Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szum w prawym uchu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

obiwan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Okolo rok temu zaczalem cwiczyc LD oraz OOBE. Szlo mi calkiem dobrze, kupilem sobie ksiazki na ten temat, zaczalem sluchac hemi-syncow, po pol roku "treningu" zaczalem coraz czesciej miewac LD oraz OOBE az do czasu. 5 miesiecy temu, umialem wpasc w stan glebokiego relaksu. Teraz, gdy zamkne oczy na jakies 20sec, gdy jest cisza itp. slysze straszny szum w uchu, jest on wrecz nie do wytrzymania... Pochodzi on z glowy, jakby jakies fale, nie wiem ale majac zamkniete oczy czuje jak przechodze w faze REM, jest to dlamnie conajmniej dziwne, ze po 10sec od zamkniecia oczu, w spokoju i ciszy, z dala od mysli jestem w stanie osiagnac tak gleboki relaks, majac ten glosny szum w uszach, po okolo 15min przestaje szumiec, no i sa wibracje itp. i mam oobe...

I tu jest moje pytanie : wtf z moim prawym uchem ? U lekarza nie bylem, nie chce mi sie do niego isc...

Kiedys zdarzylo mi sie tak nawet na lekcji, zamknalem oczy, no i stan gleokiego relaksu ;\

Użytkownik obiwan edytował ten post 18.02.2008 - 12:39

  • 0

#2 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Może jednak idź to tego lekarza...
  • 0

#3

Barton.
  • Postów: 49
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Idź do laryngologa... x]
  • 0

#4

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Obiwan :) Nie tylko ty potrafisz szybciej wchodzić w stan alpha czy theta od innych, to się wyrabia w ćwiczeniach i regularnych praktykach. Co do ucha - idź do specjalisty...
  • 0



#5

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam tylko że stymulacja mózgu i zmuszenie go za często, do nienaturalnych wizji w nim, może (chociaż nie musi) spowodować pewne zaburzenia.

Obiwan smile2.gif Nie tylko ty potrafisz szybciej wchodzić w stan alpha czy theta od innych, to się wyrabia w ćwiczeniach i regularnych praktykach. Co do ucha - idź do specjalisty...


Każdy z nas potrafi wchodzić w te stany z tym że niektórzy uczą się robić to świadomie. Zastanawiał się ktoś kiedyś, że wywoływanie tych fal może szkodzić?
  • 0

#6

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Scpt, tak, każdy może wchodzić w te stany, lecz od doświadczenia zależy jak szybko możemy w nie wejść. A jak nieświadomie wejść w stan alpha ? da się ? czy theta ? Raczej się nie da tego zrobić nieświadomie... w nich mamy pełną świadomość (co prawda czasem te stany [najczęściej] uzyskujemy spontanicznie, ale w końcu mamy w nich świadomość).
A dlaczego ma to zaszkodzić ? Czy sen szkodzi nam ? Raczej nie... Stan theta nadaje na podobnych falach mózgowych jak stan w którym śpimy (tzn. z początku jest silniejszy, ale się stabilizuje)
  • 0



#7

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Laryngolog, to taki lekarz co się uszami zajmuje. Polecam wizytę.
  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak nieświadomie wejść w stan alpha ? da się ? czy theta ? Raczej się nie da tego zrobić nieświadomie...

Taaa, nie da się. To ciekawe co się dzieje z naszym mózgiem gdy śpimy. Nie wiem jak ty ale ja słyszałam ,że właśnie przechodzi przez różne rodzaje fal. M.in właśnie alpha czy theta. I bynajmniej świadomości tego nie mamy - a więc dzieje się to nieświadomie.


Co do szumu. Polecam wizytę u lekarza. A przynajmniej poszukanie jakiegoś info w googlach. Sama wystukując "szum w uchu" znalazłam coś takiego: http://www.ichs.pl/16525.dhtml . Więc jak widzisz szum ten nie jest niczym para.


Swoją drogą ciekawe ,że tak łatwo udaje ci się osiągnąć oobe ... ;)
  • 0



#9

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A dlaczego ma to zaszkodzić ? Czy sen szkodzi nam ? Raczej nie... Stan theta nadaje na podobnych falach mózgowych jak stan w którym śpimy (tzn. z początku jest silniejszy, ale się stabilizuje)


Sam od dłuższego czasu trenuje uzyskiwanie odmiennych stanów świadomości i osobiście nie zauważyłem efektów ubocznych póki co :) Trochę to jednak jak z ćwiczeniami nad biciem serca. Jeśli ktoś będzie miał np. wrażliwy płat potyliczny to w łatwy sposób wywoła sobie widzenie aury a w gorszym wypadku halucynacje.
  • 0

#10

obiwan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ide do zadnego lekarza :P nie mam na to czasu w tym tygodniu, moze weekend... czy ja wiem czy swiadomie ? poprostu klade sie i samo jest ;( od kilku dni wlasnie nie mam ani ld ani oobe, a szumy sa coraz cichsze, a czasem coraz glosniejsze, dodam ze czasem robie tak ze : gdy uslysze szum zaczynam cos mowic, ruszam glowa itd. i nic, dalej szumi (tylko prawe ucho) dodam ze pol roku temu mialem problemy z lewym uchem, ale to raczej nie od tego, moze jeszcze jakies propozycje ? ;
  • 0

#11

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szum w uszach ;)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych