. Jesli nie, to poprostu bede mial racje -;-.
Ja tam nic nie mam zamiaru dostrzegac. Mi tam magia w EverQuest 2 wystarcza.
Wg. mnie nie chcecie nic pokazac, bo poprostu nie potraficie.Znam duzo takich przypadkow najpierw sie chwala, a potem jak przychodzi co do czego to albo gasna, albo zaczyna wymyslac :D

Z tym oswieceniem to mi sie ze StarGate kojarzy osobiscie [;.

Użytkownik iniside edytował ten post 23.02.2008 - 19:47

  • 0

#44

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli sie przyznajesz ze magii nie ma. Skoro nie potrafisz zmienic kredki w olowek sila woli, zakleciami po lacinsku, czy tam smoczym. to o czym my tu wogole gadamy 0o.

Takiej o jakiej naoglądałeś się w filmach i takiej magi o jakiej piszą w książkach nie ma.

Z tym oswieceniem to mi sie ze StarGate kojarzy osobiscie

I bardzo dobrze Ci się kojarzy, tylko musisz wiedzieć że przechodzą przez nie Ci którzy, są świadomi ich istnienia. Zobaczyć je to zbyt mało by uwierzyć i zbyt mało by z nich skorzystać.
  • 0



#45

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zobacze namaclne efekty to uwierze.
Aha. To wedlug mnie to juz nie jest magia tylko zwykład wiedza. Magia to cos co nie ma oparcia w swiecie fizycznym.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych