Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widze przyszlosc?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Déj? vu jest zjawiskiem posiadającym następujące cechy:

* występuje nagle, (a jak ma niby wystąpić? z opóźnieniem?)
* trwa jedynie kilka sekund, (tak to przebłysk przyszłości)
* osoba doświadczająca jest krytyczna wobec swojego odczucia (tzn. wie, że to, czego doświadcza, jest w praktyce niemożliwe), (chyba że się przyzwyczai)
* osoba doświadczająca nie jest w stanie podać, kiedy miało miejsce to "wcześniejsze" wydarzenie (które jakoby teraz się powtarza), (bzdura. dziej się to zazwyczaj chwile przed wydarzeniem)
* wrażenie dotyczy nie widoku pewnego pojedynczego przedmiotu, budynku czy człowieka, ale całej sytuacji. Osoba ma wrażenie, że powtarza się pewna chwila z jej życia, (widać tu wyraźnie że w tym całym Deja vu chodzi o wydarzenie jakieś tj. sytuacja która niby miała kiedyś miejsce. To tylko wrażenie, a nie rzekomy przebłysk.)
* czasami pojawia się przekonanie o możliwości przewidzenia co się za chwilę wydarzy (prekognicja),(tak w rzeczy samej)
* zjawisku temu towarzyszy aura niesamowitości, tajemniczości.(prawda)

Jak by tego nie nazwać to i tak się wydarza. Jajogłowi wiadomo, nie mogą dopuścić do głowy że to prawda, więc od razu mówią że to haluny albo jakaś choroba psychiczna. Bez obrazy za określenie jajogłowi, nie chce nikogo obrażać, ale lubię ten zwrot mówiąc o naukowcach którzy nawet świadomość chcą racjonalnie wyjaśnić.
  • 0

#32

Camillo.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja miewam deja vu dosc czesto. za kazdym razem gdy tak sie dzieje jestem troche zamulony i dziwnie sie czuje. a pod koniec wkreca mi sie ze wtedy zemdleje. lekko kreci mi sie w glowie po wszystkim. ale sie przyzwyczailem
Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych